medicine.lv skaitļos

Lietotāji online288
Aktīvie uzņēmumi12818
Nozares raksti1595
Ekspertu atbildes21477
Osteoporoze – slimība ar kuru iespējams cīnīties : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Osteoporoze – slimība ar kuru iespējams cīnīties

Kāpēc mana vecmamma ir stalta, bet citas večiņas staigā pavisam sakņupušas? – nekādi nevarēju saprast, kad biju maza. Acīmredzot manai vecmammai bija paveicies, un osteoporoze apgāja viņu ar līkumu. «Atraitnes kupris» ir uzskatamākā no šās nejaukās slimības izpausmēm, kas vienlaikus arī nozīmē, ka tā ir jau ļoti, ļoti progresējusi...

Sliktā ziņa ir tā, ka osteoporozei ir ļoti viltīga daba. Tā klusi un lēnām grauž savus upurus no iekšpuses. Jā, jā – tieši grauž: drupina, irdina, noēd... vārdu sakot, visa tās būtība ir konsekventi nīcināt cilvēka kaulus. Un tieši nepamanāmo, pat ļoti ilgstoši nejūtamo izpausmju dēļ šo slimību diemžēl pārāk bieži to diagnosticē jau tad, kad tā organismā ir paveikusi pamatīgus posta darbus.

Bet ir arī labā ziņa. «Atraitnes kupris» nebūt nav neizbēgama nolemtība. Tieši pretēji, savlaicīgi diagnosticējot un operatīvi sākot adekvātu ārstēšanu, osteoporozei būs liegta vara saliekt (arī šā vārda vistiešākajā nozīmē) iekārotos upurus. Un, kas ir vēl svarīgāk – PROFILAKSE – šās slimības sakarā ir atslēga, kas ļauj nelāgo kaiti atstāt bešā!

Ir jāiepazīst ienaidnieku, lai zinātu, kā cīnīties, vai ne? Lūk, svarīgākais, kas jāzina par osteoporozi, lai šis medicīniskais termins tev personiski tā arī paliktu vien svešvārds!

Kauli ir dzīvi
Tu lieliski apzinies, piemēram, to, ka tavi mati ir dzīvi – kaut lēnām, bet tie nepārtraukti stiepjas garumā, ik pa laikam liekot sūtīt sveicienus frizierim. Vai zināji, ka tieši tik pat dzīvi ir arī tavi kauli? Vislabāk tas jūtams bērnībā un pusaudža gados, kad vienas vasaras laikā iespējams izstiepties par teju desmit centimetriem. Bet kādā brīdī ikviens no mums sasniedz savu «kritisko robežu» un garumā vairs nestiepjas. Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka tavs skelets būtu savu paveicis un aizgājis pelnītā atpūtā. Tiesa, pieauguša cilvēka skelets ir inerts pēc savas būtības. Tā struktūra ir cieta, un tas pilda savu virsuzdevumu – balsta ķermeni. Un tai pašā laikā, līdzīgi kā daudzi citi audi, piemēram, āda, arī skelets visu mūžu nepārtraukti mainās.

Ja pievēršamies skeleta funkcijām vērīgāk, kļūst skaidrs, ka tās ir vismaz trīs. Pirmkārt, kā jau minēts, tas kalpo par balstu, otrkārt, ļauj veikt kustības un, treškārt, tas ir arī kalcija krātuve – gandrīz vai tāds kā savdabīgs bankas depozīts. Starp citu, salīdzinājums ar finanšu iestādi ir pat ļoti vietā – arī šeit darbojas princips: jo vairāk ieguldīsi, jo labāk dzīvosi. Runa, protams, ir par to, ka jādara viss iespējamais, lai jau kopš bērnības nodrošinātu maksimālu kaulu masas attīstību. Šī iemesla dēļ topošajām māmiņām, piemēram, ir tik būtisks pilnvērtīgs un ar kalciju bagāts uzturs. Tik pat būtiska loma kā uzturam, ir arī dzīvesveidam – jo tas ir aktīvāks, jo labāk. Fiziskā slodze cilvēkam ir nepieciešama jebkurā vecumā, protams, adekvāta un pilnīgi noteikti tā nedrīkst izvērsties fiziskā pārslodzē. Īpaši nozīmīgi ir trenēt muguras muskulatūru!

Starp citu, vai zināji, ka kaulu masas nebūt nepārstāj attīstīties tajā brīdī, kad tu vairs nestiepies augumā? Cilvēka kaulu masas maksimums nobriest līdz trīsdesmit gadiem. Ja šajā periodā ir iztrūkusi kāda no komponentēm, kas nodrošina kaulu attīstību (tas pats pilnvērtīgais uzturs vai fiziskās aktivitātes), ļoti ievērojami pieaug risks nebūt ne tik tālā nākotnē «iepazīties ar osteoporozi personiski»...

Bet arī pēc tam, kad ir sasniegts kaulu masas maksimums, skelets i’ nedomā iesnausties, teiksim, uz nākamajiem gadiem piecdesmit. Joprojām noris nepārtraukta audu nomaiņa. Šī nomaiņa nepieciešama, jo kaulu noslogošana pat visikdienišķākajās gaitās, tomēr izraisa mikrobojājumus.

Spēlītes ar kauliņiem
Osteoporoze ir izmanīgs spēlmanis un tās lielā likme ir... mūsu kauli. Slimības neatlaidīgajos «skāvienos» tie pamazām kļūst poraini un dobumaini, iepriekšminētā kaulaudu masa ievērojami samazinās. Mediķi to dēvē par kaulu audu mikroarhitektūru un to diemžēl šī slimība spēcīgi izmaina. Rezultātā kauli kļūst trausli un likumsakarīgi palielinās kaulu lūzumu risks – pat salīdzinoši vieglu un ikdienišķu traumu rezultātā.

Osteoporoze ir bīstama, jo tā rada ļoti nepatīkamas komplikācijas. Sākotnēji slimība veicina osteoartrozes jeb izmaiņas locītavās, kas savukārt izraisa sāpes – no kaitinošām līdz grūti paciešamām. Līdz tam ierastās ikdienas aktivitātes kļūst arvien ierobežotākas. Sauc to par dzīves kvalitāti vai vienkārši labsajūtu, bet jebkurā gadījumā pār to savelkas negaisa priekšnojautas.

It kā ar to nepietiktu, osteoporoze ir gatava turpināt savu uzaras gājienu. Jau nākamajā slimības stadijā komplikācijas ir daudz nopietnākas un... bīstamas – lūzumi. Visbiežāk cieš roku apakšdelmi, gūžu kauli un mugurkaula skriemeļi (ne bez iemesla pirmīt lasīji, ka ļoti svarīgi ir trenēt mugurkaulu).

Osteoporozi profesionāļu aprindās mēdz dēvēt par «klusējošo epidēmiju», jo, kā jau iepriekš minēts, slimība lielākoties norit bez simptomiem – it kā nekas nesāp, netraucē un dzīve iet savu gaitu. Statistika rāda, ka mediķu aprūpē cilvēki visbiežāk nonāk jau ar lūzumiem – kuri varēja arī nebūt, ja osteoporoze būtu bijusi laikus diagnosticēta un ārstēta.

"Ja cilvēkam nav riska faktoru saslimt ar osteoporozi, tādu kā lūzumi, vairogdziedzera slimības, ģimenes slimības vēsture, piemēram, osteoporoze bijusi kādam no radiniekiem, tad sievietēm vajadzētu profilaktiskos nolūkos pārbaudīties 55 gadu vecumā vai piecus gadus pēc menopauzes iestāšanās. Savukārt vīriešiem 65 gadu vecumā, lai izslēgtu saslimšanu ar osteoporozi. Savukārt, ja pastāv riska faktori, pārbaudes jāveic ātrāk un tas jādara regulāri," iesaka I. Ādamsone.

Banner 280x280

Kā izvairīties un cīnīties?
Galvenokārt osteoporozi izraisa dzimumhormonu deficīts organismā: sievietēm – nepietiekams estrogena hormonu līmenis, vīriešiem – testosterona. Lai gan daudziem iegājies šos hormonus uzskatīt par atbildīgiem vien veidojot katra, dzimumam piederīgās uzskatāmākās dzimumatšķirības, tiem ir arī cita ļoti būtiska loma. Estrogēns un testosterons ietekmē to kaulu šūnu aktivitāti, kuras  nodrošina normālu kaulaudu formēšanos. Tikko notikušas kādas izmaiņas šo hormonu fonā, mainās arī kaulaudu uzbūve... ar visām no tā izrietošajām sekām.

Sievietes, salīdzinājumā ar vīriešiem, ir daudz vieglāki osteoporozes upuri. Menopauzes laikā organismā noris straujas hormonālās pārmaiņas. Vīriešiem dzimumhormoni samazinās pakāpeniskāk, un tādēļ arī osteoporoze viņus apdraud retāk un vēlāk.

Statistikas dati ir dažādi. Aptuveni aprēķini rāda, ka ar osteoporozi varētu slimot apmēram katra trešā ceturtā sieviete un katrs divpadsmitais vīrietis pusmūža vecumā.

Uzskaitot raksturīgākās osteoporozes pazīmes, jāmin sekojošās:

• augums samazinās par diviem vai vairāk centimetriem, veidojas «atraitnes kupris»;
• dažāda rakstura sāpes kaulu locītavu sistēmā;
• lūzumi pie vieglām traumām.

Tomēr adekvātāko informāciju par veselības stāvokli iespējams gūt, vien konsultējoties pie speciālista un veicot nepieciešamos izmeklējumu. Šobrīd visprecīzākos datus par kaulu veselības stāvokli iespējams iegūt ar osteodensitometrijas palīdzību – šos izmeklējumus iespējams veikt gan atsevišķās ārstniecības iestādēs Rīgā, gan dažās Latvijas rajonu slimnīcās.

Osteoporozes speciāliste, Paula Stradiņa universitātes klīniskās slimnīcas ārste, nefroloģe Ināra Ādamsone pastāstīja, ka pašlaik situācija ar diagnostiku ir uzlabojusies: "Pirms gada visā Latvijā bija tikai pieci vai četri osteodensitometrijas aparāti, šodien, Rīgā  ir vairākas vietas, kur var veikt diagnostiku. Osteodensitometrijas aparāti iegādāti arī lielajām rajonu centru slimnīcām. Līdz ar to varam teikt, ka uzlabojumi diagnostikas jomā ir acīmredzami."

Principā, vienmēr jāpatur prātā iespēja, ka analīžu rezultāti var izrādīties ne tik iepriecinoši, kā gribētos. Bet vēl svarīgāk ir paturēt prātā, ka diagnosticēta osteoporoze ir ārstējama jebkurā stadijā!

Osteopenijas stadija praktiski ir izārstējama ar medikamentiem un pareizām fiziskajām aktivitātēm. Savukārt, dziļākas osteoporozes stadijas ārsta uzraudzībā iespējams koriģēt ar specifiskiem medikamentiem. Gada laikā, ja terapija bijusi pareiza, osteodensitometrijas rādītāji ievērojami uzlabojas. Un – šodien jau iespējams runāt par pat vēl ko vairāk: dziļākas osteoporozes stadijas iespējams ne tikai koriģēt, bet pat ārstēt, atjaunojot slimības bojāto kaulu struktūru.

Runājot par medikamentiem, kas izstrādāti osteoporozes ārstēšanai, tos var iedalīt divās lielās grupās.

"Pirmā grupa ir medikamenti, kas aizkavē kaulu noārdīšanos. Šie medikamenti ļoti labi veic savu funkciju, tomēr neattīstās jaunais kauls. Otrā grupa ir medikamenti, kas veicina kaulu atjaunošanos, un veic tikai šo funkciju. Šie medikamenti ir ļoti dārgi. Pat, ja tie ir kompensējamo medikamentu sarakstā, tā daļa, kas cilvēkam jāsedz pašam ir liela. Taču ir starpposms – medikamenti, kas vienlaikus aizkavē kaulu noārdīšanos un arī veicina kaulu šūnu atjaunošanos.  Šo medikamentu darbība ir tuva mūsu organisma normālai funkcijai," uzsver I. Ādamsone.

Uzturs un fiziskā aktivitāte
Ja reizi cilvēkam diagnosticēta osteoporoze, protams, būs jālieto medikamenti, taču tas nav vienīgais veids kā varam palīdzēt savam organismam cīnīties ar šo slimību, apstādināt tās progresu.

"Galvenais, ko varam darīt — mainīt savu dzīves veidu, padarīt to aktīvāku. Liela nozīme ir fiziskām aktivitātēm, īpaši jauniešiem un veciem cilvēkiem.  Derēs jebkurš aktīvais sporta veids, kur cilvēkam jābūt vertikālā pozīcijā, soļošana, skriešana, jebkuru spēļu — basketbola, futbola, volejbola — spēlēšana. Vecākiem cilvēkiem ieteicamas ir ilgstošas aktīvas pastaigas. Tāpat jāievēro diēta. Savā uzturā vairāk jālieto ar kalciju bagātināti ēdieni – piena produkti, zivis," iesaka I. Ādamsone.

Kas attiecas uz piena produktiem, tad cilvēkiem ar paaugstinātu holesterīnam līmeni ieteicams uzturā lietot produktus ar pazeminātu tauku saturu.

Praktiskai rīcībai
Daži, tā teikt, masās aprobēti ieteikumi, ko pasākt sevis paša labā, lai osteoporoze nekad nekļūtu par raižu iemeslu.

• Savam ģimenes ārstam pajautā par osteoporozes profilakses nepieciešamību.
• Novērtē fizisko vingrojumu un citu fizisku aktivitāšu lomu savā ikdienas dzīvē.
• Nekad nenovērtē par zemu veselīgu uzturu – tas ir svarīgs visas dzīves laikā.
• Apsver, vai kalnu slēpošanai, piemēram, piecdesmit gadu vecumā vajadzētu būt mūžā pirmajam sporta veidam, kam nopietni pievērsties.
• Noskaidro pie sava ģimenes ārsta visu par tev izrakstīto ārstēšanu. Dažu medikamentu ilgstoša lietošana var palielināt osteoporozes attīstības risku.
• Ja lieto medikamentus osteoporozes ārstēšanai vai profilaksei, konsekventi ievēro regulāro veselības pārbaužu grafiku! Arī blakusparādību dēļ.

dr. Jana Kralliša

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Osteoporoze":

Uzņēmumi nozarē "Osteoporoze"

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Vērtīgi padomi par veselību, uzturu, rehabilitāciju, skaistumkopšanu, farmāciju, veselīgu dzīvesveidu kā iedzīvotājiem, tā profesionāļiem. Portālā ir iespēja uzdot sev interesējošo jautājumu ārstiem-speciālistiem, piedalīties foruma diskusijās, kā arī atrast vajadzīgo preci vai pakalpojumu - pieejama informācija par vairāk nekā 12 000 nozares uzņēmumu. Ja tev ir medicīnas jomas uzņēmums vai esi nozares profesionālis - tava mērķauditorija ir portālā medicine.lv! Pastāsti par savu pakalpojumu vai preci, uzlabo atrodamību, stiprini reputāciju un iegūsti jaunus klientus, izvietojot portālā biznesa profilu, rakstus un banerus, kā arī izmantojot citus digitālā mārketinga risinājumus!

Nedēļas tēma

Vēnu pavasaris Dr. Mauriņa klīnikā

Vēnu pavasaris Dr. Mauriņa klīnikā

Dr. Mauriņa klīnika akciju "Vēnu pavasaris" organizē jau 14. gadu un šis ir laiks, kad ārsti aicina pārbaudīt kāju asinsvadu veselību. Uzzināsim, kā notiek vēnu problēmu diagnostika un kā atšķiras ārstēšanas metodes – skleroterapija no lāzeroperācijas?

Aktuālie piedāvājumi

Dabiska sejas kopšanas kosmētika – kā izvēlēties sev piemērotāko?

Dabiska sejas kopšanas kosmētika – kā izvēlēties sev piemērotāko?

Apjukt sejas kopšanas līdzekļu piedāvājumā šobrīd ir vieglāk nekā jebkad. Mārketinga saukļu un zīmolu solījumu džungļos izdarīt pareizās izvēles, nekaitējot savai ādai un vienlaikus nepārmaksājot par ādas kopšanas līdzekļiem, ir izaicinājums. Uzzināsim, kāpēc izvēlēties dabiska sastāva ādas kopšanas līdzekļus un kas jāzina, tos izvēloties?

Ko ievērot, atsākot fiziskas aktivitātes. Komentē fizioterapeits

Ko ievērot, atsākot fiziskas aktivitātes. Komentē fizioterapeits

Pavasaris ienes ne vien vairāk saules gaismas, bet arī lielāku motivāciju pievērsties sportiskām aktivitātēm. Ir būtiski piedomāt, kā atsākam šīs fiziskās aktivitātes – skriešanu, nūjošanu, soļošanu u.c. Fizioterapeite Aiga Korpa dalās ar ieteikumiem, ko ņemt vērā ikvienam aktīvas dzīves piekritējam. 

Mūsdienīga pieeja – rehabilitāciju arvien biežāk izvēlas profilaksei

Mūsdienīga pieeja – rehabilitāciju arvien biežāk izvēlas profilaksei

Jo savlaicīgāk pievēršas profilaksei un rūpēm par savu veselību preventīvos nolūkos, jo ilgāk cilvēks dzīvo bez sūdzībām par pašsajūtu un nopietnām diagnozēm. Veselīgi ēst, dzīvot aktīvu dzīvesveidu, regulāri veikt skrīninga izmeklējumus – šo profilaktisko pasākumu kopumu arvien biežāk cilvēki izvēlas papildināt ar rehabilitācijas kursu pašsajūtas uzlabošanas nolūkos, ko piedāvā kūrorta rehabilitācijas centrs "Jaunķemeri".

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: “Daily Delicious Beauty Shake” proteīna-kolagēna kokteiļi

Testa rezultāti: “Daily Delicious Beauty Shake” proteīna-kolagēna kokteiļi

Janvārī un februārī Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu “Coral Club” piedāvāja testēt “Daily Delicious Beauty Shake” proteīna-kolagēna kokteiļus.

Testa rezultāti: “BestBerry” BIO Irbeņu ogu ekstrakts veselīgai sirds un asinsvadu sistēmas darbībai

Testa rezultāti: “BestBerry” BIO Irbeņu ogu ekstrakts veselīgai sirds un asinsvadu sistēmas darbībai

Janvārī un februārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA „BestBerry” piedāvāja testēt BIO Irbeņu ogu ekstraktu veselības atbalstam.

Testa rezultāti: HealthAid Digeston® PLUS gremošanas komfortam un zarnu darbības līdzsvaram

Testa rezultāti: HealthAid Digeston® PLUS gremošanas komfortam un zarnu darbības līdzsvaram

Janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HEalthAid Baltics" piedāvāja testēt uztura bagātinātāju Digeston® PLUS gremošanas komfortam un zarnu darbības līdzsvaram. 

“Evening Formula” nervu sistēmas nomierināšanai

“Evening Formula” nervu sistēmas nomierināšanai

Februārī Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu “Coral Club” piedāvā testēt augu ekstraktu uztura bagātinātāju “Evening Formula” nervu sistēmas nomierināšanai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Fizioterapija: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Fizioterapija: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika - integrēta pieeja sievietes veselībai. Klīnikā pieejams plašs speciālistu, diagnostikas un procedūru spektrs, lai sieviete visos sievietes dzīves periodos varētu saņemt visus nepieciešamos pakalpojumus vienuviet.

Dinsbergas klīnika, Dr. Inese Martišune: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Inese Martišune: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika - integrēta pieeja sievietes veselībai. Klīnikā pieejams plašs speciālistu, diagnostikas un procedūru spektrs, lai sieviete visos sievietes dzīves periodos varētu saņemt visus nepieciešamos pakalpojumus vienuviet.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Kontakti

 1. +371 67770711
 2. +371 67770727
 3. serviss@latvijastalrunis.lv
 4. https://medicine.lv/
 5. +371 67770557
 6. redakcija@medicine.lv

Darba laiks

 • P.800-1700
 • O.800-1700
 • T.800-1700
 • C.800-1700
 • P.800-1600
 • S.-
 • Sv.-

Juridiskie dati

 1. 40003050681
 2. 27.12.1991
 3. 17.10.2003
 4. Rīga, Blaumaņa iela 38/40, LV-1011
 5. 2022

Apraksts

Vērtīgi padomi par veselību, uzturu, rehabilitāciju, skaistumkopšanu, farmāciju, veselīgu dzīvesveidu kā iedzīvotājiem, tā profesionāļiem. Portālā ir iespēja uzdot sev interesējošo jautājumu ārstiem-speciālistiem, piedalīties foruma diskusijās, kā arī atrast vajadzīgo preci vai pakalpojumu - pieejama informācija par vairāk nekā 12 000 nozares uzņēmumu. Ja tev ir medicīnas jomas uzņēmums vai esi nozares profesionālis - tava mērķauditorija ir portālā medicine.lv! Pastāsti par savu pakalpojumu vai preci, uzlabo atrodamību, stiprini reputāciju un iegūsti jaunus klientus, izvietojot portālā biznesa profilu, rakstus un banerus, kā arī izmantojot citus digitālā mārketinga risinājumus!

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Medicīna, farmācija, rehabilitācija, veselība.

Medicīna, farmācija, rehabilitācija, veselība, ambulatorā palīdzība, ambulance, stacionārs, acu ārsts, ārstu komisijas, ārstu privātprakses, privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnika, poliklīnikas, veselības centri, dermatoloģija, diagnostika, elpceļu, plaušu slimības, endokrinoloģija, diabēts, fitoterapija, fleboloģija, vēnu saslimšana, gastroenteroloģija, gremošanas sistēma, ginekoloģija, dzemdības, kardioloģija, sirds un asinsvadu slimības, laboratorija, medicīnas iekārtas, instrumenti, piederumi, palīglīdzekļi, medicīnas literatūra, narkoloģija, atkarību ārstēšana, neiroloģija, nervu sistēmas saslimšanas, onkoloģija, ļaundabīgie audzēji, osteopātija, osteoporoze, otorinolaringoloģija, otolaringologs, LORS, pediatrija, bērnu veselība, plastiskā ķirurģija, rekonstruktīvā ķirurģija, podoloģija, pēdu aprūpe, vakcinācija, psiholoģija, psihoterapija, psihiatrija, reimatoloģija, kaulu, locītavu un saistaudu slimības, seksopatoloģija, seksuālā veselība, slimnīca, slimnīcas, stacionārs, traumatoloģija, ortopēdija, ķirurģija, triholoģija, matu veselība, uroloģija, veneroloģija, ādas veselība, zobārstniecība, mutes veselība, farmācija, homeopātija, medikamentu ražošana, aptiekas, rehabilitācija, fizioterapija, pirts, sauna, skaistumkopšanas salons, SPA, Biokosmētika, frizētavas, sanitārie dienesti, sociālā aprūpe, solārijs, veselības apdrošināšana, veselīgs uzturs, produktu testi, produktu atsauksmes, ziņas, medicīna enciklopēdija, digitālie pakalpojumi, reklāmraksti, baneri, biznesa profils, SEO, medicīnas ziņas, veselības padomi.


Vairāk

Saistītie resursi

Foto 7

medicine.lv aktuālie piedāvājumi
medicine.lv jautājumi un atbildes
medicine.lv meklēšana uzņēmumos
medicine.lv populārā medicīnas enciklopēdija pme
medicine.lv raksti
medicine.lv vizuālā reputācijas kampaņa
medicine.lv ziņas

Mājas lapa internetā