"Olainfarm": Par uzņēmuma ražotajiem zāļu preparātiem aug interese arī Rietumu tirgos
Rīga, 19.marts, LETA. Zāļu ražotājs "Olainfarm" saskata izaugsmes perspektīvas vairākos Austrumu valstu tirgos, taču pēdējā laikā par uzņēmuma ražotajiem preparātiem ir augusi interese arī Rietumos, intervijā aģentūrai LETA pauda "Olainfarm" valdes priekšsēdētājs Oļegs Grigorjevs.
"Šodien ir izveidojusies ļoti labvēlīga situācija, jo Eiropā pašlaik nav daudz jaunu un oriģinālu preparātu. "Olainfarm" produkcija ir zināma Austrumu tirgū, bet nav pazīstama Rietumu tirgū. Mēs esam ražotājs, kura portfelī ir virkne Rietumu tirgum interesantu produktu. Tas attiecas gan uz sirds, gan antihistamīna, neiroloģiskajiem un uroloģiskajiem preparātiem. Tādēļ interese par mūsu medikamentiem ir liela, bet ikvienam uzņēmumam pirms tam ir jāveic arī mājasdarbi, lai izpildītu Eiropas valstu regulācijas prasības. Mums par to ir interese un mājasdarbu veikšanai mēs esam paredzējuši naudu gan šā gada, gan paredzēsim nākamo gadu budžetos," uzsvēra Grigorjevs.
Viņš minēja, ka "Olainfarm" produktos un to klīniskajos pētījumos šogad plānots investēt apmēram 3,5 miljonus eiro.
"Uzņēmumam ir liels zinātniskais potenciāls un mēs ejam divos virzienos. Viens ir aktīvo farmaceitisko vielu un ķīmisko starpproduktu ražošana, kura pēdējos gados attīstās ļoti dinamiski. Ja salīdzinām 2016. un 2017.gadu, tad pārdošanā pieaugums ir divas reizes. Šajā virzienā arī aktīvi turpināsim darboties. Otrs virziens ir gatavās zāļu formas. Diemžēl pašlaik pasaulē ir ļoti maz jaunu molekulu, kuras var piedāvāt farmācijas uzņēmumi. Tādēļ par galveno virzienu jau ir kļuvuši bioitehnoloģiskie preparāti un nanotehnoloģijas. "Olainfarm" mēs pašlaik aktīvi strādājam pie savu produktu kvalitātes un efektivitātes uzlabošanas, kā arī jaunu preparātu formu radīšanas, kuras būtu pieejamākas patērētājiem. Tās būs jaunas formas "Olainfarm", bet ne gluži jaunas formas tirgū kā tādā. Savukārt, ja runājam par pilnīgi jauniem preparātiem, tad mums ir projekti, kurus mēs varētu noslēgt 2020.gadā. Tā ir atsevišķa preparātu grupa, kura ir saistīta ar tuberkulozes ārstēšanu," stāstīja "Olainfarm" valdes priekšsēdētājs.
Viņš arī uzsvēra, ka uzņēmums pārliecinoši jūtas savos lielākajos eksporta tirgos - Krievijā un Ukrainā. "Pašlaik Krievijas tirgū ir redzama izaugsme. Uzlabojas arī Krievijā ražoto preparātu kvalitāte. Tādēļ strādāt tur kļūst arvien grūtāk, bet mēs ar šo uzdevumu tiekam galā," sacīja Grigorjevs.
Tāpat viņš atzīmēja, ka Ukrainā piedzīvotā krīze, ko radīja ģeopolitiskie satricinājumi un grivnas kursa straujā samazināšanās, ir pārvarēta. "2017.gada vidū mūsu pārdošanas apmēri Ukrainā saruka par aptuveni 40%. Mums tas bija nopietns trieciens, jo Ukraina mums ir otrs lielākais eksporta tirgus pēc Krievijas. Taču jau 2017.gada beigu dati liecina, ka krīze ir aiz muguras. Pagājušā gada beigās un šā gada sākumā Ukrainas tirgū mēs jau redzam būtisku pārdošanas apmēru pieaugumu. Turklāt Ukrainas tirgus atkal attīstās, tādēļ es domāju, ka mēs tur spēsim strādāt pietiekami veiksmīgi," sacīja Grigorjevs.
Savukārt kā perspektīvus jaunos tirgus viņš minēja Uzbekistānu, Poliju un Balkānu valstis.
"Mēs arī izskatām iespējas turpināt sadarbību ar Pasaules Veselības organizāciju tās tuberkulozes programmā. Mēs redzam, ka viņi ir ieinteresēti sadarboties ar mums kā ar stabilu preparātu piegādātāju. Šajā programmā mēs piedalāmies jau gandrīz desmit gadus un tā dod pozitīvus rezultātus," stāstīja "Olainfarm" vadītājs.
Jau vēstīts, ka "Olainfarm" koncerns pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar 122,078 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,3% vairāk nekā 2016.gadā, bet grupas peļņa pieauga par 0,4% un bija 11,632 miljoni eiro. "Olainfarm" koncerna lielākie noieta tirgi 2017.gadā bija Krievija (35%), Latvija (25%), Ukraina (10%) un Baltkrievija (8%).
Pilnu interviju ar "Olainfarm" valdes priekšsēdētāju Oļegu Grigorjevu lasiet:
http://www.leta.lv/plus/133ED5A0-4502-5B4D-8C55-425623D5216E/