New callanetics
Inete Auziņa, fitnesa kluba A+S vadītāja,
tel. 7289567
Treniņprogramma, kuras pamatā ir precīza citas citai sekojošu noteiktu muskuļu grupu vingrinājumu izpilde. NEW CALLANETICS ir labs vingrinājumu papildinājums cilvēkiem, kuri nodarbojas ar golfu, tenisu, riteņbraukšanu, peldēšanu, jāšanu utt.
NEW CALLANETICS piešķir dzīvei citu kvalitāti. Treniņnodarbībā nav lielas amplitūdas kustību – jūs nesvīdīsiet, bet iegūsiet pārliecību, ka darāt labu savai fiziskajai kondīcijai līmenim. Īpaši svarīgi tas ir sievietēm vecumā no 25 līdz 85 gadiem. NEW CALLANETICS pozitīvi ietekmē jūsu ēšanas paradumus, un arī daudziem kalanētikas faniem miegs ir veselīgāks. Nodarbība palīdz atbrīvoties no stresa.
Cilvēkam izvēloties taisnu stāju, evolūcija nonāca sarežģīta uzdevuma priekšā. Mugurkaulam vajadzēja noturēt visu ķermeni vertikālā pozīcijā. Vēdera muskulatūrai neizbēgami bija jāpiedalās šajā procesā. Attīstījās iegurnis - muskulārs meistardarbs - trīsslāņains, gareniski un šķērseniski caurausts ar muskuļiem. Tas uzņēmās turēt svaru. NEW CALLANETICS metodē iegurnis ir centrs, uz kuru koncentrētas visas galvenās vingrojumu pamatpozīcijas. Tas nodrošina nepieciešamo sasprindzinājumu arī kāju muskulatūrai. Labi attīstīti iegurņa un sēžas muskuļi nodrošina labu izskatu arī pēc 30 gadu vecuma. Konsekventi attīstot iegurņa muskulatūru, uzreiz uzlabojas stāja un ķermenis iegūst stabilitāti. Visi svarīgākie muguras lejasdaļas muskuļi beidzas pie iegurņa. Ja tas ir aktīvs, šiem muskuļiem ir papildus spēcinošs tonuss, pazūd difūzās sāpes krustos. Attīstīts iegurnis atvieglo slodzi uz pēdām un kājām, kā arī palīdz ķermeņa augšdaļas balstīšanā un nešanā.
NEW CALLANETICS PRINCIPI
Kustības nav jāatklāj no jauna. Tās ir dažādu elementu kombinācijas, kuras veido FITNESA revolūciju:
- precīza poza, ko piemēro katra indivīda sagatavotības līmenim;
- kustības ar nelielu amplitūdu, konkrētu muskuļu grupu izolēšana, lai neizraisītu pārlieku pienskābes izdalīšanos;
- daudzi vingrinājumi jāizpilda atkārtoti. Blakus efekts - tiek attīstīta ķermeņa izjūta;
- konsekvents spēka un stiepšanās treniņa apvienojums - vingrinājumā iesaistītās muskuļu grupas jāstiepj, līdz sajūt siltumu;
- ģeniāli vienkārša enerģijas transformēšanas ideja - vienai muskuļu grupai intensīvi strādājot, pārējās ķermeņa daļas atpūšas un atslābinās. Nenovērtējams ir gara un miesas mijiedarbības efekts.
Kalanētikas vingrošanas sistēmā tiek iekļauti svarīgākie anatomiski fizioloģiskie aspekti, ķermeņa koordinācijas māksla un spirāldinamika. Tas nozīmē:
- konsekventu iegurņa muskulatūras iesaistīšanu katrā vingrinājumā;
- muguras muskulatūras sasprindzināšanu grūti izpildāmo vingrinājumu apstākļos;
- pēdas, ceļa, gurnu, krustu, plecu ideālās līnijas ieturēšanu.
Spirāldinamika ir anatomiski pamatota stājas un kustību koordinācijas mijiedarbība. Tā ir plaši pielietota pasaules medicīnā, fizioterapijā, sportā un treniņmākslā, dejās un vingrošanā.
Mēs esam raduši kontrolēt savas kustības tikai divās dimensijās - uz priekšu un uz aizmuguri, uz augšu un uz leju. Bieži neesam gatavi sāniskai kustībai treniņnodarbības laikā. Kustības jākontrolē trijās dimensijās. Vienalga, vai sniedzat kādam roku, ņemat glāzi no galda, spēlējat čellu vai auklējat mazuli, jūsu kustības vienmēr būs trīsdimensionālas - NEW CALLANETICS pamatnosacījums.
Nodarbojoties ar NEW CALLANETICS, mēs atgūstam un uzlabojam savu ikdienišķo dzīves veidu - gaitu, stāju, pat guļu. Atgriežas dabiskā, iedzimtā izjūta par sava ķermeņa kustīgumu. Kopā ar spēku, kustīgumu un koordināciju atgriežas mīlestība uz savu ķermeni, ticība savām spējām un pašpārliecinātība. Tas ir visdrošākais līdzeklis pret dažādām deģeneratīvām kustību aparāta izmaiņām. Spēku un šarms palīdzēs izskaust ierastās sieviešu vecuma klišejas, un mainīsies pat zvērinātas mājsaimnieces attieksme pret fiziskām aktivitātēm.
NEW CALLANETICS vingrinājumi
1. Vingrinājums augšstilbu iekšējai muskulatūrai
Sēdus uz grīdas, balstā uz vienas rokas. Apakšējā kāja iztaisnota virzienā uz priekšu. Augšējo kāju pārliek pāri apakšējai, saliektu celī. Pēda atbalstīta pret grīdu. Apakšējās kājas pēda vērsta uz āru, papēdi virza uz augšu. Stiepj kāju virzienā prom no sevis, izpilda nelielu kustību uz augšu un leju, kā arī apļveida kustības.
2. Vingrinājums krūšu un roku muskulatūrai
Sēdus uz grīdas, iegurnis ir aktivēts, mugura taisna. Kreisā roka plecu augstumā saliekta priekšā elkonī. Labā saliekta elkonī nedaudz sāniski, plauksta vērsta vertikāli. Kreisās plaukstas locītavu ar spēku virza pret labo, labā tiek virzīta pretī. Izturēt, skaitot līdz piecdesmit.
3. Vingrinājums iegurņa muskulatūrai
Stāja balstā uz ceļiem, ceļi vērsti uz āru, papēži kopā. Rokas taisnas - augšā virs galvas. Plaukstas kopā, vērstas uz augšu. Iegurnis sasprindzināts. Sēža viegli pacelta virs papēžiem. Ar gūžām izpilda apļveida kustības uz aizmuguri. Riņķo ar gūžām it kā ar diviem neatkarīgiem riteņiem. Iegurnis, izpildot šo vingrinājumu (pārmaiņus labā - kreisā puse), tiek aktivizēts. Kustības relatīvi mazas. Lēni atkārto tās 10 reizes.
4. Vingrinājums augšstilbu un sēžas muskulatūrai
Sēdus, balstā uz vienas rokas, otra roka pacelta virs galvas. Kājas taisnas, izstieptas priekšā, nedaudz saliektas gūžu locītavās. Pacelt augšējo kāju, pēda maksimāli atbrīvota. Sasprindzinājums sākas no iegurņa pulsācijas veidā līdz pat papēdim. Jo kustība intensīvāka, jo kāja ir atbrīvotāka. Izklausās paradoksāli, taču izmēģiniet!