Pasliktināts garastāvoklis, pieaug pesimistisks un apātisks noskaņojums?
Uzlabo jūsu miegu un ļauj jums atkal smaidīt!
Kas ir serotonīns?
Serotonīns ir zināms kā viela, kas ir atbildīga par laimes izjūtas un labsajūtas ierosināšanu. Serotonīns veic ļoti svarīgas funkcijas organismā, bet nervu sistēmā tas regulē nervu sistēmas līdzsvaru, psihisko stabilitāti, garastāvokli, miegu u.c.. Ja organismā ir serotonīna deficīts, tad cilvēkam pasliktinās garastāvoklis, pieaug pesimistisks un apātisks noskaņojums un kā rezultātā neko negribas darīt. Serotonīns nervu šūnās veidojas no aminoskābes L - triptofāns gaišā dienas laikā un no šejienes ir izskaidrojama tā saucamā sezonāla depresija rudenī un ziemā – pietrūkst saules serotonīna sintēzei, līdz ar to cilvēkam sāk attīstīties depresija. 5 - hidroksitriptofāns (5-НТР) ir viela, kas veidojas cilvēka organismā no neaizvietojamās aminoskābes triptofāns, kuru uzņemam ar barību. Savukārt, smadzenēs 5-hidroksitriptofāns pārvēršas serotonīnā.
Zemu serotonīna līmeņu izraisītie stāvokļi ir šādi:
1. Depresija
Depresija ir stāvoklis, kam nepieciešamas speciālas medicīniskas rūpes un nav gluži tas pats kā mums zināmie "garastāvokļa trūkums" un "apspiestības izjūta". Depresija izpaužas kā intereses zudums par ikdienas aktivitātēm, zems enerģijas līmenis, vājas koncentrēšanās spējas, bezpalīdzības izjūta, bezcerīguma izjūta un skumjas, bezvērtīguma izjūta, neadekvātums, slikts miegs, pazemināta seksuālā tieksme, ievērojama svara palielināšanās vai zudums, nogurums, galvassāpes u.c. Depresija nav rakstura vājums un nerodas pacienta vainas dēļ. To var ārstēt. Depresiju izraisa 3 faktoru kombinācija – iedzimtība, vide un ķīmisko vielu disbalanss smadzenēs. Ķīmisko vielu vidū vislielākā nozīme ir serotonīnam, kurš depresijas gadījumā ir pazemināts.
2. Bezmiegs
Pēc laba miega cilvēks jūtas "svaigs" un atpūties. Tas ne vienmēr ir atkarīgs no miega ilguma, bet no tā kvalitātes. Miega traucējumiem ir dažāda izcelsme, bet to pamatā ir izjaukts ķīmisko vielu balanss smadzenēs. Galvenā viela, no kuras ir atkarīga miega iestāšanās un tā ilgums, ir melatonīns, taču melatonīna līmeņus smadzenēs un smadzeņu struktūru jutīgumu pret melatonīnu nosaka serotonīna līmeņi. Serotonīnam ir noteicošā loma miega kvalitātē. Pie augstiem serotonīna līmeņiem pagarinās dziļā miega fāzes, pateicoties kuriem atjaunojas smadzeņu darbība un cilvēks jūtas "svaigs" un atpūties, uz mazāk svarīgo sagatavošanās miega fāžu rēķina. Ja preparāti, kas satur melatonīnu, ir ar zināmu efektu vecākiem cilvēkiem, kuriem melatonīna līmeņi ir zemi, tad jaunākiem cilvēkiem bezmiegs un sliktais miegs lielākā mērā ir atkarīgi no serotonīna līmeņiem, attiecīgi no 5-hidroksitriptofāna.
3. Trauksmes izjūta un nemiers
Trauksmes izjūtu un nemiera pamatā arī ir zemie serotonīna līmeņi, tādēļ, palielinot tā līmeņus, stāvoklis uzlabojas, līdz pilnībā izzūd.
4. Migrēna un galvassāpes
Uzskata, ka hroniskās galvassāpes, īpaši migrēna, ir zemo serotonīna līmeņu rezultāts, visticamāk, tam samazinoties smadzenēs. 5-hidroksitriptofāna lietošana palielina serotonīna izstrādi un tādējādi samazinās jūtīgums pret sāpēm. 5-hidroksitriptofāns samazina lēkmju skaitu, stiprumu un intensitāti hronisku galvassāpju un migrēnas gadījumos par 70% un vairāk.
5. Aptaukošanās
Diētu laikā triptofāna līmeņi asinīs un serotonīna līmeņi smadzenēs ievērojami pazeminās. Šie zemie serotonīna līmeņi pacientiem ar aptaukošanos izraisa vēlmi pēc ogļhidrātiem, jo īpaši pēc saldumiem, kam seko pārēšanās.
5-hidroksitriptofāna lietošana diētas laikā un pēc tās palielina serotonīna līmeņus, kas sniedz ātrāku sāta sajūtu, palīdz ilgāk ievērot diētu, nenotiek pārēšanās, kā rezultātā zūd liekie kilogrami.
6. Fibromialģija
Fibromialģija ir hronisks stāvoklis, kas izpaužas kā nogurums, sāpes muskuļos, locītavās un cīpslās, daudzi ķermeņa punkti ir ar paaugstinātu jutību, ko visbiežāk pavada zemie serotonīna līmeņi. 5-hidroksitriptofāna lietošana uzlabo stāvokli un palīdz cīnīties ar simptomiem, neizraisot blakusparādības.
7. Kaitīgie ieradumi
Atsakoties no kaitīgiem ieradumiem, piemēram, pārmērīgas alkohola lietošanas, smēķēšanas u.c., adekvātu serotonīna līmeņu uzturēšana, vienlaikus lietojot 5-hidroksitriptofānu, palīdz vieglāk izturēt un ievērot ierobežojumus, kā arī atvieglo ikdienas aktivitāšu veikšanu bez kaitīgā ieraduma.
Preparāta mērķis nav ārstēt, taču tas papildina organismu ar 5-hidroksitriptofānu pietiekamā daudzumā, lai nodrošinātu adekvātu serotonīna līmeni smadzenēs un labvēlīgi ietekmē stāvokļus, kas saistīti ar serotonīna deficītu.
5-hidroksitriptofāna papildu uzņemšana tablešu formā palielina serotonīna līmeni smadzenēs, labvēlīgi ietekmējot stāvokļus, kas saistīti ar zemiem serotonīna līmeņiem, atšķirībā no pārējiem analogiem preparātiem neizraisot blakusparādības.
NEOLEXAN ir paredzēts cilvēkiem, kuri cieš no stāvokļiem, kas saistīti ar zemiem serotonīna līmeņiem, kā arī cilvēkiem, kuri ievēro diētas un/vai atsakās no kaitīgiem ieradumiem, piemēram, smēķēšanas, alkohola u.c. NEOLEXAN nav ieteicams lietot grūtniecēm un bērniem, kuri jaunāki par 12 gadiem.
Jautājiet NEOLEXAN aptiekās "a.Aptieka" vai izmantojiet iespēju pasūtīt to interneta veikalā www.unifarma-herbals.lv ar 30% atlaidi!
"UNIFARMA" SIA
Phone: +371 67514388
Fax: +371 67383495
www.unifarma.lv
www.unifarma-herbals.lv