Nāvējošais dūms
Katru gadu pasaulē no smēķēšanas mirst aptuveni 6 000 000 cilvēku, proti, arī šogad mirs 4 000 000 pīpmaņu un aptuveni 2 000 000 viņu nevainīgo tuvinieku jeb pasīvo smēķētāju. Zināms, ka sievietes, aktīvu smēķētāju dzīvesbiedres, mirst četrus gadus agrāk nekā citas viņu vienaudzes. Salīdzināsim šos skaitļus ar dažām lielākajām uz zemeslodes notikušajām katastrofām! Lielais Londonas mēris, par kuru leģendārais Daniels Defo, "Robinsona Krūzo" autors, rakstīja: «Nebūtu iespējams rast tik daudz zārku, cik bija šajā nelaimē bojāgājušo!», nonāvēja 100 000 cilvēku, Ļeņingradas blokādi neizturēja viens miljons iedzīvotāju, bet Pirmais pasaules karš aiznesa 6 000 000 dzīvību. Katrā ziņā smēķēšana nonāvē vairāk ļaužu nekā AI DS, narkomānija, slepkavības un transporta negadījumi kopā ņemti. Tas tādēļ, ka nav neviena vesela smēķētāja! Hronisks iekaisums plaušās un elpceļos attīstās absolūti visiem smēķētājiem. Vidēji smēķētājs nodzīvo 7 – 10 reizes īsāku mūžu. Taču katrs otrais smēķētājs nomirst priekšlaikus no smēķēšanas izraisītas slimības, tādējādi vēl to saīsinot un nodzīvojot 15 – 20 gadus mazāk.
Ieklausieties, katrā 6. Sekundē pasaulē kāds mirst no smēķēšanas!
Taču pajautājiet jebkuram azartiskam pīpmanim, vai viņš to visu zina, un saņemsiet piekrītošu atbildi. Zina gan. Un tomēr turpina smēķēt. Ja piedāvāsit atmest, sastapsieties vai nu ar agresīvu pretestību, vai bezcerīgu atmešanu ar roku.
Vienā ziņā viņiem ir taisnība, smēķēšana joprojām tiek uzskatīta par vienu no atkarībām, ar kuru visgrūtāk tikt galā un no kuras vissarežģītāk atbrīvoties. Tādēļ (kā jebkuras citas atkarības atmešanas gadījumā) labāki rezultāti gaidāmi, ja meklēsiet palīdzību.
SIA Aptiekas un Partneri
Dzelzavas iela 120G, Rīga
Tālr.: 67817767
http://www.manaaptieka.lv/