Mikoze – kur tu rodies?
"Lielāka iespējamība ar to inficēties pastāv gadījumā, ja sēnīte bijusi kādam no vecākiem vai vecvecākiem, tomēr tas vēl nenozīmē, ka tā 100% skars arī mūs," stāsta podiatre.
Tāpat Iveta Skadmane – Šūmākere atklāj, ka sēnītes attīstību var veicināt tādi faktori kā pazemināta imunitāte, neatbilstoša higiēna un arī kādas blakus saslimšanas, piemēram, cukura diabēts, kura ietekmē pazeminās mūsu imunitāte, kā rezultātā organisms pret nagu sēnīti nespēj cīnīties.
Labvēlīgi apstākļi mikozes attīstībai ir dažādas pēdas vai nagu traumas un mikrotraumas. Piemēram, sēnīšu infekcijas slimības caur "atvērtajiem vārtiem" – traumām - var rasties, ilgstoši staigājot vienos apavos, sasvīdušu un miklu pēdu ietekmē.
"Ja ir pazemināta organisma vispārējā imunitāte, un papildus tam pēdā gūta mikrotrauma vai, piemēram, radusies trauma pie naga pamatnes, basai pēdai saskaroties ar slimību izraisošo sēnīšu sporām, var attīstīties mikoze.
Ar sēnīti var inficēties jebkur!
Slimību izraisošo sēnīšu sporas iespējams iegūt gan baseinā, gan pirtī, gan pludmalē un zālienā, gan jebkurā citā tumšā, mitrā vidē, kā arī ar basām kājām pārvietojoties mājās pa grīdu, atrodoties dušā vai vannā," uzskaita podiatre.
Foto: Stock.XCHNG
Raksts publicēts sadarbībā ar www.sieviesuklubs.lv