medicine.lv skaitļos

Lietotāji online60
Aktīvie uzņēmumi12795
Nozares raksti1632
Ekspertu atbildes21477
Māsu dienas konferencē akcentē māsu vadītas slimnīcas koncepciju un apbalvo 36 darbiniekus : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Māsu dienas konferencē akcentē māsu vadītas slimnīcas koncepciju un apbalvo 36 darbiniekus

Starptautiskās Māsu dienas ietvaros organizētajā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) konferencē “Mūsu māsas, mūsu nākotne – aprūpes ekonomiskais spēks” tika akcentēta arī māsu vadītas slimnīcas jeb nurse-run hospital koncepcija, kas paredz māsām būtisku vadības un lēmumu pieņemšanas funkciju uzņemšanos. Par ieguldījumu māsu profesijas attīstībā un Austrumu slimnīcas aprūpes procesu pilnveidošanā, iesaisti izglītībā un pētniecībā, kā arī darbu slimnīcas labā tika apbalvoti 36 darbinieki: 2023. gada izcilākās māsas un aprūpes darbinieki nominācijās “Dzīvības Zvaigzne”, “Gudrā Pūce” un piešķirot īpašas pateicības.

Austrumu slimnīcas rīkotajā konferencē  “Mūsu māsas, mūsu nākotne – aprūpes ekonomiskais spēks” tikās slimnīcas ārstniecības un aprūpes personāls, lai aktualizētu māsu profesijas nozīmi un iespējamās perspektīvas veselības aprūpes sistēmā. Konferencē ar lasījumiem uzstājās vadošie nozares speciālisti, kuri klātesošos iepazīstināja ar māsu būtisko nozīmi veselības aprūpes sistēmas attīstībā.

Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs klātesošos iepazīstināja ar savu redzējumu par veselības aprūpi Latvijā un māsas lomu tajā. “Māsas ik dienas ir blakus mūsu pacientiem, ārstiem un slimnīcas administrācijai, un veic lielu ieguldījumu izglītībā, profesionālajā pilnveidē un zinātnē. Mēs lepojamies ar mūsu māsu iesaisti izglītības programmās gan ārstniecībā un aprūpē, gan vadības zināšanu apguvē.”

Šajā kontekstā N. Staņēvičs norādīja uz māsu vadītu slimnīcas jeb nurse-run hospital modeli, ko nākotnē plāno attīstīt Austrumu slimnīca: “Es skaidri redzu māsu lomas tālāko izaugsmi multidisciplinārā komandā. Tieši te ir jārunā par māsu vadītu slimnīcu. Tā ir pieeja pacientu aprūpē, kur māsas ir šīs multidisciplinārās komandas centrā. Šādā modelī lēmumu pieņemšana, komunikācija un pacientu iesaiste notiek, tieši pateicoties māsām. Māsu vadīta slimnīca šodien var skanēt tikai kā vārds, bet esmu pārliecināts, ka nākotnē Austrumu slimnīca būs pionieris, un šo māsu vadīto slimnīcas modeli ieviesīs visā Latvijā.”

Banner 280x280

Arī Austrumu slimnīcas valdes loceklis profesors Haralds Plaudis savā lekcijā izvērsa tēmu “Māsu vadīta (nurse run) slimnīca – viens no veselības aprūpes sistēmas transformācijas stūrakmeņiem”, atzīstot, ka māsu vadīta slimnīca ir svarīgs posms veselības aprūpes attīstībā: “Māsu vadīta slimnīca ir veselības aprūpes iestāde, kuras pārvaldē ļoti plaši iesaistītas māsas. Tas nozīmē, ka māsu loma ir ievērojami paplašināta – māsa ir līderis un pieņem lēmumus līdztekus ārstam par pacientu aprūpes politikas veidošanu un realizēšanu slimnīcā. Māsa var vadīt slimnīcu, struktūrvienību –, pārņemt daudzas funkcijas, ko kādreiz darīja ārsti. Māsu kompetencēm tiek pievienota plānošana, iesaistīšanās operatīvajā pārvaldē, finanšu plānošana, utt. Māsu vadīta slimnīca ir inovācijas veselības aprūpes modeļos, slimnīcas kļūst par aprūpes inovāciju laboratorijām.”

Raksturojot šā brīža situāciju ar māsu vadību Austrumu slimnīcā, profesors H. Plaudis uzsvēra: “Mēs esam ceļā un lielā atrāvienā. Mēs esam pirmie Latvijā, kas jau tagad nodrošina, ka aprūpe ir nodalīta no ārstniecības. Tāpat norisinās māsu izglītības un mentoringa programmas.”

Austrumu slimnīcas Internās medicīnas galvenais speciālists profesors Aivars Lejnieks savā stāstījumā atskatījās uz māsu profesijas vēsturi, stāstot par Florences Naitingeilas sasniegumiem, kura tiek uzskatīta par māsas profesijas aizsācēju, un uzsvēra izglītības nozīmi māsu profesijas attīstībā: “Māsām ir jābūt iespējai saņemt vismaz maģistra grādu un par savu zināšanu celšanu jāsaņem arī atbilstošas piemaksas.” Profesors A. Lejnieks savas runas laikā pievērsās arī Nobela prēmijas laureātiem, kuru vidū nav atrodamas māsas, lai gan prēmija paredzēta tiem, kuri aizvadītajā gada laikā devuši ieguldījumu cilvēces labā. A. Lejnieks uzskata, ka māsas ir pelnījušās šādu godu  – saņemt Nobela prēmiju.

Savukārt Anestezioloģijas klīnikas vadītāja profesore Agnese Ozoliņa, sniedzot savu redzējumu konferences vadmotīvam “Mūsu māsas – mūsu nākotne”, uzsvēra, ka vēlas motivēt un iedvesmot māsas: “Mūsdienās mēs runājam par terminu – uz pacientu vērsta veselības aprūpe. Tas nozīmē, ka pacients saņem individuālu pieeju, tiek vairāk iesaistīts lēmumu pieņemšanā un ārstēšanas procesā. Tieši māsas nodrošina galvenās funkcijas, kas saistītas ar veselības aprūpi, kas vērsta uz pacientu. Ja mēs šādu pieeju vēlamies attīstīt, māsas profesija ir jāizvirza priekšplānā.”

Austrumu slimnīcas aprūpes direktore Inese Budzila informēja, ka Austrumu slimnīcas māsas veido lielu daļa no visu Latvijas māsu kopskaita: Latvijā patlaban praktizē 9192 māsas, bet Austrumu slimnīcā strādā 1379 māsas un 1038 māsu palīgi. “Mums ir iespēja Latvijai sniegt savu ieguldījumu un mainīt māsu lomu veselības aprūpē. Māsas dēvē par veselības aprūpes mugurkaulu, tajā pašā laikā saskaramies ar sabiedrības nenovērtēšanu,  birokrātiskiem un finansiāliem ierobežojumiem. Šī gada Māsu dienas sauklis vērš uzmanību uz nepieciešamo pārmaiņu politiku un koncentrēties uz ekonomisko ieguldījumu kā stratēģiskas investīcijas māsu jomā. Kopumā veselības aprūpe saskarās ar tendenci, ka pieprasījums pēc pakalpojuma ir lielāks, nekā to spējam nodrošināt. Un viens no neizmantotajiem resursiem ir tieši māsas.”

Konferences gaitā tika pasniegtas Austrumu slimnīcas balvas par ieguldījumu slimnīcas darbā un pacientu aprūpē. Balvas nominācijā “Dzīvības Zvaigzne” – par ieguldījumu māsu profesijas attīstībā un Austrumu slimnīcas aprūpes procesu pilnveidošanā  –  tika pasniegta 12 māsām: Anita Kadiševska (stacionārs “Biķernieki”), Guna Gerķe (“Biķernieki”), Ilze Legzdiņa (stacionārs “Gaiļezers”), Irina Oļehnoviča (“Gaiļezers”), Zita Kustova (“Gaiļezers”), Anna Zatirka (“Gaiļezers”), Ella Černomorska (stacionārs “Latvijas Infektoloģijas centrs”), Inta Slaidiņa (stacionārs “Latvijas Onkoloģijas centrs”), Larisa Vikļuka (“Latvijas Onkoloģijas centrs”), Ņina Uvarova (“Latvijas Onkoloģijas centrs”), Iluta Aleksandrova (stacionārs “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”), Ināra Preise (“Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”).

Savukārt nominācijā “Gudrā Pūce” – par aprūpes personāla iesaisti izglītībā un pētniecībā – tika apbalvoti 11 mediķi: Evita Biraua (“Biķernieki”), Marta Spure (“Biķernieki”), Genādijs Ričards Rusanovs (“Gaiļezers”), Guna Gerķe (“Gaiļezers”), Kristīne Bondareva (“Gaiļezers”), Lāsma Garanča (“Gaiļezers”), Valentīna Grigutiene (“Gaiļezers”), Janīna Greidāne (“Latvijas Infektoloģijas centrs”), Gundega Āmara (“Latvijas Onkoloģijas centrs”), Ilvija Uzuliņa (“Latvijas Onkoloģijas centrs”), Ingūna Rozentāle (“Latvijas Onkoloģijas centrs”).

Īpašas pateicības par darbu slimnīcas labā saņēma vēl 13 Austrumu slimnīcas darbinieki: Antons Pogostins (“Biķernieki”), Svetlana Grigorjeva (“Biķernieki”), Līga Fjodorova (“Gaiļezers”), Ņina Cvetkova (“Gaiļezers”), Sallija Rodiņa (“Gaiļezers”), Māris Tīlans (“Gaiļezers”), Ilva Grāvelsone (“Latvijas Infektoloģijas centrs”), Agrita Balode-Stokova (“Latvijas Onkoloģijas centrs”), Kristīna Mežecka (“Latvijas Onkoloģijas centrs”), Maija Bite (“Latvijas Onkoloģijas centrs”), Marina Stulpiņa (“Latvijas Onkoloģijas centrs”), Margarita Borisēviča (“Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”), Valentīna Kapanska (“Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”).

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Slimnīcas / stacionārā ārstēšana":

Uzņēmumi nozarē "Slimnīcas / stacionārā ārstēšana"

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Vērtīgi padomi par veselību, uzturu, rehabilitāciju, skaistumkopšanu, farmāciju, veselīgu dzīvesveidu kā iedzīvotājiem, tā profesionāļiem. Portālā ir iespēja uzdot sev interesējošo jautājumu ārstiem-speciālistiem, piedalīties foruma diskusijās, kā arī atrast vajadzīgo preci vai pakalpojumu - pieejama informācija par vairāk nekā 12 000 nozares uzņēmumu. Ja tev ir medicīnas jomas uzņēmums vai esi nozares profesionālis - tava mērķauditorija ir portālā medicine.lv! Pastāsti par savu pakalpojumu vai preci, uzlabo atrodamību, stiprini reputāciju un iegūsti jaunus klientus, izvietojot portālā biznesa profilu, rakstus un banerus, kā arī izmantojot citus digitālā mārketinga risinājumus!

Nedēļas tēma

Šislera sāļi – tavai veselībai

Šislera sāļi – tavai veselībai

Grāmatas “Šislera sāļi” autori ir austrieši Tomass Feihtingers un Zuzana Nīdane-Feihtingere, mūsdienās ievērojamākie Šislera bioķīmijas eksperti, kas turpina V. Šislera darbu. Ar autoriem sarunājās grāmatas tulkotāja Laura Tidriķe.

Aktuālie piedāvājumi

Bioptron gaisma cīņā pret novecošanos

Bioptron gaisma cīņā pret novecošanos

Ādas izskatu ietekmē mūsu dzīvesveids, ēšanas paradumi, veselības stāvoklis, kaitīgie ieradumi, ģenētika un daudzi citi faktori. Labā ziņa – ikviena no mums var parūpēties par savu sejas ādu un aizkavēt ādas novecošanos – uzziniet vairāk par gaismas terapiju ar Bioptron!

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips ir kļuvis īpaši iecienīts gan profesionālu sportistu, gan arī amatieru vidū. Tas ir praktiski nemanāms, tajā pašā laikā sniedz neatsveramu atbalstu, piedāvājot plašas iespējas gan traumu profilaksē, gan arī ārstēšanā. Uzlabo kustību brīvību kopā ar TONUS ELAST kinezioloģisko teipu! Konsultējies ar speciālistu, lai noskaidrotu, kā kinezioloģiskais teips var palīdzēt tavā ikdienā!

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika pēdējos gados ir kļuvusi populāra, un veiktie pētījumi un testi nepārtraukti pēta to efektivitāti un drošību. Tāpat arī tiek vērtēta kolagēna produktu ietekme uz ādas elastību, mitrināšanu un grumbu samazināšanos.

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: Aknu sargs

Testa rezultāti: Aknu sargs

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Fito preparāti” piedāvāja izmēģināt dabīgu produktu aknu darbības veicināšanai.

Testa rezultāti: ho-fi® original Na+ hlorofilīns – Latvijas dabas sniegtais spēks organisma restartam

Testa rezultāti: ho-fi® original Na+ hlorofilīns – Latvijas dabas sniegtais spēks organisma restartam

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar zīmolu everlab® piedāvāja testēt ho-fi® original Na+ hlorofilīnu organisma restartam.

"Dr. Leopolds" krēms AMICOS un gels "KERELAST 30+" sausas un sabiezējušas ādas kopšanai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar "Dr. Leopolds" piedāvā testēt komplektu - krēmu "Amicos" sausai un sabiezējušai ādai un "Keralast 30+" gēlu sabiezējušas ādas un nagu kopšanai.

Pēdu krēms “Urea 20” sausu pēdu ādas kopšanai

Pēdu krēms “Urea 20” sausu pēdu ādas kopšanai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Gusto” piedāvā testēt pēdu krēmu “Urea 20” sausai pēdu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Jelgavas poliklīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jelgavas poliklīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jelgavas poliklīnika nodrošina pieejamus un kvalitatīvus medicīnas pakalpojumus diagnosticēšanā, slimību ārstēšanā, rehabilitācijā, slimību novēršanā un profilaktisku pasākumu veikšanā.

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgu komanda jau kopš kara sākuma Ukrainā sniegusi nenovērtējamu palīdzību, glābjot karā ievainotos cilvēkus. Latvijas mikroķirurgi - Olafs Libermanis un Mārtiņš Malzubris - nenogurstoši "labo" ievainotos cilvēkus.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Kontakti

 1. +371 67770711
 2. +371 67770727
 3. serviss@latvijastalrunis.lv
 4. https://medicine.lv/
 5. +371 67770557
 6. redakcija@medicine.lv

Darba laiks

 • P.800-1700
 • O.800-1700
 • T.800-1700
 • C.800-1700
 • P.800-1600
 • S.-
 • Sv.-

Juridiskie dati

 1. 40003050681
 2. 27.12.1991
 3. 17.10.2003
 4. Rīga, Blaumaņa iela 38/40, LV-1011
 5. 2023

Apraksts

Vērtīgi padomi par veselību, uzturu, rehabilitāciju, skaistumkopšanu, farmāciju, veselīgu dzīvesveidu kā iedzīvotājiem, tā profesionāļiem. Portālā ir iespēja uzdot sev interesējošo jautājumu ārstiem-speciālistiem, piedalīties foruma diskusijās, kā arī atrast vajadzīgo preci vai pakalpojumu - pieejama informācija par vairāk nekā 12 000 nozares uzņēmumu. Ja tev ir medicīnas jomas uzņēmums vai esi nozares profesionālis - tava mērķauditorija ir portālā medicine.lv! Pastāsti par savu pakalpojumu vai preci, uzlabo atrodamību, stiprini reputāciju un iegūsti jaunus klientus, izvietojot portālā biznesa profilu, rakstus un banerus, kā arī izmantojot citus digitālā mārketinga risinājumus!

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Medicīna, farmācija, rehabilitācija, veselība.

Medicīna, farmācija, rehabilitācija, veselība, ambulatorā palīdzība, ambulance, stacionārs, acu ārsts, ārstu komisijas, ārstu privātprakses, privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnika, poliklīnikas, veselības centri, dermatoloģija, diagnostika, elpceļu, plaušu slimības, endokrinoloģija, diabēts, fitoterapija, fleboloģija, vēnu saslimšana, gastroenteroloģija, gremošanas sistēma, ginekoloģija, dzemdības, kardioloģija, sirds un asinsvadu slimības, laboratorija, medicīnas iekārtas, instrumenti, piederumi, palīglīdzekļi, medicīnas literatūra, narkoloģija, atkarību ārstēšana, neiroloģija, nervu sistēmas saslimšanas, onkoloģija, ļaundabīgie audzēji, osteopātija, osteoporoze, otorinolaringoloģija, otolaringologs, LORS, pediatrija, bērnu veselība, plastiskā ķirurģija, rekonstruktīvā ķirurģija, podoloģija, pēdu aprūpe, vakcinācija, psiholoģija, psihoterapija, psihiatrija, reimatoloģija, kaulu, locītavu un saistaudu slimības, seksopatoloģija, seksuālā veselība, slimnīca, slimnīcas, stacionārs, traumatoloģija, ortopēdija, ķirurģija, triholoģija, matu veselība, uroloģija, veneroloģija, ādas veselība, zobārstniecība, mutes veselība, farmācija, homeopātija, medikamentu ražošana, aptiekas, rehabilitācija, fizioterapija, pirts, sauna, skaistumkopšanas salons, SPA, Biokosmētika, frizētavas, sanitārie dienesti, sociālā aprūpe, solārijs, veselības apdrošināšana, veselīgs uzturs, produktu testi, produktu atsauksmes, ziņas, medicīna enciklopēdija, digitālie pakalpojumi, reklāmraksti, baneri, biznesa profils, SEO, medicīnas ziņas, veselības padomi.


Vairāk

Saistītie resursi

Foto 7

medicine.lv aktuālie piedāvājumi
medicine.lv jautājumi un atbildes
medicine.lv meklēšana uzņēmumos
medicine.lv populārā medicīnas enciklopēdija pme
medicine.lv raksti
medicine.lv vizuālā reputācijas kampaņa
medicine.lv ziņas

Mājas lapa internetā