Maijā varētu sākties aktīva virzība e-veselības projekta nākamās kārtas izsludināšanā
Rīga, 4.apr., LETA. Maijā varētu sākties aktīva virzība e-veselības projekta trešās kārtas izsludināšanā, kuru marta sākumā apturēja veselības ministre Ilze Viņķele (AP), pēc E-veselības lietotāju padomes sacīja Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško.
Viņa sacīja, ka e-veselības projekta trešā kārta nav apturēta kā tāda, jo notiek dažādi paralēlie darbi, tostarp tiek risināti dažādi tehniski jautājumi.
Mūrmane-Umbraško sacīja, ka pēc Lieldienām notiks nākamā tikšanās E-veselības lietotāju padomē. Ja tā konceptuāli sniegs atbalstu par plānotajā izmaiņām, trešā kārta tiks strauji virzīta uz priekšu, piebilda VM valsts sekretāre.
Viņa norādīja, ka šīs dienas tikšanās bijusi laba, salīdzinoši mierīga un līdzsvarota. Sistēma tagad pamatā strādā, norādīja ierēdne, atzīstot, ka tā ir pilnveidojama, par ko šodien arī panākta vienošanās.
Mūrmane-Umbraško sacīja, ka šodien tika panākta vienošanās par to, kas ir katrai no grupām - farmaceitiem, mediķiem un ārstniecības iestādēm - būtiskākās problēmas, kas jārisina, kā arī izkristalizējušās problēmas, kuras jārisina prioritāri.
VM valsts sekretāre norādīja, ka šodien panākta vienošanās par segmentiem, ko varam uzlabot šogad, tomēr tagad jāsaprot, cik tas maksās un cik ilgu laiku tas prasīs.
Mūrmane-Umbraško sacīja, ka izskanēja ieteikumi saistībā ar darbnespējas lapām, tostarp ar tām, kuras sistēmā ilgstoši stāv atvērts un nekur nepazūd.
Pēc VM valsts sekretāres paustā, panākta vienošanās, ka tikšanās notiks regulāri, kā arī ievēlēts padomes vadītāju, kurš nav no valsts puses - ģimenes ārstu Andri Baumani.
Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) prezidente Sarmīte Veide norādīja, ka ir pozitīvi, ka patlaban notiek sarunas ar e-veselības lietotājiem, tāpat atzīstami, ka plānots darāmos darbus šķirot pēc prioritātes, jo pirms virzīties tālāk ar jaunām funkcionalitātēm būtu jāsakārto jau esošās problēmas.
Veide sacīja, ka LĢĀA svarīgi, lai e-veselības sistēma būtu ātra un droša.
Viņasprāt, pirmās trīs prioritātes e-veselības sistēmas uzlabošanā saistītas ar tās lēno darbību, pārlieku daudzo soļu esamību, kā arī jāuzlabo medikamentu saraksts, lai tajā varētu izvēlēties pēc zāļu ķīmiskajiem nosaukumiem, lai būtu redzamas devas, kā arī iepakojumā esošais devu skaits.