Lietuvas uzņēmums Rīgā plāno sākt attālinātās redzes pārbaudes un briļļu pielaikošanu
Rīga, 27.jūn., LETA. Latvijā darbu sācis telemedicīnas uzņēmums SIA "Smart Vision", kas piedāvā pasūtīt brilles attālināti, kā arī līdz gada beigām Rīgā plāno sākt attālinātās redzes pārbaudes savā veikalu tīklā, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvis Miks Lūsis.
Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Smart Vision" pilnībā pieder Lietuvas uzņēmumam UAB "Vision Technologies". Uzņēmuma patiesais labuma guvējs ir Lietuvas uzņēmējs Petrs Sakalausks. "Smart Vision" reģistrēts šī gada 15.aprīlī un tā pamatkapitāls ir 2800 eiro.
Lietuvas uzņēmums Latviju izvēlējies saistībā ar valstī attīstīto internetu, kā arī ģeogrāfisko novietojumu, kas izdevīgs eksportam. Līdztekus Baltijas valstīm šo pakalpojumu no Rīgas plānots attīstīt arī Skandināvijas un Polijas tirgū.
Lūsis informēja, ka ar 3D tehnoloģijas palīdzību būs iespējams briļļu ietvarus pielaikot virtuāli, kā arī piemeklēt briļļu lēcas un piemērotākos lēcu pārklājumus. Pēc tam paredzēts nodrošināt arī attālinātu redzes pārbaudes pakalpojumu, izmantojot attālinātās acu pārbaudes iekārtas no pasaulē vadošajiem ražotājiem. Darbs pie platformas izveides paveikts nepilna gada laikā, izveidojot funkcionālu briļļu un lēcu tirdzniecības sistēmu.
Pagājušā gada rudenī sistēmas izveidei un attīstībai tika piesaistītas investīcijas 200 000 eiro apmērā no riska kapitāla fonda "Open Circle Capital", šajā pavasarī - vēl 400 000 eiro. Lietuvā bāzētais jaunuzņēmums kā biznesa centru platformas "Smartvision.lv" attīstībai izvēlējies Rīgu.
Kā norāda "Smart Vision" valdes locekle Ieva Beiļina, uzņēmuma mērķis ir apvienot telemedicīnas pakalpojumus ar interneta tirdzniecību.
Patlaban uzņēmums Rīgā atklājis pirmo veikalu, bet līdz gada beigām plāno atklāt vēl divus veikalus. "Līdz šim piedāvāt attālinātos redzes pārbaudes pakalpojumus atļāvās vien lieli optikas uzņēmumi, bet tagad jaunā 5G mobilo sakaru paaudze mums paver pilnīgi jaunas telemedicīnas iespējas. Mēs mērķējam tieši uz šo - vēl tikai tuvojošos 5G vilcienu," skaidroja Beiļina.
Viņa informēja, ka attālinātās acu pārbaudes iekārtas uzņēmumam piegādā Dienvidkorejas uzņēmums "Huvitz".
Lūsis informēja, ka 2017. un 2018.gadā briļļu pārdošanas apjoms internetā Rietumeiropas valstīs katru gadu audzis par apmēram 35%.
Kā norādīja platformas "Smart Vision" dibinātājs Sakalausks, attālinātas redzes pārbaudes vairākus gadus ir realitāte attīstītajās valstīs. "Nesalīdzināmi ātrāki sakari un ievērojami palielinātā informācijas plūsma ļaus tuvākā vai tālākā nākotnē arī Latvijā ieviest jaunas paaudzes medicīnas pakalpojumus, sākot no ārstu konsultācijām tiešsaistē, līdz pat attālinātām redzes pārbaudēm," piebilda Sakalausks.