Lems par ambulatorās un dienas stacionāra rehabilitācijas pakalpojumu sadalījumu starp Rīgas ārstniecības iestādēm
Rīga, 17.apr., LETA. Nacionālais veselības dienests (NVD) sācis izvērtēt ārstniecības iestāžu spēju nodrošināt solīto pakalpojumu kvalitāti un pēc ekspertu vizītēm tiks lemts par ambulatorās un dienas stacionāra rehabilitācijas pakalpojumu sadalījumu starp Rīgas ārstniecības iestādēm no šī gada 1.oktobra, aģentūru LETA informēja NVD.
NVD ir izvērtējis valsts apmaksātas medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu sniedzēju pieteikumus, kas tika saņemti stratēģiskajā atlasē.
NVD izvērtēs un pārliecināsies par iestāžu spēju nodrošināt solīto pakalpojumu apjomu un kvalitāti. Lai to īstenotu, NVD šonedēļ apmeklēs Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu un vēlāk arī citas ārstniecības iestādes.
Pēc šīm vizītēm tiks lemts par ambulatorās un dienas stacionāra rehabilitācijas pakalpojumu apjoma sadalījumu starp Rīgas ārstniecības iestādēm no šī gada 1.oktobra. Tādējādi līdz oktobrim valsts apmaksātie ambulatorie medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumi tiks nodrošināti līdzšinējā apjomā un kārtībā.
Vienlaikus NVD informē, ka, īstenojot rehabilitācijas pakalpojumu stratēģisko atlasi, no šā gada 1.aprīļa ir paplašināts arī to ārstniecības iestāžu loks, kas sniedz medicīniskos rehabilitācijas pakalpojumus stacionāri. Papildu piecām slimnīcām, kas pakalpojumus nodrošināja jau līdz šim, no aprīļa tos sniedz vēl četras slimnīcas - Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca, Rīgas 2.slimnīca, Jēkabpils reģionālā slimnīca un Rēzeknes slimnīca. Pacientiem tas nozīmē iespēju nepieciešamos rehabilitācijas pakalpojumus saņemt ātrāk, tuvāk dzīvesvietai un iestādē, kur nodrošināts pirmais ārstēšanas posms.
Jau ziņots, ka 2018.gadā NVD sāka vairāku valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju stratēģisko atlasi. Medicīniskās rehabilitācijas stratēģiskās atlases mērķis ir uzlabot rehabilitācijas pakalpojumu pieejamību un kvalitāti visā Latvijas teritorijā, panākot pakalpojumu sniegšanas pēctecību un rezultātu izsekojamību.
Medicīniskajai rehabilitācijai ir būtiska nozīme cilvēku darbspēju saglabāšanā un atjaunošanā. Ir būtiski panākt, lai tā būtu pēctecīga un savlaicīga veselības aprūpes sastāvdaļa, novēršot pacientu funkcionēšanas ierobežojumus un invaliditāti un veicinot pacientu agrīnu darbā atgriešanos.