Leiškalns cer, ka Sociālo un darba lietu komisijas kompetence veselības nozarē palīdzēs risināt darba devējiem aktuālus jautājumus
Rīga, 22.nov., LETA. Atzinīgi vērtējama Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas jaunajā sastāvā pārstāvēto deputātu kompetence veselības aprūpē, vienlaikus svarīgi, ka saikni ar iepriekš veikto palīdzēs noturēt divi pārvēlētie deputāti, aģentūrai LETA komentēja Latvijas Darba devēju konfederācijas sociālās drošības eksperts Pēteris Leiškalns (VL-TB/LNNK).
Iepriekšējā sasaukumā šī komisija bija izveidojusi Sabiedrības veselības apakškomisiju. Pagaidām nav zināms, vai tāda būs arī šajā Saeimā.
Pēc Leiškalna paustā, pozitīvi, ka komisijas vadītājs Andris Skride (AP) ir ārsts, tāpat kā viņa biedre Anda Čakša, kur labi pārzina problēmas, kas skar veselības aprūpes jautājumus.
Leiškalns norādīja, ka veselības aprūpe darba devējiem ir nozīmīgs jautājums. Pēc viņa paustā, ja veselības aprūpe nav pieejama virknei cilvēku saprātīgā laikā, tas nozīmē ilgstošus darba kavējumus, kuri reizēm beidzas pat ar invaliditātes iegūšanu un daļēju darbspēju zaudēšanu. "Veselības aprūpe ir ļoti, ļoti svarīga, tāpēc mēs cerīgi skatāmies uz to, ka komisijā pārstāvēti arī mediķi," sacīja Leiškalns.
Tāpat viņš skaidroja, ka svarīgi arī tas, ka komisijā darbosies jau ilgstošie politiķi - Andrejs Klementjevs (S) un Vitālijs Orlovs (S) -, jo viņi varēs palīdzēt noturēt saikni ar iepriekšējo periodu. Jaunajiem politiķiem pagaidām nav lielas pieredzes politikā tieši sociālajā jomā, piebilda Leiškalns.
Leiškalns norādīja, ka konfederācija cer uz labu sadarbību ar šo komisiju dažādos jautājumos.
Viņš atgādināja, ka Sociālo un darba lietu komisijas kompetencē ir dažādi jautājumi, tostarp darba regulējums. Darba devējiem ir svarīgi, lai šī joma netiktu regulēta pārāk daudz, lai netiktu kavēta uzņēmējdarbības attīstība Latvijā, skaidroja LDDK eksperts.
Tāpat šī komisija nodarbojas ar dažādiem sociālajiem jautājumiem, un, pēc Leiškalna domām, ir ļoti svarīgi, lai šie jautājumi netiktu risināti pēc "populisma principa", kad atbalsts tiek sniegts atsevišķai sociālai grupai, kura politiķa ieskatā ir svarīga. "Svarīgi, lai sociālā joma būtu maksimāli orientēta uz sociālajām grupām, kurām reāli nepieciešama palīdzība nevienlīdzības mazināšanai valstī," teica Leiškalns.
Viņš arī norādīja, ka galvenais LDDK mērķis ir ekonomikas attīstība un atalgojuma palielināšana, tādējādi nodrošinot lielāku iekšzemes kopproduktu, kas savukārt dod iespēju paaugstināt labklājības līmeni visiem Latvijas iedzīvotājiem.
Kā ziņots, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja amatā trešdien tika ievēlēts Skride, viņa biedra amatā ievēlēta Čakša, bet par komisijas sekretāri apstiprināta Ieva Krapāne (KPV LV).
Komisijā strādās arī deputāti Klementjevs, Jānis Krišāns (S), Orlovs, Jānis Reirs (JV), Edmunds Teirumnieks (VL-TB/LNNK), Evita Zālīte-Grosa (JKP) un Normunds Žunna (JKP).
https://infogram.com/13saeimas-komisiju-sastavs-1hmr6gg1d1wo6nl?live
L