Latvijas veselības aprūpes jomas uzņēmējiem iespējams saņemt 160 tūkstošu eiro atbalstu, paātrinot inovāciju virzīšanas procesu tirgū
Veselības aprūpes jomas jaunuzņēmumiem, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, slimnīcām, universitātēm un pētniecības iestādēm Latvijā tagad ir iespēja paātrināt inovāciju virzīšanas procesu tirgū, piesakoties pavisam jaunai programmai “SPICE”, kas katrai komandai piedāvā līdz pat 160 000 eiro atbalstu inovāciju izstrādes, komercializācijas un mentoringa pasākumiem. Programma apvieno Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) veselības aprūpes zināšanu un inovāciju kopienas "EIT Health” plašā tīkla zināšanas, pieredzi un materiālus, kas ir lielākā veselības aprūpes inovāciju ekosistēma Eiropā. Komandas var pieteikties programmai līdz 2024. gada 31. oktobrim.
Latvijas veselības aprūpes jomas uzņēmumiem tiek piedāvāta pavisam jauna un unikāla iespēja pilnveidot savu uzņēmējdarbību "EIT Health Innostars" jaunizveidotajā konkurētspējas veicināšanas programmā “SPICE” (Strategic Partnership Initiatives for Competitive Edge). Lai veicinātu ātru un progresīvu veselības aprūpes risinājumu ienākšanu tirgū, “SPICE” programma piedāvā līdz pat 100 000 eiro pielāgotiem attīstības un komercializācijas atbalsta pakalpojumiem, savukārt vēl 60 000 eiro tiks novirzīti 10 programmas komandu mentoringam un koučingam.
Jaunās programmas ietvaros “EIT Health InnoStars” meklē jaunuzņēmumus, mazos un vidējos uzņēmumus un citas iestādes no Latvijas, kā arī no citām 18 Centrāleiropas, Austrumeiropas un Dienvideiropas valstīm, kurās pieejama EIT Reģionālā Inovāciju Shēma (RIS) - valstis, kurās joprojām inovāciju līmenis ir vērtējams kā vidējs, salīdzinot ar citām Rietumeiropas un Ziemeļeiropas valstīm.
Potenciālajiem programmas dalībniekiem ir jāiesniedz inovatīvi veselības aprūpes risinājumi, kas sasnieguši vismaz 6. tehnoloģiju gatavības līmeni (TRL 6), kas nozīmē, ka to risinājumi ir prototipa stadijā un ir demonstrēti atbilstošā vidē. Tas ir izšķirošs solis uzņēmumiem, kas ir gatavi pāriet no agrīnā izstrādes posma uz jau reālu pielietojumu un komercializāciju.
Visaptverošs atbalsts inovācijām
Katrai komandai būs pieejami pakalpojumi līdz 100 000 eiro vērtībā, atbalstu saņemot no programmas “SPICE” īstenošanas partneriem, kas ir īpaši izvēlēta ekspertu grupa no visas Eiropas. Sniegtie pakalpojumi dalībniekiem palīdzēs risināt aktuālākās problēmas ceļā uz inovāciju ienākšanu tirgū, tostarp nodrošinot juridisko un regulatīvo atbalstu, klīnisko validāciju, tehnoloģiju inovācijas, datu konfidencialitāti un komercializācijas stratēģiju.
Papildus finansiālajam atbalstam, programmas dalībnieki varēs saņemt individuālu mentoringu un apmācības. Katrai komandai tiks piešķirti līdz pat 60 000 eiro praktiskām konsultācijām no “EIT Health InnoStars” vadošajiem veselības aprūpes speciālistiem no visas Eiropas. Mentoringa ietvaros galvenā uzmanība tiks pievērsta tam, kā pārvarēt unikālas problēmas, kas saistītas ar inovāciju paplašināšanu veselības aprūpē, sākot ar investīciju nodrošināšanu un beidzot ar veselības aprūpes jomas regulējumu ievērošanu.
“Jaunā “SPICE” programma paver jaunas iespējas inovāciju ieviesējiem Latvijā un visā Eiropā,” stāsta Alessio Smeraldo, “EIT Health InnoStars” uzņēmējdarbības izveides vadītājs. “Sniedzot piekļuvi īpaši pielāgotiem pakalpojumiem un ekspertu mentoringam, programma ļaus uzņēmējiem pārvarēt komercializācijas izaicinājumus veselības aprūpes nozarē un iegūt konkurences priekšrocības tirgū. Mūsu mērķis ir pārvērst augsta potenciāla risinājumus veiksmīgos, mērogojamos uzņēmumos, kas var attīstīties un būt konkurētspējīgi Eiropas veselības aprūpes tirgū.”
Ar iepriekšējiem veiksmes stāstiem, piemēram, Longenesis, EIT Health atbalstīto jaunuzņēmumu, Latvija ir pierādījusi sevi kā veselības aprūpes inovāciju vietu, un “SPICE” programma piedāvā unikālu iespēju Latvijas inovatoriem sadarboties ar plašāku Eiropas ekspertu tīklu, vienlaikus iegūstot piekļuvi svarīgiem resursiem.
“Viens no galvenajiem programmas “SPICE” ieguvumiem ir iespēja tās dalībniekiem kļūt par “EIT Health InnoStars”, Eiropas lielākā veselības inovāciju tīkla dalībniekiem,” piebilst A. Smeraldo. “Dalība šajā tīklā nodrošina piekļuvi plašam ilgtermiņa resursu klāstam, sadarbības iespējām un stratēģiskām partnerībām, kas ir būtiski, lai attīstītu veiksmīgu veselības aprūpes jomas uzņēmumu. Programmas dalībnieki gūs labumu ne tikai no tūlītēja programmas atbalsta, bet arī no “EIT Health InnoStars” piedāvātajiem ilgtermiņa kontaktiem un iespējām.”
Kā pieteikties programmai “SPICE”?
Pieteikties programmai “SPICE” iespējams līdz šī gada 31. oktobrim. Programmas sākums paredzēts 2024. gada nogalē un norisināsies visu nākamo gadu, piedāvājot nepārtrauktu atbalstu, lai palīdzētu komandām pilnveidot un paplašināt inovācijas veselības aprūpes jomā.
Plašāka informācija ir pieejama vietnē: https://eithealth.eu/programmes/innostars-spice/.