Latvijas speciālisti uzsāk virtuālās realitātes terapijas otro fāzi
Informācijas tehnoloģiju uzņēmums “TietoEVRY” sadarbībā ar Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centru uzsāk virtuālās realitātes terapijas otro fāzi. Pilotprojektu realizē jaunizveidotajās telpās, lai pusaudžiem un jauniešiem nodrošinātu psihoterapijas un psihodiagnostikas seansus, izmantojot trīsdimensionālās vides sniegtās iespējas.
Virtuālās terapijas laboratorijas pilotprojekta otrajā fāzē speciālisti analizē, vai paplašinātās realitātes vidē sniegtie pakalpojumi ir ekvivalenti psihoterapijas konsultācijām dzīvē. Tādējādi līdz šī gada beigām iecerēts īstenot daudzpusīgu pētījumu par nākamās paaudzes tehnoloģiju pielietojumu efektivitāti, lai palīdzētu pusaudžiem un jauniešiem pilnveidot svarīgas emociju kontroles prasmes.
Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Sakss Konstantinovs norāda, ka patlaban prioritāte ir virtuālās terapijas diagnostika jaunizveidotajās telpās: “Pirmajā fāzē gūtie rezultāti sniedza pārliecību, ka inovatīvā metode speciālista vadībā strādā efektīvi un droši. Līdz šī gada beigām mēģināsim pārliecināties, vai bērnu diagnostikas rezultāti virtuālajā telpā ir tādi paši kā reālajā. Ja tas izdosies, tad būsim pierādījuši, ka virtuālajā realitātē iespējams veikt tikpat precīzu un efektīvu terapeitisko diagnostiku kā reālā kabinetā. Tas ļautu uzsākt šīs tehnoloģijas ieviešanu aizvien plašāk, ļaujot aizvien vairāk bērnu un jauniešu saņemt palīdzību, kas viņiem šobrīd tik ļoti nepieciešama.”
Virtuālās terapijas laboratorijas telpa izveidota, pateicoties informācijas tehnoloģiju uzņēmuma atbalstam. Inovatīvā risinājuma autori un izstrādātāji ir “TietoEVRY” eksperti no Latvijas, Somijas un Norvēģijas, kuri inovāciju izstrādāja ciešā sadarbībā ar garīgās veselības profesionāļiem.
“Svarīgi iedziļināties un saprast, kā šo jauno psihodiagnostikas un psihoterapijas metodi, pielietojot nākamās paaudzes tehnoloģijas, uztver paši jaunieši. Šobrīd mēs nodrošinām visu tehnoloģisko bāzi, risinājuma izstrādi un pilnveidošanu pilotprojekta ietvaros, kā arī piesaistām augstākā līmeņa speciālistus, lai kopā saprastu, kādi būs pilotprojekta otrās fāzes rezultāti, lai virzītos pretī kopīgi uzstādītajiem mērķiem. Tā ir inovācija ne tikai Latvijas, bet pat Eiropas mērogā, kas var kļūt par Latvijas veiksmes stāstu,” skaidro “TietoEVRY” Latvijas filiāles vadītāja Valērija Vārna.
Virtuālās terapijas laboratorija, kas prioritāri paredzēta pusaudžiem un jauniešiem vecumā no 12 – 25 gadiem, šogad izvirzīta Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) ikgadējai Latvijas IKT balvai “Platīna pele” kategorijā “Uzņēmuma digitālā transformācija”.