LATVIJAS MEDICĪNAS BIBLIOTĒKA – KARDIOLOĢIJAS SPECIĀLISTIEM.
Bibliotēkas lasītājiem ir iespēja iegūt paroli bibliotēkas abonēto datu bāzu lietošanai personīgajā datorā, nemērojot ceļu uz bibliotēku pēc apjomīgajām grāmatām. Uz pierādījumiem balstīto resursu datu bāzes DynaMed, Cochrane Library, FirstConsult, MD Consult noderēs ārstniecības personām darba vietās un būs lielisks papildinājums viņu pieredzei un zināšanām klīnisko problēmu risināšanā un sarunām ar pacientiem.
Tiem veselības aprūpes darbiniekiem, kuri nejūtas droši darbā ar datoru, vai vēlas iegūt prasmes strādāt ar specifiskajām datubāzēm, kā arī tās uzlabot, Latvijas Medicīnas bibliotēkas speciālisti piedāvā savu palīdzību – 2 līdz 8 stundu apmācības kā un kur ātri iegūt ticamu medicīnas informāciju. Izmantojot iegūtās zināšanas, darbs ar elektroniskajiem resursiem veiksies ātrāk, vienkāršāk un efektīvāk.
Bibliotēkas krājumu veido ap pusi miljona vienību, no tām 150000 grāmatu, tajā skaitā arī kardiologiem adresētās. Piemēram: Handbook of Cardiovascular Magnetic Resonance Imaging (New York,2007), Cardiovascular Prevention and Rehabilitation (London,2007); Cardiac Rehabilitation (Totowa,2007; Critical Pathways in Cardiovascular Medicine (Philadelphia,2007); Бурдули Н.М. Острый коронарный синдром (2007); Клиническая диагностика заболеваний сердца : кардиолог у постели больного (2004); Кардиология : справочник и учебное пособие для врачей (2006); Новые методы электрокардиографии (2007); Петров И.Н .Лечение заболеваний сердечно-сосудистой системы (2007); u.c.
Kardioļogijas speciālistiem noderēs bibliotēkas abonētie žurnāli: Кардиология, Клиническая медицина, Лечащий врач, Current Problems in Cardiology, Journal of the American College of Cardiology, Der Internist u.c.
Tiem lietotājiem, kuri prot strādāt ar datoru, bibliotēka piedāvā plašas iespējas lasīt žurnālus elektroniskajā formātā: Circulation, European Heart Journal, Cardiovascular Research Microcirculation, Stroke, American Heart Journal, American Journal of Cardiology, American Journal of Geriatric Cardiology, Arteriosclerosis, Thrombosis, and Vascular Biology, The Cardiology u.c. Personiskajā datorā ir iespējams lasīt vērtīgas elektroniskās grāmatas, tādas kā Current Diagnosis and Treatment in Cardiology (2003), Clinical Electrocardiography(2006), Braunwald’s Heart Disease (2007), Park, M.K. Pediatric Cardiology for Practitioners (2008) u.c.
Pieminēšanas vērta ir sērfošana interneta brīvajos resursos, kas ir gana interesanta, un nereti rada sajūtu " šeit var atrast visu". Tomēr jāatceras, ka lielāka daļa medicīnas informācijas, kas atrodama brīvajos resursos ir domāta pacientiem, jo profesionāļiem adresēto specializēto resursu veidošana un uzturēšana prasa lielus naudas ieguldījumus. Tieši tāpēc speciālistiem paredzētā informācija atrodama abonējamajās datu bāzēs.
Vēl viens brīvo resursu mīnuss ir "informācijas troksnis", kurā ir grūti "sadzirdēt" ticamu informāciju, turklāt tās atrašana prasa daudz laika. Lai palīdzētu veselības aprūpes speciālistiem orientēties brīvpieejas resursos, bibliotēkas mājas lapā www.lmb.gov.lv ir izveidots interneta resursu ceļvedis, kas palīdzēs sērfot internetā patstāvīgi. Dažas no tajā minētajām organizāciju mājas lapām noderēs kardioloģijas speciālistiem: http://www.cardioline.ru/, http://www.escardio.org, http://www.ecg.ru/, http://www.americanheart.org/ http://www.hrv.ru/, http://www.cardiosource.com u.c. Tajās atrodamas arī saites, kas aizvedīs uz citām kardioloģijai veltītajām mājas lapām.
Visi veselības aprūpē nodarbinātie speciālisti, arī tie, kuriem ir savas mājas bibliotēkas, tiek laipni gaidīti Latvijas Medicīnas bibliotēkā, Šarlotes ielā1b, kur varēs pārliecināties, ka bibliotēka gadu gaitā ir mainījusies, modernizējusies un piedāvā plašu resursu un sniegto pakalpojumu klāstu.
Bibliotēkas direktore, Velta Pozņaka, M, Sci. Soc.