Latvijas Infektoloģijas centrā atklāj izremontētās telpas smagu infekciju slimību pacientu ārstēšanai
11. decembrī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā Latvijas Infektoloģijas centrs (LIC) tika svinīgi atklātas 2. nodaļas izremontētās telpas. Šajā nodaļā ārstējas pacienti ar īpaši smagām infekcijām, tostarp arī ar vīrusa izraisītu iegūtu imūndeficīta sindromu. Divstāvu koka ēkā, kas celta 1891. gadā, pēc slavenā arhitekta Reinholda Šmēlinga projekta, tagad ir veikti remontdarbi, tādējādi uzlabojot vides apstākļus gan tur strādājošajiem mediķiem, gan pacientiem, kas sirgst ar dažādām smagi ārstējamām infekciju slimībām. Austrumu slimnīcas valde šim mērķim piešķīra kopsummā 51 705 (ieskaitot PVN) eiro finansējumu, kas ir slimnīcas investīcija no pašu ieņēmumiem/līdzekļiem.
Imants Paeglītis, Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs: "Uzskatām to par būtisku ieguldījumu, lai mainītu sabiedrības konservatīvos uzskatus attiecībā uz infekciozo slimību pacientiem, no savas puses uzlabojot ārstēšanās vides apstākļus. Vienlaikus esam uzlabojuši arī ārstu un aprūpes personāla darba apstākļus. Šeit strādā profesionāla komanda, kas ikdienā sniedz pacientam labāko iespējamo medicīnisko palīdzību un aprūpi. Vides apstākļu uzlabošana ir viens no faktoriem, kas varētu motivēt mūsu mediķus turpināt strādāt un veikt šo komplicēto un smago darbu."
Profesore Baiba Rozentāle, Latvijas Infektoloģijas centra galvenā ārste: "Esam gandarīti, ka Latvijas Infektoloģijas centra teritorijā atdzimst vēsturiski nozīmīga ēka, kas jau divus gadsimtus kalpo pacientu aprūpei. Savulaik, 1937.gadā, Kārļa Ulmaņa režīms atzina šīs leprozorija ēkas kā "turpmāk neizmantojamas – nepiemērotas un nolietotas". Zīmīgi, ka spējam saglabāt un atjaunot vēsturiskās telpas, kā savdabīgu mūsu gadsimta pievienoto vērtību. Īpaši jāuzsver šeit strādājoša aprūpes personāla loma, kas sniedz pacientiem ne tikai cieņpilnu medicīnisko aprūpi, bet arī psiholoģisko atbalstu. Šeit strādājošie ārsti un māsas ir pieredzējuši skaudru realitāti. Vēl pavisam nesenā pagātnē personāla darba vide bija drūma un neatbilstoša. Tādēļ aprūpes personāls ir īpaši gandarīts par veiktajiem remontdarbiem un uzlabojumiem. Ieguvēji būs visi – gan pacienti, gan mediķi."