Latvijas ārstu konferencē “MISIJA: SIRDS” meklēs risinājumu satraucošajai sirds un asinsvadu slimību problēmai Latvijā
Sirds un asinsvadu slimības ir galvenais mirstības cēlonis Latvijā – ik gadu sirds veselības problēmas noved pie aptuveni 16 tūkstošu cilvēku nāves jeb puses no visiem mirušajiem. Diemžēl gadu gaitā situācija neuzlabojas un arvien trūkst koordinētas pieejas veselības aprūpē, kas ļautu novērst pacienta veselības pasliktināšanos vai pat pāragru nāvi. Bieži vien sirgstošajiem nav pieejama pietiekama informācija par pakalpojumiem, kas paredzēti savlaicīgai slimības riska atklāšanai un monitoringam.
Ārsti ir pārliecināti, ka daudzos gadījumos kritiskas veselības problēmas varētu novērst, izvēloties veselīgu uzturu, nododoties regulārām fiziskām aktivitātēm, pietiekami izguļoties, atsakoties no kaitīgiem ieradumiem, kā arī savlaicīgi meklējot mediķu palīdzību. Tas nozīmē, ka ir pienācis laiks rīkoties koordinēti un apņēmīgi.
Veselības centru apvienība (VCA) sadarbībā ar Latvijas Ārstu biedrību (LĀB) šā gada 19. septembrī ATTA centrā, Rīgā, rīko starpdisciplināru konferenci “MISIJA: SIRDS”, kas vienkopus pulcēs ģimenes ārstus, kardiologus, neirologus, ginekologus, farmaceitus un citus speciālistus. Konference par sirdi un tās nozīmi kopējā veselībā būs nozīmīga platforma ārstu un citu veselības aprūpes profesionāļu profesionālajai pilnveidei. Tās mērķis ir parādīt, kā dažādu specialitāšu sadarbībā iespējams stiprināt sirds veselību, apvienojot praktiskas atziņas, jaunākās zināšanas un starpdisciplināru skatījumu vienotā, uz pacientu vērstā pieejā.
«Izrakstoties no stacionāra, pacienta tālākais ceļš ir saistīts ar ambulatoro aprūpi, kas ir vienlīdz svarīga ar ārstēšanos slimnīcā. Ambulatorajā aprūpē notiek personalizēta terapija. Tiek koriģētas pacientam nepieciešamo medikamentu devas, fizisko aktivitāšu slodzes un citi pasākumi. Sekmīga ambulatorā ārstēšana veicina atveseļošanos, kā arī samazina risku piedzīvot krīzes situāciju un atkal nonākt slimnīcas palātā. Sirds un asinsvadu slimību ārstēšanā Latvijā kopumā esam uz pareizā ceļa, tomēr pacientu aprūpē vēl ir elementi, ko nepieciešams pilnveidot. Medicīnā ienāk jaunas zāles, tiek uzlabotas ārstniecības metodes, tādēļ ārstiem nemitīgi «jātur roka uz pulsa» - jāatjauno zināšanu bāze. Par vairākām jaunajām iespējām runāsim arī konferencē,» skaidro Veselības centru apvienības ārsts, P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas rezidents kardioloģijā Māris Lapšovs.
Konferencē uzstāsies spoži nozares eksperti – vadošie ārsti, profesori un praktiķi no lielākajām veselības aprūpes iestādēm. To vidū LU profesors, Dr. med., P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs Andrejs Ērglis, RSU profesors, Dr. med., P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centra kardiologs Oskars Kalējs, LU profesors, Dr.med., P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas kardiologs Gustavs Latkovskis, ārsts “Veselības centru apvienībā”, P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas rezidents kardioloģijā Māris Lapšovs, LU asociētais profesors, P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas kardiologs Kārlis Trušinskis, RSU asociētā profesore, laboratorijas speciāliste Jeļena Storoženko, RSU prof. emer., Dr. med., Ziemeļeiropas Mentālās veselības centra psihoterapijas un psihosomatikas ārste Gunta Ancāne, RSU profesors, Dr.med., neirologs, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas un VCA klīnikas “GK Neiroklīnika” vadītājs Guntis Karelis, RSU docētāja, ginekoloģe, dzemdību speciāliste, VCA ginekoloģijas dienesta vadītāja Karlīna Elksne un daudzi citi.
Par konferences pienesumu mediķu izglītošanā liecina arī tas, ka pasākuma apmeklētāji varēs iegūt 8 tālākizglītības punktus (TIP).