Latvija un Igaunija turpinās darbu pie jautājumiem par veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanas pierobežas reģionos
Rīga, 10.okt., LETA. Latvijas-Igaunijas starpvaldību komisija šodien Tallinā vienojās turpināt darbu pie jautājumiem par veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanas pierobežas reģionos, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).
Sēdi vadīja Igaunijas Valsts pārvaldes ministrs Janeks Māgi un Latvijas vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK). Sēdē piedalījās Latvijas vēstnieks Igaunijā Raimonds Jansons, Igaunijas vēstnieks Latvijā Arti Hilpus, kā arī Latvijas un Igaunijas nozaru ministriju, reģionu un pašvaldību pārstāvji.
Uzrunājot abu valstu starpvaldību komisijas delegācijas, Gerhards norādīja, ka komisija ir nozīmīgs formāts, kurā Latvija un Igaunija var risināt pierobežu iedzīvotājiem svarīgus jautājumus, un savā ilgā pastāvēšanas laikā tā ir kļuvusi par efektīvu mehānismu juridisku un administratīvu šķēršļu risināšanai pierobežas reģionos.
Tika panākta vienošanās par darba turpināšanu pie līguma izstrādes, kas paredz savstarpējo palīdzību veselības aprūpē un sadarbību katastrofu novēršanas, gatavības un reaģēšanas jomā. Tāpat panākta vienošanās par sadarbības turpināšanu, nodrošinot medicīnas pakalpojumu sniegšanu Latvijas pierobežas iedzīvotājiem Valgas slimnīcā.
Komisija arī diskutēja par sadarbības turpinājumu pārrobežu dzelzceļa savienojuma Rīga-Tartu attīstībā, meklējot iespējas vilcienu kustības sarakstu sinhronizācijai, kā arī veicot analīzi par Rīga-Tartu dzelzceļa līnijas atvēršanu pasažieru pārvadājumiem.
Sanāksmē Tallinā tika apspriesti arī vairāki abu pušu speciālistu šogad izvirzītie pierobežu reģionu svarīgie jautājumi, tajā skaitā prioritāri rekonstruējamo pierobežas ceļu posmu noteikšana un saskaņošana, prāmja savienojuma starp Kurzemi un Sāremā salu atjaunošanas iespēju izpēte, vienota ģeodēziskā pamatojuma izveide dzelzceļa līnijas "Rail Baltic" izbūvei, savstarpējo pārrobežu glābšanas operāciju procedūru un plānu saskaņošana, kā arī kopējās iepakojumu depozīta sistēmas izveides iespēja.
Šo jautājumu izskatīšana un risināšana turpināsies abu valstu ekspertu darba grupu formātā un par rezultātiem tiks ziņots nākamajā Latvijas un Igaunijas starpvaldību komisijas pārrobežu sadarbības veicināšanai sēdē, skaidroja VARAM.
Abu valstu starpvaldību komisijas delegāciju pārstāvji vienojās aktīvi piedalīties komisijas turpmākajā darbā, sekmējot komisijas sēdē pieņemto lēmumu īstenošanu, kā arī identificējot un analizējot citus potenciālos pārrobežu sadarbības šķēršļus starp abām valstīm.
Latvijas un Igaunijas starpvaldību komisija pārrobežu sadarbības veicināšanai ir izveidota, lai vienotos par kopīgiem pasākumiem un aktivitātēm, kas palīdz nodrošināt brīvu darbaspēka, preču, pakalpojumu un kapitāla kustību Latvijas un Igaunijas pārrobežu reģionos, grozot vai papildinot attiecīgos tiesību aktus vai noslēdzot vienošanos starp valstīm.