medicine.lv skaitļos

Lietotāji online191
Aktīvie uzņēmumi12206
Nozares raksti1447
Ekspertu atbildes21477
Lai gaisa kondicionieris nekaitētu veselībai : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Lai gaisa kondicionieris nekaitētu veselībai

Kad ārā ir ļoti karsts, viens no veidiem, kā atvēsināt telpu un padarīt temperatūru patīkamāku, ir lietot gaisa kondicionieri. Vasarās šī ierīce ļoti bieži tiek izmantota ne tikai birojos, veikalos un automašīnās, bet arī mājās. Taču, lai neiedzīvotos veselības problēmās, pats svarīgākais – kondicionieri lietot pareizi! 

"Ir cilvēki, kuri ļoti slikti panes karstumu. Ja karstā laikā ilgstoši jābrauc ar mašīnu vai jāstāv sastrēgumā, izturēt tveici ir teju neiespējami. Tāpēc varam lietot gaisa kondicionierus. Tomēr ir būtiskas lietas, kas noteikti jāņem vērā. Pats galvenais – sekot līdzi kondicioniera un ventilācijas sistēmas tehniskajam stāvoklim, kā arī pareizi noregulēt temperatūru,” stāsta LOR Klīnikas otolaringoloģe, profesore Ligija Ķīse.

Riski veselībai

Pēkšņas, straujas temperatūras un mitruma izmaiņas var negatīvi ietekmēt elpošanas sistēmu, īpaši cilvēkiem ar hroniskām elpceļu slimībām: astmu vai bronhītu. Kondicionieris arī sausina ādu un gļotādas, tādējādi pazeminot to aizsargspējas. Var rasties kairinājums, nieze, rīkles un deguna gļotādas iekaisums, balss aizsmakums, acu gļotādas iekaisums (konjunktivīts), šāds gaisa klimats var radīt arī diskomfortu tiem, kuri lieto kontaktlēcas. 

Cilvēkiem, kuri strādā telpās, kur ir gaisa kondicionieris, nereti konstatē arī hroniskas galvassāpes, nogurumu, pastiprinās locītavu un nervu sāpes. „Pastiprināta gaisa cirkulācija veicina respiratoro infekciju izraisītāju izplatīšanos. Centralizētas gaisa kondicionēšanas sistēmas nesaņem āra gaisu, telpās ir vairāk augu un dzīvnieku izcelsmes alergēnu, vīrusu, kondensāts rada labvēlīgu vidi mikroorganismu un sēnīšu augšanai,” skaidro Ligija Ķīse. Lielās telpās, kur strādā daudz cilvēku, ir arī daudz putekļu. Ja sūdzības par veselību vai telpu mikroklimatu radušās darbavietā, par tām noteikti vajadzētu informēt darba devēju. 

Telpas, kurās tiek lietots gaisa kondicionieris, noteikti jāvēdina! Svarīga arī gaisa kondicioniera profesionāla uzstādīšana un apkope.

Ieteikumi gaisa kondicionieru lietotājiem

Lietojot kondicionieri, ļoti būtiski ievērot mērenību, proti, kondicionieri noregulēt tā, lai gaisa temperatūra telpā vai automašīnā krasi neatšķirtos no gaisa temperatūras ārā – starpībai nevajadzētu pārsniegt 2 līdz 5 grādus. Piemēram, ja ārā gaisa temperatūra ir plus 30 °C, automašīnā vai iekštelpās tai nevajadzētu būt zemākai par 24–26 °C. 

Jāparūpējas, lai vēsāka būtu tieši autosalona vai telpu kopējā temperatūra. Aukstā gaisa plūsma jānovirza prom no sevis, piemēram, uz mašīnas vējstikliem, nevis virzienā uz sevi. Pretējā gadījumā var tikt sapūsts kāds nervs vai aukstā gaisa ietekmē savilkts kāds muskulis. 

Ja jūti, ka pūš, bet valdīt pār gaisa kondicionēšanas ierīci nav tavā varā, ieteicams piesegties ar šallīti vai iespēju robežās mainīt sēdvietu. 

 

 

lorklinika.lv

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Slikts miegs un neizgulēšanās rada nogurumu, pazemina produktivitāti un paaugstina slimību risku, kā arī paātrina ādas novecošanās procesus. Noskaidrosim, kas ir melatonīns un kā tas var palīdzēt atrisināt miega problēmas! 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Testa rezultāti: "Vegan Fox" kafijas skrubis ķermenim

Testa rezultāti:

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Amber Cosmetics" piedāvāja testēt "Vegan Fox" kafijas skrubi ķermenim.

"Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksi gremošanas sistēmai

Novembrī, decembrī un janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvā izmēģināt "Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksu gremošanas sistēmai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".