LABRAINS: īpaši ziemā jutīgai ādai ir svarīgi lietot gan serumu – mitrināšanai, gan krēmu – barošanai
Sezonālās izmaiņas ietekmē cilvēka ādu, tās slimību izpausmes, un īpaši to izjūt jutīgas ādas īpašnieki, riskējot iedzīvoties ādas slimībās. Tiek lēsts, ka ādas slimību negatīvā ietekme uz Eiropas ekonomiku ir 5 milj. gadā, ko pamato vien ar produktivitātes samazināšanos.
Adaptīvā termoģenēze aktivizējas aukstumā, un organisms, lai iegūtu enerģiju, šķeļ taukus. Aizsargājot ādu ar papildu lipīdu slāni, proti, krēmu, tiek mazināts šis process, kas īpaši svarīgi ir ziemā un tieši gados jaunākiem cilvēkiem vai cilvēkiem ar jutīgu ādu. Lai gan ir jāmin, ka, terapeitiski pareizi lietojot aukstuma procedūras, var gūt pozitīvu efektu (krioterapija), bet aukstums ikdienā rada negatīvu ietekmi, it sevišķi, ja ir pārslodze uz atsevišķi atsegtām ādas daļām, piemēram, pēc pastaigām vējā vai salā var pastiprināties iekaisuma procesi ādā. Veselu ādu spēj pasargāt tās lipīdu kārta pat aukstumā, lai gan nu jau ir atklāts, ka aukstums to var negatīvi ietekmēt pat ātrākā laika posmā, nekā zinātnieki līdz šim bija pieņēmuši. Ietekmējošie faktori noteikti summēsies, un pēc šķietami līdzīgu laikapstākļu pastaigām rezultāts, kas atspoguļosies uz mūsu atsegtās ādas daļām, var būt ļoti atšķirīgs. Tāpēc ir jābūt uzmanīgam un jāizprot – tāpat kā katru dienu mums ir nepieciešams ēdiens un ūdens, tāpat arī katru dienu ir jādomā par ādas uzturvielu nepieciešamību (barošanu) un to pareizu izvietojumu tajā (mitrināšanu). Tieši mitrināšana ir tā, kas nodrošina, ka visas barības vielas tiek piegādātas caurcaurēm ādas slānī, nevis uzkrājas vienuviet, līdz ar to nesniedzot vajadzīgo efektu.
Tāpēc gan jutīgai, gan normālai, gan taukainai un sausai ādai, īpaši ziemā, ir būtiski lietot serumu un krēmu ādas kopšanai. Saudzīga sejas ādas kopšana neprasa milzumlielas pūles, bet ir pārdomāti sev jāizvēlas kvalitatīva dabiskā kosmētika, kuras sastāvā nav ādu vai tās problemātikas kairinošu vielu, piemēram, cetyl alcohol, kas provocē akni un ekzēmu. Sejas āda pareizi ir jākopj jau sezonā, kad nav izteiktas problēmas, lai akūtajā sezonā tā jau būtu nostiprināta un ar augstāku toleranci, piemēram, dermatīts lielākoties saasinās ziemā.
Patiesībā sejas ādas serums un krēms jau ar savu pamatmērķi atšķiras, kam seko dažādas formulas. Savukārt dažādās formulas nosaka, ka produktā būs atšķirīgas struktūras un citu veidu izejvielas.
Serums pēc savas būtības ir daudz smalkāks un vieglāks nekā krēms. Pateicoties samazinātam tauku % saturam, iebiezinātājiem un izmantotajiem fosfolipīdiem, serums ādā iesūcas ātrāk un dziļāk, krēms ir treknāks un tā iekļūšana ādā notiek seklāk un lēnāk. Seruma galvenais uzdevums ir iesūkties dziļākajā epidermas slānī, lai to mitrinātu un stimulētu metabolismu šūnās, apgādātu ādu ar vitamīniem, kā arī novērstu priekšlaicīgu novecošanos un atbilstoši pēc funkcionālā sastāva stimulētu dažādu veidu bioķīmiskos procesus. Piemēram, dabiskās dermokosmētikas LABRAINS Renovation Sculptor seruma sastāvs piepilda ārpus šūnu matricas telpu kā filleris, nodrošinot ilgstošu un tūlītēju iedarbību novecošanās pazīmju mazināšanai jeb “plumping” efektu, tādējādi izlīdzina grumbiņas un mazina mīmiskās grumbas. Mēs iesakām izvērtēt katra seruma paredzēto lietojumu un atbilstību vecumam un ādas stāvoklim: antioksidantu serumu var lietot arī zem 30 gadu vecuma, aknes serums, piemēram, LABRAINS Acne Intense Care intensīvas iedarbības serums aknes skartai ādai, var tikt lietots neatkarīgi no vecuma grupas. Patiesi ir novecojis uzskats par serumu, kas tas jāizmanto kūres veidā vienu vai divas reizes gadā, kad āda ir bijusi pakļauta intensīvai nelabvēlīgai iedarbībai, gluži pretēji – tas jālieto visu laiku, lai gan var būt arī tādi kosmētikas ražotāji, kas serumus izstrādā ar augstu pīķa slodzi, tādējādi aktīvās vielas var apdedzināt mūsu ādu.
Turpretim krēma mērķis ir sniegt izcilu aizsardzību ādas virsējai kārtai – pabarot ādu un veicināt aizsargbarjeras funkcijas uzlabošanos ar atbilstošu jeb homogēnu un skābu virskārtu balansā ar tās mikrobiotu, tādējādi uzlabojot ādas dabisko aizsargspēju, toleranci un samazinot ikdienas, piesārņojuma un klimata izraisītā stresa ietekmi. Krēms, kas nesatur zinātniski diskutētās kairinošās izejvielas, ilgtermiņā samazina ādas virsējās kārtas sausumu, raupjumu un niezi.
Parasti serumu iesaka lietot kopā ar krēmu kompleksai pieejai, jo seruma funkcionalitāte nav balstīta uz ādas aizsargbarjeras atjaunošanu. Pēc seruma uzklāšanas jānogaida 10–30 minūtes, lai tas paspētu uzsūkties, tad jālieto dienas krēms vai nakts krēms. Dienas un nakts krēms var būt viens un tas pats, bet, ar vecumu vairāk izjūtot savas vajadzības un vēlmi pēc dažādības, arvien vairāk dāmu dod priekšroku abu tipu krēmiem. Galvenais ir ievērot nakts krēmu sastāvu – to sastāvā var būt vielas, kas izlīdzina sejas toni, piemēram, LABRAINS nakts krēmā ir Latvijā ražotas kadiķu ekstrakta cilmes šūnas, kuras veic šādu funkciju, bet var radīt fotojutīgumu cilvēkiem, ja tie atrodas aktīvā saulē (UV starojums virs 5). Turpretim sezonā, kad saules ir mazāk, šis krēms ir izcils “ziemas krēms” – drošs rīta un vakara lietošanai visiem, lai novērstu novecošanās pazīmes, paaugstinātu elastību un ādas maigumu, kā arī visiem ar ļoti jutīgu, bet ne pārāk taukainu ādu. Mainoties sezonalitātei vai konkrētos klimatiskajos apstākļos, vasara sezonā vai tropiskā klimatā var lietot tikai serumu un neuzklāt krēmu, bet tas noteikti neder ziemas sezonā, kā arī vasarā nekad neaizmirstot par dabisku saules aizsargfiltru lietojumu.
Lai vieglāk būtu saprast seruma un krēma nozīmi, salīdzinājums varētu būt šāds – serums ir kā apakšveļa, krēms ir uzvalks, un BB krēms ir mētelītis sejas ādai. Rūpējies par to kā par visu savu ķermeni!
Un te palīgā nāk dabiskās dermokosmētikas zīmols LABRAINS ar mērķi palīdzēt risināt dažādas ādas problēmas un ilgtermiņā to uzturēt veselīgu. Uzņēmuma radītājas – vides speciāliste un ķīmiķe Dr.oec. Līga Brūniņa kopā ar savu ilggadējo biznesa partneri Dr.oec. Elīnu Konstantinovu – laikā, kad viņu vēlmes un vajadzības sasaistījās ar iespējām, radīja LABRAINS, Latvijā ražotu dabisku dermokosmētiku normālai, jutīgai un problemātiskai sejas ādai, lai primāri novērstu savas sejas ādas problēmas – rozāciju un dermatītu. LABRAINS produkti ir Latvijā izstrādāti un ik dienas tiek ražoti tepat Rīgā, Maskavas ielā 127, kur atrodas gan LABRAINS laboratorija, gan ražotne.
Labrains
Telefons: +371 28 010 107
E-pasts: info@labrains.eu
https://labrains.eu/lv