medicine.lv skaitļos

Lietotāji online56
Aktīvie uzņēmumi12690
Nozares raksti11847
Ekspertu atbildes21477
Kā sports ietekmē mūsu emocijas? Skaidro speciālisti : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Kā sports ietekmē mūsu emocijas? Skaidro speciālisti

Fiziskās aktivitātes un sportošana var likt mums sajusties labāk gan fiziski, gan emocionāli, turklāt uzlabo miegu un daudzus citus organisma procesus. Taču vai zinām, kas notiek mūsu organismā, kad sportojam? Kā sports ietekmē emocijas un kādu sporta veidu izvēlēties, lai tiktu pāri skumjām un bailēm un pārvarētu dusmas? Kā sportot droši un atbildīgi? Konsultē BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, "Veselības centrs 4" grupas uzņēmuma "Diplomātiskā servisa medicīnas centrs" fizioterapeite Simona Liepiņa un klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Fizisko aktivitāšu laikā, nodarbojoties ar jebkādu sporta veidu,  smadzenēs, dažādos sekrēcijas dziedzeros, centrālajā nervu sistēmā, pastiprināti izdalās vairāki svarīgi hormoni, kas ietekmē cilvēka emocionālo noskaņojumu. Serotonīns ir atbildīgs par laimes izjūtu, labsajūtas ierosināšanu, apetīti un miega kvalitāti, noradrenalīns stimulē smadzeņu darbību, kognivīvās funkcijas, savukārt endorfīns jeb tā sauktais "laimes hormons" rada pacilātību, laimes un drošības sajūtu, kā arī mazina stresu, stāsta fizioterapeite S. Liepiņa. Turklāt sportošana normalizē arī stresa hormona kortizola daudzumu organismā, kas paaugstina asinsspiedienu, ietekmē glikozes līmeni asinīs un vājina imunitāti.

Autors: smadzenu_hormoni
Autors: smadzenu_hormoni

Brīdī, kad nodarbojies ar fiziskām aktivitātēm, smadzenēs izdalās dabiska ķīmiskā viela – dopamīns. To sintezē nervu šūnas vairākos smadzeņu apgabalos. Šī viela saistāma ar baudas, apbalvojuma, gandarījuma un motivācijas sajūtām. Tāpēc brīžos, kad nākas izlaist ierasto treniņu, cilvēks var justies neapmierināts un ātri aizkaitināms.

Kā uzsākt un nezaudēt motivāciju?

Banner 280x280

Kad sportošana jau ir kļuvusi par tavu ikdienas sastāvdaļu, ir daudz vieglāk šo ieradumu uzturēt. Taču ko darīt, lai sevi motivētu pašam sākumam – pirmajam solim uz sportošanu? Fizioterapeite uzsver, ka pats svarīgākais neuzstādīt pārāk lielus mērķus, bet sākt ar maziem soļiem, uzstādot katrai nedēļai savu mērķi. Piemēram, noskriet septiņās dienās piecus kilometrus, nākošajās septiņās – jau sešus kilometrus. Jo, līdzko cilvēks ir sasniedzis iecerēto mērķi, rodas azarts, motivācija, paaugstinās pašapziņa un viņš saprot, ja ir spējis panākt pagājušās nedēļas mērķi, spēs arī nākamās.

Autors: merkis
Autors: merkis

Tāpat ieteicams veidot dienasgrāmatu, kas atspoguļos paveikto – dažkārt vizuālie mērķi palīdz noturēt motivāciju. Lai sportošana būtu veselīga un nenodarītu pāri, tā jāveic pakāpeniski. Cilvēki pārsvarā pārtrauc sportošanu, jo ir ļoti liela intensitāte un biežums, un tas nomāc motivāciju. Muskuļi nespēs atjaunoties un būs pārslogoti. Jāatceras, ka katram fiziskā sagatavotība ir citādāka – tādēļ, kas derēs vienam, tas noteikti nederēs otram. Pētījumi pierāda – lai rastos ieradums, fiziskā aktivitāte jāveic 21 dienu pēc kārtas un vislabāk vienā un tajā pašā laikā katru dienu. Atceries – motivāciju rada labsajūta!

Piemērotas slodzes izvēle

Uzsākot sportot, fizioterapeite iesaka doties uz konsultāciju pie fizioterapeita, lai pārrunātu izvirzītos mērķus un sastādītu konkrētu plānu.

Var sākt ar ikdienas paradumu maiņu – nebraukt ar mašīnu, bet pārvietoties kājām vai ar velosipēdu. Lai izkustētos, dodies garās pastaigās pa mežu vai nūjo. Šī slodze ir mērena, un aktivitātes nav traumatiskas kustību un balsta aparātam. Veic vingrojumus, kurus sastādījis fizioterapeits, vadoties pēc tavas fiziskās sagatavotības. Savukārt, ja mērķis ir samazināt tauku daudzumu, tad aktivitātes nepieciešams veikt vismaz vienu stundu, jo pirmajās 40 minūtēs organisms izmanto tikai dienas laikā uzņemtos ogļhidrātus, bet pēc tam taukus. Pievērs uzmanību vispārējai veselībai un labsajūtai. Ja nejūties labi, nodarbības vēlams atsākt, kad esi labā noskaņojumā un jūties vesels. Tāpat būtiski pirms fiziskām aktivitātēm veikt 10-15 minūšu iesildīšanos, lai izvairītos no traumām, sagatavotu muskuļus slodzei, uzlabotu asins cirkulāciju un sirdsdarbību, bet pēc aktivitātēm lēnām samazināt tempu un izstiept nodarbinātās muskuļu grupas.

Mājas apstākļos var pielietot šo formulu: aprēķini maksimālo sirdsdarbības pulsu – no 220 atņemot tavu vecumu. Rezultātā iegūsi vecumam noteikto maksimālo sirds darbības ritmu sitienos minūtē, no kura, 60-65% ir pieļaujamais pulss, uzsākot fiziskās aktivitātes – to definē kā mazu slodzi. Vidēja slodze būs 70-80% no maksimālā pulsa. Fizisko aktivitāšu laikā, vadoties pēc atļaujamā pulsa, mēs ne tikai stiprināsim mūsu fizisko noturību, bet arī nenodarīsim sev pāri un motivācija mūs nepametīs, skaidro fizioterapeite.

Sports un emocijas

Stress ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa, tomēr tas var negatīvi ietekmēt gan psihisko, gan fizisko labsajūtu. Jebkura fiziskā aktivitāte uzlabo noskaņojumu, jo pastiprināti izdalās vairāki svarīgi hormoni, kas ietekmē cilvēka emocionālo noskaņojumu, stāsta speciāliste. Svarīgi ir izvēlēties sev patīkamāko.

Fizioterapeites ieteikumi fizisko aktivitāšu izvēlei pie noteiktām emocijām:

Autors: volejbols
Autors: volejbols

Skumjas – volejbols, jo īpaši pludmales volejbols, kur spēlē divi pret divi. Bumba nepārtraukti ir gaisā, neatstājot daudz laika pārdomām un atpūtai. Cilvēks daudz kustas, un ir vieglāk saprasties ar partneri, jo jūs esat tikai divi. Laba izvēle ir arī doties uz deju studiju – salsa, lambada, bačata, rumba. Ritmiska mūzika liek ķermenim atplaukt, tiek nostiprināti kāju, roku, muguras un preses muskuļi, bet pleci un kakls ir atslābināti.

Autors: elposhanas_tehnikas
Autors: elposhanas_tehnikas

Dusmas – ieteicama aktivitāte bez agresijas, iesaistot nelielu dalībnieku skaitu. Tāpat ieteicams veikt elpošanas tehnikas. Dusmu lēkmes un sakaitinājums noved pie tā, ka tiek iztraucēts normāls elpošanas ritms, un ir būtiski iemācīties ar šo stāvokli tikt galā.

Autors: klinshu_kapshana
Autors: klinshu_kapshana

Bailes – ieteicams sports, kas nostiprina izpratni par drošību. Aktivitāte, kas attīstīs drosmi un vēlmi pēc nemitīgas sevis pilnveides – alpīnisms, klinšu kāpšana. Tās lieliski palīdzēs pārvarēt bailes no augstuma, tādējādi mācīs uzticēties sev un arī citiem. Var mēģināt arī citas fiziskās aktivitātes, kuru pamatā ir līdzsvars un ātrums.

Fiziskā slodze un miega kvalitāte

Autors: miegs
Autors: miegs

Daudzi pētījumi apraksta regulāru fizisko aktivitāšu saistību ar ciešāku miegu, mazāku nogurumu dienas laikā un labāku kopējo miega kvalitāti, skaidro fizioterapeite.

Labs miegs ietekmē ne tikai mūsu vispārējo labsajūtu, bet arī reakciju, koncentrēšanos un motivāciju. Ja guļam mazāk nekā septiņas astoņas stundas diennaktī, tas rada risku normālai hormonālās sistēmas darbībai. Traucējumu gadījumā cilvēks jūtas noguris, zaudē spēkus un motivāciju sportot, strādāt vai darīt kaut ko citu. Zinātniskie pētījumi arī parādījuši, ka cilvēki, kas guļ mazāk nekā sešas stundas un pēc tam sporto, saskaras ar lielāku traumu iespējamību. Tā notiek tāpēc, ka nogurums vājina cilvēka imūnsistēmu un palēnina reakciju, tāpēc ievērojami palielinās traumu risks.

Miegs un sports ir ļoti cieši saistīti procesi. Ja labi gulēsi – labāk sportosi, un otrādi – ja labāk sportosi, labāk gulēsi. Zinātnieki ir pierādījuši, ka sports palīdz ātrāk aizmigt un nodrošina cilvēkiem daudz labāku miega kvalitāti. Sports arī var palīdzēt risināt tādas ar miegu saistītas slimības kā bezmiegs vai miega apnoja.

Visbiežākās kļūdas, uzsākot sportošanu

Treniņi ir ļoti intensīvi un daudz. Intensīvi treniņi sagādā organismam lielu slodzi, pēc kuras ir vajadzīga atpūta, kuras laikā ķermenis atjauno spēkus. Ja slodze būs pārlieku liela, organisms vairs nespēs saglabāt ierasto tempu un treniņš nesniegs gaidīto rezultātu. Pārslodze var radīt arī dažādas traumas un veselības problēmas, piemēram, novājinātu imunitāti vai radīt šķidruma aizturi, uzsver fizioterapeite.

Autors: vilshanas
Autors: vilshanas

Gaidīt ļoti ātru rezultātu. Mērena slodze un pareizs uzturs nespēs nodrošināt tūlītēju un skaidri saskatāmu rezultātu, taču laika gaitā būtiski mainīs tavu ķermeni un uzlabos veselību.

Nodarbību plāna neesamība. Nodarbību nepieciešams pareizi uzsākt, ļaujot ķermenim iesildīties, un tāpat – atbilstoši nobeigt, slodzi pakāpeniski samazinot. Ir skaidri jāzina, ko esi iecerējis darīt treniņa laikā, un jāparūpējas par to, lai slodze būtu pareizi sabalansēta un atbilstoša tavai fiziskajai sagatavotībai.

Autors: iesildishanas
Autors: iesildishanas

Iesildīšanās neveikšana. Pareizi tehniski izpildīta iesildīšanās sagatavo muskuļus treniņam, novērš iespējamās traumas, atslābina locītavas un veicina sirdsdarbību, tādējādi nodrošinot to, ka ķermenis spēs pilnvērtīgi kustēties fizisko aktivitāšu laikā.

Pārāk zema slodze. Ja fizisko aktivitāšu laikā spēj brīvi sarunāties, nesvīsti un vari izpildīt vienu vingrojumu pat stundu no vietas, tad izvēlētā slodze ir pārlieku zema un nespēs sniegt vēlamo rezultātu. Īsāka, taču intensīvāka nodarbība būs daudz efektīvāka un ļaus tavam ķermenim darboties pilnvērtīgi.

Vērsies pie fizioterapeita vai trenera, kas ieteiks un sagatavos tev konkrētu plānu. 

Farmaceita padoms

Autors: sildosha_ziede
Autors: sildosha_ziede

Farmaceite iesaka pirms sportošanas izmantot sildošus gelus un ziedes, lai sagatavotu muskuļus slodzei. Tos izmanto arī muskuļu pārslodzes gadījumos. Šo līdzekļu sastāvā ir kapsaicīns, terpentīna eļļa, kampars, nonivamīds – taču tie jālieto uzmanīgi, lai šie līdzekļi nenokļūst acīs vai uz gļotādām, jo tie var izraisīt stipru kairinājumu. Vēlams pirms lietošanas pārbaudīt tos uz mazāka ādas laukuma, lai redzētu, kā āda reaģē.

Ir geli ar divkāršu iedarbību, kas satur mentolu, augu ekstraktus un ēteriskās eļļas, tie nodrošina tūlītēju atvēsinošu un sāpes mazinošu iedarbību un masāžas laikā tiem ir sildoša iedarbība. Tie palīdz stimulēt asinsriti un atslābināt muskuļus. Tos iesaka lietot pirms sportošanas, lai stimulētu asinsriti un atslābinātu muskuļus, kā arī pēc sporta nodarbībām muskuļu pārslodzes gadījumos.

Autors: sals_vanna
Autors: sals_vanna

Noderīgi būs geli ar magniju, kā arī magnija sāls vannas, kas palīdz mazināt muskuļu sasprindzinājumu pēc sportošanas, kā arī noder stresa un pārslodzes gadījumā.

Aptieciņā pirmajai palīdzībai pie sporta traumām noderīgi būs aerosoli ar atvēsinošo darbību, iesaka farmaceite. Tie ātri mazina tūsku un iekaisumu traumas, sasitumu, sastiepumu, sporta traumu gadījumā, ja uzreiz pēc traumas gūšanas apstrādā sasisto vietu. Šo līdzekļu sastāvā ir mentols, kas nodrošina ilgstošu aukstuma iedarbību.

Autors: aukstuma_maisins
Autors: aukstuma_maisins

Ir pieejamas arī vienreizlietojamās ātrās aukstuma kompreses – pārspiežot iepakojumā esošo ūdens maisiņu, ķīmiskas reakcijas rezultātā kompreses sastāvs kļūst auksts, starp kompresi un ādu liek dvieli, lai nebūtu apsaldējuma. Tās noder kā pirmās palīdzības līdzeklis traumu gadījumā. Tāpat var izvēlēties aukstuma un siltuma kompreses, kuras var lietot atkārtoti. Tās attiecīgi jāpatur ledusskapī vai jāsasilda, ievērojot ražotāja norādes.

Sportistiem paredzēto uztura bagātinātāju sastāvā visbiežāk ietilpst magnijs, kalcijs, dzelzs, cinks, varš, D, C un B grupas vitamīni, koenzīms Q10, L-karnitīns, žeņšeņa saknes un zaļās tējas ekstrakts, kā arī Omega-3 taukskābes. Ir pieejami speciāli izstrādāti vitamīnu kompleksi gan sievietēm, gan vīriešiem.

Autors: sabalansets_uzturs
Autors: sabalansets_uzturs

Nevajag aizmirst par pietiekamu ūdens lietošanu un sabalansētu uzturu ik dienas! Savukārt uzsākot sportošanu ārpus telpām, jāatceras parūpēties par ādas aizsardzību no saules – gan izvēloties atbilstošu apģērbu, gan lietojot saules aizsargkrēmus, ko uzklāj ādai 20-30 min pirms došanās ārā, kā arī tos nepieciešams uzklāt atkārtoti ik pēc 2h, kā arī uzklāt atkārtoti pastiprinātas svīšanas gadījumā. Sākoties siltākam laikam, ļoti būtiski ir padomāt arī par aizsardzību no ērcēm.

Sporto atbildīgi un ar prieku!

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Sports veselībai, sporta centri":

Uzņēmumi nozarē "Sports veselībai, sporta centri"

Consilium Medicum, SIA

Consilium Medicum, SIA

Medicīnas klīnika "Consilium Medicum" ir daudzprofilu medicīnas iestāde, kurā iespējams saņemt pilnu medicīnisko pakalpojumu klāstu, tajā skaitā kardiologa, pediatra, urologa, proktologa, seksologa, ginekologa, LOR, ķirurga, dermatovenerologa, psihiatra, psihoterapeita, alergologa un citu kvalificētu speciālistu palīdzību. 

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

5 galvenie vitamīni dzīves kvalitātes uzlabošanai

5 galvenie vitamīni dzīves kvalitātes uzlabošanai

Veselība ir ne tikai slimību neesamība, bet arī iespēja dzīvot enerģiski, daudzveidīgi un gūstot baudu no katras dienas. Lai uzturētu lielisku pašsajūtu un tonusu, organismam nepieciešami vitamīni. Uzzināsim vairāk par vitamīniem dzīves kvalitātes uzlabošanai!

Pretizgulējumu matrači pacientu dzīves kvalitātes uzlabošanai 

Pretizgulējumu matrači pacientu dzīves kvalitātes uzlabošanai 

Kvalitatīvs matracis var ievērojami uzlabot cilvēka dzīves kvalitāti, nodrošinot komfortu un cieņpilnu aprūpi dzīves visgrūtākajos brīžos. Investīcijas šādā matracī ir ieguldījums pacienta veselībā un labklājībā, kas sniedz ieguvumus gan īstermiņā, gan ilgtermiņā.

Novērs muguras sāpes!

Novērs muguras sāpes!

Vai kaut vienu reizi dzīvē esi jutis muguras sāpes, īpaši muguras lejasdaļā? “Veselības sporta stacijas” treneri nodarbībās risina sūdzības par muguras sāpēm savas kompetences ietvaros un sadarbojoties ar citu jomu speciālistiem. 

Video

Produktu testi

Testa rezultāti: MARUSHA Sejas un ķermeņa migla ar kolagēnu

Testa rezultāti: MARUSHA Sejas un ķermeņa migla ar kolagēnu

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvāja testēt sejas un ķermeņa miglu ar kolagēnu.

BIŠU MAIZE – dabas līdzeklis enerģijas, imunitātes un gremošanas sistēmas uzlabošanai

BIŠU MAIZE – dabas līdzeklis enerģijas, imunitātes un gremošanas sistēmas uzlabošanai

Janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Bee Box" piedāvā testēt Bišu maizi enerģijas, imunitātes un gremošanas sistēmas veicināšanai.

Ultimate Max — sabalansēts vitamīnu, minerālvielu un augu komponentu komplekss

Ultimate Max — sabalansēts vitamīnu, minerālvielu un augu komponentu komplekss

Janvārī Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu Coral Club piedāvā testēt Ultimate Max — sabalansētu vitamīnu, minerālvielu un augu komponentu kompleksu, kas palīdz papildināt pamatuzturvielu deficītu organisma harmoniskai darbībai un veicināt ilgdzīvošanu.

Anti-Stress Complex stresa mazināšanai un vispārējās labsajūtas veicināšanai

Anti-Stress Complex stresa mazināšanai un vispārējās labsajūtas veicināšanai

Janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "MV Health" piedāvā testēt uztura bagātinātāju Anti-Stress Complex stresa mazināšanai un vispārējās labsajūtas veicināšanai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Jūrmalas slimnīca - augsta līmeņa ultrasonogrāfiski izmeklējumi grūtniecēm: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jūrmalas slimnīca - augsta līmeņa ultrasonogrāfiski izmeklējumi grūtniecēm: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Augsta līmeņa ultrasonogrāfiski izmeklējumi grūtniecēm - Jūrmalas slimnīca nodrošina augļa izmeklējumus grūtniecēm, izmantojot jaunākās paaudzes premium klases ultrasonogrāfijas (USG) iekārtu Volusan Expert 22. 

Dr. Ohhira Kolagēns: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dr. Ohhira Kolagēns: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Atklāj īpašo Japānas skaistuma noslēpumu, kuru izstrādājuši Jāpānas zinātnieki. Dr.Ohhira® produkti – augstākās kvalitātes Japānas kosmētika un uztura bagātinātāji.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Kontakti

  1. +371 29804940
  2. +371 67078340
  3. +371 67505047
  4. https://consilium-medicum.lv/
  5. info@conmed.lv
  6. (Pēc iepriekšēja pieraksta)

Juridiskie dati

  1. 40103617104
  2. 14.12.2012
  3. 14.12.2012
  4. Rūpniecības iela 7 – 1, Rīga, LV-1010
  5. 2023

Apraksts

Medicīnas klīnika "Consilium Medicum" ir daudzprofilu medicīnas iestāde, kurā iespējams saņemt pilnu medicīnisko pakalpojumu klāstu, tajā skaitā kardiologa, pediatra, urologa, proktologa, seksologa, ginekologa, LOR, ķirurga, dermatovenerologa, psihiatra, psihoterapeita, alergologa un citu kvalificētu speciālistu palīdzību. 

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Medicīniskā palīdzība ambulatorā, Medicīniskā palīdzība stacionārā, Ārstu konsultācijas.

Medicīnas klīnika, klīnika Rīgā, klīnika, doktorāts, medicīnas iestāde, pediatrija, medicīnas centrs, veselības centrs, ārstniecības iestāde, ārstniecības klīnika, ārstnieciskie ambulatorie pakalpojumi, veselības centri Rīgā, ārsti, koloproktologs, traumatologs, reimatologs, imunolgs, neirologs, oftalmologs, endokrinologs, labs endokrinologs, endokrinoloģija, labs endokrinologs Rīgā, endokrinologs centrā, ultrasonogrāfija, USG, doplerogrāfija, pediatre, pediatrs, gastroenteroloģija, gastroenterologs, ģimenes ārsts, ģimenes ārsti, izmeklēšana, diagnostika, dermatoveneroloģija, ādas ārsts, alerģija, alergologs, sāpes, uroloģija, proktoloģija, seksoloģija, ginekoloģija, LOR, LOR Rīgā, LORS Rīgā, otolaringologs Rīgā, labs LORS, ausu ārsts, ausu ārsts Rīgā, ķirurģija, ķirurgs, ādas slimības, ārīgas slimības, iekšķīgas slimības, dermatovenerologs, slimība, saslimšana, diagnoze, psihiatrija, psihoterapija, psihiatrs, psihoterapeits, alergoloģija, psihoterapeits, proktologs, labs proktologs, hemoroīdu ārstēšana, urologs, urologa konsultācija, labs urologs, labs urologs vīrietim, urologs Rīga, ginekologs, labs ginekologs Rīgā, ginekologs Rīgā, dopleroģeoloģija, ehokardioloģija, elektrokardioloģija, analīzes, bērnu dermatologs, dermatologs bērniem, dermatologs, dermatologs Rīgā, dermatoloģija, labs dermatologs, labs dermatologs Rīgā, dermatologi, centrā, neauglības ārstēšana, operācijas, ambulatorā ārstēšana, ginekoloģiskā endokrinoloģija, dzemdību speciālisti, dzemdību speciālists, grūtniecība, grūtniecības uzraudzība, ginekoloģiskā, USG grūtniecēm, ultrasonogrāfija grūtniecēm, piena dziedzeru ultrasonogrāfija, ginekoloģiskā USG, ginekoloģiskā sonogrāfija, grūtnieču ultrasonogrāfija, krūšu USG, krūts ultrasonogrāfija, ginekoloģiskās saslimšanas, ginekoloģiskās slimības, neauglība, neauglības diagnostika, menopauzes problēmas, menopauze, grūtnieču aprūpe, grūtniecības pārtraukšana, ginekoloģiskās operācijas, ginekoloģiskā ķirurģija, videokolposkopija, uztriepju mikroskopija, ķirurģiskas operācijas, laparoskopiskas operācijas, hernia, perineālie veidojumi, intraanālie veidojumi, zarnu operācijas, histeroskopiskās operācijas, polips, polipu ārstēšana, polipu operēšana, kolektomija, ķirurgs – proktologs, proktoloģiskā ārstēšana, proktoloģiskās saslimšanas, proktoloģisko saslimšanu ārstēšana, grūtnieču novērošana, grūtniecības skrīnings, sporta medicīna, muguras sāpes, sāpes krustos, sāpes muguras lejasdaļā, muguras sāpes lejasdaļā, sāpes sprandā, apdrošināšana, neirologs Dr. Joffe, endokrinologs Dr. Rasa, alergologs Dr. Bukovskis, gastroenterelogs Dr. Derova, reimatologs Dr.Lavrentjevs, urologs ķirurgs Dr. Meniss, traumatologs ķirurgs Dr. Rafaels, proktologs-ķirurgs Dr. Ļebedkovs, proktologs ķirurgs Dr. Soldatenkova, proktologs ķirurgs Dr. Troickis, dermatovenerologs Dr. Muravjova, ginekologs ķirurgs Dr. Van Lubēka, ginekologs Dr. Požiļenkova, krūšu USG Dr. Požiļenkova, USG speciālists Dr.Kopitkovs, USG speciālists Dr. Balodis, LOR ķirurgs Dr. Kondratiško, narkologs Dr. Pavlova, pediatrs Dr. Sitkare, oftamologs Dr. Štriha, psihiatrs Dr. Polis.


Vairāk