medicine.lv skaitļos

Lietotāji online35
Aktīvie uzņēmumi12626
Nozares raksti4841
Ekspertu atbildes20734
Kā sports ietekmē mūsu emocijas? Skaidro speciālisti : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Kā sports ietekmē mūsu emocijas? Skaidro speciālisti

sports_un_emocijas

Fiziskās aktivitātes un sportošana var likt mums sajusties labāk gan fiziski, gan emocionāli, turklāt uzlabo miegu un daudzus citus organisma procesus. Taču vai zinām, kas notiek mūsu organismā, kad sportojam? Kā sports ietekmē emocijas un kādu sporta veidu izvēlēties, lai tiktu pāri skumjām un bailēm un pārvarētu dusmas? Kā sportot droši un atbildīgi? Konsultē BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, "Veselības centrs 4" grupas uzņēmuma "Diplomātiskā servisa medicīnas centrs" fizioterapeite Simona Liepiņa un klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Fizisko aktivitāšu laikā, nodarbojoties ar jebkādu sporta veidu,  smadzenēs, dažādos sekrēcijas dziedzeros, centrālajā nervu sistēmā, pastiprināti izdalās vairāki svarīgi hormoni, kas ietekmē cilvēka emocionālo noskaņojumu. Serotonīns ir atbildīgs par laimes izjūtu, labsajūtas ierosināšanu, apetīti un miega kvalitāti, noradrenalīns stimulē smadzeņu darbību, kognivīvās funkcijas, savukārt endorfīns jeb tā sauktais "laimes hormons" rada pacilātību, laimes un drošības sajūtu, kā arī mazina stresu, stāsta fizioterapeite S. Liepiņa. Turklāt sportošana normalizē arī stresa hormona kortizola daudzumu organismā, kas paaugstina asinsspiedienu, ietekmē glikozes līmeni asinīs un vājina imunitāti.

Brīdī, kad nodarbojies ar fiziskām aktivitātēm, smadzenēs izdalās dabiska ķīmiskā viela – dopamīns. To sintezē nervu šūnas vairākos smadzeņu apgabalos. Šī viela saistāma ar baudas, apbalvojuma, gandarījuma un motivācijas sajūtām. Tāpēc brīžos, kad nākas izlaist ierasto treniņu, cilvēks var justies neapmierināts un ātri aizkaitināms.

Kā uzsākt un nezaudēt motivāciju?

Kad sportošana jau ir kļuvusi par tavu ikdienas sastāvdaļu, ir daudz vieglāk šo ieradumu uzturēt. Taču ko darīt, lai sevi motivētu pašam sākumam – pirmajam solim uz sportošanu? Fizioterapeite uzsver, ka pats svarīgākais neuzstādīt pārāk lielus mērķus, bet sākt ar maziem soļiem, uzstādot katrai nedēļai savu mērķi. Piemēram, noskriet septiņās dienās piecus kilometrus, nākošajās septiņās – jau sešus kilometrus. Jo, līdzko cilvēks ir sasniedzis iecerēto mērķi, rodas azarts, motivācija, paaugstinās pašapziņa un viņš saprot, ja ir spējis panākt pagājušās nedēļas mērķi, spēs arī nākamās.

Tāpat ieteicams veidot dienasgrāmatu, kas atspoguļos paveikto – dažkārt vizuālie mērķi palīdz noturēt motivāciju. Lai sportošana būtu veselīga un nenodarītu pāri, tā jāveic pakāpeniski. Cilvēki pārsvarā pārtrauc sportošanu, jo ir ļoti liela intensitāte un biežums, un tas nomāc motivāciju. Muskuļi nespēs atjaunoties un būs pārslogoti. Jāatceras, ka katram fiziskā sagatavotība ir citādāka – tādēļ, kas derēs vienam, tas noteikti nederēs otram. Pētījumi pierāda – lai rastos ieradums, fiziskā aktivitāte jāveic 21 dienu pēc kārtas un vislabāk vienā un tajā pašā laikā katru dienu. Atceries – motivāciju rada labsajūta!

Piemērotas slodzes izvēle

Uzsākot sportot, fizioterapeite iesaka doties uz konsultāciju pie fizioterapeita, lai pārrunātu izvirzītos mērķus un sastādītu konkrētu plānu.

Var sākt ar ikdienas paradumu maiņu – nebraukt ar mašīnu, bet pārvietoties kājām vai ar velosipēdu. Lai izkustētos, dodies garās pastaigās pa mežu vai nūjo. Šī slodze ir mērena, un aktivitātes nav traumatiskas kustību un balsta aparātam. Veic vingrojumus, kurus sastādījis fizioterapeits, vadoties pēc tavas fiziskās sagatavotības. Savukārt, ja mērķis ir samazināt tauku daudzumu, tad aktivitātes nepieciešams veikt vismaz vienu stundu, jo pirmajās 40 minūtēs organisms izmanto tikai dienas laikā uzņemtos ogļhidrātus, bet pēc tam taukus. Pievērs uzmanību vispārējai veselībai un labsajūtai. Ja nejūties labi, nodarbības vēlams atsākt, kad esi labā noskaņojumā un jūties vesels. Tāpat būtiski pirms fiziskām aktivitātēm veikt 10-15 minūšu iesildīšanos, lai izvairītos no traumām, sagatavotu muskuļus slodzei, uzlabotu asins cirkulāciju un sirdsdarbību, bet pēc aktivitātēm lēnām samazināt tempu un izstiept nodarbinātās muskuļu grupas.

Mājas apstākļos var pielietot šo formulu: aprēķini maksimālo sirdsdarbības pulsu – no 220 atņemot tavu vecumu. Rezultātā iegūsi vecumam noteikto maksimālo sirds darbības ritmu sitienos minūtē, no kura, 60-65% ir pieļaujamais pulss, uzsākot fiziskās aktivitātes – to definē kā mazu slodzi. Vidēja slodze būs 70-80% no maksimālā pulsa. Fizisko aktivitāšu laikā, vadoties pēc atļaujamā pulsa, mēs ne tikai stiprināsim mūsu fizisko noturību, bet arī nenodarīsim sev pāri un motivācija mūs nepametīs, skaidro fizioterapeite.

Sports un emocijas

Stress ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa, tomēr tas var negatīvi ietekmēt gan psihisko, gan fizisko labsajūtu. Jebkura fiziskā aktivitāte uzlabo noskaņojumu, jo pastiprināti izdalās vairāki svarīgi hormoni, kas ietekmē cilvēka emocionālo noskaņojumu, stāsta speciāliste. Svarīgi ir izvēlēties sev patīkamāko.

Fizioterapeites ieteikumi fizisko aktivitāšu izvēlei pie noteiktām emocijām:

Skumjas – volejbols, jo īpaši pludmales volejbols, kur spēlē divi pret divi. Bumba nepārtraukti ir gaisā, neatstājot daudz laika pārdomām un atpūtai. Cilvēks daudz kustas, un ir vieglāk saprasties ar partneri, jo jūs esat tikai divi. Laba izvēle ir arī doties uz deju studiju – salsa, lambada, bačata, rumba. Ritmiska mūzika liek ķermenim atplaukt, tiek nostiprināti kāju, roku, muguras un preses muskuļi, bet pleci un kakls ir atslābināti.

Dusmas – ieteicama aktivitāte bez agresijas, iesaistot nelielu dalībnieku skaitu. Tāpat ieteicams veikt elpošanas tehnikas. Dusmu lēkmes un sakaitinājums noved pie tā, ka tiek iztraucēts normāls elpošanas ritms, un ir būtiski iemācīties ar šo stāvokli tikt galā.

Bailes – ieteicams sports, kas nostiprina izpratni par drošību. Aktivitāte, kas attīstīs drosmi un vēlmi pēc nemitīgas sevis pilnveides – alpīnisms, klinšu kāpšana. Tās lieliski palīdzēs pārvarēt bailes no augstuma, tādējādi mācīs uzticēties sev un arī citiem. Var mēģināt arī citas fiziskās aktivitātes, kuru pamatā ir līdzsvars un ātrums.

Fiziskā slodze un miega kvalitāte

Daudzi pētījumi apraksta regulāru fizisko aktivitāšu saistību ar ciešāku miegu, mazāku nogurumu dienas laikā un labāku kopējo miega kvalitāti, skaidro fizioterapeite.

Labs miegs ietekmē ne tikai mūsu vispārējo labsajūtu, bet arī reakciju, koncentrēšanos un motivāciju. Ja guļam mazāk nekā septiņas astoņas stundas diennaktī, tas rada risku normālai hormonālās sistēmas darbībai. Traucējumu gadījumā cilvēks jūtas noguris, zaudē spēkus un motivāciju sportot, strādāt vai darīt kaut ko citu. Zinātniskie pētījumi arī parādījuši, ka cilvēki, kas guļ mazāk nekā sešas stundas un pēc tam sporto, saskaras ar lielāku traumu iespējamību. Tā notiek tāpēc, ka nogurums vājina cilvēka imūnsistēmu un palēnina reakciju, tāpēc ievērojami palielinās traumu risks.

Miegs un sports ir ļoti cieši saistīti procesi. Ja labi gulēsi – labāk sportosi, un otrādi – ja labāk sportosi, labāk gulēsi. Zinātnieki ir pierādījuši, ka sports palīdz ātrāk aizmigt un nodrošina cilvēkiem daudz labāku miega kvalitāti. Sports arī var palīdzēt risināt tādas ar miegu saistītas slimības kā bezmiegs vai miega apnoja.

Visbiežākās kļūdas, uzsākot sportošanu

Treniņi ir ļoti intensīvi un daudz. Intensīvi treniņi sagādā organismam lielu slodzi, pēc kuras ir vajadzīga atpūta, kuras laikā ķermenis atjauno spēkus. Ja slodze būs pārlieku liela, organisms vairs nespēs saglabāt ierasto tempu un treniņš nesniegs gaidīto rezultātu. Pārslodze var radīt arī dažādas traumas un veselības problēmas, piemēram, novājinātu imunitāti vai radīt šķidruma aizturi, uzsver fizioterapeite.

Gaidīt ļoti ātru rezultātu. Mērena slodze un pareizs uzturs nespēs nodrošināt tūlītēju un skaidri saskatāmu rezultātu, taču laika gaitā būtiski mainīs tavu ķermeni un uzlabos veselību.

Nodarbību plāna neesamība. Nodarbību nepieciešams pareizi uzsākt, ļaujot ķermenim iesildīties, un tāpat – atbilstoši nobeigt, slodzi pakāpeniski samazinot. Ir skaidri jāzina, ko esi iecerējis darīt treniņa laikā, un jāparūpējas par to, lai slodze būtu pareizi sabalansēta un atbilstoša tavai fiziskajai sagatavotībai.

Iesildīšanās neveikšana. Pareizi tehniski izpildīta iesildīšanās sagatavo muskuļus treniņam, novērš iespējamās traumas, atslābina locītavas un veicina sirdsdarbību, tādējādi nodrošinot to, ka ķermenis spēs pilnvērtīgi kustēties fizisko aktivitāšu laikā.

Pārāk zema slodze. Ja fizisko aktivitāšu laikā spēj brīvi sarunāties, nesvīsti un vari izpildīt vienu vingrojumu pat stundu no vietas, tad izvēlētā slodze ir pārlieku zema un nespēs sniegt vēlamo rezultātu. Īsāka, taču intensīvāka nodarbība būs daudz efektīvāka un ļaus tavam ķermenim darboties pilnvērtīgi.

Vērsies pie fizioterapeita vai trenera, kas ieteiks un sagatavos tev konkrētu plānu. 

Farmaceita padoms

Farmaceite iesaka pirms sportošanas izmantot sildošus gelus un ziedes, lai sagatavotu muskuļus slodzei. Tos izmanto arī muskuļu pārslodzes gadījumos. Šo līdzekļu sastāvā ir kapsaicīns, terpentīna eļļa, kampars, nonivamīds – taču tie jālieto uzmanīgi, lai šie līdzekļi nenokļūst acīs vai uz gļotādām, jo tie var izraisīt stipru kairinājumu. Vēlams pirms lietošanas pārbaudīt tos uz mazāka ādas laukuma, lai redzētu, kā āda reaģē.

Ir geli ar divkāršu iedarbību, kas satur mentolu, augu ekstraktus un ēteriskās eļļas, tie nodrošina tūlītēju atvēsinošu un sāpes mazinošu iedarbību un masāžas laikā tiem ir sildoša iedarbība. Tie palīdz stimulēt asinsriti un atslābināt muskuļus. Tos iesaka lietot pirms sportošanas, lai stimulētu asinsriti un atslābinātu muskuļus, kā arī pēc sporta nodarbībām muskuļu pārslodzes gadījumos.

Noderīgi būs geli ar magniju, kā arī magnija sāls vannas, kas palīdz mazināt muskuļu sasprindzinājumu pēc sportošanas, kā arī noder stresa un pārslodzes gadījumā.

Aptieciņā pirmajai palīdzībai pie sporta traumām noderīgi būs aerosoli ar atvēsinošo darbību, iesaka farmaceite. Tie ātri mazina tūsku un iekaisumu traumas, sasitumu, sastiepumu, sporta traumu gadījumā, ja uzreiz pēc traumas gūšanas apstrādā sasisto vietu. Šo līdzekļu sastāvā ir mentols, kas nodrošina ilgstošu aukstuma iedarbību.

Ir pieejamas arī vienreizlietojamās ātrās aukstuma kompreses – pārspiežot iepakojumā esošo ūdens maisiņu, ķīmiskas reakcijas rezultātā kompreses sastāvs kļūst auksts, starp kompresi un ādu liek dvieli, lai nebūtu apsaldējuma. Tās noder kā pirmās palīdzības līdzeklis traumu gadījumā. Tāpat var izvēlēties aukstuma un siltuma kompreses, kuras var lietot atkārtoti. Tās attiecīgi jāpatur ledusskapī vai jāsasilda, ievērojot ražotāja norādes.

Sportistiem paredzēto uztura bagātinātāju sastāvā visbiežāk ietilpst magnijs, kalcijs, dzelzs, cinks, varš, D, C un B grupas vitamīni, koenzīms Q10, L-karnitīns, žeņšeņa saknes un zaļās tējas ekstrakts, kā arī Omega-3 taukskābes. Ir pieejami speciāli izstrādāti vitamīnu kompleksi gan sievietēm, gan vīriešiem.

Nevajag aizmirst par pietiekamu ūdens lietošanu un sabalansētu uzturu ik dienas! Savukārt uzsākot sportošanu ārpus telpām, jāatceras parūpēties par ādas aizsardzību no saules – gan izvēloties atbilstošu apģērbu, gan lietojot saules aizsargkrēmus, ko uzklāj ādai 20-30 min pirms došanās ārā, kā arī tos nepieciešams uzklāt atkārtoti ik pēc 2h, kā arī uzklāt atkārtoti pastiprinātas svīšanas gadījumā. Sākoties siltākam laikam, ļoti būtiski ir padomāt arī par aizsardzību no ērcēm.

Sporto atbildīgi un ar prieku!

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Sports veselībai, sporta centri":

Uzņēmumi nozarē "Sports veselībai, sporta centri"

"Rehabilitācijas centrs Tērvete", SIA

"Rehabilitācijas centrs Tērvete", SIA

Rehabilitācijas centrs "Tērvete" galvenie darbības virzieni ir medicīniskā rehabilitācija elpošanas orgānu un neiroloģisko saslimšanu pacientiem un pacientiem ar kustību-balsta traucējumiem, kā arī sociālā rehabilitācija. Rehabilitācijas centra atrašanās Tērvetes dabas parkā psihoemocionāli veicina pacientu atveseļošanos, kā arī dod iespēju lieliski pavadīt brīvo laiku. Mūsu piedāvātās ārstnieciskās procedūras – ārstnieciskā vingrošana, zemūdens masāža, dūņu vanna, kā arī sāls istaba un fizioterapija, pacientiem sniedz iespēju atveseļoties un relaksēties profesionālu ārstu, uztura speciālistu, psihologu un fizioterapeitu pavadībā. Jūsu labsajūtai rehabilitācijas centrā tiek veikta magnetoterapija, ultraskaņas terapija, elektroterapija un elektroforēze. Ja Jums ir nosūtījums no ģimenes ārsta vai speciālista, ārstēšanu veicam valsts apmaksātā dienas stacionāra programmā. Piedāvājam pansiju Tērvetē, ja klients pats apmaksā ārstēšanās izdevumus.

Nedēļas tēma

Sieviešu veselība darbā

Sieviešu veselība darbā

Pētot darba vides riska faktorus un to ietekmi uz veselību, ne vienmēr tiek ņemta vērā dzimumu atšķirība. Daudzas sieviešu veselības problēmas darbā nav pietiekami apzinātas un pētītas. Tomēr mūsdienās ir jādomā par sieviešu veselības stāvokļa īpatnībām un to saistību ar darba vides riska faktoriem.

Aktuālie piedāvājumi

Tiki medical – revolucionārs elpošanas aizsardzības aprīkojums

Tiki medical – revolucionārs elpošanas aizsardzības aprīkojums

Tiki medical ir viens no vismodernākajiem aizsargājošiem respiratoriem, kas ražots Zviedrijā, un to izmantotu izaicinošos apstākļos, kuros ir nepieciešama aizsardzība pret gaisā esošām daļiņām un baktērijām. Tiki medical īpaši paredzēta medicīniskai lietošanai, tāpēc tā ir piemērota izmantošanai veselības aprūpes un neatliekamās palīdzības dienestos. 

Dabiskā skaistuma uzplaukums

Dabiskā skaistuma uzplaukums

Mūsdienās ir veikti pētījumi un eksperimenti, kuri apliecina, ka medicīnisko dēļu terapija palīdz uzlabot vispārējo veselību un ādas stāvokli. 

Video

Pavasara nogurums vai tomēr iemesls vizītei pie ārsta? (VIDEO)

Pavasara nogurums vai tomēr iemesls vizītei pie ārsta? (VIDEO)

Bērnu slimnīcas speciālisti ar īpašu video aicina pievērst uzmanību hroniskai miegainībai. Mūsdienām raksturīgajā dzīves ritmā miegainība kļuvusi par bieži sastopamu problēmu, tādēļ nereti tiek uzskatīta par normālu vai parastu parādību. Visbiežākie miegainības cēloņi ir nepietiekams vai nekvalitatīvs miegs, bet daļai cilvēku nepieciešamība pēc miega ir palielināta slimības dēļ.

Produktu testi

"Spirulina" – bagātīgs uzturvielu un vitamīnu avots

"Spirulina" – bagātīgs uzturvielu un vitamīnu avots

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvā testēt "Spirulina" 500 mg – uztura bagātinātāju ar bagātīgu uzturvielu un vitamīnu daudzumu.

NEO just B COMPLEX SPRAY – nervu sistēmai, noguruma mazināšanai un ādas veselībai

NEO just B COMPLEX SPRAY – nervu sistēmai, noguruma mazināšanai un ādas veselībai

Aprīlī medicine.lv sadarbībā ar zīmolu NEO piedāvā testēt NEO just B COMPLEX SPRAY nervu sistēmai, noguruma mazināšanai un ādas veselībai.

Testa rezultāti: H Drop Kaņepju (CBD) eļļa H Drop miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram

Testa rezultāti: H Drop Kaņepju (CBD) eļļa H Drop miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram

Martā medicine.lv sadarbībā ar "H Drop Latvia" piedāvāja testēt kaņepju eļļu miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram.

Uzņēmējs runā

Elpošanas terapija ar ReOxy 

reoxy

REOXY® ir jauna elpošanas terapijas medicīniska ierīce. Ar šīs ierīces palīdzību pacients saņem individuāli dozētu gāzu maisījumu ar samazinātu skābekļa daudzumu (hipoksiju).

Sieviešu veselība darbā

pexels_anna_shvets_5231220

Pētot darba vides riska faktorus un to ietekmi uz veselību, ne vienmēr tiek ņemta vērā dzimumu atšķirība. Daudzas sieviešu veselības problēmas darbā nav pietiekami apzinātas un pētītas. Tomēr mūsdienās ir jādomā par sieviešu veselības stāvokļa īpatnībām un to saistību ar darba vides riska faktoriem.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Kontakti

 1. 63726175
 2. 27859888
 3. 63726161
 4. 63781703
 5. info@rctervete.lv

Darba laiks

 • P.800-1600
 • O.800-1600
 • T.800-1600
 • C.800-1600
 • P.800-1600
 • S.-
 • Sv.-
 • Pēc pieraksta

Juridiskie dati

 1. 40003275352
 2. LV40003275352
 3. "SEB banka", Dobeles filiāle
 4. LV40UNLA0006000609720
 5. 06.12.1995
 6. Tērvetes nov., Tērvetes pag., LV-3728
 7. 2020

Apraksts

Rehabilitācijas centrs "Tērvete" galvenie darbības virzieni ir medicīniskā rehabilitācija elpošanas orgānu un neiroloģisko saslimšanu pacientiem un pacientiem ar kustību-balsta traucējumiem, kā arī sociālā rehabilitācija. Rehabilitācijas centra atrašanās Tērvetes dabas parkā psihoemocionāli veicina pacientu atveseļošanos, kā arī dod iespēju lieliski pavadīt brīvo laiku. Mūsu piedāvātās ārstnieciskās procedūras – ārstnieciskā vingrošana, zemūdens masāža, dūņu vanna, kā arī sāls istaba un fizioterapija, pacientiem sniedz iespēju atveseļoties un relaksēties profesionālu ārstu, uztura speciālistu, psihologu un fizioterapeitu pavadībā. Jūsu labsajūtai rehabilitācijas centrā tiek veikta magnetoterapija, ultraskaņas terapija, elektroterapija un elektroforēze. Ja Jums ir nosūtījums no ģimenes ārsta vai speciālista, ārstēšanu veicam valsts apmaksātā dienas stacionāra programmā. Piedāvājam pansiju Tērvetē, ja klients pats apmaksā ārstēšanās izdevumus. 
Vairāk

Atslēgvārdi

Rehabilitācijas centrs, Rehabilitācija pēc Covid 19
Rehabilitācijas centrs Tērvete, rehabilitācija, rehabilitācijas centrs,
rehabilitācijas centri, Tērvetes sanatorija, Tērvetes sanatorija
rehabilitācijas centrs, Tērvetes rehabilitācijas centrs, sanatorija,
sanatorijas, rehabilitācija pēc insulta, insults rehabilitācija,
bronhiālās astmas rehabilitācija, rehabilitācija invalīdiem,
sociālā rehabilitācija, medicīniskā palīdzība rehabilitācija,
Tērvetes dabas parkā, veselības uzlabošanas programma, sanatorijas Latvijā,
fizioterapijas centrs, fizioterapija, ārtsnieciskā vingrošana,
atveseļošanās pēc traumām, mājas aprūpe pēc insulta, fizioterapija bērniem,
fizioterapija pieaugušajiem, dienas stacionārs, dienas stacionārs Tērvetē,
valsts apmaksāts dienas stacionārs, dienas stacionārs ar nosūtījumu,
pansija, vingrošana, ārstnieciskā vingrošana, masāža, ārstnieciskā masāža,
ārstnieciskā muguras masāža, zemūdens masāža, zemūdens masāžas,
šarko duša, cirkulārā duša, pērļu vanna, pērļu vannas, sāls vanna,
sāls vannas, virpuļvanna kājām, lokālās vannas, huberta vanna,
Baldones dūņu vanna, dūņu vanna, dūņu vannas, dūņu terapija,
dūņu procedūras, masāžas vannas, masāžas vanna, ūdens procedūras,
ūdens masāža, fizikālā terapija, ūdensprocedūras, masāžas,
ūdensdziedniecība, dūņu aplikācijas, parafīna aplikācijas,
ozokerīta aplikācija, sāls kamera, sāls kameras, sāls istaba,
sāls istabas, magnetoterapija, ultraskaņa, ultraskaņas terapija,
ultraskaņa ar madikamentu, ultraskaņas procedūra, elektroterapija,
mikroviļņu terapija, elektroforēze, elektroforēze ar medikamentu,
darsonvalizācija, lāzera terapija, lāzerterapija, inhalācijas,
fizioterapeits, fizioterapeits Tērvetē, kinezioloģiskā teipošana,
teipi, teipošana, teipošana Tērvetē, teips, teipošana cenas,
slinga terapija, slingi, slinga terapija cenas, injekcijas, pirtis,
pirts, ārstnieciskā pirts, psihologs, psihologs Tērvetē, uztura speciālists,
dietologs, uztura speciālista konsultācija, ēšanas plāna sastādīšana,
pareiza ēšana, diētas, diētas atbilstoši veselības problēmām,
ierobežojošā ēdienkarte, speciālā ēdienkarte, individuāli
izveidots uztura plāns, dietologa konsultācija, ergoterapeits,
hidroterapeits, muguras sāpes, muguras sāpju ārstēšana, sāpes mugurā,
mugurkaula deformējošā spondiloze, spondilozes ārstēšana, plaušu saslimšanas,
plaušu saslimšanu ārstēšana, kustību traucējumi, kustību
traucējumu ārstēšana, bērnu stājas traucējumi, bērnu stājas korekcija,
elpošanas sistēmas saslimšanas, elpošanas sistēmas saslimšanu ārstēšana,
artroze, artrozes ārstēšana, TERENKŪRS, elpošanas orgānu saslimšanas,
elpošanas orgānu ārstēšana, bronhiālā astma, bronhiālā astmas ārstēšana,
rehabilitācija atsmas slimniekiem, rehabilitācija bronhiālās astmas slimniekiem,
hronisks bronhīts, hronisks bronhīta ārstēšana, pēc akūtas pneimonijas,
ar kustību – balsta aparāta pataloģiju, artrīts, artrīta ārstēšana,
stājas traucējumi bērniem, stājas traucējumu ārstēšana, skolioze,
skoliozes ārstēšana, kifoze, kifozes ārstēšana, neiroloģiskās saslimšanas,
neiroloģisko saslimšanu ārstēšana, pēc insulta, radikulīts,
radikulīta ārstēšana, neropātija, neropātijas ārstēšana,
pastaigas, viesnīca, viersnīca Tērvetē, ēdināšana, naktsmītnes,
naktsmītnes Tērvetē, naktsmājas, nakšņošana, nakšņošana Tērvetē,
guļvietas, internets viesnīcas numuriņos, fakss numuros, telpu īre,
telpas konferencēm, telpas semināriem, telpas svinībām, telpas jubilejām,
telpas kāzām, izjāde ar zirgiem, banketi, banketu zāle, vieta bērēm,
mikroautobusa īre, mikroautobuss līdz 16 vietām, WIFI viesnīcā,
spēļu sporta laukums, sporta laukums Tērvetē, sporta inventārs,
semināru telpu īre, konferenču telpu īre, svinību telpu īre,
mākslas terapija, pasākumu organizēšana, ballīšu organizēšana,
telpas ballītēm, atpūta pie dabas, organisma atjaunošana, atjaunošanās procedūras,
relaksācija, relaksācija atvaļinājumā, kur pavadīt atvaļinājumu,
atpūta ķermenim, atpūta garam, rehabilitācija pēc Covid 19.
Vairāk

Saistītie resursi

Foto 19

Rehabilitācijas centrs Tērvetē, rehabilitācija
Pansija, sociālā rehabilitācija, sanatorija Tērvetē
Ārstnieciskā vingrošana, fizioterapija, fizioterapeits Tērvetē
Ārstnieciskā masāža, muguras masāža, masieris Tērvetē
Fizikālā terapija, magnetoterapija, magnetoterapija, elektroterapija
Ultraskaņas terapija, elektroforēze, dūņu vanna Tērvetē
Zemūdens masāža, pērļu vanna, ūdens procedūras
Rehabilitācija pacientiem ar funkcionāliem traucējumiem
Sociālā rehabilitācija Tērvetē
Izjādes ar zirgiem, atpūta Tērvetes dabas parkā
Neirologs Tērvetē, neiroloģija
Labiekārtotas istabas pacientiem ar kustību traucējumiem
Istabu īre, valsts apmaksāts dienas stacionārs
Istabas ar pieejamību cilvēkiem ratiņkrēslos
Naktsmītne Tērvetē, naktsmājas
Skaistumkopšana, kosmetoloģiskās procedūras Tērvetē
Sāls kamera Tērvetes dabas parkā
Telpu īre pasākumiem, banketiem, kāzām
Telpas semināriem, konferencēm Tērvetē, telpas kāzu svinībām

Mājas lapa internetā