Kā nepalaist garām pavasari jeb katrs nākamais solis ir JAUNS SOLIS
Pavasaris ir kaut kā jauna sākums. Daba mostas, un izmaiņas dabā noris ļoti strauji. Cilvēkam, kas arī ir daļa no dabas, bieži nav viegli sekot šai straujajai izmaiņu plūsmai. Organisms var ciest no vitamīnu, pozitīvu emociju vai aktivitāšu trūkuma. Emocionāli tas var izpausties kā apātisks, depresīvs noskaņojums, nespēks, apjukums, daudzi cilvēki šajā laikā izjūt iekšēju spriedzi, trauksmi, neizprotamas veģetatīvās nervu sistēmas reakcijas un simptomus. Un diemžēl, uztraucoties par šiem simptomiem, sēžot rindās pie dažādiem ārstiem, pārlieku aizraujoties ar medikamentu lietošanu vai iekšēji meklējot atbildes uz "par ko man tas" un "ko es daru ne tā", cilvēki nepamana šīs sezonas pozitīvās puses, dabas atmodas skaistumu, aizmirst baudīt saulainās dienas, palaiž garām šo svarīgo – iespēju laiku. Īsto laiku, lai ļautos savu sapņu realizācijai, saņemtu drosmi, noticētu sev un spertu pirmo soli.
Protams, reizēm ir nepieciešams uzmundrinājums un atbalsts. Dažreiz pietiek ar draugu un ģimenes palīdzību, bet dažreiz ir vērts vaicāt pēc profesionāļu padoma un ieteikumiem. "Klīnikā Dzintari" ikviens klients var saņemt profesionālu psihiatrisku, psihoterapeitisku un psiholoģisku palīdzību. Ārstēšanās norisinās patīkamā vidē profesionālu speciālistu uzraudzībā. Klīnikas speciālisti, izmantojot intensīvu, sabalansētu un tieši jūsu vajadzībām piemērotu terapiju, veicinās jūsu fizisko un emocionālo labsajūtu.
Latviešiem ir populārs teiciens "ko sēsi, to pļausi". Tātad – kādas darbības veiksi, tādu rezultātu arī saņemsi. Un, ja nu neesi apmierināts ar savu līdzšinējo dzīvi, to, kā jūties pats savā dzīvē, vai ar kādiem apstākļiem, kas traucē vai kavē sasniegt to, ko vēlies, tad, iespējams, ir laiks kaut ko mainīt. Uzsākt ko jaunu. Šis ir sējas laiks!
Ja darīsi visas lietas kā līdz šim, tad arī rezultāts būs tāds pats, bez izmaiņām, bet, ja nogursi un zaudēsi spēku, iedvesmu un enerģiju, tad vēl sliktāks vai neapmierinošāks. Tātad kaut ko jaunu mēs varam sasniegt vienīgi, darot lietas citā, jaunā veidā. Vai arī darot citas lietas – atrodot pavisam jaunu ceļu. Izvēloties jaunu nodarbošanos, hobiju, iepazīstot jaunus cilvēkus un jaunas vietas.
Mūzikas terapijas grupās "Klīnikā Dzintari" mācāmies pieņemt izaicinājumus un izmēģināt, kā ir kaut ko darīt pirmo reizi – spēlēt kādu līdz šim neizmēģinātu vai pat nezināmu mūzikas instrumentu, veidot muzikālu saspēli ar kādu no grupas dalībniekiem, iesaistīties kopējā ritmiskā, melodiskā vai noskaņas mūzikas improvizācijā, ļaut skanēt savai balsij vai arī tikai ieklausīties un vērot notiekošo.
Savukārt individuālās mūzikas terapijas sesijās varam darboties ar klienta personīgu jautājumu – atklāt un spēcināt iekšējos resursus, darboties ar personības robežām vai iekšējo brīvību, izvirzīt jaunus mērķus vai meklēt radošus variantus to īstenošanai. Galvenais visās šajās muzikālajās aktivitātēs ir vērot sevi – savu attieksmi, emocijas, vēlmi iesaistīties, gūt prieku radošajā procesā. Bieži klienti, nākot uz mūzikas terapijas nodarbību, gaida, ka varēs relaksēties, klausīties skaistu un harmonisku mūziku, tādējādi gūstot mieru un izjūtot iekšēju harmoniju. Taču receptīvā mūzikas terapija, kas saistās vairāk ar mūzikas klausīšanos, ir tikai neliela daļa no mūzikas terapijas sniegtajām iespējām. Lai cilvēks sajustu, vai ir gatavs jauniem izaicinājumiem dzīvē, piedāvājam iemēģināt spēkus tieši Aktīvajā mūzikas terapijā – paša klienta darbošanās, skaņu vai trokšņu radīšana, skaņu instrumentu kombinēšana kompozīcijā, turklāt, iespējams, tas viss notiek pilnīgi nepierastos apstākļos, bez muzikālām priekšzināšanām, vai pat pirmo reizi ieraugot konkrētos skaņu instrumentus. Un svarīgi ir, vai cilvēks, darot šīs jaunās lietas, spēj arī gūt baudu savā radošumā, novērtēt gandarījumu un prieku, atklāt sevī jaunu potenciālu.
Aicinām ikkatru sākt šo pavasari ar jaunām domām un darbiem, sajūtot dabas doto enerģiju un gaismu arī sevī!
Rakstu sagatavoja: "Klīnikas Dzintari" (Jūrmala, Mežsargu iela 4/6, tālr. 67754811, 67147833), mūzikas terapijas vadītāja, Veselības aprūpes maģistre mākslu terapijā ar specializāciju mūzikas terapijā – Inese Pastare.