Kā efektīvāk cīnīties ar saaukstēšanos un augšējo elpceļu iekaisumiem?
Šī ziema, kā daudzi noteikti ir pamanījuši, ir padevusies diezgan pretrunīga. Kaut arī ziemas sezonai neraksturīgā siltā temperatūra un sniega neesamība daudzus iepriecina, tomēr tieši šādos laikapstākļos, kad ir paaugstināts gaisa mitrums, un bieži vērojami nokrišņi, mūsu organisms kļūst vēl uzņēmīgāks pret dažādām saslimšanām – saaukstēšanos un akūtām elpceļu infekcijām –, kas nereti norit ar komplikācijām. Siltā temperatūra kombinācijā ar mitrumu ir īpaši labvēlīga vide dažādu vīrusu un baktēriju attīstībai, ar ko mūsu jau tā novājinātā imunitāte nespēj pienācīgi cīnīties. Tādēļ šajā laikā ir īpaši svarīgi aizdomāties par to, kā labāk pasargāt sevi un savus tuviniekus no tik nepatīkamiem simptomiem kā aizlikts deguns, kairinošs klepus, drudzis un paaugstināta temperatūra, vai vismaz – kā minimizēt saslimšanu biežumu, to norises intensitāti un komplikāciju risku.
Organisma aizsargspēju stiprināšanā un akūtu elpceļu iekaisumu ārstēšanā lielu efektivitāti pierādījusi sistēmiskā enzīmterapija, kas ir pazīstama un tiek plaši pielietota dažādu veselības problēmu, iekaisumu un infekciju ārstēšanā jau vairāk nekā 25 gadus. Latvijā enzīmpreparātus, sadarbojoties ar ģimenes ārstiem, pediatriem, ausu, kakla un deguna ārstiem, imunologiem un citiem veselības aprūpes speciālistiem, kā arī aptiekām, piedāvā uzņēmums "MUCOS-Balt", Vācijas "MUCOS Pharma" – pasaulē vadošā enzīmpreparātu ražotāja – oficiālais pārstāvis.
Sistēmiskā enzīmterapija – spēcīga un vienlaikus saudzējoša palīdzība ātrākai atlabšanai
Sistēmiskās enzīmterapijas preparātu sastāvā kā galvenie aktīvie elementi darbojas dabiskas izcelsmes fermenti jeb enzīmi, kas ņemti no dzīvnieku un augu valsts (piemēram, ananasu, papaijas) vielām. Tās ir īpašas olbaltumvielas, kas jau no dabas ir mūsu pašu organismā un kas, veicinot bioķīmiskos procesus un regulējot par imunitāti atbildīgo šūnu darbību, palīdz apturēt dažādu iekaisumu, infekciju attīstību un baktēriju vairošanos, kā arī mazināt nopietnu komplikāciju iespējamību. Tomēr gadījumos, kad notikusi inficēšanās ar baktērijām un vīrusiem, organismā esošo enzīmu aktivitāte, tāpat kā mūsu imunitāte, diemžēl ievērojami pavājinās, un tie vairs nespēj tik labi palīdzēt organismam cīnīties ar iekaisumu. Līdz ar to enzīmus (līdzīgi kā vitamīnus, mikroelementus un citas uzturvielas) ieteicams papildus uzņemt no ārpuses, tādējādi atjaunojot to funkcionēšanu pienācīgā līmenī.
Kaut arī enzīmi tiek iegūti no augu valsts produktiem, ar uzturu nodrošināt optimālu to līmeni organismā ir sarežģīti, īpaši ziemas-pavasara sezonā, kad dārzeņos un augļos ir krietni mazāk vitamīnu un vērtīgo uzturvielu nekā rudenī vai vasaras periodā. Tādēļ viena no iespējamām metodēm, kā varam stiprināt organismu, ir sistēmiskā enzīmterapija kombinācijā ar ārsta izrakstītajiem medikamentiem, jo enzīmpreparātos enzīmi ir koncentrēti precīzās devās, nodrošinot optimālu to daudzumu un aktivitāti organismā, kā arī sekmējot iekaisuma procesu mazināšanos.
Par cik enzīmiem raksturīga pretiekaisuma un mukolītiska jeb gļotas atšķaidoša iedarbība, sistēmisko enzīmterapiju bieži nozīmē pie kompleksas ārstēšanas – kā papildu terapiju hronisku un recidivējošu (atkārtotu) mutes dobuma, ausu, kakla un deguna blakusdobumu, kā arī elpceļu orgānu iekaisumu gadījumos, kad bieži vērojamas dažādas komplikācijas. Enzīmpreparāti vienlaikus veic arī imūnregulējošu funkciju, palīdzot cīņā ar baktērijām un stiprinot organisma dabisko aizsargreakciju pret ārējās vides kairinātājiem. Pieredze liecina, ka sistēmiskā enzīmterapija saaukstēšanās un elpceļu infekciju gadījumos var atvieglot slimību norisi un paātrināt atlabšanu. Ņemot vērā pašreizējos neskaidros laikapstākļus, kad ārā bieži ir mitrs un vēss, enzīmpreparātus, konsultējoties ar savu ģimenes ārstu, var lietot arī jau pie pašām minimālākajām saaukstēšanās pazīmēm. Īpaši vērtīgi tas varētu būt cilvēkiem, kam bieži raksturīgi hroniski un recidivējoši augšējo elpceļu iekaisumi.
Vēl viena svarīga enzīmpreparātu indikācija ir pret antibiotikām rezistentu infekciju farmakoterapijas efektivitātes palielināšana baktēriju izraisītu iekaisumu gadījumos. Uzsākot antibiotiku kursu un paralēli arī sistēmisko enzīmterapiju, enzīmpreparāti pastiprina antibiotiku ārstniecisko iedarbību, padarot inficēto šūnu membrānu caurlaidīgāku un palīdzot efektīvāk ārstēt iekaisumu. Turklāt vienlaikus enzīmpreparāti arī samazina antibiotiku negatīvo ietekmi uz organisma mikrofloru. Kaut arī enzīmpreparātiem raksturīga lēnāka iedarbība un tie jālieto ilgstoši, tomēr tie nodrošina krietni saudzīgāku ārstēšanu un pasargā organismu no saslimšanām ilgtermiņā.
Kas jāzina par enzīmpreparātu lietošanu?
Lai enzīmpreparāti sniegtu sagaidāmo efektu, ir ļoti svarīgi ievērot to pareizu lietošanu. Sistēmiskās enzīmterapijas viens no būtiskākajiem nosacījumiem – enzīmi jāuzņem pusstundu pirms ēdienreizes, norijot veselu tableti un uzdzerot pa virsu glāzi ūdens. Tādā gadījumā fermenti spēj labāk uzsūkties zarnu traktā, nodrošinot sistēmisku ārstniecisko iedarbību. Savukārt, lietojot enzīmpreparātus ēšanas laikā vai pēc tam, enzīmi kuņģī sajaucas ar pārtiku, kā rezultātā tie zaudē savas pretiekaisuma īpašības un darbojas kuņģa un zarnu traktā kā parasti gremošanas fermenti, kas stimulē gremošanas procesus un palīdz labāk absorbēt organismam nepieciešamās uzturvielas.
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI.
PIRMS MEDIKAMENTU LIETOŠANAS UZMANĪGI IZLASIET LIETOŠANAS INSTRUKCIJU VAI ATBILSTOŠU INSTRUKCIJU UZ IEPAKOJUMA.
PAR ZĀĻU LIETOŠANU KONSULTĒJIETIES AR ĀRSTU VAI FARMACEITU.
Lai uzzinātu plašāk par sistēmisko enzīmterapiju, enzīmu preparātiem un to indikācijām, apmeklē SIA "MUCOS-Balt" mājaslapu vai zvani uz tālruni +371 67807251!