medicine.lv skaitļos

Lietotāji online261
Aktīvie uzņēmumi12482
Nozares raksti4446
Ekspertu atbildes20456
Kā darbojas kontracepcijas tabletes? : medicine.lv - Latvijas veselības portāls

Kā darbojas kontracepcijas tabletes?

Kā darbojas kontracepcijas tabletes?

Labāk saprotot savu ķermeni, sievietei ir iespējams labāk saprast sevi, tālab arī vasaras pilnbrieda laikā jautājumu un atbilžu portāls Tikaisievietem.lv, sadarbībā ar Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociāciju, turpina rakstu sēriju "Hormoni sievietes dzīvē" par sievietes veselību dažādos vecuma posmos un dzīves brīžos, seksualitāti un izsargāšanos. Šajā rakstā plašāk par to, kā darbojas kontracepcijas tabletes, kā arī par to, kas var un kas nevar lietot kontracepcijas tabletes.

Sievietes dzīvi un veselību lielā mērā ietekmē hormonu līmeņi asinīs – hormonu līmeņu paaugstinājums vai pazeminājums nosaka arī to, vai sieviete var palikt stāvoklī, vai nē. Ir brīži, kad hormonu ietekmē ķermenī viss ir sagatavots iespējamai grūtniecībai, bet ir brīži, piemēram, bērniņa gaidīšanas laikā, kad sievietes hormoni nodrošina to, lai vēl viena apaugļošanās nevar notikt.

Hormoni, ko satur kontracepcijas tabletes – estrogēni un progestīni – darbojas tāpat kā organisma dabiskie hormoni, tikai, lietojot tos noteiktā režīmā un daudzumā, tie izmaina dabiskās hormonu svārstības un novērš ovulāciju un nevēlamas grūtniecības iestāšanos.
Kontracepcijas tabletes izmanto sievietes organisma dabīgo spēju iepauzēt auglību un ar precīzām, mazām sintētisko hormonu devām nodrošina ne tikai kontraceptīvo efektu, bet arī ārstniecisko iedarbību.

Lietojot kontracepcijas tabletes, sievietes reproduktīvā sistēma it kā "paņem atvaļinājumu", atļaujas sev atpūtas pauzi, kuras laikā var nedomāt par iespējamu grūtniecību un dzimtas turpināšanu līdz brīdim, kad tas kļūst aktuāli.

Ir divu veidu kontracepcijas tabletes – kombinētās kontracepcijas tabletes jeb KOK un viena hormona progestīna kontracepcijas tabletes jeb POK. To darbības veids ir līdzīgs, tomēr mazliet atšķirīgs.

Ja kontracepcijas tabletes tiek lietotas pareizi, to efektivitāte ir ļoti augsta – kombinētās kontracepcijas tabletes pasargā no nevēlamas grūtniecības 99,2–99,9% gadījumu, vienas hormona progestīna kontracepcijas tabletes efektivitāte ir 98%.

Būtiski atcerēties, ka kontracepcijas tabletes nedrīkst lietot vienlaicīgi ar asinszāles preparātiem! Arī vemšana un medicīniskās ogles lietošana ietekmē kontracepcijas tablešu efektivitāti. Kontracepcijas tabletēs esošās aktīvās vielas var nepietiekami uzsūkties, ja vemšana ir bijusi trīs līdz četru stundu laikā pēc tabletes iedzeršanas. Šādā gadījumā svarīgi sekot līdzi lietošanas instrukcijai un sekot norādījumiem par aizmirstajām tabletēm.

Kombinētās kontracepcijas tabletes

Kombinētās kontracepcijas tabletes (kombinētā orālā kontracepcija) satur divas aktīvās vielas – sintētisko estrogēnu un progesteronu, kas ir ļoti līdzīgi tiem hormoniem, ko izstrādā sievietes organisms. Kontracepcijas tablešu klāstā ir pieejami gan vienfāzes preparāti, kuros visa cikla laikā tabletes satur noteiktu, nemainīgu devu hormonu, gan divu un trīs fāžu preparāti, kur hormonu devas cikla laikā ir mainīgas.

Parasti cikla laikā pirms mēnešreizēm strauji krītas gan estradiola, gan progesterīna līmenis. Tas izraisa ne vien menstruālo asiņošanu, bet ieslēdz mehānismu, kas veicina olnīcu darbību, jaunu folikulu augšanu un ar to saistīto estradiola līmeņa pieaugumu, kā arī ovulāciju, kuras laikā izdalās apaugļoties spējīga olšūna.

Lietojot kontracepcijas tabletes, sievietes organisms tiek pasargāts no straujā hormonu līmeņa krituma, tas ir stabils, tālab ķermenis saņem ziņu – auglība šajā brīdī piebremzējama, jauna ovulācija šobrīd nav nepieciešama. Šajā laikā olnīcas atpūšas, ovulācija nenotiek, tiek ražots neliels hormonu daudzums. Dabisko hormonu trūkumu kompensē ar tabletēm uzņemtie. Būtiski, ka pārtraucot kontracepcijas tablešu lietošanu, olnīcu aktivitāte atjaunojas, jo tajās atrodas folikuli, kas satur nenobriedušu olšūnu un vienmēr ir gatavi attīstīties, reaģējot uz signālu no hipofīzes.

Lietojot kontracepcijas tabletes grūtniecība neiestājas, pateicoties trim galvenajiem aspektiem:

• nenotiek ovulācija, kas nozīmē – nav gatava olšūna, ko apaugļot;
• tiek sabiezinātas dzemdes kakla gļotas, tās kļūst mazāk caurejamas spermatozoīdiem;
• dzemdes iekšējais slānis endometrijs veidojas daudz plānāks.

No šiem trīs aspektiem lielāko kontraceptīvo efektivitāti nodrošina tieši ovulācijas nomākšana, tomēr gadījumā, ja sieviete ir aizmirsusi iedzert kārtējo kontracepcijas tableti, tieši dzemdes kakla gļotu un dzemdes gļotādas izmaiņas ir tās, kas pasargā no nevēlamas grūtniecības.

Medicīniskā valodā viss tas pats tiek skaidrots šādi:

• estradiols hipofīzē piebremzē olnīcu folikulus stimulējošo hormonu FSH;
• progestīns sūta uz hipofīzi signālu, ka jauna ovulācija šobrīd nav nepieciešama un piebremzē ovulāciju stimulējošo luteinizējošo hormonu LH;
• progestīns sabiezina dzemdes kakla gļotas un padara tās mazāk caurejamas spermatozoīdiem;
• dzemdes iekšējais slānis endometrijs veidojas daudz plānāks mazo, bet līdzsvaroto estradiola un progestīna devu dēļ. Tāpēc, ja gadījumā tomēr būtu notikusi ovulācija un olšūna būtu apaugļojusies, tā nespētu ieligzdoties.

Pateicoties tam, ka endometrijs ir plāns, arī menstruācijas kontracepcijas tablešu lietošanas laikā ir mazākas, īsākas, nesāpīgākas.

Iespējams, uzsākot lietot kontracepcijas tabletes pirmajos ciklos, menstruālā asiņošana būs neparedzama, atšķirīga no iepriekšējās, iespējams stiprāka, iespējams mazāka, var būt arī smērēšanās cikla vidū, bet parasti cikls noregulējas vismaz trīs mēnešu laikā. Ja sievietei cikls iepriekš bijis ļoti stabils, tas atgriežas ierastajā ritmā, ja menstruācijas bijušas ļoti neregulāras, tās sakārtojas un notiek regulāri, reizi mēnesī.

Progestīna kontracepcijas tabletes

Progestīna kontracepcijas tabletes (progestīna orālā kontracepcija) satur tikai vienu hormonu – progesteronu. Šajā pretapaugļošanās līdzeklī nav estrogēna un ir salīdzinoši nelielas progestīnu devas. Šīs kontracepcijas tabletes var lietot arī māmiņas, barojot bērnu ar krūti, arī sievietes, kuras smēķē vai kāda cita iemesla dēļ nevar lietot kombinētās kontracepcijas tabletes.

Progestīna kontracepcijas tablešu darbības pamatuzdevums ir nedaudz papildināt organismā cirkulējošā progesterona daudzumu un sūtīt signālu – iespējams, tikko iestājusies grūtniecība – jāpiebremzē ar jaunu ieņemšanu. Dzemdes kakla gļotas kļūst biezas un spermatozoīdiem necaurlaidīgas, bet dzemdes iekšējais slānis endometrijs nav piemērots, lai tajā ieligzdotos apaugļota olšūna. Apmēram pusei lietotāju progestīna orālā kontracepcija nobremzē arī olnīcu darbību un ovulācija nenotiek. Tomēr, vai tā notiek, lielā mērā ir atkarīgs no tablešu lietošanas precizitātes.

Lietojot progestīna orālo kontracepciju, daļai sieviešu saglabājas cikliska asiņošana jeb menstruācijas, daļai tās kļūst neregulāras, bet aptuveni 10% sieviešu šo kontracepcijas tablešu lietošanas laikā var nebūt mēnešreižu.

Kontracepcijas tabletes neietekmē sievietes auglību pat pēc ilgstošas tablešu lietošanas vairāku gadu garumā. Pēc to pārtraukšanas auglības funkcijas atjaunojas vismaz trīs mēnešu laikā un sieviete var palikt stāvoklī.

Kontracepcijas tablete – ne tikai, lai izsargātos

Sāpīgas mēnešreizes, pinnes, blaugznas, krasas garastāvokļa maiņas pirms kārtējām mēnešreizēm… Daudzas veselības problēmas, pie kurām sievietes mēdz pat pierast un pieņemt par negrozāmu dzīves sastāvdaļu, var būt tieši tādēļ, ka organismā nav izveidojies, vai ir izjaukts hormonu līdzsvars. Tomēr arī šīs, ar sievietes reproduktīvo sistēmu saistītās veselības problēmas, ir labojamas un reizēm par vienkāršākā veidā, nekā sākumā šķiet.

Ir situācijas, kad kontracepcijas tabletes galvenā funkcija nav efektīva izsargāšanās, bet tieši ārstēšana, jo ar to palīdzību ir iespējams noregulēt hormonu darbību, līdzsvarot to. Tālab vairs nav pārsteigums, ka bieži vien ginekologi kontracepcijas tabletes izraksta ne tikai, lai izsargātos no nevēlamas grūtniecības, bet, lai ārstētu un uzlabotu sievietes pašsajūtu. Plašais kontracepcijas tablešu klāsts arī ļauj ārstam izvēlēties piemērotāko medikamentu, jo katram no tiem ir savas darbības nianses, atšķirīgs hormonu veids un daudzums.

Kā atzīst sievietes, kurām ir kontracepcijas tablešu lietošanas pieredze, droša kontracepcija sniedz ne tikai izsargāšanās efektu vai palīdz risināt medicīniskas veselības problēmas, bet sakārto arī pāra intīmo dzīvi, savstarpējās attiecības. Kā? Mazinās spriedze par iespējamu, šajā brīdī nevēlamu grūtniecību, tādejādi atbrīvojas vieta rotaļīgumam un seksuālo attiecību brīvībai.

Kontracepcijas tablešu nekontraceptīvie efekti

• Mazina sāpīgas mēnešreizes;
• Sakārto neregulāras mēnešreizes;
• Mazina asiņošanu mēnešreižu laikā;
• Novērš asiņošanu cikla vidū;
• Mazina premenstruālā sindroma jeb PMS simptomus, piemēram, krasas garastāvokļa maiņas, galvas sāpes, vēdera sāpes un citas premenstruālās izpausmes;
• Regulē hormonu līdzsvaru, ja sāk dominēt vīrišķie hormoni un ir pastiprināta ādas taukošanās, pinnes, blaugznas, pat matu izkrišana;
• Mazina hirsuitismu jeb pastiprinātu apmatojuma augšanu sievietei neraksturīgās ķermeņa daļās;
• Ārstē policistisko olnīcu sindromu jeb PCOS;
• Palīdz, ja neauglības iemesls ir tas, ka sievietei ir tā saucamie anovulatorie cikli, kad olnīcas nenobriedina un neatbrīvo olšūnas;
• Ārstē, ja ir dzemdes gļotādas pārmērīga augšana jeb endometrija hiperplāzija.

Papildu ieguvumi no kontracepcijas tablešu lietošanas

• Endometrija vēža profilakse – kombinēto hormonālo kontracepcijas līdzekļu lietošana uz pusi samazina endometrija vēža attīstības risku un efekts turpinās vismaz 10 gadus arī pēc kontracepcijas tablešu lietošanas pārtraukšanas;
• Olnīcu vēža profilakse – sievietes, kas vairāk nekā piecus gadus lietojušas orālās kontracepcijas līdzekļus, desmit gadu laikā par 60% mazāk riskē saslimt ar olnīcu vēzi;
• Miomas profilakse – sievietēm, kuras 10 gadus lietojušas kontracepcijas tabletes, dzemdes miomas risks samazinājās par 31% (Ross R. 1986.);
• Mazinās mazā iegurņa orgānu (urīnpūslis, ginekoloģiski orgāni) infekciju sarežģījumu risks – lietojot kombinētās hormonālās tabletes, mazā iegurņa orgānu infekcijas norit daudz vieglākā pakāpē, kā arī mazinās iespēja tos iegūt;
• Mazinās krūts piena dziedzeru labdabīgo veidojumu (piemēram, cistu) veidošanās risks;
• Mazinās ārpusdzemdes grūtniecības iestāšanās risks;
• Tiek novērsts vaginālās mikrofloras disbalanss;
• Mazina osteoporozes attīstības risku;
• Mazina kognitīvo funkciju (piemēram, koncentrēšanas spēju, atmiņas) traucējumu attīstību;
• Mazinās dzelzs anēmijas attīstības risks, jo tiek novērstas smagas asiņošanas mēnešreižu laikā.

Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas vadītāja doktore Dace Matule: "Lietojot hormonālo kontracepciju 10 līdz 15 gadus, saslimstība ar endometrija vēzi samazinās par 50%. Sarūk arī risks saslimt ar olnīcu vai zarnu vēzi.

Iespējams, hormonālās kontracepcijas skeptiķi iebildīs, sakot, ka ilgstoša šo medikamentu lietošana var veicināt atsevišķu audzēju veidu attīstību. Patiešām, sievietēm, kurām ir risks saslimt ar krūts audzēju ģenētiskā mantojuma dēļ, vajadzētu pārrunāt piemērotas kontracepcijas izvēli ar savu ginekologu.

Kā jebkam, kas notiek mūsu dzīvē, ir gan pozitīva, gan ne tik pozitīva ietekme. Tādēļ konsultācijai pie ārsta un kontracepcijas izvēlei ir ļoti liela nozīme ne tikai neplānotas grūtniecības novēršanai, bet arī veselības saglabāšanā.

Kas var un kas nevar lietot kontracepcijas tabletes?

Kombinētās kontracepcijas tabletes var lietot ikviena pieaugusi sieviete auglīgajā vecumā, ja vien to atļāvis ginekologs. Kontracepcijas tabletes var lietot ne tikai no 18 gadu vecuma, bet, ja ir stabilas seksuālās attiecības un nepieciešama droša kontracepcija vai nepieciešams regulēt kādu veselības problēmu, arī agrāk. Ja veselības stāvoklis to atļauj, kontracepcijas tabletes var lietot līdz pat menopauzei (ap 50 gadu vecumu).

Pirms kontracepcijas izrakstīšanas ārsts iztaujās, izmeklēs un vajadzības gadījumā var nozīmēt citus izmeklējumus, tomēr, lai izrakstītu piemērotāko kontracepciju, visbiežāk ārstam nav nepieciešami citi izmeklējumi, jo pietiek ar sievietes sniegto informāciju par biežākajām saslimšanām sievietei pašai, veselības stāvokli, dzīvesveidu un ieradumiem, un citiem veselības aspektiem, kā arī par saslimšanām ģimenē.

Izvērtējot sievietes organisma individuālās īpatnības un veselības stāvokli, ārsts no visa kontracepcijas klāsta ieteiks piemērotāko – un mūsdienās tiešām ir no kā izvēlēties. Svarīgi atcerēties, ka jebkuru medikamentu lietošanā, pat kontracepcijas izvēlē nedrīkst paļauties uz draudzeņu ieteikumiem, jo to, vai konkrētais medikaments ir piemērots, var pateikt tikai un vienīgi ārsts, kurš izvērtē visus veselības aspektus, kā arī riskus un paredzamos ieguvumus.

Ir slimības, kuru gadījumos kombinēto hormonālo kontracepciju (KOK) nevajadzētu lietot, piemēram, ir bijuši trombi (tromboze) kāju, plaušu asinsvados (embolija) vai citos orgānos, infarkts, insults un citas saslimšanas, tomēr ir arī virkne slimību un stāvokļu, kad kontracepcijas tabletes var lietot. Būtiskākais – neko neslēpt un izstāstīt ārstam par visām veselības problēmām, kas bijušas, pat, ja tās vairs nešķiet būtiskas.

Pilnīgi noteikti ārstam jāzina par smēķēšanu. Kombinētās kontracepcijas tabletes un smēķēšana nav savienojami, īpaši, ja sieviete ir vecāka par 35 gadiem.
Ja ārsts, izvērtējot veselības stāvokli, uzskata, ka kombinētās kontracepcijas lietošana nav ieteicama, var apvaicāties par progestīna orālo kontracepciju (POK), tautā sauktas par minipillēm.

Progestīna orālo kontracepciju var lietot sievietes, kuras nepanes vai nedrīkst lietot estrogēnus saturošās kombinētās orālās kontracepcijas tabletes, un sievietes, kuras baro bērnu ar krūti.

Lietojot hormonālo kontracepciju, tāpat kā citus medikamentus, sievietei jābūt vērīgai un gadījumā, ja rodas kādas veselības problēmas, kas nav izpaudušās iepriekš, noteikti jāvēršas pie ārsta.

Ikvienai sievietei reizi gadā ir jādodas pie sava ginekologa, lai veiktu nepieciešamās veselības pārbaudes, kā arī izvērtētu izvēlētās kontracepcijas metodes piemērotību konkrētajā dzīves brīdī.

Uzdod jautājumus

Ejot pie ginekologa, ir jāuzdod ikviens jautājums, kas radies, jānoskaidro nesaprotamais, jo ārsts zina skaidrojumus procesiem, kas notiek sievietes ķermenī.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības":

Uzņēmumi nozarē "Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības"

"iVF Riga"

"iVF Riga"

iVF Riga Holdings apvieno vismūsdienīgāko tehnoloģiju ārstniecības un diagnostikas iestādes: Neauglības ārstēšanas klīniku, Ģenētikas centru, Androloģijas centru un Cilmes šūnu centru, kas nodarbojas ar cilmes šūnu savākšanu, apstrādi, glabāšanu un drīzumā piedāvās arī ārstniecības pakalpojumus (cilmes šūnu pielietošanu). iVF Riga klīnikas pamatmērķis ir pacientu neauglības diagnostika un efektīvu ārstēšanas stratēģiju izvirzīšana, veicinot sengaidītas grūtniecības iestāšanos un bērniņa piedzimšanu. iVF Riga darbojas dakteres Violetas Fodinas vadībā ar 15 gadu pieredzi reproduktoloģijas jomā. Klīnika iVF Riga ir sertificēta atbilstoši Eiropas (ISO 9001:2008) un Latvijas Republikas kvalitātes standartiem (ZVA – Zāļu valsts aģentūra); klīnikas embrioloģijas un reproduktīvas ģenētikas laboratorija ir ieguvusi akreditāciju atbilstības standarta prasībām ISO 15189:2013 (LATAK). Klīnikai iVF Riga ir parakstīts līgums ar NVD par Valsts apmaksātu medicīniskās apaugļošanas programmu.

Nedēļas tēma

Aukslēju mandeļu slimības un to mūsdienīga ārstēšana: Skaidro ārsts

Aukslēju mandeļu slimības un to mūsdienīga ārstēšana: Skaidro ārsts

Rīkles saslimšanas ir ļoti plaša dažādu patoloģisku stāvokļu grupa, kas apvieno gan akūtas, gan hroniskas slimības. Pēc izcelsmes tās var būt infekciozas un neinfekciozas. Lielu daļu rīkles slimību izraisa vīrusi un baktērijas, kas no ārpuses nokļūst uz organisma dabiskās aizsargbarjeras – mutes dobuma un rīkles gļotādas –, tai skaitā uz aukslēju mandelēm. 

Aktuālie piedāvājumi

Rehabilitācijas centrs "Līgatne": Daba dziedē, bet kopā ar mums – ātrāk!

Rehabilitācijas centrs "Līgatne": Daba dziedē, bet kopā ar mums – ātrāk!

Ja vēlaties relaksēties, uzlabot veselību vai izskatīties vēl skaistāk, tad rehabilitācijas centrs "Līgatne" ir īstā vieta, kur to darīt. Pasakaina daba, profesionāls personāls, medicīniskās tehnoloģijas, viesnīca, ēdināšana, dažādas brīvā laika pavadīšanas iespējas – tas viss ir pie mums!  

Refleksoloģija jeb dzīves enerģijas iekustināšana

Refleksoloģija jeb dzīves enerģijas iekustināšana

Sens ķīniešu sakāmvārds vēsta, ka smaids cilvēkam sākas no pēdām. Tā ir patiesība! Pieskaroties pēdām, notiek iedarbība uz refleksu zonām, kas ir saistītas ar noteiktiem iekšējiem orgāniem, dziedzeriem un audiem, un, lutinot un masējot pēdas, mēs varam ietekmēt arī mūsu garīgo veselību. 

Video

"Laiks=Smadzenes" jeb – kā atpazīt insultu? (VIDEO)

"Laiks=Smadzenes" jeb – kā atpazīt insultu? (VIDEO)

Atzīmējot Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Insulta vienības 20 gadu jubileju, slimnīcas pieredzējušie neirologi profesora Gunta Kareļa vadībā, sadarbībā ar pacientu biedrību "ParSirdi.lv" un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta kolēģiem, ir sagatavojuši informatīvi izglītojošu videoklipu "Laiks=Smadzenes", kurā stāsta par insulta ārstēšanas procesu...

Produktu testi

Dr. Pakalns SELECT Easy Breathe Iceland Moss Pastilles – elpceļu veselībai, klepus mīkstināšanai un imūnsistēmas stiprināšanai

Dr. Pakalns SELECT Easy Breathe Iceland Moss Pastilles <b>– </b>elpceļu veselībai, klepus mīkstināšanai un imūnsistēmas stiprināšanai

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar zīmolu Dr.Pakalns SELECT piedāvā testēt pastilas elpceļu veselībai, klepus mīkstināšanai un imūnsistēmas stiprināšanai.

HealthAid Livercare® – organisma attīrīšanai un detoksikācijai

HealthAid Livercare® <b>– </b>organisma attīrīšanai un detoksikācijai

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar "HealthAid Baltics" piedāvā testēt uztura bagātinatāju organisma attīrīšanai un detoksikācijai HealthAid Livercare®.

LIVEO – pienskābo un bifidobaktēriju komplekss pieaugušajiem un bērniem

LIVEO – pienskābo un bifidobaktēriju komplekss pieaugušajiem un bērniem

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvā testēt LIVEO® 4 pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu kapsulās pieaugušajiem un bērniem.

Uzņēmējs runā

Aukslēju mandeļu slimības un to mūsdienīga ārstēšana: Skaidro ārsts

BUC_3600

Rīkles saslimšanas ir ļoti plaša dažādu patoloģisku stāvokļu grupa, kas apvieno gan akūtas, gan hroniskas slimības. Pēc izcelsmes tās var būt infekciozas un neinfekciozas. Lielu daļu rīkles slimību izraisa vīrusi un baktērijas, kas no ārpuses nokļūst uz organisma dabiskās aizsargbarjeras – mutes dobuma un rīkles gļotādas –, tai skaitā uz aukslēju mandelēm. 

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Kontakti

 1. +371 67111117
 2. +371 26551475
 3. +371 26600533
 4. +371 67809158
 5. ivfriga@ivfriga.eu
 6. https://www.ivfriga.lv
 7. https://www.youtube.com/channel/UCnmS6sLpUZjVU9SvfHVInpg

Darba laiks

 • P.900-1700
 • O.900-1700
 • T.900-1700
 • C.900-1700
 • P.900-1700
 • S.-
 • Sv.-
 • S., Sv. pēc vienošanās

Juridiskie dati

 1. 40103352569
 2. LV40103352569
 3. 24.01.2013
 4. Rīga, Zaļā iela 1, LV-1010
 5. 2019

Apraksts

iVF Riga Holdings apvieno vismūsdienīgāko tehnoloģiju ārstniecības un diagnostikas iestādes: Neauglības ārstēšanas klīniku, Ģenētikas centru, Androloģijas centru un Cilmes šūnu centru, kas nodarbojas ar cilmes šūnu savākšanu, apstrādi, glabāšanu un drīzumā piedāvās arī ārstniecības pakalpojumus (cilmes šūnu pielietošanu). iVF Riga klīnikas pamatmērķis ir pacientu neauglības diagnostika un efektīvu ārstēšanas stratēģiju izvirzīšana, veicinot sengaidītas grūtniecības iestāšanos un bērniņa piedzimšanu. iVF Riga darbojas dakteres Violetas Fodinas vadībā ar 15 gadu pieredzi reproduktoloģijas jomā. Klīnika iVF Riga ir sertificēta atbilstoši Eiropas (ISO 9001:2008) un Latvijas Republikas kvalitātes standartiem (ZVA – Zāļu valsts aģentūra); klīnikas embrioloģijas un reproduktīvas ģenētikas laboratorija ir ieguvusi akreditāciju atbilstības standarta prasībām ISO 15189:2013 (LATAK). Klīnikai iVF Riga ir parakstīts līgums ar NVD par Valsts apmaksātu medicīniskās apaugļošanas programmu. 
Vairāk

Atslēgvārdi

Neauglības ārstēšana, reproduktīvās veselības pārbaude, neauglības
cēloņu diagnostika un ārstēšana, hormonālo traucējumu diagnostika un ārstēšana,
vīriešu neauglība, Valsts apmaksāta medicīniskās apaugļošanas programma,
donoru olšūnu programma, olšūnu sasaldēšana, donoru programmas,
spermas sasaldēšana, donoru spermas programma, donoru embriju programma,
embriju laboratorija, mākslīgā apaugļošana, androloģijas centrs,
Juris Ērenpreiss, Dr. Ērenpreiss, seksopatologs, seksologs, padziļinātas
spermas analīzes, TESE, TESA, PESA, biopsija ar adatu, atvērtā biopsija,
grūtnieču aprūpe, grūtniecības novērošana, cerklāžas pesāriji,
USG, 3D/4D ultraskaņas izmeklēšana, augsta riska grūtniecība,
grūtniecības neiznēsāšana, ginekologs, ginekoloģija, ārstēšana
pacientiem ar atkārtoti neveiksmīgiem IVF cikliem, neauglības izmeklēšana,
neauglības diagnostika, ārstēšana pāriem ar vecuma faktoru,
IUI metodika, IVF, ICSI metodika, IVF metode, inseminācija, mikroapaugļošanas,
(ICSI) metode, in vitro fertilizācija, (IVF) sarežģītas neauglības ārstēšana,
dienas stacionārs, palīdzība pacientiem ar zaudētu grūtniecību,
ultrasonogrāfija, ģenētika, ģenētiskā materiāla vitrifikācija,
mākslīgās apaugļošanas tehnoloģijas, Embrija apvalka atvēršana,
(Hatching) Blastocistu kultivācija, Embryoglue, EmbryoScops, PICSI,
(viena spermatozoīda injekcija olšūnas citoplazmā) ģenētiskās konsultācijas,
ģenētiskā izmeklēšana, PGD, (embriju pirmsimplantācijas ģenētiskā diagnostika)
Violeta Fodina, daktere Fodina, reproduktologs, reproduktīvā veselība,
ginekoloģiskā klīnika, Kriobanka, Olšūnu un spermas sasaldēšana,
Ģenētiskā materiāla banka, spermas sasaldēšana, olšūnu sasaldēšana,
auglības saglabāšana onkoloģiskajiem pacientiem, daktere Kovaļova,
Kovaļova, uroloģija, urologs, andrologs, spermas analīzes, spermas
funkcionālās tests, DNS, DNS fragmentācijas tests, azospermijas ārstēšana,
apmaksāta apaugļošanas programma, valsts apmaksāta apaugļošana,
pirmsimplantācijas embriju testēšana, ģenētiskais centrs, ģenētiskā laboratorija,
reproduktīvu šūnu banka, ģenētiskā materiāla banka. Cilmes šūnas.
Cilmes šūnu centrs. Vienīgais nacionālais cilmes šūnu centrs.
Cilmes šūnu banka. Taukaudu cilmes šūnas. Krioglabātuve. Reproduktīvās
ģenētikas centrs. Ģenētiskās konsultācijas. Ārsts-ģenētiķis.
Ģenētiskie izmeklējumi. Pirmsimplantācijas ģenētiskais skrīnings,
PGS, PGS ar NGS, Pirmsimplantācijas ģenētiskā diagnostika, PGD,
Kariotipa noteikšana, HLA-tipēšana, KIR testēšana, Reproduktīvā ģenētika,
Dr. Ieva Grīnfelde, Dr. Korņejeva, Liene Korņejeva, Pirmsimplantācijas
ģenētiskā testēšana uz aneiploīdiju, (PGT-A) Pirmsimplantācijas
ģenētiskā testēšana uz monogēnu / 1 gēna mutāciju izraisītam
saslimšanām, (PGT-M) padziļināta ģenētiskā izmeklēšana,
testēšana embrijiem, pārmantoto audzēju testēšana, pārmantoto
recesīvo saslimšanu testēšana, dzīves stila ģenētiskie testi,
Viva Genomics testi, Trombofilijas molekulārā testēšana, neinvazīva
augļa Rēzus faktora noteikšana grūtniecēm, fragilās X hromosomas testēšana,
Y hromosomas testēšana, AZF faktors, Ģenētiskie testi kompleksas
sieviešu/vīriešu neauglības izmeklēšanai, precīza diagnostika,
detalizēta diagnostika.
Vairāk

Saistītie resursi