medicine.lv skaitļos

Lietotāji online267
Aktīvie uzņēmumi12675
Nozares raksti11807
Ekspertu atbildes21477
Kā darbojas kontracepcijas tabletes? : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Kā darbojas kontracepcijas tabletes?

Labāk saprotot savu ķermeni, sievietei ir iespējams labāk saprast sevi, tālab arī vasaras pilnbrieda laikā jautājumu un atbilžu portāls Tikaisievietem.lv, sadarbībā ar Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociāciju, turpina rakstu sēriju "Hormoni sievietes dzīvē" par sievietes veselību dažādos vecuma posmos un dzīves brīžos, seksualitāti un izsargāšanos. Šajā rakstā plašāk par to, kā darbojas kontracepcijas tabletes, kā arī par to, kas var un kas nevar lietot kontracepcijas tabletes.

Sievietes dzīvi un veselību lielā mērā ietekmē hormonu līmeņi asinīs – hormonu līmeņu paaugstinājums vai pazeminājums nosaka arī to, vai sieviete var palikt stāvoklī, vai nē. Ir brīži, kad hormonu ietekmē ķermenī viss ir sagatavots iespējamai grūtniecībai, bet ir brīži, piemēram, bērniņa gaidīšanas laikā, kad sievietes hormoni nodrošina to, lai vēl viena apaugļošanās nevar notikt.

Hormoni, ko satur kontracepcijas tabletes – estrogēni un progestīni – darbojas tāpat kā organisma dabiskie hormoni, tikai, lietojot tos noteiktā režīmā un daudzumā, tie izmaina dabiskās hormonu svārstības un novērš ovulāciju un nevēlamas grūtniecības iestāšanos.
Kontracepcijas tabletes izmanto sievietes organisma dabīgo spēju iepauzēt auglību un ar precīzām, mazām sintētisko hormonu devām nodrošina ne tikai kontraceptīvo efektu, bet arī ārstniecisko iedarbību.

Lietojot kontracepcijas tabletes, sievietes reproduktīvā sistēma it kā "paņem atvaļinājumu", atļaujas sev atpūtas pauzi, kuras laikā var nedomāt par iespējamu grūtniecību un dzimtas turpināšanu līdz brīdim, kad tas kļūst aktuāli.

Banner 280x280

Ir divu veidu kontracepcijas tabletes – kombinētās kontracepcijas tabletes jeb KOK un viena hormona progestīna kontracepcijas tabletes jeb POK. To darbības veids ir līdzīgs, tomēr mazliet atšķirīgs.

Ja kontracepcijas tabletes tiek lietotas pareizi, to efektivitāte ir ļoti augsta – kombinētās kontracepcijas tabletes pasargā no nevēlamas grūtniecības 99,2–99,9% gadījumu, vienas hormona progestīna kontracepcijas tabletes efektivitāte ir 98%.

Būtiski atcerēties, ka kontracepcijas tabletes nedrīkst lietot vienlaicīgi ar asinszāles preparātiem! Arī vemšana un medicīniskās ogles lietošana ietekmē kontracepcijas tablešu efektivitāti. Kontracepcijas tabletēs esošās aktīvās vielas var nepietiekami uzsūkties, ja vemšana ir bijusi trīs līdz četru stundu laikā pēc tabletes iedzeršanas. Šādā gadījumā svarīgi sekot līdzi lietošanas instrukcijai un sekot norādījumiem par aizmirstajām tabletēm.

Kombinētās kontracepcijas tabletes

Kombinētās kontracepcijas tabletes (kombinētā orālā kontracepcija) satur divas aktīvās vielas – sintētisko estrogēnu un progesteronu, kas ir ļoti līdzīgi tiem hormoniem, ko izstrādā sievietes organisms. Kontracepcijas tablešu klāstā ir pieejami gan vienfāzes preparāti, kuros visa cikla laikā tabletes satur noteiktu, nemainīgu devu hormonu, gan divu un trīs fāžu preparāti, kur hormonu devas cikla laikā ir mainīgas.

Parasti cikla laikā pirms mēnešreizēm strauji krītas gan estradiola, gan progesterīna līmenis. Tas izraisa ne vien menstruālo asiņošanu, bet ieslēdz mehānismu, kas veicina olnīcu darbību, jaunu folikulu augšanu un ar to saistīto estradiola līmeņa pieaugumu, kā arī ovulāciju, kuras laikā izdalās apaugļoties spējīga olšūna.

Lietojot kontracepcijas tabletes, sievietes organisms tiek pasargāts no straujā hormonu līmeņa krituma, tas ir stabils, tālab ķermenis saņem ziņu – auglība šajā brīdī piebremzējama, jauna ovulācija šobrīd nav nepieciešama. Šajā laikā olnīcas atpūšas, ovulācija nenotiek, tiek ražots neliels hormonu daudzums. Dabisko hormonu trūkumu kompensē ar tabletēm uzņemtie. Būtiski, ka pārtraucot kontracepcijas tablešu lietošanu, olnīcu aktivitāte atjaunojas, jo tajās atrodas folikuli, kas satur nenobriedušu olšūnu un vienmēr ir gatavi attīstīties, reaģējot uz signālu no hipofīzes.

Lietojot kontracepcijas tabletes grūtniecība neiestājas, pateicoties trim galvenajiem aspektiem:

• nenotiek ovulācija, kas nozīmē – nav gatava olšūna, ko apaugļot;
• tiek sabiezinātas dzemdes kakla gļotas, tās kļūst mazāk caurejamas spermatozoīdiem;
• dzemdes iekšējais slānis endometrijs veidojas daudz plānāks.

No šiem trīs aspektiem lielāko kontraceptīvo efektivitāti nodrošina tieši ovulācijas nomākšana, tomēr gadījumā, ja sieviete ir aizmirsusi iedzert kārtējo kontracepcijas tableti, tieši dzemdes kakla gļotu un dzemdes gļotādas izmaiņas ir tās, kas pasargā no nevēlamas grūtniecības.

Medicīniskā valodā viss tas pats tiek skaidrots šādi:

• estradiols hipofīzē piebremzē olnīcu folikulus stimulējošo hormonu FSH;
• progestīns sūta uz hipofīzi signālu, ka jauna ovulācija šobrīd nav nepieciešama un piebremzē ovulāciju stimulējošo luteinizējošo hormonu LH;
• progestīns sabiezina dzemdes kakla gļotas un padara tās mazāk caurejamas spermatozoīdiem;
• dzemdes iekšējais slānis endometrijs veidojas daudz plānāks mazo, bet līdzsvaroto estradiola un progestīna devu dēļ. Tāpēc, ja gadījumā tomēr būtu notikusi ovulācija un olšūna būtu apaugļojusies, tā nespētu ieligzdoties.

Pateicoties tam, ka endometrijs ir plāns, arī menstruācijas kontracepcijas tablešu lietošanas laikā ir mazākas, īsākas, nesāpīgākas.

Iespējams, uzsākot lietot kontracepcijas tabletes pirmajos ciklos, menstruālā asiņošana būs neparedzama, atšķirīga no iepriekšējās, iespējams stiprāka, iespējams mazāka, var būt arī smērēšanās cikla vidū, bet parasti cikls noregulējas vismaz trīs mēnešu laikā. Ja sievietei cikls iepriekš bijis ļoti stabils, tas atgriežas ierastajā ritmā, ja menstruācijas bijušas ļoti neregulāras, tās sakārtojas un notiek regulāri, reizi mēnesī.

Progestīna kontracepcijas tabletes

Progestīna kontracepcijas tabletes (progestīna orālā kontracepcija) satur tikai vienu hormonu – progesteronu. Šajā pretapaugļošanās līdzeklī nav estrogēna un ir salīdzinoši nelielas progestīnu devas. Šīs kontracepcijas tabletes var lietot arī māmiņas, barojot bērnu ar krūti, arī sievietes, kuras smēķē vai kāda cita iemesla dēļ nevar lietot kombinētās kontracepcijas tabletes.

Progestīna kontracepcijas tablešu darbības pamatuzdevums ir nedaudz papildināt organismā cirkulējošā progesterona daudzumu un sūtīt signālu – iespējams, tikko iestājusies grūtniecība – jāpiebremzē ar jaunu ieņemšanu. Dzemdes kakla gļotas kļūst biezas un spermatozoīdiem necaurlaidīgas, bet dzemdes iekšējais slānis endometrijs nav piemērots, lai tajā ieligzdotos apaugļota olšūna. Apmēram pusei lietotāju progestīna orālā kontracepcija nobremzē arī olnīcu darbību un ovulācija nenotiek. Tomēr, vai tā notiek, lielā mērā ir atkarīgs no tablešu lietošanas precizitātes.

Lietojot progestīna orālo kontracepciju, daļai sieviešu saglabājas cikliska asiņošana jeb menstruācijas, daļai tās kļūst neregulāras, bet aptuveni 10% sieviešu šo kontracepcijas tablešu lietošanas laikā var nebūt mēnešreižu.

Kontracepcijas tabletes neietekmē sievietes auglību pat pēc ilgstošas tablešu lietošanas vairāku gadu garumā. Pēc to pārtraukšanas auglības funkcijas atjaunojas vismaz trīs mēnešu laikā un sieviete var palikt stāvoklī.

Kontracepcijas tablete – ne tikai, lai izsargātos

Sāpīgas mēnešreizes, pinnes, blaugznas, krasas garastāvokļa maiņas pirms kārtējām mēnešreizēm… Daudzas veselības problēmas, pie kurām sievietes mēdz pat pierast un pieņemt par negrozāmu dzīves sastāvdaļu, var būt tieši tādēļ, ka organismā nav izveidojies, vai ir izjaukts hormonu līdzsvars. Tomēr arī šīs, ar sievietes reproduktīvo sistēmu saistītās veselības problēmas, ir labojamas un reizēm par vienkāršākā veidā, nekā sākumā šķiet.

Ir situācijas, kad kontracepcijas tabletes galvenā funkcija nav efektīva izsargāšanās, bet tieši ārstēšana, jo ar to palīdzību ir iespējams noregulēt hormonu darbību, līdzsvarot to. Tālab vairs nav pārsteigums, ka bieži vien ginekologi kontracepcijas tabletes izraksta ne tikai, lai izsargātos no nevēlamas grūtniecības, bet, lai ārstētu un uzlabotu sievietes pašsajūtu. Plašais kontracepcijas tablešu klāsts arī ļauj ārstam izvēlēties piemērotāko medikamentu, jo katram no tiem ir savas darbības nianses, atšķirīgs hormonu veids un daudzums.

Kā atzīst sievietes, kurām ir kontracepcijas tablešu lietošanas pieredze, droša kontracepcija sniedz ne tikai izsargāšanās efektu vai palīdz risināt medicīniskas veselības problēmas, bet sakārto arī pāra intīmo dzīvi, savstarpējās attiecības. Kā? Mazinās spriedze par iespējamu, šajā brīdī nevēlamu grūtniecību, tādejādi atbrīvojas vieta rotaļīgumam un seksuālo attiecību brīvībai.

Kontracepcijas tablešu nekontraceptīvie efekti

• Mazina sāpīgas mēnešreizes;
• Sakārto neregulāras mēnešreizes;
• Mazina asiņošanu mēnešreižu laikā;
• Novērš asiņošanu cikla vidū;
• Mazina premenstruālā sindroma jeb PMS simptomus, piemēram, krasas garastāvokļa maiņas, galvas sāpes, vēdera sāpes un citas premenstruālās izpausmes;
• Regulē hormonu līdzsvaru, ja sāk dominēt vīrišķie hormoni un ir pastiprināta ādas taukošanās, pinnes, blaugznas, pat matu izkrišana;
• Mazina hirsuitismu jeb pastiprinātu apmatojuma augšanu sievietei neraksturīgās ķermeņa daļās;
• Ārstē policistisko olnīcu sindromu jeb PCOS;
• Palīdz, ja neauglības iemesls ir tas, ka sievietei ir tā saucamie anovulatorie cikli, kad olnīcas nenobriedina un neatbrīvo olšūnas;
• Ārstē, ja ir dzemdes gļotādas pārmērīga augšana jeb endometrija hiperplāzija.

Papildu ieguvumi no kontracepcijas tablešu lietošanas

• Endometrija vēža profilakse – kombinēto hormonālo kontracepcijas līdzekļu lietošana uz pusi samazina endometrija vēža attīstības risku un efekts turpinās vismaz 10 gadus arī pēc kontracepcijas tablešu lietošanas pārtraukšanas;
• Olnīcu vēža profilakse – sievietes, kas vairāk nekā piecus gadus lietojušas orālās kontracepcijas līdzekļus, desmit gadu laikā par 60% mazāk riskē saslimt ar olnīcu vēzi;
• Miomas profilakse – sievietēm, kuras 10 gadus lietojušas kontracepcijas tabletes, dzemdes miomas risks samazinājās par 31% (Ross R. 1986.);
• Mazinās mazā iegurņa orgānu (urīnpūslis, ginekoloģiski orgāni) infekciju sarežģījumu risks – lietojot kombinētās hormonālās tabletes, mazā iegurņa orgānu infekcijas norit daudz vieglākā pakāpē, kā arī mazinās iespēja tos iegūt;
• Mazinās krūts piena dziedzeru labdabīgo veidojumu (piemēram, cistu) veidošanās risks;
• Mazinās ārpusdzemdes grūtniecības iestāšanās risks;
• Tiek novērsts vaginālās mikrofloras disbalanss;
• Mazina osteoporozes attīstības risku;
• Mazina kognitīvo funkciju (piemēram, koncentrēšanas spēju, atmiņas) traucējumu attīstību;
• Mazinās dzelzs anēmijas attīstības risks, jo tiek novērstas smagas asiņošanas mēnešreižu laikā.

Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas vadītāja doktore Dace Matule: "Lietojot hormonālo kontracepciju 10 līdz 15 gadus, saslimstība ar endometrija vēzi samazinās par 50%. Sarūk arī risks saslimt ar olnīcu vai zarnu vēzi.

Iespējams, hormonālās kontracepcijas skeptiķi iebildīs, sakot, ka ilgstoša šo medikamentu lietošana var veicināt atsevišķu audzēju veidu attīstību. Patiešām, sievietēm, kurām ir risks saslimt ar krūts audzēju ģenētiskā mantojuma dēļ, vajadzētu pārrunāt piemērotas kontracepcijas izvēli ar savu ginekologu.

Kā jebkam, kas notiek mūsu dzīvē, ir gan pozitīva, gan ne tik pozitīva ietekme. Tādēļ konsultācijai pie ārsta un kontracepcijas izvēlei ir ļoti liela nozīme ne tikai neplānotas grūtniecības novēršanai, bet arī veselības saglabāšanā.

Kas var un kas nevar lietot kontracepcijas tabletes?

Kombinētās kontracepcijas tabletes var lietot ikviena pieaugusi sieviete auglīgajā vecumā, ja vien to atļāvis ginekologs. Kontracepcijas tabletes var lietot ne tikai no 18 gadu vecuma, bet, ja ir stabilas seksuālās attiecības un nepieciešama droša kontracepcija vai nepieciešams regulēt kādu veselības problēmu, arī agrāk. Ja veselības stāvoklis to atļauj, kontracepcijas tabletes var lietot līdz pat menopauzei (ap 50 gadu vecumu).

Pirms kontracepcijas izrakstīšanas ārsts iztaujās, izmeklēs un vajadzības gadījumā var nozīmēt citus izmeklējumus, tomēr, lai izrakstītu piemērotāko kontracepciju, visbiežāk ārstam nav nepieciešami citi izmeklējumi, jo pietiek ar sievietes sniegto informāciju par biežākajām saslimšanām sievietei pašai, veselības stāvokli, dzīvesveidu un ieradumiem, un citiem veselības aspektiem, kā arī par saslimšanām ģimenē.

Izvērtējot sievietes organisma individuālās īpatnības un veselības stāvokli, ārsts no visa kontracepcijas klāsta ieteiks piemērotāko – un mūsdienās tiešām ir no kā izvēlēties. Svarīgi atcerēties, ka jebkuru medikamentu lietošanā, pat kontracepcijas izvēlē nedrīkst paļauties uz draudzeņu ieteikumiem, jo to, vai konkrētais medikaments ir piemērots, var pateikt tikai un vienīgi ārsts, kurš izvērtē visus veselības aspektus, kā arī riskus un paredzamos ieguvumus.

Ir slimības, kuru gadījumos kombinēto hormonālo kontracepciju (KOK) nevajadzētu lietot, piemēram, ir bijuši trombi (tromboze) kāju, plaušu asinsvados (embolija) vai citos orgānos, infarkts, insults un citas saslimšanas, tomēr ir arī virkne slimību un stāvokļu, kad kontracepcijas tabletes var lietot. Būtiskākais – neko neslēpt un izstāstīt ārstam par visām veselības problēmām, kas bijušas, pat, ja tās vairs nešķiet būtiskas.

Pilnīgi noteikti ārstam jāzina par smēķēšanu. Kombinētās kontracepcijas tabletes un smēķēšana nav savienojami, īpaši, ja sieviete ir vecāka par 35 gadiem.
Ja ārsts, izvērtējot veselības stāvokli, uzskata, ka kombinētās kontracepcijas lietošana nav ieteicama, var apvaicāties par progestīna orālo kontracepciju (POK), tautā sauktas par minipillēm.

Progestīna orālo kontracepciju var lietot sievietes, kuras nepanes vai nedrīkst lietot estrogēnus saturošās kombinētās orālās kontracepcijas tabletes, un sievietes, kuras baro bērnu ar krūti.

Lietojot hormonālo kontracepciju, tāpat kā citus medikamentus, sievietei jābūt vērīgai un gadījumā, ja rodas kādas veselības problēmas, kas nav izpaudušās iepriekš, noteikti jāvēršas pie ārsta.

Ikvienai sievietei reizi gadā ir jādodas pie sava ginekologa, lai veiktu nepieciešamās veselības pārbaudes, kā arī izvērtētu izvēlētās kontracepcijas metodes piemērotību konkrētajā dzīves brīdī.

Uzdod jautājumus

Ejot pie ginekologa, ir jāuzdod ikviens jautājums, kas radies, jānoskaidro nesaprotamais, jo ārsts zina skaidrojumus procesiem, kas notiek sievietes ķermenī.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības":

Uzņēmumi nozarē "Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības"

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Pretizgulējumu matrači pacientu dzīves kvalitātes uzlabošanai 

Pretizgulējumu matrači pacientu dzīves kvalitātes uzlabošanai 

Kvalitatīvs matracis var ievērojami uzlabot cilvēka dzīves kvalitāti, nodrošinot komfortu un cieņpilnu aprūpi dzīves visgrūtākajos brīžos. Investīcijas šādā matracī ir ieguldījums pacienta veselībā un labklājībā, kas sniedz ieguvumus gan īstermiņā, gan ilgtermiņā.

Novērs muguras sāpes!

Novērs muguras sāpes!

Vai kaut vienu reizi dzīvē esi jutis muguras sāpes, īpaši muguras lejasdaļā? “Veselības sporta stacijas” treneri nodarbībās risina sūdzības par muguras sāpēm savas kompetences ietvaros un sadarbojoties ar citu jomu speciālistiem. 

Kā izvēlēties sev piemērotu SPA Rīgā?

Kā izvēlēties sev piemērotu SPA Rīgā?

Rīgā tiek piedāvātas dažādas SPA iespējas, sākot no sabiedriskām iestādēm līdz augstas klases SPA. Ideāla SPA izvēle Rīgā ir atkarīga no vairākiem faktoriem. Uzzināsim vairāk, kāpēc izvēlēties Inlux SPA!

Video

Raidījums "Kas notiek medicīnā": Kas notiek reģistratūrā?

Raidījums

Informēt sabiedrību par esošo situāciju medicīnas nozarē, pastāstīt un parādīt, kā notiek nozares attīstība, kā tiek domāts par pacientu un ārstu labklājību, nākotni un digitalizācijas formām – tāds ir raidieraksta “Kas notiek Medicīnā” galvenais mērķis.

Produktu testi

Testa rezultāti: "Preimmu OBVProt" – augstākās kvalitātes proteīns enerģijai, muskuļiem un sāta sajūtai

Testa rezultāti:

Oktobrī un novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Valens Nutri" piedāvāja testēt "Preimmu OBVProt" - proteīnu ar īpaši augstu uzsūkšanās spēju.

HealthAid® Vegan Zinc Gluconate imunitātes veicināšanai

HealthAid® Vegan Zinc Gluconate imunitātes veicināšanai

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvā izmēģināt HealthAid® Vegan Zinc Gluconate - uztura bagātinātāju normālai imūnsistēmas darbībai.

"Vegan Fox" sejas maska ādas atjaunošanai un mitrināšanai

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Amber Cosmetics" piedāvā testēt "Vegan Fox" sejas masku ādas atjaunošanai un mitrināšanai.

FITY unikālie dabas zaļie pulveri Nātre, Gārsa un Balanda – Latvijas dabā augošās nezāles, kuru vērtību tik retais apzinās!

FITY unikālie dabas zaļie pulveri Nātre, Gārsa un Balanda – Latvijas dabā augošās nezāles, kuru vērtību tik retais apzinās!

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Perfecto" piedāvā testēt FITY dabas pulverus pēc izvēles – Nātru, Gārsas vai Balandas pulveri.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Dr. Ohhira Kolagēns: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dr. Ohhira Kolagēns: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Atklāj īpašo Japānas skaistuma noslēpumu, kuru izstrādājuši Jāpānas zinātnieki. Dr.Ohhira® produkti – augstākās kvalitātes Japānas kosmētika un uztura bagātinātāji.

Aerify Recovery: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Aerify Recovery: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Aerify Recovery ir Latvijas zīmols, kas no 2018. gada izstŗādā un ražo gaisa kompresijas ierīces, ko izmanto limfodrenāžas un sporta atjaunošanās nolūkos. Šīs iekārtas ir iecienījuši fizioterapeiti, sporta ārsti un masāžas speciālisti visā pasaulē, kā arī tos lieto visi top Latvijas atlēti.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Ivetas Bičevskas ārsta prakse ginekoloģijā

Ivetas Bičevskas ārsta prakse ginekoloģijā
Turpinām strādāt klātienē!

Kontakti

  1. +371 26514031
  2. bicevska@inbox.lv
  3. P.O.T.C.P.( Tikai pēc pieraksta)

Apraksts

Ivetas Bičevskas prakse specializējas ginekoloģiskās slimības, grūtnieču aprūpē un neauglības ārstēšanā. Darba laiks: pēc iepriekšēja pieraksta.

 
Vairāk

Atslēgvārdi

ginekologs, ginekoloģija, ginekologi, ginekologa, ginekolog, ginekoloģe, ginekologa prakse, neauglības iemeslu diagnostika, ginekoloģisko saslimšanu diagnostika, grūtnieču aprūpe, neauglības iemeslu ārstēšana, konsultācijas par kontracepciju, ginekoloģisko saslimšanu ārstēšana, ginekologs grūtniecības laikā, hiperkeratoze ginekoloģijā, hormoni, iekaisumi ginekoloģijā, ginekologa konsultācija, sieviešu ārsts, dzemdību speciālists, medicīniskā palīdzība, akušieris–ginekologs, akušieris, konsultācijas grūtniecēm, ultrasonogrāfiskā izmeklēšana, USG, grūtniecība, ginekologa vizīte, sagatavošana dzemdībām, neauglības ārstēšana, grūtnieču uzskaite, menopauze, grūtniecības novērošana, dzemdniecība, ginekoloģijas prakse, grūtniecības skrīnings, grūtnieču izmeklējumi


Vairāk

Foto 6

ginekoloģijas prakse
ginekoloģisko saslimšanu diagnostika
grūtnieču aprūpe
ginekologa vizīte
konsultācijas grūtniecēm
grūtniecības novērošana