Kā ārkārtas situācijā rīkoties hroniskajiem un akūtajiem pacientiem?
Medicīnas personāls "Veselības centru apvienībā" (VCA) turpina darbu, rūpējoties par Latvijas iedzīvotāju veselību, jo īpaši, lai varētu palīdzēt pacientiem ar hroniskām slimībām un pacientiem akūtās situācijās. VCA informē par atsevišķām pacientiem būtiskām izmaiņām šajā darbības periodā.
Stella Lapiņa, "Veselības centru apvienības" valdes priekšsēdētāja: "VCA medicīnas iestādes strādā pilnu darba laiku, ierastajā kārtībā pieņem dežūrārsti, kā arī darbojas ģimenes ārstu prakses. VCA medicīnas centru reģistratūrās ir pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi. Mūsu uzņēmuma ārsti joprojām dodas mājas vizītēs pie pacientiem. Ārsti un citi medicīnas darbinieki ir informēti un sagatavoti situācijai, ja VCA poliklīnikā ierodas pacients ar aizdomām par Covid-19. Esam apkopojuši rekomendācijas mūsu pacientiem, kā arī informējam par veiktajām izmaiņām ikdienas darbā un esam kopā ar Latvijas iedzīvotājiem, lai šo krīzi pārvarētu."
• Ikvienam jāturpina ārstēt savas hroniskās slimības! Ja ir plānota vizīte, un pacients nav bijis slimības skartajā teritorijā vai kontaktā ar Covid-19 inficēto, VCA gaida uz nepieciešamo vizīti pie ārsta vai izmeklējumu. Ja 14 dienu laikā pacients bijis ārpus Latvijas, tad viņu stingri attiecas sociālās pašizolēšanās rīcības un valsts noteiktie karantīnas pasākumi.
• Pacientu interesēs uz laiku tiek atceltas visas nodarbības grupās – ārstnieciskā vingrošana grupā, nodarbības baseinā, arī Jauno ģimeņu skolas nodarbības. VCA sniegs informāciju par iespējām bez maksas piedalīties nodarbību tiešsaistē.
• Mediķi aicina uz neatliekamām medicīnas procedūrām, konsultācijām un manipulācijām iespēju robežās ierasties bez pavadoņiem (izņemot gadījumus, ja pakalpojums paredzēts nepilngadīgai personai vai nepieciešama tulka klātbūtne un citiem īpašiem gadījumiem). Tas attiecināms arī uz ultrasonogrāfiskajiem izmeklējumiem grūtniecēm.
• VCA rekomendē pierakstam uz pakalpojumiem izmantot Latvijā modernāko e-pieraksta sistēmu e-poliklinika.lv vai tālruni – 67799977 vai 8828. Attālinātā kontaktēšanās sniedz papildu drošību vīrusa laikā un ir ērta ikdienā. Cik vien iespējams, dodieties uz poliklīniku tikai ar iepriekšēju pierakstu, laikus sagatavojiet nepieciešamos dokumentus uzrādīšanai reģistratūrā un ievērojiet vismaz divu soļu atstatumu no citiem cilvēkiem. Iespēju iegūt Covid-19 vīrusu nosaka tā dēvētā "sociālās distances" neievērošana! Minētie tālruņi nav izmantojami papildu informācijai par Covid-19.
• VCA klientu apkalpošanas speciālisti zvana pacientiem, kuri ir pierakstījušies uz pakalpojumiem, vaicājot, vai viņi pēdējo 14 dienu laikā nav bijuši ārpus Latvijas, bijuši vīrusa skartajās teritorijās un vai nav slimības simptomu. Vaicājam, vai kāds no viņu mājsaimniecības nav pabijis vīrusa vairāk skartajās teritorijās, no kurām atgriežoties jāuzturas mājas karantīnā. VCA medicīnas centros ir izveidoti īpaši kabineti atsevišķu pacientu īslaicīgai izolācijai vajadzības gadījumos, kā arī izvietoti informācijas materiāli. Pacienti ar infekcijas pazīmēm lūgti uz medicīnas iestādi nenākt, bet zvanīt 113 vai ģimenes ārstam.
VCA speciālisti atgādina – tikai konkrētu Covid-19 saslimšanas aizdomu vai citu neatliekamu veselības problēmu gadījumā vērsties Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, zvanot pa tālruni 113. Nenoslogojiet šo tālruni jautājumiem par profilaktisku rīcību un citiem ar epidēmiju saistītiem jautājumiem!