Jau nedēļu paaugstināta temperatūra?
Paaugstināta temperatūra, sākot ar 37,5
Tad, ja paaugstināta ķermeņa temperatūra (no 37 līdz 38 grādiem) ir ilgstoša, tātad, tā pastāv trīs, četras nedēļas, un joprojām nekrītas, pacientam noteikti ir jāvēršas pie ģimenes ārsta, kurš veiks izmeklēšanu.
Ģimenes ārste uzsver, ka īpaši svarīgi tas ir gadījumā, ja papildus ilgstoši paaugstinātai ķermeņa temperatūrai, cilvēks izjūt kādu no pavadošajiem simptomiem: nogurumu vai nespēku!
Pēc Pasaules Veselības organizācijas (PVO) rekomendācijām, par paaugstinātu, ķermeņa temperatūru uzskata sākot ar 37,5 grādiem.
"Slimības, par kurām var vēstīt paaugstināta temperatūra, ir dažādas. Pirmkārt, ārstam ir jāizslēdz infekcijas slimības, tuberkuloze. Tomēr ne vienmēr temperatūras cēlonis ir saslimšana!
Tad, ja pacientam ar veselību viss ir kārtībā, tātad pēc pārbaudēm secināts, ka visi orgāni darbojas normas robežās un ir veseli, ilgstoša paaugstināta temperatūra var pastāvēt arī tikai pastiprinātas slodzes dēļ," skaidro Līga Kozlovska.
Kā rīkoties, ja paaugstinātas temperatūras iemesls ir slodze?
Speciāliste atgādina, ka tad, ja atklāts, ka ilgstošas un pastāvīgas paaugstinātas ķermeņa temperatūras iemesls ir pārslodze, organismam vajadzīga atpūta!
"Lai sev palīdzētu, darbadienas režīmu būtu jācenšas organizēt tā, lai ik pa laikam iznāktu atpūsties.
Vēl palaikam ieteicams izdzert tasi nomierinošas tējas. Var izvēlēties māteres, piparmētru, dažkārt – arī vīgriežu tēju," iesaka ģimenes ārste.
Speciāliste piebilst, ka patiesībā, lai justos labāk, jāsāk ar pavisam vienkāršām lietām! Tostarp, pietiekamām pastaigām svaigā gaisā, kas ļoti nepieciešamas smadzeņu darbības veicināšanai.
Tāpat darba dienas laikā būtiski vairot pozitīvas emocijas, kuras var nodrošināt ģimene, draugi, darba kolektīvs un galu galā – arī tu pati vari kļūt par pozitīvo emociju vairotāju!
"Labs garastāvoklis var šķist vien tāds nieks, runājot par organisma vispārējo veselību, tomēr patiesībā – labs noskaņojums ir ļoti būtisks! Dažādas saslimšanas, tāpat arī paaugstināta ķermeņa temperatūra, var būt arī garīgās veselības izraisīto problēmu - depresijas vai trauksmes dēļ.
Tādēļ, lai justos komfortabli un mazinātu saslimšanu risku, ikdienā jāgādā ne tikai par savu fizisko, bet arī garīgo pašsajūtu un veselību," pārliecināta Līga Kozlovska.
Foto: Fotolia
Raksts publicēts sadarbība ar www.sieviesuklubs.lv
