Izveidots miega slimību centrs
"Veselības centrs 4" ir izveidojis miega slimību centru un miega laboratoriju. Tā ir vienīgā medicīnas iestāde Baltijas valstīs, kur tādā apjomā iespējams veikt miega diagnostiku un ārstēšanu.
Miega izmeklēšana jeb polisomnogrāfija ir vienīgā iespēja objektīvi novērtēt cilvēka organisma funkcionēšanu miegā. Šī izmeklēšana palīdz noskaidrot bezmiega, krākšanas iemeslu naktī vai nepatīkamo simptomu (galvassāpes, nogurums, nervozitāte utt.) vaininieku un izvēlēties pareizāko risināšanas metodi. Pacients ierodas uz izmeklēšanu vakarā plkst. 20.00 un visu nakti pavada speciāli iekārtotā istabā. Pirms došanās gulēt, viņš aizpilda speciālu anketu (reizēm tās aizpildīšanā piedalās arī mājinieki), kas viņam pašam dod iespēju iedziļināties šajā miega traucējumu vai krākšanas problēmā. Ķermenim pievieno uztvērējus, kuri reģistrē dažādus organisma funkciju parametrus (gaisa plūsmu caur muti, degunu, fiksē diafragmas, krūšu kurvja, acu, mutes, kāju kustības, kardiogrammu, skābekļa koncentrāciju asinīs, sapņu un miega fāzes, krākšanas epizodes utt.). Izmeklēšana ir nesāpīga, nav bīstama un tikpat kā neietekmē miega kvalitāti. Statistiski ir aprēķināts, ka par 10-15 minūtēm pagarinās iemigšanas laiks. Pacienta miegu visas nakts garumā uzrauga pieredzējusi medmāsa un seko aparatūras stāvoklim. Nākamajā rītā ar datorprogrammas palīdzību datus analizē un iegūst nepieciešamo informāciju, kas paver ceļu tālākam miega problēmu risinājumam. Jāatzīst, ka, veicot miega diagnostiku, vēlams saglabāt savus, pat kaitīgos ieradumus, piemēram, iedzert alkoholu vai miega zāles, objektīvāka rezultātu sasniegšanai. Un uz izmeklēšanu tiek atļauts ņemt līdzi lasāmo literatūru un jebko, kas ļaus justies komfortabli.
Miega diagnostika dod iespēju uzlabot cilvēka dzīves kvalitāti– attiecības ģimenē, darbaspējas un novērš veselības (sirds , asinsvadu, plaušu, kuņģa barības vada, galvas, neiroloģiskas) problēmas, pāragru nāvi, kas saistīta ar nepilnvērtīgu miegu. Šādi izmeklējumi palīdz noskaidrot miega traucējumu veidu, bīstamības pakāpi un piemērotāko ārstēšanas metodi.
Miega laboratoriju pirmo reizi izveidoja 60.gados ASV un ar tās palīdzību tika rasts izskaidrojums daudziem miega izraisītiem simptomiem un atklātas jaunas ārstēšanas metodes, piemēram, krākšanas novēršanai. Iepriekš pielietotās ķirurģiskās operācijas elpošanas traucējumu novēršanai lielākoties tika aizstātas ar metodi, kad nakts laikā elpceļu atbrīvošanai lieto īpašas maskas– pretkrākšanas aparātus (CPAP). Tie mūsdienās ieguvuši popularitāti un tiek piedāvāti arī "Veselības centrā 4".
Komentāri
-
Sakiet lūdzu ciktas izmaksā, ja ir BALTAS polise?
-
Sakiet lūdzu ciktas izmaksā, ja ir BALTAS polise?