Izplatītākās kļūdas sportojot
Pat tad ja uzturi sevi lieliskā formā un regulāri nodarbojies ar sportu, tu, iespējams, pieļauj šīs bieži sastopamās kļūdas.
Pirms fiziskām aktivitātēm tu pārāk daudz ēd
Pirms sportošanas ieteicams uzņemt ogļhidrātus un olbaltumvielas, savukārt izslēgt no ēdienkartes taukus – tie palēlina vielmaiņu un apgrūtina kuņģa darbību. Arī dažādi šķietami veselīgie proteīna batoniņi, kas sola nodrošināt nepieciešamo uzturvielu daudzumu un palīdzēt tev treniņa laikā, nereti satur milzīgu daudzumu cukura, kas tev var kaitēt. Pirms sportošanas izvēlies liesu gaļu, auzu pārslas vai putnu gaļu – tā sniegs tev nepieciešamo enerģijas devu, neradot kuņģa darbības traucējumus.
Tāpat ir būtiski ieklausīties savā ķermenī – katrs organisms ēdienu pārstrādā citādāk, tāpēc tev pašam jāsaprot, kāds ir optimālais laiks, kas tev jānogaida, pirms uzsāc treniņu. Ja sāksi sportot pārāk ātri, organisms koncentrēsies uz muskuļu darbību, tādējādi, iespējams, izraisot tev nopietnas vēdera problēmas – spazmas, atraugas vai vēdergraizes.
Pirms treniņa vari izvēlēties kādu paša pagatavotu proteīnu kokteili. Noteikti nebūtu ieteicams ēst 30 minūtes pirms treniņa.
Tu ik nedēļu izpildi vienus un tos pašus vingrinājumus
Ja tu ik nedēļu izpildi viena veida vingrinājumus, nepalielinot slodzi, tavs organisms tiem pielāgosies, taupot enerģiju un tātad arī kalorijas. Ik pēc četrām līdz sešām nedēļām tev vajadzētu izvirzīt savam ķermenim augstākas prasības. Tev nav jāaizmirst par saviem iecienītākajiem vingrojumiem – maini to skaitu, pielāgo trenažierus vai izmanto hanteles, nevis stieni – tādējādi vingrinājumi nekļūs par rutīnu tavam ķermenim.
Tu pārāk ilgi atpūties treniņu starplaikā
Starp dažādiem vingrojumu veidiem ir nepieciešama atslodze, lai muskuļi atgūtos no piepūles un spētu pilnvērtīgi darboties. Tomēr, ja tu atpūties ilgāk nekā esi sportojis, tu zaudēsi mazāk kaloriju. Visbiežāk tavam ķermenim nav nepieciešams atpūsties ilgāk nekā pusi laika, ko esi pavadījis, izpildot konkrētos vingrojumus.
Tu lieto pretsāpju medikamentus, lai turpinātu trenēties
Sāpes nav vājums. Tas ir signāls, ka ar tavu ķermeni kaut kas nav kārtībā. Nomācot sāpes ar medikamentiem, tu vari ne tikai gūt nopietnas traumas, bet arī piedzīvot medikamentu izraisītos blakusefektus. 2013.gadā veikts pētījums liecina, ka tiem maratona dalībniekiem, kas pirms skrējiena lietoja pretsāpju zāles, bija piecas reizes lielāka iespēja izjust vēdera krampjus, sirds un asinsvadu problēmas, kuņģa un zarnu trakta asiņošanu, kā arī locītavu un muskuļu sāpes.