Inspekcija: Bīstamo ķīmisko vielu kontroles pasākumu izstrādes kvalitāte uzņēmumos ir atšķirīga
Rīga, 18.dec., LETA. Latvijas uzņēmumos paplašinātās drošības datu lapas par bīstamajām ķīmiskajām vielām ir pieejamas, taču vielu iedarbības scenāriju izstrādes kvalitāte ir atšķirīga, secinājusi Veselības inspekcija (VI), piedaloties Eiropas ķīmisko vielu aģentūras ieviešanas informācijas apmaiņas foruma uzraudzības projektā "Reach-En-Force-5".
Inspekcijas Produktu drošuma un tirgus uzraudzības nodaļā aģentūru LETA informēja, ka projektā tika pārbaudītas paplašinātās drošības datu lapas, kurās pievienoti iedarbības scenāriji, kas detalizēti apraksta vielas lietošanas veidus un apstākļus, kā arī riska pārvaldības pasākumus darbinieku un vides aizsardzībai, kā arī patērētāju drošībai.
Tāpat projekta laikā tika pārbaudīts, kā šī informācija tiek izplatīta starp komersantiem ķīmisko vielu piegādes ķēdē. VI konstatēja, ka visiem kontrolētajiem uzņēmumiem ir savas elektroniskās sistēmas, kur tiek glabātas drošības datu lapas un lielākoties tās izplata, izmantojot e-pastu vai darot pieejamu uzņēmuma mājaslapā.
Projektā VI sadarbojās ar Valsts vides dienesta un Valsts darba inspekcijas inspektoriem.
Pēc VI paustā, patlaban noslēgusies projekta aktīvā daļa, un inspekcijas kontroļu rezultāti ir sniegti Eiropas ķīmisko vielu aģentūrai, kas apkopos rezultātus no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm, kas piedalījās projektā. Aģentūras ieviešanas informācijas apmaiņas foruma sagatavotais ziņojums par projekta rezultātiem būs pieejams nākamā gada beigās.
Kā ziņots, VI piedalījās Eiropas ķīmisko vielu aģentūras ieviešanas informācijas apmaiņas foruma uzraudzības projektā "Reach-En-Force-5", kura viens no galvenajiem mērķiem ir nodrošināt, ka darbinieki, kuri strādā ar bīstamām ķīmiskajām vielām un īpaši tie, kuri saskaras ar vielām, kas rada ļoti lielas bažas, saņem pietiekamu un pareizu informāciju par vielu drošu izmantošanu.
Projekts iezīmēs, cik efektīvi paplašinātās drošības datu lapas tiek izplatītas un nodotas visā ķīmisko vielu piegādes ķēdē, piemēram, no ķīmisko vielu ražotāja līdz lietotājiem, iepriekš norādīja inspekcijā.