Inovācijas pacientu atbalstam: prezentēs jaunus digitālos rīkus krūts vēža un multiplās sklerozes pacientu aprūpē
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca (Stradiņa slimnīca) kopā ar sadarbības partneriem 17. februārī rīko pasākumu, kurā tiks prezentēti jauni digitāli risinājumi, kas būtiski uzlabos krūts vēža un multiplās sklerozes pacientu aprūpi. Šie rīki ir izstrādāti, lai atbalstītu pacientus slimības un ārstēšanas gaitas izprašanā, sniedzot lielāku drošību un iespēju pacientiem aktīvi piedalīties savā veselības aprūpē. Rīki pielāgojami arī citām veselības aprūpes nozarēm.
Pasākums notiks 17. februārī, pulksten 15.00, Stradiņa slimnīcas A1 korpusa ātrijā, Pilsoņu ielā 13, Rīgā.
Pasākumā piedalīsies:
- Veselības ministrs Hosams Abu Meri,
- Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājs Lauris Vidzis,
- Onkopacientu savstarpējās palīdzības biedrības "Par Dzīvot" pārstāve Nadežda Naumenko,
- Stradiņa slimnīcas Krūts slimību centra vadītājs, asoc. Prof. Arvīds Irmejs,
- Pacientu biedrības “Mana MS” pārstāve Simona Pidika,
- Stradiņa slimnīcas neiroloģe Alīna Flintere-Flinte,
- SIA "Novartis Baltics" valdes locekle Liene Siliņa,
- Digitālā veselības jaunuzņēmuma "Longenesis" līdzdibinātājs un izpilddirektors Emīls Sjundjukovs.
Kā digitālie risinājumi palīdzēs pacientiem?
- Vieglāk saprast slimību un ārstēšanas iespējas: Pacientiem būs pieeja informatīviem atbalsta materiāliem un personalizētiem ieteikumiem.
- Ārstēšanās process kļūs pārskatāms un vieglāk pārvaldāms: Digitālais pacienta ceļš ļaus skaidri redzēt katru ārstēšanas posmu un sagaidāmos soļus. Tas mazinās neziņu un stresu, uzlabos pacienta sadarbību ar ārstiem un nodrošinās, ka nekas svarīgs netiek palaists garām.
- Labāka veselības aprūpes kvalitāte, pateicoties pacientu iesaistei: Pirmoreiz pacientiem būs iespēja digitāli ziņot par savu pašsajūtu un ārstēšanas iznākumiem (PROM), kas balstīti uz starptautiskiem standartiem. Šī informācija palīdzēs ārstiem sniegt vēl precīzāku un personalizētāku aprūpi.
- Ērtāka līdzdalība pētījumos: Pacienti varēs piedalīties pētījumos digitāli – ar vienkāršotu piekrišanas procesu un reāllaika datu pieejamību. Tas veicinās ātrāku jaunu ārstēšanas metožu izstrādi un uzlabos aprūpes pieejamību nākotnē.
Rīki izstrādāti sadarbībā ar Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ārstiem, atbalsta māsām, Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības institūtu, onkopacientu savstarpējās palīdzības biedrību "Par Dzīvot", pacientu biedrību “Mana MS”, pacientu organizāciju apvienību “Onkoalianse”, farmācijas uzņēmumu “Novartis” un digitālās veselības jaunuzņēmumu “Longenesis”, veicinot personalizētu veselības aprūpi.