Informēs par valsts veselības apdrošināšanas ieviešanu
Rīga, 28.dec., LETA. Šodien plkst.11 Nacionālajā veselības dienestā (NVD) speciālisti informēs par valsts veselības apdrošināšanas ieviešanu no nākamā gada 1.janvāra, aģentūru LETA informēja dienesta pārstāve Evija Štālberga.
Preses konferencē tiks ziņots par apdrošināto iedzīvotāju datubāzes izveidi un valsts reģistru integrācijas statusu, apdrošināšanas statusa atspoguļošanu e-veselības portālā "www.eveseliba.gov.lv", ieteicamo rīcību pacientiem un ārstniecības personām valsts veselības apdrošināšanas ieviešanas sākumposmā, kā arī citiem aktuāliem jautājumiem.
Preses konferencē piedalīsies NVD direktore Inga Milaševiča, Informācijas tehnoloģiju projektu attīstības nodaļas vadītājs Maksims Burčenko un SIA "ZZ Dats" direktora vietnieks Edžus Žeiris.
Kā ziņots, pagājušā gada beigās pieņemtais Veselības aprūpes finansēšanas likums paredz no nākamā gada ieviest valsts obligāto veselības apdrošināšanu, tostarp nosakot sasaisti starp veiktajām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanu, proti, sociālo iemaksu nemaksātāji vairs nevarēs bez maksas saņemt pilnu valsts apmaksāto medicīnisko pakalpojumu klāstu.
Visiem Latvijas iedzīvotājiem pienāksies veselības aprūpes pamata grozs, proti, kurā tiek iekļauta neatliekamā palīdzība, tostarp grūtniecības un dzemdību aprūpe, valsts vēža skrīnings un procedūras pacientiem ar nieru mazspēju, ģimenes ārsta aprūpe, tostarp ārsta veiktās manipulācijas, diagnostiskie izmeklējumi, kas veikti ar ģimenes ārsta nosūtījumu, ārstniecība, kā arī kompensējamās zāles personām ar psihisku saslimšanu, atkarībām, cukura diabētu un infekciju slimībām, piemēram, HIV, AIDS, tuberkulozi un citām. Šajā grozā iekļauta arī onkoloģisko ārstēšanu, kā arī sirds un asinsvadu slimību diagnostiku.
Savukārt pilnajā grozā, kas pienāksies valsts apdrošinātajām cilvēku grupām, legālajiem darba ņēmējiem un brīvprātīgo iemaksu veicējiem, būs primārā aprūpe, veselības aprūpe mājās, laboratoriskie izmeklējumi ar speciālista nosūtījumu, ārstēšanās dienas stacionārā un slimnīcā, medicīniskā rehabilitācija, vecmāšu un ārstu speciālistu palīdzība, visas kompensējamās zāles un medicīniskās ierīces, psihoterapeitiskā un psiholoģiskā palīdzība, kā arī izdevumu segšana par ārstēšanos Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs.