Ieteikumi, lai rokassoma nenodarītu pāri veselībai
Nešķiramā sievietes draudzene - rokassoma - dažkārt kļūst par ļaunāko ienaidnieci. Kādēļ? Tāpēc, ka tā ir pārlieku smaga vai tiek nepariezi nēsāta! Kas jāzina, lai izvairītos no muguras deformācijas un sāpēm kakla daļā, stāsta skaistuma klīnikas "4.Dimensija" fizioterapeite Ilona Dorofejeva.
Somas svars
Fizioterapeite atgādina, ka ikdienā nedrīkstētu nēsāt rokassomu, kas smagāka par vienu kilogramu. Tas var kaitēt tavai veselībai! Tādēļ pirms dodies ārā no mājām, pārdomā, vai viss, kas tobrīd atrodas tavā rokassomiņā, dienas laikā patiesi būs nepieciešams! Katra lieta, kas tajā atrodas, veido somas svaru, tādēļ laiku pa laikam tās saturu būtu vēlams pārskatīt.
Jāsadala nesamā svars
Protams, ir arī reizes, kad nepieciešams nest, ko smagāku. Piemēram, iepirkuma maisus, dodoties mājās no veikala, vai ceļasomu, braucot ceļojumā. Šādos gadījumos būtu jāievēro princips: nesamā svaru abās rokās jāsadala aptuveni līdzīgi – tā, lai ķermenis būtu noslogots simetriski!
Nes somu rokā!
Tavam ķermenim daudz nekaitīgāka būs somas nēsāšana izstieptā rokā, nevis uz pleca! Tad, ja rokassoma uzlikta uz pleca, tiek noslogota kakla muskulatūra un sasprindzināta viena ķermeņa puse. Tā rezultātā var rasties roku tirpšana vai sāpes kakla muskuļos.
"Tad, ja sieviete savu rokassomu nes rokā, turot plaukstā, tad tiek noslogota tikai plaukstas muskulatūra un ir mazāks risks iedzīvoties kakla daļas vai muguras sāpēs," uzskata Ilona Dorofejeva.
Ceļojumu soma
Izbraucienam, kurā jāņem līdzi ceļasoma, fizioterapeite iesaka izvēlēties čemodānu uz ritentiņiem – to velkot nenoslogosi savu muguru. Savukārt, tad, ja līdzi ņemamās mantas liec mugursomā, somas svars būtu jāsadala vienādi uz abiem pleciem. Mugursomu nevajadzētu nēsāt uz viena pleca!
Nepareizas nēsāšanas sekas
"Tātad nesot smagu somu, tiek pārslogoti muskuļi, un veidojas to disbalanss. Dažas muskuļu grupas tiek savilktas, bet citas – pārstieptas. Arī skoliozes veidošanās dažkārt ir pārlieki smagu somu nēsāšanas sekas," skaidro fizioterapeite.
Lai savu ķermeni pārlieku nenoslogotu, ievēro trīs galvenos principus:
1. Somas svars nedrīkst būt lielāks par vienu kilogramu;
2. Somu ieteicams nest izstieptā rokā, nevis uz pleca;
3. Nesamo smagumu jāsadala tā, lai ķermenis būtu noslogots simetriski, tātad, lai abās rokās būtu aptuveni vienāds svars (tas attiecas arī uz iepirkumu maisu nešanu un mugursomas svara sadalīšanu, vienādi uz abiem pleciem).
Raksts publicēts sadarbībā ar www.sieviesuklubs.lv