Hosams Abu Meri: Sadarbība aizsardzībā ar Kanādu paplašināma arī militārās medicīnas jomā
Otrdien, 21. janvārī, veselības ministrs Hosams Abu Meri tikās ar Kanādas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Braienu Svorku (Brian Szwarc). Puses bija vienisprātis, ka, balstoties uz Latvijas un Kanādas spēcīgo sadarbību NATO ietvaros, būtu paplašināma sadarbība arī militārajā medicīnā, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) militārās medicīnas studiju kursā iesaistot Kanādas militārās medicīnas speciālistus.
“Mūsu valstis jau vieno lieliska partnerība aizsardzībā un ārlietu sektorā. Tomēr, īpaši ņemot vērā sarežģītos ģeopolitiskos apstākļus, jāatceras, ka mūsu drošības garants ir arī veseli cilvēki un stipra medicīnas sistēma, kas spēj stāties pretī ārkārtas apstākļiem. Tādēļ esam ieinteresēti stiprināt sadarbību ar Kanādu arī veselības nozarē,” tikšanās laikā sacīja H. Abu Meri.
“Esam pirmā valsts Baltijā, kas 2023.gadā radīja iespēju studentiem apgūt militāro medicīnu pēc starptautiski atzītiem kaujas un civili taktiskās medicīniskās aprūpes standartiem tehnoloģiski augsti aprīkotā simulāciju centrā. Mums joprojām ir plašas iespējas šo virzienu pilnveidot, attīstot starptautisko sadarbību, un Kanādai militārajā medicīnā ir liela pieredze,” sacīja veselības ministrs un aicināja Kanādas vēstnieku apmeklēt RSU un tikties ar augstskolas rektoru un mācībspēkiem, kā arī studentiem no Kanādas, kas Latvijā ieradušies apgūt medicīnu un zobārstniecību.
Puses apsprieda sadarbības iespējas arī zinātnē un pētniecībā. H.Abu Meri rosināja stiprināt sadarbību starp universitātēm un slimnīcām, veicinot rezidentūras medicīnas studentu pieredzes apmaiņu, jo, lai gan abas valstis atrodas ģeogrāfiski tālu viena no otras, tās vieno kopīgi izaicinājumi veselības nozarē.