Līdz šim augstākais sasniegums līdzīga veida operācijās bija trīs ceturtdaļu galvaskausa nomaiņa ar 3D drukātu implantu, kuru veica 2013. gada martā.
Kā skaidro Verveijs, paciente cieta no slimības, kad kauli kļūst mīksti, īpaši galvaskausa kauli. Līdz ar to veidojās milzīgs spiediens uz smadzenēm. Meitene mocījās ar stiprām galvassāpēm, pakāpeniski zaudēja redzi, viņai radās koordinācijas traucējumi. Nākotnē viņu gaidīja dažādi smadzeņu funkciju traucējumi un nāve. Līdz šim nebija radīta efektīva ārstēšanās metode šādai saslimšanai.
Verveijam un viņa kolēģiem jau agrāk bijusi liela pieredze saistībā ar galvaskausa daļēju rekonstrukciju, izmantojot 3D drukas tehnoloģijas. Šoreiz viņi riskēja veikt pilnu galvaskausa transplantāciju. Implantu radīja austrāliešu uzņēmums Anatomics, kas ir specializējies 3D printera bioimplantu ražošanā, atbilstoši pacientes izmēriem.
Pēc Verveija vārdiem, trīs mēnešus pēc operācijas paciente pilnībā atguva redzi, nav nekādu sūdzību par veselību, viņa ir atgriezusies darbā un ārēji pat nevar redzēt, ka ir notikusi ķirurģiska iejaukšanās.
Speciālisti ir gatavi palīdzēt arī citiem pacientiem ar līdzīgām problēmām. Šo tehnoloģija var izmantot citu kaulu deformācijas gadījumā, kā arī galvaskausa rekonstrukcijā pēc traumām vai onkoloģiskām saslimšanām.