Faktori, kas veicina galvas ādas sausumu
Lielākais risks sausināt galvas ādu ir tiem cilvēkiem, kuri kādu sportisko aktivitāšu vai arī dažādu citu apstākļu dēļ matus ir paraduši mazgāt katru dienu vai pat vairākas reizes dienā.
"Šajā gadījumā īpaša uzmanību būtu jāpievērš attīrošajiem līdzekļiem un jāizvēlas tādus, kas nav agresīvi.
Tad, ja iegādātais šampūns ir saudzīgs un piemērots ikdienas lietošanai (parasti uz šo līdzekļu iepakojuma ir norādīti atslēgas vārdi "piemērots ikdienā" vai arī "ikdienas lietošanai), tas galvas ādu nesausinās un nekādas problēmas neradīs.
Turpretī, ja mazgājot matus diendienā, cilvēks izvēlējies šampūnu taukainiem matiem, un tas ir ļoti aktīvas iedarbības, galvas āda var kļūt jutīga," atklāj dermatoloģe.
Tādēļ galvenie kritēriji, pēc kuriem būtu jāizvēlas šampūns, ir sausa vai taukaina galvas āda (nevis mati) un atslēgas vārdi "ikdienas lietošanai".
Tāpat, domājot par šampūniem, galvas ādu var sausināt arī nepamatota un ilgstoša pretblaugznu šampūnu lietošana!
"Pretblaugznu šampūni, īpaši, ja tos lieto nekontrolēti ilgi un katru reizi, kad tiek mazgāti mati, var veicināt dažādas galvas ādas problēmas, tostarp sausumu.
Tādēļ ir jānovērtē, cik aktīva ir izvēlētā šampūna iedarbība, un cik ilgi to būtu nepieciešams lietot. Bez nepieciešamības pretblaugznu šampūnus nav ieteicams izvēlēties ikdienas matu un galvas ādas kopšanai, it īpaši ilgstoši!
Vēl, protams, speciālistu viedokļi atšķiras jautājumā par to, vai bieža matu mazgāšana galvas ādai ir kaitīga vai nē. Es pati tomēr uzskatu, ka bieža matu mazgāšana normālo galvas ādas mikrovidi izmaina, līdz ar to matus būtu jācenšas mazgāt ne biežāk kā ik pārdienu," iesaka Lauma Valeine.
Foto: Stock.XCHNG
Raksts publicēts sadarbībā ar www.sieviesuklubs.lv