Estētiskā krūšu korekcija ar silikona implantiem: 7 populāri mīti un patiesība

krushu implanti

Raksta autors: Jānis Lapiņš, plastikas ķirurgs

Estētiskā krūšu ķirurģija sākās krietni pirms silikona implantu radīšanas. Jau 19. gadsimta beigās krūšu palielināšanai izmantoja eļļas, parafīnus, vēlāk 20. gadsimtā, pēc 2. otrā pasaules kara, japāņu sievietes ļāva sev injicēt krūtīs šķidro silikonu, lai izpatiktu amerikāņu karavīriem.

Krūšu palielināšanas metode attīstījās tālāk, tai tika izmantoti saldēti līķa tauki, līdz 1963. gadā amerikāņu ķirurgi Tomass Kronins un Frenks Džerovs radīja pirmo silikona krūšu implantu, kādu to pazīstam šodien. Un radīšanas stāsts ir interesantu nejaušību rezultāts. Laikā, kad ASV asins bankas pārstāja izmantot stikla pudeles asins komponentu uzglabāšanai, tā vietā priekšroku dodot plastikāta maisiem, F. Džerovs tika sūtīts pēc asins preparāta. Transportējot to uz nodaļu, piespiedis pie sava ķermeņa, F. Džerovs apjauta, ka asinīm pildītais plastikāta maisiņš stipri atgādina sievietes krūti. Ap to laiku viņa kolēģis T. Kronins plastikas ķirurgu kongresā satika kādu savu bijušo rezidentu, kas pastāstīja par uzņēmumu, kurā ražo ar cilvēka organismu saderīgu materiālu, turklāt to iespējams ražot dažādā viskozitātē – no šķidra līdz pat cietam.

1962. gadā teksasiete Timmija Džīna Lindsija kļuva par pirmo sievieti, kurai veikta krūšu korekcija ar silikona implantiem. Kopš tā laika ir pagājuši vairāk nekā 50 gadu, un estētiskā krūšu korekcija ar implantiem ir kļuvusi par populārāko estētisko operāciju pasaulē. Pa šo laiku ir nomainījušās vairākas implantu paaudzes, implanti ir bijuši aizliegti ASV no 1992. līdz 2006. gadam, Eiropā 2010. gadā ir bijis tā sauktais PIP (Francijas implantu ražotājs Poly Implant Prothèse) implantu skandāls, pasaules un pašmāju laikrakstus un dzelteno periodiku ik pa brīdim saviļņo skandalozi virsraksti par silikona implantu "tikšķošajām bumbām ar laika degli", kā arī interneta plašajās ārēs lasāmi dažnedažādi mīti un leģendas, kam pretī ir gaužām maz profesionāļu komentāru. Tāpēc dažus no populārākajiem mītiem apskatīsim šajā rakstā.

1. mīts. "Uzlabotas krūtis" izskatās mākslīgi

Nenoliedzami, skaistuma izpratne un etaloni ir ļoti dažādi, tos iespaido daudz faktoru. Arī popkultūra diktē savus noteikumus. 70.–80. gados Rietumeiropā un ASV plašā pornogrāfijas pieejamība diktēja savu stilu, kur lielākas, mākslīgākas krūtis ļāva aktrisei izcelties un "palikt atmiņā" patērētājam. Mūsdienās šāda klaji kliedzoša vulgaritāte drīzāk asociējas ar sliktu gaumi, un modē ir proporcionāli ķermeņa izmēri. Lielākoties pacientes vēlas uzlabot krūšu formu un izmēru tā, lai tas būtu "dabisks", bet par vienu diviem izmēriem lielāks. Mūsdienu implantu izmēri, formas, pildījumi ļauj panākt šo efektu, kad vienīgais, kas liecina par operāciju, ir maza rētiņa specifiskā lokalizācijā.

2. mīts. Identiski implanti nozīmē identisku estētisko rezultātu

Reizēm konsultācijā paciente zina stāstīt, kādas formas, tilpuma un novietojuma implanti ir viņas draudzenei, un viņai ļoti patīk gala rezultāts, tāpēc lūdz veikt identisku operāciju ar identiskiem implantiem identiska rezultāta iegūšanai.

Ļoti retos gadījumos tas varētu būt iespējams – ja ir identiska ķermeņa uzbūve, anatomiskie raksturlielumi un pati sākotnējā krūts forma ir vienāda, taču parasti tā nav. Pat nelielas atšķirības tauku slāņa biezumā var būtiski mainīt gala rezultātu, nemaz nerunājot par, piemēram, atšķirībām krūškurvja platumā un krūšu novietojumā uz krūškurvja. Jāpiebilst, ka starp manām pacientēm ir bijušas vairākas māsas, kuru ķermeņa uzbūve savstarpēji ir ievērojami atšķirīga. Ieliekot identiskus implantus dažādiem pacientiem, bieži gala rezultāts ne tuvu nebūs līdzīgs.

3. mīts. Ar implantiem var panākt jebkuru bļodiņas izmēru

Lielākoties pacientes vēršas pie plastikas ķirurga ar salīdzinoši maza izmēra krūtīm, vēloties tās palielināt par kādu noteiktu izmēru. Bieži dzirdēts, ka paciente vēlas, lai pēc operācijas būtu, piemēram, C izmērs. Veicot pirmsoperācijas antropometriskos mērījumus, konstatē, ka viens no svarīgākajiem izmēriem – krūts platums – ir ļoti mazs. Tas būtiski ietekmē implantu izvēli, lai operācijas rezultāts būtu iespējami drošs, prognozējams un ar pēc iespējas mazāk komplikācijām. Šajā gadījumā ar implantu palīdzību mēs nevaram piepildīt pacientes vēlmes pēc kārotā C izmēra, kas paredzētu izvēlēties implantu, kura platums krietni pārsniedz sākotnējo krūts platumu un visai droši dotu neestētisku gala rezultātu, kā arī radītu grūti koriģējamas komplikācijas. Katrai pacientei, ņemot vērā viņas ķermeņa uzbūvi, ir savs maksimālais drošais implanta lielums, ko var izmantot. Turklāt arī dažādu krūšturu ražotāju bļodiņu izmēri atšķiras. Kas vienam zīmolam būs, piemēram, 75B, citam var izrādīties 75C.

4. mīts. Anatomiskas formas implanti ir labāki

Pašlaik tirgū ir lielākoties divu dažādu formu implanti – apaļi un pilienveida jeb anatomiski. Atšķirība ir tajā, ka apaļajiem implantiem maksimālā projekcija, skatoties no sāna, ir pa vidu, kā arī no priekšpuses implanta forma ir apaļa ar vienādu diametru visos virzienos. Anatomiskajiem implantiem maksimālā projekcija ir novirzīta uz leju, no sāna atgādinot piliena formu, arī no priekšpuses skatoties, tie var būt gareniski iztiepti, apaļi vai sāniski izstiepti.

Ilgu laiku implantu ražotāji pārliecināja gan plastikas ķirurgus, gan pacientus, ka anatomiskie implanti dod iespējami dabiskāku krūts formu, savukārt apaļie implanti izmantojami mākslīgāka efekta radīšanai.

Pēdējos gados šis apgalvojums ir īpaši pētīts, un ir vairākas publikācijas respektablos plastikas ķirurģijas žurnālos, kurās secināts, ka, esot noteiktiem parametriem, vizuāli nav nekādas atšķirības starp apaļiem un anatomiskiem implantiem. Dažos secināts, ka pat plastikas ķirurgi pēc foto nespēj nekļūdīgi noteikt, kāda veida implants izmantots. Šī ir visnotaļ interesanta lasāmviela profesionālim, tomēr nav mērķēta pacientēm, kas var izdarīt pārsteidzīgus secinājumus, līdz galam neizprotot pētījuma nianses. Tāpēc vispareizāk ir uzticēties sava ārsta kompetencei, precīzi formulējot savas vēlmes.

5. mīts. Krūts barošana pēc operācijas nav iespējama

Krūts barošana pēc krūšu korekcijas ar implantiem ir iespējama biežāk nekā 95% gadījumu. To apstiprina pētījums, kurā salīdzinātas krūts barošanas spējas sievietēm ar un bez krūšu implantiem ar līdzīgiem antropometriskiem rādītājiem vienā laika nogrieznī.

Otrs jautājums, kas varētu uztraukt veiksmīgas krūts barošanas gadījumā, – vai mātes pienā nenonāk silikons no implantiem un nekaitē bērnam? Pētnieki salīdzināja silīcija (silikona polimēra pamatelements) līmeni mātes pienā un asinīs sievietēm ar implantiem un sievietēm bez implantiem. Atšķirība netika konstatēta. Savukārt silīcija līmenis veikalā nopērkamā govs pienā 12 reizes pārsniedza mātes piena līmeni, bet komerciālos zīdaiņu maisījumos – pat 80 reizes.

6. mīts. Implanti pēc 10 gadiem ir jāmaina

Pašlaik lielākie implantu ražotāji dod 10 gadu garantiju implantu plīšanas gadījumiem un kapsulas kontraktūras gadījumiem (sabiezēta saistaudu kapsula). Tas nenozīmē, ka implants šajā laikā nevar saplīst vai nevar attīstīties kapsulas kontraktūra. Šī garantija nozīmē to, ka šajā laikā implantu ražotājs atkarībā no uzņēmuma piegādā jaunu implantu un atsevišķos gadījumos sedz daļu no operācijas izmaksām, lai plīsušo vai kapsulas kontraktūras skarto implantu nomainītu. Ja pēc 10 gadiem implants ir vesels, krūts ir mīksta, nav iemesla implantu mainīt. Veselībai tas risku nerada, vēlams reizi gadā veikt ultrasonogrāfiju krūtīm vai reizi divos gados magnētisko rezonansi, lai pārliecinātos, ka ar implantu viss ir kārtībā.

7. mīts. Implanti izraisa autoimūnas slimības

Šis ir iemīļots virsraksts dažādiem medijiem visā pasaulē, lielākoties ASV, kur "sliktas ziņas pārdod labāk/vieglāk". Arī pašu mājās skandalozi virsraksti dominē.

Kopš 2. pasaules kara, kad tika radīts medicīniskais silikons (polidimetilsiloksāns), tas tiek izmantots ļoti plaši, sākot no lubrikantiem un injekcijas šļircēm, līdz dažādiem implantiem – ne tikai krūšu. Jau no pašiem pirmsākumiem tika pētīts, vai šis silīcija oksīda polimērs ir drošs saskarē ar cilvēka audiem. Jau 70. un 80. gados tika atzīts, ka tas ir drošs un neizraisa sistēmiskas slimības. Tomēr, lai gan jau publicēti pētījumu rezultāti, ASV 1992. gadā Pārtikas un zāļu pārvalde izsludināja silikona krūšu implantu moratoriju, kas nozīmēja, ka silikona gela implantus kosmētiskos nolūkos izmantot nedrīkstēja (fizioloģiskā šķīduma implantus, kuru ārējais apvalks bija tas pats silikons, drīkstēja). Turklāt ASV Pārtikas un zāļu pārvalde turpināja reģistrēt jaunus šķidrā silikona preparātus, piemēram, acu ķirurģijai. Iemesls, visticamāk, politisks un finansiāls, jo uz aizlieguma pieņemšanas brīdi nebija neviena zinātniska pamatojuma šādam lēmumam. Pietika ar viena tiesneša lēmumu, kas pamatots mūsdienu zinātnes principiem neatbilstoša "konsultanta" slēdzienā, lai uz 14 gadiem no tirgus izņemtu šos implantus. Tas pamudināja vairāku valstu veselības institūtus sākt jaunus, no ražotājiem neatkarīgus pētījumus, kas tomēr pierādīja un apliecināja, ka silikona implanti ir droši, tie neizraisa autoimūnas slimības un krūts vēzi.

Mēs dzīvojam informācijas plūdu laikmetā. Ne vienmēr šī informācija ir patiesa, bieži tā ir klaji maldinoša. Arī medicīniska rakstura pētījumi jāvētī caur skrupulozu sietu, ko reizēm pat ārstam, kurš nav pieradis lasīt zinātniskus rakstus un analizēt tos, ir sarežģīts uzdevums, lai atlasītu graudus no pelavām. Tāpēc aicinu akli nepaļauties uz "britu zinātnieki ir atklājuši" vai "ko ārsti tev nestāsta" virsrakstiem, bet uzdot jautājumus savam ārstam, lūdzot skaidrot interesējošos jautājumus!

 

Raksta avots: http://arsts.lv/jaunumi/janis-lapins-estetiska-krusu-korekcija-ar-silikona-implantiem-miti-un-patiesibas

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Traumatoloģija / ortopēdija / ķirurģija":

Uzņēmumi nozarē "Traumatoloģija / ortopēdija / ķirurģija"

"Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA

"Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA

Pirmatnīgas dabas ieskauts Rehabilitācijas centrs “Līgatne” – veselības atgūšanai un profilaksei, veselīgai atpūtai, garšīgām brīvdabas maltītēm, aktīvai izklaidei un piedzīvojumiem meža takās! Centru ieskauj kupls mežs, kuru caurvij gleznainām ainavām rotātas un dabas dzīvības caurstrāvotas pastaigu takas. Taču lielākā uzņēmuma vērtība ir augsti kvalificētais un pieredzes bagātais personāls, kas strādā multifunkcionālā medicīniskās rehabilitācijas komandā (fizikālās un medicīniskās rehabilitācijas ārsti, fizioterapeiti, ergoterapeiti, audiologopēds, psihologs, deju terapeits, fizikālās medicīnas un ūdensdziedniecības procedūras, masieri u.c. speciālisti). Centrs ir piemērota ārstēšanās vieta gan pacientiem ar mugurkaula, kaulu locītavau un palielināta svara problēmām, gan psihoemocionālas pārslodzes, gan daudzu citu slimību ārstēšanai un profilaksei.

Nedēļas tēma

Pasaules Nieru diena martā

Pasaules Nieru diena martā

Ik gadu martā tiek atzīmēta Pasaules Nieru diena. Pasaules Nieru dienas kampaņas mērķis kā ik gadu ir vairot sabiedrības zināšanas un izpratni par nieru slimībām, lai saglabātu nieru veselību ik vienam, īpaši uzsverot preventīvo pasākumu nozīmi nieru slimību attīstībā un progresijā.

Aktuālie piedāvājumi

Vai iespējams nozagt dzīves harmoniju?

Vai iespējams nozagt dzīves harmoniju?

Nākotnē pastāvēs tas, kas pašradīts, balstoties uz cieņas, mīlestības, sirdsapziņas un harmonijas pamata. 

SIRDS MAGNĒTISKĀ REZONANSE – MFD Veselības centrā Iļģuciems!

SIRDS MAGNĒTISKĀ REZONANSE – MFD Veselības centrā Iļģuciems!

Sirds MR iespējams veikt MFD Veselības centrā "Iļģuciems", Rīgā, Buļļu ielā 9, kur atrodas viens no lielākajiem MFD Veselības grupas Diagnostikas centriem. Šajā veselības centrā pieejams ļoti plašs pakalpojumu klāsts sirds izmeklējumiem – gan  profesionālas ārstu speciālistu konsultācijas, gan arī dažādi diagnosticējošie izmeklējumi vienuviet.

Video

Kādas slimības pārnēsā ērces, un kā sevi no tām pasargāt? (VIDEO)

Kādas slimības pārnēsā ērces, un kā sevi no tām pasargāt? (VIDEO)

Gaisa temperatūrai sasniedzot +4 līdz +5 C grādus, ērces kļūst aktīvākas un ir gatavas piesūkties. Ar ērču pārnēsātām slimībām Latvijā ik gadu slimo simtiem cilvēku. Par ērču slimībām, to veidiem, pazīmēm un ārstēšanu stāsta infektoloģe-hepatoloģe un farmaceite.

Produktu testi

NEO TONIQ OIL eļļa ķermeņa ādas kopšanai

NEO TONIQ OIL eļļa ķermeņa ādas kopšanai

Aprīlī medicine.lv sadarbībā ar zīmolu NEO piedāvā testēt eļļu ķermeņa ādas kopšanai NEO TONIQ OIL.

Testa rezultāti: Sausās salvetes kosmētikas noņemšanai ar argana eļļu SMAKE-UP LINE ARGAN COTTON PLUS SOLUTION 2IN1

Testa rezultāti: Sausās salvetes kosmētikas noņemšanai ar argana eļļu SMAKE-UP LINE ARGAN COTTON PLUS SOLUTION 2IN1

Februārī medicine.lv sadarbībā ar SIA "Anija" piedāvāja testēt sausās salvetes kosmētikas noņemšanai ar argana eļļu – SMAKE-UP LINE ARGAN COTTON PLUS SOLUTION 2IN1.

Sausās salvetes kosmētikas noņemšanai ar argana eļļu SMAKE-UP LINE ARGAN COTTON PLUS SOLUTION 2IN1

Sausās salvetes kosmētikas noņemšanai ar argana eļļu SMAKE-UP LINE ARGAN COTTON PLUS SOLUTION 2IN1

Februārī medicine.lv sadarbībā ar SIA "Anija" piedāvā testēt sausās salvetes kosmētikas noņemšanai ar argana eļļu - SMAKE-UP LINE ARGAN COTTON PLUS SOLUTION 2 IN 1.

Uzņēmējs runā

Liellopu bioloģiskās gaļas ražošana, piegāde

2

Bioloģiskā saimniecība "Tauri" atrodas gleznainā vietā – Ogres ielejas dabas parkā. Tā līdzdibinātāji ir brāļi Gunārs un Artūrs Vīganti – veselīga dzīvesveida piekritēji. Brāļus vieno "zaļā domāšana", un abi ir vienlīdz pārliecināti, ka uzturā jālieto bioloģiski audzēta un iegūta pārtika, ko abi arī veiksmīgi īsteno, audzējot bioloģiskos gaļas liellopus savas dzimtas ēkās un pļavās.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Kontakti

 1. 64161915
 2. 26467747
 3. 64161917
 4. 26431450
 5. 64161912
 6. ligatne.rehcentrs@gmail.com

Darba laiks

 • P.800-1700
 • O.800-1700
 • T.800-1700
 • C.800-1700
 • P.800-1700
 • S.900-1600
 • Sv.900-1600
 • MEDICĪNA: P.-Pk. no 8:00-17:00; S.-Sv. no 9:00-16:00

Juridiskie dati

 1. 40003273506
 2. LV40003273506
 3. 20.11.1995
 4. Līgatnes nov., Līgatnes pag., "Skaļupes", LV-4110
 5. 2019

Apraksts

Pirmatnīgas dabas ieskauts Rehabilitācijas centrs “Līgatne” – veselības atgūšanai un profilaksei, veselīgai atpūtai, garšīgām brīvdabas maltītēm, aktīvai izklaidei un piedzīvojumiem meža takās! Centru ieskauj kupls mežs, kuru caurvij gleznainām ainavām rotātas un dabas dzīvības caurstrāvotas pastaigu takas. Taču lielākā uzņēmuma vērtība ir augsti kvalificētais un pieredzes bagātais personāls, kas strādā multifunkcionālā medicīniskās rehabilitācijas komandā (fizikālās un medicīniskās rehabilitācijas ārsti, fizioterapeiti, ergoterapeiti, audiologopēds, psihologs, deju terapeits, fizikālās medicīnas un ūdensdziedniecības procedūras, masieri u.c. speciālisti). Centrs ir piemērota ārstēšanās vieta gan pacientiem ar mugurkaula, kaulu locītavau un palielināta svara problēmām, gan psihoemocionālas pārslodzes, gan daudzu citu slimību ārstēšanai un profilaksei. 
Vairāk

Atslēgvārdi

Rehabilitācijas programmas, rehabilitācijas ārsti, veselības uzlabošanas programmas,
veselības uzlabošana, skaistumkopšanas programmas, ēdināšanas pakalpojumi,
ēdināšana, viesnīcas pakalpojumi, telpas semināriem, telpas konferencēm,
konferenču telpas, ballīšu telpas, telpas ballītēm, telpas svinībām,
telpas vecpuišu ballītei, telpas vecmeitu ballītei, pazemes bunkura apskate,
centrālās nervu sistēmas slimības, centrālās nervu sistēmas
slimības ārstēšana, perifērās nervu sistēmas slimības, perifērās
nervu sistēmas slimību ārstēšana, sirds un asinsvadu sistēmas slimības,
sirds un asinsvadu sistēmas slimību ārstēšana, plaušu slimības,
mugurkaula slimības, locītavu slimības, muskuļu slimības, vielmaiņas traucējumi,
palielināts svars, psihoemocionāla pārslodze, stress, hronisks sāpju sindroms,
rehabilitācija pēc operācijas, ārstu konsultācijas, speciālistu konsultācijas,
rehabilitologs, fizikālās medicīnas ārsts, rehabilitācijas medicīnas ārsts,
internists, funkcionālo speciālistu konsultācijas, nodarbības,
fizioterapeits, ergoterapeits audiologopēds, psihologs, ajūrveida,
podologs, krioterapija, baseins, vingrošana baseinā, arodslimības,
arodslimību ārstēšana, medicīniskā palīdzība rehabilitācija,
rehabilitācija, skaistumkopšana, rehabilitācijas centrs, muguras ārstēšana,
rehabilitalogs, fizioterapeita konsultācijas, muguras masāža,
zemūdens masāža, dūņas, dūņu aplikācijas, pērļu vannas,
nūjošana, kaulu locītavu ārstēšana, muskuļu slimību ārstēšana,
cīpslu traumu ārstēšana, artrozes, artrīti, kāju vannas, roku vannas,
rehabilitācija pēc insulta, insults, pēc miokarda infarkta, rehabilitācija
pēc miokarda infarkta, valsts apmaksāta programma, sirds un asinsvadu,
slimību ārstēšana, pēc sirds operācijām, paaugstināta asinsspiediena
ārstēšana, palielināta cukura līmeņa ārstēšana, palielināta
svara ārstēšanai, vielmaiņas uzlabošana, elektrokardiogramma,
enerģijas atjaunošana, pacienti ar izsīkuma sindromu, ajūrvēda,
Leilani masāža, karsto akmeņu terapija, apkakles masāža, krustu masāža,
pēdu masāža, augšstilbu masāža, plaukstu masāža, apakšdelmu masāža,
masāža, ārstnieciskā vingrošana, vingrošana fizioterapeita pavadībā,
SPA, SPA programmas, medicīniskās SPA atpūtas programmas ikvienam,
pirts, pirtis, pirts rituāli, pirts kopā ar pirtnieku, zāļu tējas,
zāļu tēju kūres, sulas, sulu kūres, sauna, SPA diviem, Spa nedēļas nogalei,
medicīniskā atpūtas programma dāmām, medicīnas tūrisms, cirkulārā duša,
riteņbraukšana, distanču slēpošana, kalnu slēpošana, slēpošanas kalns Līgatnē,
telpas svētkiem, telpas atpūtai, telpas banketiem, banketu telpas,
relaksācijai, telpas relaksācijai, svētku galdu klāšana, aukstais galds,
siltais galds, galdu klāšana, konditoreja, tortes, semināru telpas,
teipošana, pīlings, skrubis, sejas ādas attīrīšana, jūras sāls,
vannas skaistumkopšana, vannas procedūras, manikīrs, pedikīrs,
dāvanu kartes, ekskursijas, tūrisms, padomju laika slepenais bunkurs,
ballīte slepenajā bunkurā, realitātes spēle Objekts X, Gaujas Nacionālais parks,
Pastaigu takas, velomaršuti, futbols, volejbols, basketbols, pikniku vietas,
ragavu noma, Vidzeme, Latvia, Cēsis, Valmiera, Limbaži, Madona,
Valka, Smiltene, Gulbene, Balvi, Līgatne, Latvija, Baltija, Rīgas rajons,
Sigulda, viesnīca, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts,
fizioterapija, profesionālitāte, profesionāla palīdzība, uzticama palīdzība,
uzticami speciālisti.
Vairāk