Elektrokonvulsīvā terapija – efektīva ārstēšanas metode mūsdienu psihiatrijā: Mīti un patiesība

Izdzirdot vārdu “elektrošoks” pirmais, kas nāk prātā ir sāpēs salocījies uzbrucējs, kurš saņēmis strāvas sitienu no maza, bet visai efektīga aizsardzības aparātiņa. Bet daudzi cilvēki atceras dramatisko elektrošoka terapijas attēlojumu 1975. gada filmā “Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu”, kur tika izmantota tam laikam ASV psihiatrijā visai bieži pielietota metode, ko tautā sauc par “elektrošoku”, bet medicīnā par elektrokonvulsīvo terapiju.

Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs (RPNC) kā vadošā psihiskās veselības iestāde Latvijā informē un skaidro, jo informēta sabiedrība ir gudra sabiedrība. Tādēļ arī šoreiz, kad, pēc Jurģa Liepnieka raidījuma “Nra.lv sarunas”, daļai sabiedrības, kura vairāk interesējas par psihiskās veselības uzlabošanu, uzvirmoja neizpratne par to, vai tiešām elektrokonvulsīvās terapija tiek izmantota arī mūsdienu medicīnā, RPNC aicināja uz sarunu vienu no šīs metodes izmantošanas speciālistiem Latvijā, Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra psihiatru Jēkabu Līci.

Psihiatrs Jēkabs Līcis pirmoreiz ar šo ārstēšanas metodi teorētiski sastapās vēl savu rezidentūras studiju laikā, tomēr pirmā reālā praktiskā pieredze tika gūta sākot ar 2019. gada novembri, Strenču psihoneiroloģiskajā slimnīcā: “Es esmu pats pirmais ārsts, kas Strenčos kādam pacientam ir veicis modificēto elektrokonvulsīvo terapiju (MEKT – skaidrojums tālāk rakstā). Lai gan vēl pirms MEKT pielietojuma uzsākšanas, pret šo ārstēšanas metodi biju noskaņots kā pret daudzsološu, manas pirmās sajūtas bija: “Ak Dievs, ko mēs darām?!” un “Kaut nu tikai nekas nenoietu greizi!” Laika gaitā, apaugot ar pieredzi, visai ātri atklāju, ka, no vienas puses, pirmais iespaids bija maldīgs, MEKT ne tuvu nav tas, kas tiek parādīts kino, vai arī atspoguļots sabiedrībā valdošajos aizspriedumos. Tā ir droša, mūsdienīga un tiešām ļoti efektīva ārstēšanas metode psihiatrijā. No otras puses, tā ne tuvu nav panaceja. Ar šo metodi ātri un efektīvi var remdēt ļoti smagi slimu pacientu ciešanas, ja tās izsauc konkrēts un visai šaurs psihisko slimību spektrs.”

Bet par visu pēc kārtas - kas tas ir?

Elektrokonvulsīvā terapija ir viena no bioloģiskajām ārstēšanas metodēm psihiatrijā, kuras laikā, izmantojot specializētas aparatūras ģenerētus elektriskus impulsus, pacienta galvas smadzenēs tiek izsaukta ģeneralizēta epileptiska aktivitāte, kam gala rezultātā piemīt ārstnieciskais efekts dažādu psihisku saslimšanu ārstēšanā.

Banner 280x280
Banner 280x280

Elektrokonvulsīvā terapija (EKT) ir pazīstama pasaulē kopš 20. gadsimta 30. gadiem, kad itāliešu neiropsihiatrijas profesors Ugo Cerletti un Lucio Bini sāka pielietot elektrisko strāvu, lai izraisītu krampju lēkmes smagi slimiem šizofrēnijas pacientiem. Dažu gadu laikā šo terapijas metodi sāka pielietot visās Rietumeiropas un Ziemeļamerikas valstīs. Plaši tika lietota gan bilaterālā (abām smadzeņu puslodēm), gan unilaterālā (vienai no smadzeņu puslodei) elekrokonvulsīvās terapijas metodes. Kopš 1951. gada psihiatrijā EKT sāka veikt vispārējā anestēzijā un miorelaksācijā – un to medicīnā sauc par modificēto EKT, nodrošinot pacientam saudzējošāku metodes pielietojumu, jo pacients vairs nejūt pašu stimulāciju, ar to saistītās sāpes, kā arī tiek novērsta skeleta muskulatūras nekontrolētā un spēcīgā saraušanās, kas līdz miorelaksācijas pielietošanai, nereti noveda pie būtiskām traumām procedūru laikā.

Mūsdienās lielākajā daļā pasaules valstu, t.sk. Latvijā, lieto tikai un vienīgi modificēto elektrokonvulsīvo terapiju (MEKT) ar īslaicīgas vispārējās anestēzijas un miorelaksācijas pielietošanu pirms pašas elektriskās stimulācijas, lai paaugstinātu ārstēšanas metodes drošumu un kvalitāti [i]. Tātad, atbildot uz mītu – pacients tiek pakļauts vardarbīgai procedūrai, kuras laikā viņš sāpēs raustīsies – pavisam noteikti nē, tāpat kā pirms mūsdienu kolonoskopijas viņš saņems anastēziju, kas padara procedūru pilnībā nesāpīgu un pamodīsies savā gultā.

Par metodes efektivitāti

J. Līcis: “Pavisam noteikti skaidrs ir viens – metodei IR daudzpusīga ietekme uz centrālo nervu sistēmu, tās rezultātā pieaug smadzeņu izcelsmes neirotrofiskā faktora koncentrācija dažādās smadzeņu struktūrās, kas izmaina neiroplasticitātes procesus, ir vērojamas izmaiņas sinapšu daudzumā starp neironiem, izmainās vairāku neirotransmiteru koncentrācija dažādās galvas smadzeņu struktūrās, tiek ietekmēti endokrīnie un iekaisuma procesi galvas smadzenēs, šeit uzskaitījumu varētu turpināt vēl tālāk.” Pasaules pētījumos ir pieejami dati par vairākiem MEKT darbības mehānismiem, kuru rezultātā tiek ietekmēti dažādu psihisko slimību patoģenētiskie procesi, radot klīnisko efektu, tomēr pašlaik nav skaidrs, kurš mehānisms no tiem, kurā brīdī un cik lielā mērā, saistāms ar pacientu stāvokļa uzlabošanos. MEKT darbības mehānismi visvairāk pētīti tieši depresijas pacientiem.[ii]

Un pierādījumi par šīs ārstēšanas metodes efektivitāti tika publicēti vēl pirms divdesmit gadiem – lielā sistemātiskā meta-analīzes pētījumā tika konstatēts, ka īstermiņa ārstēšanas kursā MEKT ir efektīvāka par placebo, samazinot Hamiltona depresijas vērtēšanas skalas (skala ir novērtēšanas instruments, ko izmanto, lai novērtētu depresijas simptomu smagumu) rezultātu vidēji par 9,7 punktiem (95% CI 5,7-13,5), kā arī, ka īstermiņa ārstēšanas kursā EKT ir efektīvāka par farmakoterapiju, samazinot Hamiltona depresijas vērtēšanas skalas rezultātu vidēji par 5,2 punktiem (95% CI 1,4-8,9).[iii]

Attiecībā uz pacientiem ar šizofrēniskā spektra traucējumiem, pētījumos tika konstatēts, ka MEKT ir efektīvāka par placebo, MEKT kopā ar medikamentiem (farmakoterapiju) ir efektīvāka par tikai medikamentu lietošanu slimības uzliesmojuma kupēšanai, tomēr ilgtermiņā starpība izzūd, savukārt MEKT kopā ar medikamentiem vai konkrēti Clozapinum ir efektīvāka par farmakoterapiju monoterapijā vai tieši Clozapinum monoterapijā, ārstējot tieši pret ārstēšanu rezistentus šizofrēnijas pacientus.[iv]

Kam šo ārstēšanas metodi pielieto?

MEKT ir pierādīta efektivitāte dažādu psihisku saslimšanu ārstēšanā, tomēr jāuzsver, ka visbiežāk šī metode tiek izmantota kā galējā tad, kad dažādas citas ārstēšanas metodes nav devušas gaidīto rezultātu.

Latvijā, saskaņā ar Latvijas Zāļu valsts aģentūras Ārstniecībā izmantojamo medicīnisko tehnoloģiju datu bāzē pieejamo informāciju, MEKT tiek noteikta kā pieļaujama dažu veidu šizofrēnijas un stupora, smagas, hroniskas, terapeitiski rezistentas depresijas gadījumā, īpaši, kad pacientiem ir neatlaidīgas suicidālas domas un/vai pašnāvības mēģinājumi.[v]

J. Līcis: “Un, ja kāds no pacientiem iedomājas, ka viņš atnāks vizītē un ārsts teiks – lūk, gulieties, tagad taisīsim elektrošoka terapiju – tā nekad nenotiks. Lēmumu, vai konkrētajam pacientam šī metode ir piemērota, pieņem ārstu konsīlijs vismaz 3 ārstu sastāvā, rūpīgi izvērtējot ārstēšanas iespējamo ieguvumu un risku attiecības, ņemot vērā iespējamos anestēzijas riskus, pacientam pastāvošās blakusslimības, paredzamās blaknes, kā arī draudus, kādi varētu rasties, nesaņemot ārstēšanu. Lēmumu par MEKT izmantošanu pieņem tikai tādos gadījumos, kad iespējamie ieguvumi ir lielāki kā riski.”

Tā kā MEKT veic tikai tad, ja ir saņemta pacienta (smagā aptumšotas apziņas stāvoklī – pacienta tuvākā radinieka vai likumiskā pārstāvja) piekrišana, apstiprinot to ar ierakstu un pacienta parakstu slimības vēsturē, tad tas ir vēl viens mīts, ka “ja kāds tiek ievietots psihiatriskajā slimnīcā, viņam bez viņa ziņas veic MEKT”.

Vai tas ir droši?

Drošuma jēdziens mūsdienās ir kļuvis visai relatīvs, jo par pārāk daudz ūdens lietošana var novest pie krampjiem, miegainības un sirds ritma traucējumiem. Tātad – visu ar apdomu un pamatojumu.

Pētījumi liecina, ka MEKT vērtējama kā salīdzinoši ļoti droša ārstēšanas metode un uzreiz, lai kliedētu valdošos mītus, jāpiebilst, ka bojājumi centrālajai nervu sistēmai MEKT veikšanas rezultātā, netiek nodarīti. Tas ir vēl viens mīts, ka metode izraisīs smadzeņu bojājumus, samazinās intelektu vai mainīs cilvēka personību [vi]. MEKT neizraisa smadzeņu bojājumus, tā neietekmē personību vai vispārējo intelektu. Gandrīz ikviens ir lasījis Paulu Koelju grāmatas, kuru autora intelektu neviens neapšauba, bet Koelju neslēpj, ka ir ārstēts ar šo metodi.

Biežāk novērojamās fiziskās blaknes pēc procedūras ir galvassāpes, košļāšanas un ekstremitāšu muskuļu sāpes, retāk slikta dūša un vemšana, kas parasti saistīta ar anastēziju. Metode var izraisīt kardioloģiskās blaknes (pēc dažādu literatūras avotu datiem vērojamas līdz par 7,5% kardioloģiski veseliem pacientiem un līdz 55,0% pacientu ar dažādām kardioloģiskām blakus saslimšanām)[vii], tādēļ pacientiem ar kardiologiskām slimībām, MEKT veicama tikai īpaši rūpīgi izvērtējot pacienta fiziskās veselības stāvokli un apsverot iespējamos ieguvumus un riskus.

Ja esat dzirdējuši, ka kāds pacients pēc MEKT ir uz laiku zaudējis atmiņu, tad tā var būt patiesība, jo biežākās blakusparādības, veicot MEKT, ir kognitīvie traucējumi, kurus nosacīti varētu iedalīt ne-atmiņas un atmiņas traucējumos. Ne-atmiņas traucējumi, saskaņā ar literatūras datiem, parasti ir pārejoši augstākā līmeņa kognitīvo funkciju darbības traucējumi (spēja veikt sarežģītas, secīgas darbības, risināt kompleksus loģiskus uzdevumus u.tml.), kas parasti izzūd 15 dienu laikā. Savukārt, atmiņas traucējumi nav globāli, tie neskar nedeklaratīvo atmiņu (apgūtās prasmes). Biežāk vērojama anterogrāda amnēzija par neilgu laika posmu pēc stimulācijas (nespēja iegaumēt un pēc tam atcerēties notikumus, kas norisinājušies neilgi pirms un pēc procedūras, kā arī tās laikā), retāk – retrogrāda amnēzija (parasti atsevišķām epizodēm izolēti atmiņas traucējumi, kas skar senākus autobiogrāfiskus notikumus, kas notikuši ar pacientu), kas pārtraucot MEKT procedūras daļēji samazinās, tomēr vienam no 200 pacientiem atmiņas zudumi var būt smagāki vai ilgstošāki.[viii]

“Mēs vienmēr informējam pacientus par to, ka atmiņas zudumi ir iespējami un tie pakāpeniski izzudīs pāris nedēļu laikā, tomēr parasti sagaidāms, ka, pacients neatcerēsies kādas lietas, kas ar viņu notika īsi pirms ārstēšanas kursa, tā laikā vai drīz pēc tā. Lai paātrinātu atmiņas atgriešanos, iesakām pacientiem smadzenes trenēt – daudz lasīt, minēt krustvārdu mīklas – tas ir labākais veids, kā palīdzēt atgūt atmiņu, “ saka psihiatrs J. Līcis.

Mainīt domas par EKT

Tas būs sarežģīti, jo, pirmkārt, sabiedrības domas par psihisko veselību un tās ārstēšanas metodēm vienmēr ir bijusi tāda nedaudz tabu tēma un tikai pēdējos gados ledus ir iekustējies. Diemžēl, tā kā tas ir attēlots grāmatās, filmās un citos plašsaziņas līdzekļos, daudziem cilvēkiem ir maldīgs priekšstats par MEKT un cilvēki reti vai praktiski nemaz nedzird daudzos stāstus par panākumiem un atveseļošanos. Tāpat kā cilvēki joprojām baidās lietot antidepresantus, caur savu stigmu neredzot ieguvumus. Bet viss attīstās – gan tehnoloģijas, gan medicīna, gan farmācija.

Runājot ar Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra valdes locekli Sandru Pūci, viņa uzsver: “Kopš pie mums RPNC strādā Latvijā labākais, nebaidīšos šī vārda, elektrokonvulsīvās terapijas speciālists psihiatrs Jēkabs Līcis, esam sākuši domāt par šīs metodes piedāvāšanu arī saviem pacientiem. Mums ļoti daudz raksta ārzemnieki, īpaši no Vācijas un Lielbritānijas, interesējoties, vai mēs piedāvājam šādu ārstēšanos. Tā ka ilgtermiņā tas varētu būt ieguvums gan centram, gan pacientiem.”

[i] Rudorfer, MV, Henry, ME, Sackeim, HA (2003). "Electroconvulsive therapy" Archived 2007-08-10 at the Wayback Machine. In A Tasman, J Kay, JA Lieberman (eds) Psychiatry, Second Edition. Chichester: John Wiley & Sons Ltd, 1865–1901.
[ii] Ferrier, I. & Waite, J. (2019). The ECT handbook. Cambridge New York, NY Cambridge University Press.
[iii] Efficacy and safety of electroconvulsive therapy in depressive disorders: a systematic review and meta-analysis. (2003). The Lancet, 361(9360), 799–808. https://doi.org/10.1016/s0140-6736(03)12705-5
[iv] Grover, S., Sahoo, S., Rabha, A., & Koirala, R. (2018). ECT in schizophrenia: a review of the evidence. Acta Neuropsychiatrica, 31(3), 115–127. https://doi.org/10.1017/neu.2018.32
[v] Elektrokonvulsīvā terapija vispārējā anestēzijā ar miorelaksantiem (Modificētā EKT) – Ārstniecībā izmantojamo medicīnisko tehnoloģiju datu bāze (zva.gov.lv)
[vi] Myths & Facts About Electroconvulsive Therapy (ECT) | White Swan Foundation
[vii] Duma, A., Maleczek, M., Panjikaran, B., Herkner, H., Karrison, T., & Nagele, P. (2019). Major Adverse Cardiac Events and Mortality Associated with Electroconvulsive Therapy. Anesthesiology, 130(1), 83–91. https://doi.org/10.1097/aln.0000000000002488
[viii] Rasmussen, K. (2019). Principles and practice of electroconvulsive therapy. Washington, DC: American Psychiatric Association Publishing

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas":

Uzņēmumi nozarē "Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas"

Fiziocentrs, SIA

Fiziocentrs, SIA

Fiziocentrs – mūsdienīga, profesionāla un ērti pieejama fizioterapijas klīnika, kas jau kopš 2010. gada saviem klientiem piedāvā plaša spektra pakalpojumus, lai uzlabotu fizisko veselību, attīstību un sasniegumus kā ikdienas darbos, tā arī sportiskās gaitās. Fiziocentrs komandā darbojas labākie nozares speciālisti, kas katram klientam sniedz individuālu un augstas kvalitātes pieeju, lai kopā sasniegtu labāko rezultātu. Mūsu fizioterapeiti regulāri papildina zināšanas un seko līdzi nozares jaunumiem, lai spētu sniegt rezultatīvāko pieeju skeletomuskulārās sistēmas darbības uzlabošanā, kā arī problēmu mazināšanā un novēršanā.

Nedēļas tēma

Dabīgu smaržu izgatavošana senatnē un mūsdienās

Dabīgu smaržu izgatavošana senatnē un mūsdienās

Aromātiem jau kopš sendienām cilvēku dzīvē ir bijusi liela loma. Uzzināsim vairāk par to, kā augi un citas dabas dotās aromātiskās vielas tika izmantoti sendienās un kā mūsdienās var izgatavot smaržas no dabīgām ēteriskajām eļļām! 

Aktuālie piedāvājumi

Hammamas rituāls: sena tradīcija Rīgas centrā

Hammamas rituāls: sena tradīcija Rīgas centrā

Rīgas centrā Inlux Spa Hammam rituāls piedāvā mierīgu atpūtu no ikdienas steigas un burzmas. Hammam, kas sakņojas senos turku rituālos, ir gan attīroša, gan atjaunojoša procedūra. Uzzināsim vairāk par Inlux Spa sejas kopšanas un SPA procedūrām!

Jaunības eliksīrs: kompleksa atjaunošanas programma GESR klīnikā

Jaunības eliksīrs: kompleksa atjaunošanas programma GESR klīnikā

Mūsdienu pasaulē rūpes par izskatu un veselību iegūst aizvien lielāku nozīmi, un katra sieviete cenšas pēc iespējas ilgāk saglabāt jaunību un skaistumu. Uzziniet, kā atgūt jaunību un pašpārliecību ar progresīvu pārveidošanās tehnoloģiju palīdzību estētiskās medicīnas un skaistumkopšanas klīnikā GESR!

Baudi svaigu maltīti, gatavojot retāk!

Baudi svaigu maltīti, gatavojot retāk!

Glabājot pārtikas produktus vakuumā, produkti ilgāk ir svaigi, saglabājot savu smaržu un uzturvērtību. Iespēja ilgāk saglabāt svaigus pārtikas produktus ļaus jums retāk apmeklēt veikalu un iegādāties lielāku daudzumu produktu, ieekonomējot gan jūsu laiku, gan finanses. Kas ir VacSy®, un kādas ir VacSy® vakuuma pārtikas uzglabāšanas sistēmas priekšrocības?

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

LABRAINS Skin-perfecting pīlinga maska

LABRAINS Skin-perfecting pīlinga maska

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar Latvijā radītās dabiskās dermokosmētikas uzņēmumu LABRAINS aicina pieteikties Skin-perfecting pīlinga maskas testēšanai.

ARKANA attīrošās putas sejas ādas mitrināšanai un mikrobioma regulēšanai un krēms ar sejas ovāla “pacelšanas” efektu

ARKANA attīrošās putas sejas ādas mitrināšanai  un mikrobioma regulēšanai un krēms ar sejas ovāla “pacelšanas” efektu

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ARKANA A-QS Hacker Balance Foam 30 ml – putas efektīvai sejas ādas attīrīšanai, mikrobioma regulēšanai un mitrināšanai, un ARKANA V Zone Reconstructor 10 ml – rekonstrukcijas krēmu sejas ādai ar modelējošu peptīdu.

Testa rezultāti: FITODROGA DERMACOSMETIC kolagēna veidošanos aktivizējošs sejas krēms LIFTACTIVE

Testa rezultāti: FITODROGA DERMACOSMETIC kolagēna veidošanos aktivizējošs sejas krēms LIFTACTIVE

Jūlijā un augustā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Fitodroga" piedāvāja testēt liftinga sejas krēmu LIFTACTIVE, kas aktivizē kolagēna veidošanos.

CLARIWELL® NERVOKLER – dabas veltēs un zinātnē balstīts dabīgs produkts nervu sistēmai

CLARIWELL® NERVOKLER – dabas veltēs un zinātnē balstīts dabīgs produkts nervu sistēmai

Augustā un septembrī Medicine.lv sadarbībā ar CLARIWELL piedāvā testēt NERVOKLER.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Jelgavas poliklīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jelgavas poliklīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jelgavas poliklīnika nodrošina pieejamus un kvalitatīvus medicīnas pakalpojumus diagnosticēšanā, slimību ārstēšanā, rehabilitācijā, slimību novēršanā un profilaktisku pasākumu veikšanā.

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgu komanda jau kopš kara sākuma Ukrainā sniegusi nenovērtējamu palīdzību, glābjot karā ievainotos cilvēkus. Latvijas mikroķirurgi - Olafs Libermanis un Mārtiņš Malzubris - nenogurstoši "labo" ievainotos cilvēkus.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Kontakti

  1. +371 25445537
  2. +371 66966422
  3. pieraksti@fiziocentrs.lv
  4. info@fiziocentrs.lv
  5. https://www.fiziocentrs.lv

Darba laiks

  • P.730-2000
  • O.730-2000
  • T.730-2000
  • C.730-2000
  • P.730-2000
  • S.-
  • Sv.-

Juridiskie dati

  1. 40203145133
  2. AS "SEB BANKA"
  3. LV55UNLA0050015465832
  4. 23.05.2018
  5. 23.05.2018
  6. Kantora iela 15A, Rīga, LV-1002

Apraksts

Fiziocentrs – mūsdienīga, profesionāla un ērti pieejama fizioterapijas klīnika, kas jau kopš 2010. gada saviem klientiem piedāvā plaša spektra pakalpojumus, lai uzlabotu fizisko veselību, attīstību un sasniegumus kā ikdienas darbos, tā arī sportiskās gaitās. Fiziocentrs komandā darbojas labākie nozares speciālisti, kas katram klientam sniedz individuālu un augstas kvalitātes pieeju, lai kopā sasniegtu labāko rezultātu. Mūsu fizioterapeiti regulāri papildina zināšanas un seko līdzi nozares jaunumiem, lai spētu sniegt rezultatīvāko pieeju skeletomuskulārās sistēmas darbības uzlabošanā, kā arī problēmu mazināšanā un novēršanā.

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Fizioterapija, fizioterapeits, fizioterapijas klīnika, fizioterapeita konsultācijas, traumu, (t. sk. sporta) rehabilitācija, individuāla ārstnieciskā vingrošana, elastīgo saišu terapija, fizikālā terapija, teipings, teipošana, limfatiskā teipošana, limfas tūskas mazināšana, ārstnieciskā masāža, rehabilitācija, stājas korekcija, skoliozes profilakse, kinezioloģija, koriģējošā vingrošana, skoliozes ārstēšana pēc Šrotas, muguras sāpes, ergonomija, ārstnieciska vingrošana, rehabilitācija pēc traumām, veselības vingrošana, mugurkaulāja jostas un kakla daļas trakcija, rehabilitācijas un fizikālās medicīnas ārsts, spondiloze, diska trūce, lekcijas biroju darbiniekiem, traumu ārstniecība, iekaisuma mazināšana, (tūska, arī hematoma), stājas korekcija, pārslodzes radītu simptomu ārstniecība, (hroniski cīpslu sastiepumi, elkoņa tendinīts, tenisa elkonis, golfa elkonis), fiziocentrs, fizioterapija, TRX, treniņu piekares sistēma, Trigger Point, ruļļi, pašmasāžas ruļļi. MUELLER sporta teipi, kinezioloģiskie teipošana kursi, dinamiskie teipošanas kursi, manuālā terapija, ultraskaņas terapija, fizioterapija bērniem, neirologa konsultācijas, traumatologa konsultācijas, pilates, grupu nodarbības, individuālās nodarbības, stājas novērtējums, mugurkaula skriemeļu izmeklēšana, locītavu izmeklēšana, muskuļu garuma, spēka testi, individuāla vingrojumu programmas izstrāde, Svens Rubulis traumatologs, neirologs Kristaps Jurjāns, Fizioterapeits, Fizioterapeits Rīgā, Fizioterapeits Centrā.


Vairāk

Foto 5

Preces vingrošanai - smagumi
Vingrošanas paklājiņi
Preces vingrošanai
Līdzsvara bumbas
Inventārs vingrošanai

Mājas lapa internetā