Dziedāšana korī var aizvietot psihoterapeitu
Dziedāšana korī vairākkārt uzlabo psiholoģiskās veselības rādītājus. Ar šādu atklājumu nācis klajā Oksfordas Brūka Universitātes pētnieks Niks Stjuarts. Kā atzīmē The Telegraph, pētījums tapis, apkopojot datus par 375 cilvēkiem, kas dziedāja patstāvīgi, deva priekšroku korim vai nodarbojās ar kādu no komandas sporta veidiem.
Pētnieki secināja, ka šie trīs brīvā laika pavadīšanas veidi spēja pozitīvi ietekmēt cilvēka psiholoģisko stāvokli. Tomēr īpaši tas attiecināms uz dziedāšanu korī. Noslēpums, iespējams, slēpjas tajā, ka dziedātāji uztver kori nevis kā vienkāršu cilvēku grupu, bet gan kā kaut ko daudz nozīmīgāku. Raugoties šo cilvēku acīm, tieši kopīgai dziedāšanai grupā ir liela nozīme.
Iespējams, kora nodarbības turpmāk varēs ieteikt personām, kas cieš no psihiskām saslimšanām. Pētnieki pierādīja, ka, nodarbojoties ar dziedāšanu vai kādu no komandas sporta veidiem, tiek novērsti vai mazināti depresijas, Parkinsona un plaušu slimību simptomi.
Dziedāšana ne vien paaugstina skābekļa līmeni asinīs, bet arī atbrīvo hormonus, kas uzlabo garastāvokli, piemēram, oksitocīnu. Šis hormons samazina gan asinsspiedienu, gan stresa līmeni. Ir vērts atzīmēt vēl vienu novērojumu: personām, kas dzied korī, tiek sinhronizēta sirdsdarbība.
Foto: LETA