Dr. Mauriņa klīnika – klīnika pacienta veselībai un drošībai!
Ja vēnas sagādā raizes, ir liels atvieglojums uzzināt, ka iespējama ātra un nesāpīga ārstēšana, piemēram, skleroterapija. Arvien vairāk cilvēku izprot arī to, ka rūpēm par vēnu veselību jābūt pastāvīgām – ja reiz ir nosliece uz problēmām, tad flebologu vēlams apmeklēt regulāri, apmēram tāpat kā zobārstu. Bet reizēm pie sevis tomēr jānodomā – nu kāpēc tādas kaites rodas! Patiešām – kāpēc? Tieši to sarunas sākumā jautājām Dr. Mauriņa Vēnu klīnikas vadītājam, medicīnas doktoram, ķirurgam flebologam Uldim Mauriņam.
"Lielā mērā vēnu patoloģijas ir saistītas ar mūsu mazkustīgo rietumniecisko dzīvesveidu. Viena no teorijām vēnu problēmas skaidro ar to, ka mēs jau no skolas sola tiekam piespiesti sēdēt. Sēžot uz muskuļiem, nevis tos nodarbinot, rodas dažādu veidu muskuļu atrofija. Tiek traucēta venozo asiņu plūsma, rodas asiņu sastrēgums, jo sēžot audi tiek saspiesti. Mēs varam censties kļūt fiziski aktīvāki, bet diemžēl pilnīgi izmainīt dzīvesveidu nav visai reāli."
Tātad, fleboloģijai gribot negribot paveras plašs darbalauks?
Jā, un pēdējā laikā mūsu nozare ir strauji attīstījusies. Atskatoties vēsturē, redzam, ka sākotnēji vēnas tika ārstētas līdz celim – cik varēja redzēt ar neapbruņotu aci, tik arī operēja. Šobrīd, izmeklējot vēnas sonogrāfiski, mēs redzam arī to, kas notiek augšstilbā, varam precīzi saskatīt asinsvadus 2–3 cm dziļumā. Cilvēki satraucas par redzamajām vēnām un nenojauš, ka patiesais problēmas cēlonis varbūt atrodas dziļāk audos – vispirms ārstēsim to, un pēc laika neglītās virspusējās vēnas samazināsies pašas no sevis. Vārdu sakot, ārstēšana ir kļuvusi radikālāka.
No vārda "radikāls" pacienti parasti baidās...
Cilvēki bieži uztver aplami šo jēdzienu, kas cēlies no latīņu vārda "radix" – 'sakne'. Ārstēt radikāli – tas ir ārstēt problēmu pašā saknē, iedarboties uz tās cēloni. Pacienti nereti domā, ka ārstēt radikāli nozīmē operēt traumatiski, gariem griezieniem, radot lielu audu traumu – tās ir pilnīgas blēņas! Mēs ļoti precīzi noskaidrojam un ārstējam problēmas īsto iemeslu, jautājums ir vienīgi par to, kāds būtu pacientam vislabākais ārstēšanas veids.
Vai var apgalvot, ka skleroterapijas loma vēnu ārstēšanā ir pieaugusi?
Protams, skleroterapija ir visai iecienīta, turklāt ekonomiski izdevīga metode estētisku problēmu risināšanā, piemēram, ja izskatu bojā asinsvadiņu tīklojums uz kājām. Vēl skleroterapija ir ļoti piemērota pacientiem, kuriem reiz ir ļoti traumatiski veiktas vēnu operācijas caur lieliem griezieniem. Tieši griezienu vietās parasti veidojas jaunas vēnas kā mezgli, pinumi vai spirāles, tās nepadodas ķirurģiskai ārstēšanai, jo apkārt ir rētaudi, turklāt šo vēnu ir ļoti daudz un tās ir izlocītas.
Vairāk par skleroterapiju šeit: https://venucentrs.lv/lv/skleroterapija
Vai tas ir sarežģīti?
Tas ir izdarāms – tas nav nekas sāpīgs vai pārmērīgi dārgs, bet uzreiz jāteic: tas prasa arī no pašas sievietes zināmu līdzdalību ārstēšanas procesā. Sievietes zina, ka ir tāda skleroterapijas metode, kad asinsvadā ar injekciju palīdzību tiek ievadītas speciālas putas, kas rada asinsvada iekšējā slāņa bojājumu, varētu teikt – tādu kā brūci, lai pēc tam, saspiežot asinsvada sieniņas kopā, ļautu tām saaugt un izveidoties stabiliem rētaudiem. Reizēm cilvēki to iztēlojas vienkāršoti: aizies pie ārsta, viņš kaut ko iešļircinās, un asinsvadiņi pazudīs kā nebijuši. Taču mēs nevaram kā mākslinieki ar vienu otas vēzienu pārkrāsot kājas baltas. Asins pigments vēl zināmu laiku ādā ir redzams kā tumšāka josliņa un izbalē pakāpeniski. Pēc injekcijām būs jāvalkā kompresijas zeķes, tāpat arī vēlams nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, kuras uzlabo mikrocirkulāciju audos – tad šis pigments pazūd ātrāk.
Kādi izmeklējumi ir jāveic, pirms var ķerties pie traucējošā vēnu zīmējuma likvidēšanas? Vai tādas šķietami sīkas problēmas dēļ vispār vajadzīga kāda speciāla diagnostika?
Mums ir jābūt priekšstatam, kāda ir asiņu plūsma gan dziļajās vēnās, gan virspusējās vēnās, tāpēc mēs veicam izmeklēšanu ar ultraskaņas dupleksās sonogrāfijas metodi. Pat ja paciente ir pavisam jauna meitene, nav izslēgts, ka viņai ir ģenētiski pārmantota stumbra vēnu varikoze, kuru viņa pagaidām nemaz vēl nemana. Pagaidām vienīgais, kas uztrauc, ir „izlīdušie” sīkie asinsvadiņi, bet pēc gadiem pieciem var jau parādīties tūskas un citas pazīmes. Mums ir jānovērtē centrālās vēnas, jo ārstam ir svarīgi vispirms nodrošināt pacientei terapiju, kas vajadzīga, lai neveidotos hroniska venoza mazspēja. Ja stumbra vēnu problēma vēl nav attīstījusies, tad mēs izrunājam visu par profilaktiskiem pasākumiem, lai tā arī nevarētu veidoties, un tikai pēc tam domājam par kosmētiskiem momentiem. Protams, vērīgi ieklausāmies pacientu teiktajā.
Piesaki vizīti pie ārsta: https://venuoperacija.lv/skleroterapija
Cik kolēģu jūsu klīnikā praktizē šādu vēnu ārstēšanu, un kāds ir darba apjoms?
Mums ir sagatavoti jau astoņi ārsti, kuri nodarbojas ar vēnu slimību diagnostiku un ārstēšanu, strādā vienotā komandā pēc vienotiem principiem, nodrošinot šo ārstēšanas konceptu, kuru mums ir izdevies beidzamajos gados attīstīt un arī starptautiski popularizēt. Mums ir vismūsdienīgākās tehnoloģijas, tomēr gribu uzsvērt – tehnoloģiju var nopirkt jebkurš, bet izšķirošais faktors, kas nosaka ārstēšanas kvalitāti, ir un paliek ārsts, tādēļ pats būtiskākais ir ārstu sagatavotība, apmācība, kvalifikācijas uzturēšana un attīstība. Vienmēr uzsveru arī ārsta pieredzi un aicinu pacientus, pirms viņi dod piekrišanu kādai operācijai, painteresēties, cik bieži konkrētais dakteris to ir veicis. Ja pāris reižu gadā – uz labu rezultātu diez vai var cerēt. Mūsu klīnikā gadu no gada pieaug gan pirmreizēji konsultēto pacientu, gan arī operāciju skaits. Tas ļauj panākt augstu darba kvalitāti.
Atlaide aprīlī -15%!
Diagnostika 60.00 EUR – ar atlaidi 51.00 EUR
Skleroterapija 145.00 EUR – ar atlaidi 123,25 EUR
Zvani, lai pieteiku vizīti!
67374747