medicine.lv skaitļos

Lietotāji online75
Aktīvie uzņēmumi12859
Nozares raksti12103
Ekspertu atbildes21477
Divas klīniskās universitāšu slimnīcas izstrādā vienotu sistēmu pacientu datu apmaiņai un nodrošina savstarpēju piekļuvi informācijai : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Divas klīniskās universitāšu slimnīcas izstrādā vienotu sistēmu pacientu datu apmaiņai un nodrošina savstarpēju piekļuvi informācijai

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (Austrumu slimnīca) un Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca (Stradiņa slimnīca) izstrādājušas vienotu pacientu medicīnisko datu apmaiņas platformu, lai nodrošinātu operatīvu savstarpējo piekļuvi pacientu ambulatorajiem un stacionārajiem izrakstiem, kā arī konsīliju dokumentiem, uzlabojot pacientu ārstniecības kvalitāti, novēršot izmeklējumu dublēšanos un atvieglojot gan pacientu ikdienu, gan ārstu darbu. Jaunā platforma ir turpinājums abu slimnīcu veiksmīgajai sadarbībai, kas aizsākās ar savstarpējās radioloģijas datu apmaiņas sistēmas izveidi. Jauno sistēmu atzinīgi vērtē gan nozares vadība, gan speciālisti.

Jauno pacientu medicīnisko datu apmaiņas platformu saviem spēkiem un bez papildu izdevumiem valstij izstrādāja Stradiņa slimnīcas un Austrumu slimnīcas informācijas tehnoloģiju komandas. Šī platforma ir loģisks turpinājums abu slimnīcu iepriekšējam kopprojektam – savstarpējās radioloģijas datu apmaiņas sistēmas izveidei, kas jau ievērojami uzlabojusi ārstniecības procesu efektivitāti. Vienotā sistēma nodrošina abu klīnisko universitāšu slimnīcu ārstu operatīvu un ērtu piekļuvi pēdējo piecu gadu laikā sagatavotajiem pacientu izrakstiem un konsīliju lēmumiem, veicinot ātrāku un efektīvāku diagnozes noteikšanu un turpmākā ārstēšanas plāna izstrādi. Būtiski, ka slimnīcu pacientiem nebūs atkārtoti jāveic izmeklējumi, kas citkārt prasa ievērojamus finanšu un laika resursus, ja pacients izmeklējumus veicis jau iepriekš kādā no slimnīcām. Platforma arī uzlabo datu pieejamību un veicina sadarbību starp veselības nozares speciālistiem.

Latvijas Republikas veselības ministrs Hosams Abu Meri, vērtējot abu slimnīcu iniciatīvu, uzsver, ka tas ir apsveicams, uz pacientu interešu ievērošanu vērsts solis, ko pēc pašu iniciatīvas īstenojušas Latvijas lielākās slimnīcas: “No pirmajām dienām amatā esmu akcentējis sadarbību starp speciālistiem, ārstniecības iestādēm un ārstiem kā ļoti būtisku veselības aprūpes sistēmas uzlabošanā. Viena no prioritātēm kopējā slimnīcu ekosistēmā ir aktīvāka klīnisko universitātes slimnīcu sadarbība gan vienotas kvalitātes kritēriju pakalpojumiem noteikšanā, pacientu pieredzes ieviešanā un, kas ļoti svarīgi,  veselības datu apmaiņā. Redzam lieliskas sadarbības pieredzes, kad klīnisko universitāšu slimnīcas apvieno spēkus sarežģītu pacientu ārstēšanā vai jaunu ārstniecības metožu ieviešanā un zināšanu pārnesē. Tādēļ esmu gandarīts, ka slimnīcas ir radušas sadarbību formu arī pacientu datu apmaiņai digitālā formātā. Šis ir sākums abu ārstniecības iestāžu aktīvākai iesaistei digitālās veselības datu telpas stiprināšanā Latvijā. Pacienti būs ieguvēji ne tikai no datu pieejamības un savu datu savlaicīgas apmaiņas starp ārstniecības iestādēm, bet ilgtermiņā savas veselības datu vēstures veidošanā.”

Kā skaidro Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs, jaunizveidotā pacientu medicīnisko datu apmaiņas platforma ir būtisks nākamais solis universitāšu slimnīcu uzsāktajā sadarbībā, kas iezīmējās ar radioloģijas datu apmaiņas sistēmas integrāciju un tiek mērķtiecīgi un secīgi turpināta ar nākamajiem projektiem, veidojot kvalitatīvu, modernu un uz sadarbību vērstu veselības aprūpes sistēmu.  

Banner 280x280

“Vienotas datu apmaiņas platformas izveide ir svarīgs solis mūsu pacientu interesēs un mūsu slimnīcu attīstībā. Divas universitāšu slimnīcas pašas saviem spēkiem ir izveidojušas vienotu sistēmu, kas ļauj mūsu ārstiem nekavējoši piekļūt abu slimnīcu pacientu slimību vēsturēm, izrakstiem un izmeklējumiem. Šī iniciatīva novērš izmeklējumu dublēšanos, taupa resursus un paātrina ārstēšanas procesu, uzlabojot tās kvalitāti un pacienta drošību. Es teiktu, ka šī ir vēsturiska sadarbība, kas iezīmē jaunu posmu veselības aprūpes digitalizācijā Latvijā,” uzsver N. Staņēvičs.

Abu slimnīcu sadarbības rezultātā ieviestais risinājums ir praktisks piemērs tam, kā tehnoloģijas var uzlabot veselības nozares procesu efektivitāti. Platformā ir integrēti dati no esošajām slimnīcu medicīniskās dokumentācijas sistēmām, nodrošinot lietotājiem piekļuvi visai nepieciešamajai informācijai vienotā sistēmā. Tas ievērojami paātrinājis datu apmaiņu starp ārstiem un slimnīcām, uzlabojot savstarpējo sadarbību pacientu ārstēšanā.

Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājs Lauris Vidzis skaidro: “Datu apmaiņas sistēma ne tikai vienkāršo pacientu medicīniskās informācijas apstrādi starp divām universitāšu slimnīcām, bet arī ļauj mums nodrošināt saskaņotu ārstēšanu visos posmos. Ārstiem ir pieejama pilnīga un aktuāla informācija par pacientu, un tas nozīmē mazāk administratīvu šķēršļu un efektīvāku ārstniecības procesu. Pacienti saņem vienotu pieeju neatkarīgi no tā, kurā no abām slimnīcām viņi saņem ārstēšanu. Šī sadarbība ir būtisks pakāpiens mūsdienu medicīnas datu pārvaldībā un kvalitātes nodrošināšanā Latvijā."

Jauno platformu atzinīgi novērtē arī abu klīnisko universitāšu slimnīcu klīniku vadītāji un ārsti, kas ikdienā tieši izmanto platformas nodrošinātos datus.

Austrumu slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs atzīst: “Vienotā datu apmaiņas sistēma starp abām slimnīcām ir būtisks uzlabojums ārstu ikdienas darbā. Jo vairāk informācijas ir pieejama par pacientu, jo precīzāku un kvalitatīvāku varam nodrošināt ārstēšanu. Operatīva piekļuve pacienta datiem atvieglo arī lēmumu pieņemšanas procesus kritiskos gadījumos. Sistēma ir intuitīva un lietotājam draudzīga – regulāri to izmantojam, un viss darbojas lieliski. Šis ir tikai sākums, lai uzlabotu līdzšinējo situāciju pacientu medicīnisko datu pieejamībai – būtu vērtīgi nodrošināt līdzīgas iespējas arī citās slimnīcās. Tas neapšaubāmi pozitīvi ietekmē visu ārstniecības procesu.”

Austrumu slimnīcas Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītājs profesors Guntis Karelis: “Jaunizveidotā sistēma ir īpaši noderīga situācijās, kad pacients nav spējīgs sniegt vai atcerēties būtisku informāciju, piemēram, par iepriekš veiktiem izmeklējumiem Stradiņa slimnīcā. Tā ļauj mums ātri un ērti iegūt papildu informāciju visaptverošam priekšstatam par pacienta veselības stāvokli, un tas būtiski atvieglo lēmumu pieņemšanu un uzlabo pacientu ārstēšanas kvalitāti.”

Stradiņa slimnīcas Nefroloģijas centra virsārsts Kārlis Rācenis: “Vienotā datu apmaiņas sistēma būtiski atvieglo ārstu ikdienu, tā sniedz iespēju tiesiskā veidā uzzināt plašāku informāciju par pacientu – par viņam iepriekš veiktajiem izmeklējumiem, nozīmēto ārstniecību, izrakstītajiem medikamentiem –, ko bieži vien pacients pats neatceras vai nezina. Tādējādi speciālisti var pieņemt izsvērtākus lēmumus par turpmāko ārstniecības gaitu. Šis ir lielisks risinājums, ko regulāri izmantoju, un, manuprāt, tas būtu nepieciešams visās ārstniecības iestādēs Latvijā.”

Plaušu slimību un torakālās ķirurģijas centra vadītāja Dace Žentiņa: “Šāda datu apmaiņas sistēma starp slimnīcām ir kritiski svarīga, jo no tā, cik daudz un detalizēta informācija par pacientu ir pieejama ārstam, var būt atkarīga ne tikai viņa veselība, bet arī dzīvība. Situācijās, kad pacients nevar izstāstīt savu slimības vēsturi, kad viņam nav līdzi iepriekšējie izraksti un citi dokumenti, šis ir vienīgais veids, kā varam uzzināt, kādi medikamenti ir lietoti, kādas manipulācijas ir veiktas utt. Sistēmu esam sākuši izmantot, tā strādā ļoti labi, protams, ir nepieciešami daži uzlabojumi, taču kopumā - tas ir ļoti vērtīgs instruments.” 

Sadarbības attīstības ietvaros nākamie soļi paredz izstrādātās platformas attīstības turpināšanu, iekļaujot plašāku medicīnisko dokumentāciju un veicot uzlabojumus, kas atbilst ārstu vajadzībām. 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "heise marketing" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Slimnīcas / stacionārā ārstēšana":

Uzņēmumi nozarē "Slimnīcas / stacionārā ārstēšana"

Stereotaktiskās radioķirurģijas centrs SIGULDA, SIA

Stereotaktiskās radioķirurģijas centrs SIGULDA, SIA

Moderna diagnostika. Inovatīvas tehnoloģijas. Profesionāla komanda. Mājīga atmosfēra. Radioķirurģijas centrs Sigulda piedāvā labdabīgu un ļaundabīgu audzēju ārstēšanu ar Austrumeiropā modernāko robotu – CyberKnife® M6. Ar šo metodi var ārstēt primārus audzējus un metastāzes cilvēka ķermenī – galvā, mugurkaulā, prostatā, aknās, nierēs, plaušās un citur. CyberKnife robotizēto radioķirurģiju iespējams kombinēt ar citām audzēju ārstēšanas metodēm - ķirurģiju, staru terapiju un ķīmijterapiju. Mūsu speciālisti ir gatavi jums palīdzēt!

Nedēļas tēma

Kāpēc jūtamies noguruši, pat ja labi gulējām?

Kāpēc jūtamies noguruši, pat ja labi gulējām?

2024. gada rudenī “IKEA Group” uzdevumā tika veikta tiešsaistes aptauja 57 valstīs, tostarp arī Latvijā, lai noskaidrotu, kāda ir miega kvalitāte šo valstu iedzīvotājiem. Tika secināts, ka apmēram 40% Latvijas iedzīvotāju vismaz 3-4 dienas nedēļā pamostas noguruši. Tā ir kļuvusi par ikdienu daudziem – modinātājs noskan, ķermenis it kā ir pamodies, bet ir jūtams nogurums pēc miega. 

Raksta turpinājumā apskatīsim, kas ietekmē mūsu enerģijas līmeni un kāpēc pat “labs miegs” ne vienmēr nozīmē pilnvērtīgu atpūtu. 

Aktuālie piedāvājumi

Produkti un ieradumi, kas palīdz aknām tikt galā ar ikdienas slodzi 

Produkti un ieradumi, kas palīdz aknām tikt galā ar ikdienas slodzi 

Mūsu organisms katru dienu saskaras ar slēptu, taču ievērojamu slodzi. Taukvielām bagāta un pārstrādāta pārtika, medikamenti, slikta ekoloģija, hronisks stress, mazkustīgs dzīvesveids – tas viss iziet cauri mūsu ķermeņa galvenajam filtram: aknām. Tās nepārtraukti neitralizē toksīnus, sašķeļ taukus un regulē vielmaiņu. 

5 zinātniski fakti par enzīmiem un vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu 

5 zinātniski fakti par enzīmiem un vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu 

Gremošanas enzīmi un A un D vitamīni ir svarīgi palīgi cilvēka organismam. Tie ir iesaistīti pārtikas sadalīšanā, barības vielu asimilācijā un kuņģa-zarnu trakta veselības uzturēšanā. Ja pēc ēšanas bieži rodas smaguma sajūta, vēdera uzpūšanās vai citas gremošanas problēmas, iespējams, ka organismā trūkst šo komponentu. 

Reducel – efektīva pretcelulīta programma

Reducel – efektīva pretcelulīta programma

Reducel ir ķermeņa neirokosmētiskā līnija, kas satur aktīvās sastāvdaļas un radīta, izmantojot progresīvas modernās biotehnoloģijas. Līnijas aktīvās sastāvdaļas veicina ādas tonizēšanu, piedalās šūnu antioksidantu mehānismā, palīdz atbrīvoties no celulīta un “pāraudzina” adipocītu vielmaiņu. 

Video

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Kā notiek veselības tehnoloģiju izvērtēšana? Kādas Eiropas labās prakses veselības jomā būtu vērtīgi ieviest Latvijā? Un vai Latvija aktīvi pārņem dažādas inovācijas, tai skaitā veselības tehnoloģiju jomā? Uz šiem un citiem jautājumiem raidieraksta "Inovācijas veselībā" sērijā atbildēja Zāļu valsts aģentūras direktorei Indra Dreika.

Produktu testi

SILMACHY sejas attīrītāji – efektīva un videi draudzīga ādas kopšana jutīgai un taukainai ādai

SILMACHY sejas attīrītāji – efektīva un videi draudzīga ādas kopšana jutīgai un taukainai ādai

Jūlijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Silmachy remedies” piedāvā testēt cietos sejas attīrītājus – rozā mālu sejas attīrītāju normālai un jutīgai ādai un attīrītāju ar tējas koka eļļu kombinētai un taukainai ādai.

Testa rezultāti: VIZEO – atbalsts nogurušām acīm

Testa rezultāti: VIZEO – atbalsts nogurušām acīm

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt pavisam jaunu zīmolu un produktu – VIZEO, kas atbalsta acis mūsdienu digitālajā laikmetā. Medicine.lv lasītājiem bija unikāla iespēja būt vieniem no pirmajiem, kuri iepazīstas ar šo produktu.

Testa rezultāti: Coral Artichoke – augu komplekss maigam aknu un gremošanas sistēmas atbalstam

Testa rezultāti: Coral Artichoke – augu komplekss maigam aknu un gremošanas sistēmas atbalstam

Maijā redakcija sadarbībā ar starptautisko zīmolu Coral Club piedāvāja testēt Coral Artichoke – augu kompleksu maigam aknu un gremošanas sistēmas atbalstam, kas izveidots, balstoties uz artišoka, mārdadža, cigoriņa un kukurūzas zīda ekstraktiem.

VIZEO – atbalsts nogurušām acīm 

VIZEO – atbalsts nogurušām acīm 

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvā testēt pavisam jaunu zīmolu un produktu – VIZEO, kas atbalsta acis mūsdienu digitālajā laikmetā. Medicine.lv lasītājiem ir unikāla iespēja būt vieniem no pirmajiem, kuri iepazīstas ar šo produktu.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

“TZMO Fonds Kopā mainām pasauli”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

“TZMO Fonds Kopā mainām pasauli”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Ar brīnišķīgām emocijām un jauku kopā būšanu 5. un 6. jūnijā LFF Sporta un atpūtas bāzē ir noslēdzies jau 19 Seni Cup 2025 futbola turnīrs, kuru TZMO Fonds rīko cilvēkiem ar īpašām vajadzībām no visiem Latvijas valsts un pašvaldību sociālās aprūpes centriem, kā arī dienas centriem.

LU RMK NRC Vaivari: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

LU RMK NRC Vaivari: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Ceļš uz masiera profesiju sākas LU Rīgas Medicīnas koledžā. Te nākamie masieri apgūst zināšanas, ko papildina reāla prakse – NRC "Vaivari" klīnikā. Nacionālais rehabilitācijas centrs "Vaivari" ir vieta, kur cilvēki ne tikai atveseļojas, bet arī iedvesmo. Te ir vajadzīgi aizrautīgi speciālisti – tādi, kas izvēlas masāžu kā sirdslietu.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Stereotaktiskās radioķirurģijas centrs SIGULDA, SIA

Stereotaktiskās radioķirurģijas centrs SIGULDA, SIA

Kontakti

  1. +371 20270077
  2. info@cyberknife-sigulda.com
  3. request@cyberknife-sigulda.com
  4. https://cyberknife-sigulda.com/

Darba laiks

  • P.900-1800
  • O.900-1800
  • T.900-1800
  • C.900-1800
  • P.900-1800
  • S.-
  • Sv.-

Juridiskie dati

  1. 40103771667
  2. LV40103771667
  3. 21.03.2014
  4. Lakstīgalas iela 13, Sigulda, Siguldas nov., LV-2150
  5. 2024

Apraksts

Moderna diagnostika. Inovatīvas tehnoloģijas. Profesionāla komanda. Mājīga atmosfēra. Radioķirurģijas centrs Sigulda piedāvā labdabīgu un ļaundabīgu audzēju ārstēšanu ar Austrumeiropā modernāko robotu – CyberKnife® M6. Ar šo metodi var ārstēt primārus audzējus un metastāzes cilvēka ķermenī – galvā, mugurkaulā, prostatā, aknās, nierēs, plaušās un citur. CyberKnife robotizēto radioķirurģiju iespējams kombinēt ar citām audzēju ārstēšanas metodēm - ķirurģiju, staru terapiju un ķīmijterapiju. Mūsu speciālisti ir gatavi jums palīdzēt!

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Cyberknife, Cyberknife priekšrocības, kibernazis, robotizētā radioķirurģija, stereotaktiskā radioķirurģija, vēža ārstēšana, meningioma, neirinoma, Švanoma, auss nerva meningioma, acs melanoma, uveālā melanoma, trigeminālā neiralģija, vēža metastāzes galvā, prostatas vēzis, oligometastātisks prostatas vēzis, prostatas audzējs, prostatas vēža metastāzes, prostatas vēža recidīvs, vēža ārstēšana Siguldā, Radioķirurģijas centrs Sigulda, vēža ārstēšana ar Cyberknife, AVM, Arterio-venozā malformācija, galvas audzēju ārstešana, audzēju ārstēšana, SRC Sigulda, Siguldas slimnīcas radioķirurģijas centrs, metastāzes aknās, metastāzes plaušās, metastāzes galvas smadzenēs, metastāzes mugurkaulā, metastāzes limfmezglos, ķīmijterapeita konsultācijas, audzējs, audzēji, ļaundabīgs audzējs, vēzis, ķirurgs, radioķirurģija, staru terapija, ķīmijterapija.


Vairāk

Foto 5

Siguldas slimnīcas Radioķirurģijas centrs
Vēža ārstēšana
Audzēju ārstēšana
Ķīmijterapeita konsultācijas
Metastāžu ārstēšana

Mājas lapa internetā