Desmit produkti stiprai imunitātei
Imūnsistēma ir cilvēka galvenais ierocis cīņā ar vīrusu infekcijām un hroniskām kaitēm. Tā ir sarežģīts mehānisms, ko ietekmē dažādi dzīvesveida faktori – mūsu ikdienas gaitas, emocionālais stāvoklis, fiziskās aktivitātes un uzturs, ko lietojam. Stiprini imunitāti, iekļaujot ēdienkartē šos 10 veselīgos produktus!
Jogurts
Jogurts bez saldinātājiem un piedevām ir dabisks probiotiķis – tas satur dzīvotspējīgas labvēlīgās baktērijas, kas uzlabo ne tikai gremošanas trakta darbību, bet arī organisma veselību kopumā. Zinātnieki no Vjennas universitātes secinājuši, ka cilvēkiem, kas ik dienu lietojuši uzturā probiotikas, gada laikā bijis par 33% mazāk slimības dienu nekā tiem, kas to nav darījuši.
Ķiploki
Ķiploka sastāvā ir vērtīgas vielas, kas cīnās ar infekcijām un baktērijām. Pētnieki uzskata, ka neapstrādātu ķiploka daiviņu pievienošana ēdienam mazina iespēju saaukstēties.
Vistas zupa
Vistas zupa darbojas līdzīgi kā medikamenti pret klepu – mazina iekaisumu un gļotas kaklā, liecina Nebraskas universitātē veikts pētījums. Vistas zupa ierobežo balto asinsķermenīšu pārvietošanos un pālēnina šūnu koncentrēšanos plaušu rajonā, līdz ar to atvieglojot saaukstēšanās simptomus. Pētniekiem tā arī neizdevās noskaidrot, kurai no zupas sastāvdaļām piemīt ārstnieciskās īpašības, tāpēc pieņemts, ka, vārot zupu, iespējams, veidojas kāda sarežģīta ķīmiskā reakcija.
Tēja
Silta tēja ne tikai nomierina iekaisušu kaklu, bet arī palīdz cīnīties pret vīrusiem jau laikus. Hārvardas universitātes zinātnieki atklājuši, ka cilvēkiem, kas divu nedēļu garumā ik dienu izdzēra piecas tasītes melnās tējas, asinīs bija vairāk imunitāti stiprinošu olbaltumvielu interferonu.
Sēnes
Dažādas ēdamās sēnes veicina balto asins šūnu veidošanos organismā, palīdzot tam pretoties infekcijām un regulējot ķermeņa spēju cīnīties ar nelabvēlīgām baktērijām.
Zemenes
Zemenes, tāpat kā citrusaugļi, ir bagātīgs C vitamīna avots. Šis vitamīns spēj tikt galā ar vīrusu, vēl pirms tu esi sajutis, ka esi slims un palīdz novērst slimību, ja lieto to, sajūtot pirmos simptomus. Tāpat tas lieliski palīdz cīnīties ar stresu, stiprina kapilārus, ražo kalogēnus un pilda antioksidējošas funkcijas.
Briseles kāposti
Briseles kāposti uzlabo aizkrūtes dziedzera darbību. Šis dziedzeris atbild par vairākām imūnsistēmas funkcijām. Tāpat tie ir vērtīgs C vitamīna, minerālvielu un antioksidantu avots.
Auzu pārslas
Auzu pārslās atrodams beta-glikāns, kam piemīt antibakteriālas un antioksidējošas īpašības. Tāpat auzās atrodama arī virkne citu vērtīgu vielu, kas kontrolē vielmaiņu, uzlabo asins recēšanu, attīra organismu no šlakvielām, normalizē aknu un plaušu darbību, kā arī sniedz tev nepieciešamo enerģijas devu.
Burkāni
Burkāni, saldie kartupeļi, spināti, ķirbji, tomāti un vairāki citi augļi un dārzeņi ir tik vērtīgā beta karotīna avots. Tas stimulē imūnsistēmu, palielinot to šūnu skaitu, kas organismā cīnās pret infekcijām, un ir spēcīgs antioksidants, kas palīdz ierobežot brīvos radikāļus.
Tumšā šokolāde
Tumšā šokolāde ir viens no vērtīgākajiem cinka avotiem – tas samazina infekciju risku, kā arī veicina balto asinsķermenīšu veidošanos. Svarīgi izvēlēties tieši dabīgu un nesaldinātu šokolādi.