10 padomi veiksmīgai detoksikācijai
Foto: Bhumika Bhatia / flickr.com
Nelielas izmaiņas savā ikdienā un attieksmē pret produktiem, ēdiena gatavošana un veselību liek apzināties, ka dzīve vēl nebūt nav beigusies, tāpēc ir vērts ēst tā, lai varētu justies jaunāks.
Atjaunināšana ir ne tikai atbrīvošanās no grumbām. Tā dod arī vairāk spēka un enerģijas, lielāku izturību un labāku spēju pielāgoties mainīgajiem apstākļiem. Atjaunināšana pārliecina nekad nenolaist rokas un no sirds izbaudīt visu, ko sniedz dzīve. Izmaiņas vienmēr ir saistītas ar izaicinājumiem gan mūsu prātam, gan ķermenim, turklāt tie var rasties visnepiemērotākajā brīdī.
Neatkarīgi no attieksmes visi zina, ka detoksikācija viņus ietekmēs pozitīvi. Tikai retais pēc šīm divām nedēļām nejutīs pacilātību un pārliecību, kas ir paveikts labs darbs.
1 Diena jāsāk ar mājās spiestu, uzturvielām bagātu sulu, vai arī ar siltā ūdenī izspiestu citronu, ko iedzer tukšā dūšā, pusstundu pirms brokastīm.
2 Katru dienu ir jāēd brokastis, pusdienas un vakariņas. Ņemiet vērā, ka pirmās un otrās nedēļas produktu klāsts savstarpēji atšķiras!
3 Jāizvēlas katrai sezonai atbilstoši, ekoloģiski audzēti augļi un dārzeņi. Ja tas ir dārgi, jāiegādājas augļu un dārzeņu mazgāšanas līdzeklis (pieejams veselīga uztura veikalos), kas attīrīs virsmas no ķīmiskajām vielām un vaska.
4 Maltītēm un sulām katru dienu ir jāizmanto vismaz daži no šiem detoksicējošajiem dārzeņiem: sparģeļi, bietes, brokoļi, Briseles kāposti, kāposti, ziedkāposti, mangoldi, cigoriņi, fenhelis, ķiploki, lapu kāposti, puravi, sinepju sēklas, sīpoli, redīsi, rukola, jūras aļģes, saldie kartupeļi un avotkreses. Tāpat nevajag aizmirst par svaigiem burkāniem, spinātiem un tomātiem: tie satur daudz glutationa - proteīna, kas izvada toksīnus no organisma.
5 Katru dienu ir jāapēd daži no šiem attīrošajiem augļiem: āboli, greipfrūti (abi satur daudz glutationa), citroni, papaja un ananasi; tie veicina gremošanu un stimulē detoksikācijas procesu.
6 Katru dienu ir jāuzņem 45 g proteīnu - šo daudzumu nosaka ķermeņa svars. To var izdarīt, ēdot pupiņas, aunazirņus, lēcas, tofu, riekstus, sēklas, olas un kazas/aitas/bifeļmātes jogurtu vai sieru. Proteīnu avots ir katru dienu jāmaina.
7 Katru dienu ar uzturu jāuzņem omega-3 taukskābes. Ēdiet valriekstus, ķirbju sēklas, linsēklas, sarkanās pupiņas, tofu un svaigas sojas/edamame pupiņas! Šie produkti satur daudz omega-3 taukskābju. Ēdiet valriekstus, ķirbju sēklas, linsēklas, sarkanās pupiņas, tofu un svaigas sojas pupiņas! Šie produkti satur daudz omega-3 taukskābju, kam piemīt pretiekaisuma iedarbība, spēja uzlabot garastāvokli, stiprināt imunitāti, veicināt smadzeņu darbību un atmiņu, kā arī padarīt ādu elastīgu, bet nagus - stiprus.
8 Neizlaidiet maltītes! Pretējā gadījumā jau pēc dažām stundām izsalkums būs tik liels, ka jūs pārtrauksiet detoksikāciju, apēdot to, kas gadīsies pa rokai! Ja vēlaties ko uzkost, apēdiet dažus augļus vai arī dienišķo saldo ēdienu.
9 Vēl ir nepieciešams kvalitatīvs negāzēts minerālūdens vai filtrēts ūdens; katru dienu vajadzētu izdzert 8 glāzes, lai aizskalotu atkritumus.
10 Lai palīdzētu detoksikācijā iesaistītajiem orgāniem, var izmēģināt lietot kādus no augiem.
IESPĒJAMIE IEGUVUMI
- Labāka spēja koncentrēties
- Skaidrāks prāts
- Dzidras acis
- Viegluma un "tīrības" sajūta
- Mazāka kāre pēc cukura
- Mirdzoša āda
- Uzlabota gremošana
- Mazāk dusmu
- Mazāk trauksmes/panikas
- Mazāk apduluma no rītiem
- Jauneklīgāks izskats un pašsajūta
- Vairāk možuma
- Vairāk enerģijas
- Nav migrēnas/galvassāpju
- Nav pirmsmenstruāciju sindroma
- Spīdīgāki mati
- Labāks miegs
- Agrāka pamošanās
- Svara zudums
KĀ PAĀTRINĀT DETOKSIKĀCIJU
Šie padomi palīdzēt paātrināt progresu detoksikācijas laikā; tos var izmantot arī vēlāk.
- Katru dienu ir jādodas pastaigāties - var aizņemties suni, ja sava nav. Pastaiga pēc ēšanas mazina stresu, nostiprina muskuļus un samazina tauku, cukura un hormonu līmeni asinsritē, ļaujot labāk īstenot atjaunināšanu.
- Elpojiet dziļi! Plaušas palīdz izvadīt toksīnus, un dziļa elpošana palielina skābekļa piegādi organismam; tas palīdz atslābināties un izbaudīt dzīvi. Dziļā elpošana ir jāveic trīs reizes dienā. Vispirms ieelpojiet, skaitot līdz četri, tad uz vienu skaitli aizturiet elpu, izplešot vēderu, bet tad lēni izelpojiet, skaitot līdz seši. Tad atpūtieties; atkārtojiet piecas reizes.
- Katru dienu ar saru suku veikta masāža uzlabo detoksikāciju, stimulējot limfas cirkulāciju un toksīnu izvadi caur ādu. Vieglām apļveida kustībām sāk masēt pēdas, tad pāriet uz kājām - no priekšpuses un mugurpuses. Tad sāk masēt pirkstus, pāriet uz rokām un visbeidzot izmasē rumpi no priekšpuses un no mugurpuses, virzienā uz sirdi. Pēc tam nomazgājas dušā.
- Pēc pamošanās katru dienu nokasiet mēli un vērojiet, kā plikuma slānis detoksikācijas laikā maina krāsu un kļūst arvien plānāks. Tā ir zīme, ka organisms strādā, lai atbrīvotos no toksīnu krājumiem.
- Vannai var pievienot 6-8 pilienus nomierinošas, saldi smaržojošas detoksicējošas eļļas, piemēram, greipfrūtu, fenheļa, ģerāniju, īlangīlanga eļļas. Tā palīdzēs atslābināties un pastiprinās detoksikācijas efektu.