Dabas spēks Jūsu zobu un smaganu veselībai...
Vitadent – kontrollierte Naturkosmetik
Pēdējo 10-20 gadu laikā Eiropā palielinājies dažādu slimību, ļaundabīgo audzēju, pārtikas skandālu un pat dažādu slimību uzliesmojumi, kas iedzīvotājiem liek izvēlēties dārgāku, bet veselīgāku – bioloģiski audzētu pārtiku un higiēnas preces, kurās produktos esošās sastāvdaļas ir no bioloģiskām jeb "zaļajām" saimniecībām.
Jātzīmē, ka bioloģiski tīras produkcijas ražošanas izmaksas ir augstākas nekā tradicionālās lauksaimniecības produkcijas ražošanas izmaksas. Dabīgās izejvielas ir līdz pat 20 reizēm dārgākas, kā ķīmiski vai sintētiski radītās, jo tehnoloģiski sarežģītāk panākt vajadzīgo konsistenci, pietiekami ilgu glabāšanas termiņu, patīkamu krāsu un citas nianses.
" Bioloģisks" nozīmē to, ka:
netiek izmantoti nekādi pesticīdi, kas saindē augsni un ūdeni un ir kaitīgi lauksaimniecībā nodarbinātiem;
nepastāv nekādas mākslīgā mēslojuma noteces, kas saindē upes, ezerus un jūru;
mums visiem tiek nodrošināta veselīgāka vide.
Ņemot vērā esošo pieprasījumu un "modi", daudzi ražotāji cenšas izlikties par dabīgiem (pielieto efektīvu reklāmu, kā rezultāts – veiksmīga pārdošana), piedāvājot pircējiem "dabīgu izvēli", "dabas iedvesmoti", "aromterapija", "ar augu ekstraktiem".
Būtiskākais ielūkoties kosmētikas sastāvā – redzams, ka pamatā tā sastāv no naftas pārstrādes produktiem – parafīna, minerāleļļām, mākslīgām smaržvielām, no sintētiskiem polimēriem – silikons, emulgatori, polientilēnglikoli (PEG), konservantu parabēnu, sintētiskas krāsvielas u.c. vielām. Dažreiz redzams, ka sastāvā ir kāds augu ekstrakts, bet bez garantijas, ka tas iegūts no ekoloģiski audzēta auga.
Lai izvēlētos patiešām dabīgu kosmētiku ir trīs iespējas:
1. izvērtēt kosmētikas līdzekļa sastāvdaļu sarakstu;
2. izvēlēties noteiktas firmas produktus (ir precīza informācija, ka tā ražo tikai dabīgu kosmētiku);
3. izvēlēties sertificētu kosmētiku, kuras dabiskumu pārbaudījuši neatkarīgi institūti un kura marķēta ar attiecīgu emblēmu.
Dabīgās kosmētikas ražošanā ir iekļautas ap 690 atļautām vielām, turpretī parastajā kosmētikā ir atļauts izmantot vairākus tūkstošus vielu. Eiropā dabīgu kosmētiku sertificē vairākas organizācijas. Starp tām jāmin BDIH (Das Bundesverband Deutscher Industrie – un Handelsunternehmen für Arzneimittel, Reformwaren, Nahrungsergänzungsmittel un Körperpflegemittel), kura apvieno vairāk kā 50 Eiropas ražotāju, kas sertificē savus izstrādājumus pēc šī sistēmas ( sīkāk info www.kontrollierte-naturkosmetik.de), kā arī Organisation Ecocert. Tās emblēma pamatā redzama uz Francijā ražotas biokosmētikas (sīkāk info www.ecocert.fr)
Latvijas tirgum šodien tiek piedāvāta jauna dabīga zobu pasta līnija no vācu ražotāja Dental-kosmetik Vitadent®. Visi Vitadent® līnijas produkti atbilst BDIH kritērijiem. Zobu pastas nesatur konservantus, organiski-sintētiskas krāsvielas, sintētiskas smaržvielas, ģenētiski modificētas vielas, silikonu, parafīnu un citus naftas produktus. Ražotājs garantē, ka galaprodukts gan ražošanas, gan pārbaužu procesā nav testēts uz dzīvniekiem.
Vitadent® zobu pastas satur nepieciešamo fluoru, ņemot vērā situāciju, ka Latvijā ir vidēji zems fluora saturs dzeramajā ūdenī ( 0,18 mg /1 - 1,2 mg /1), tāpēc ļoti nepieciešama ir fluoru saturošu līdzekļu lietošana. Pēc Asoc. prof. Andas Brinkmanes vārdiem: "Fluoru saturošas zobu pastas ir vienīgais efektīvākais, viegli pieejamākais individuālās profilakses veids visu vecumu cilvēkiem". Zobu pastu sastāvā esošais ksilīts ir dabīgs no koksnes iegūts saldinātājs, kā arī mitrinātājs, kas piešķir plastiskumu un spīdīgumu zobu virsmai. Ksilīts mazina zobu bojāšanos un palielina zobu remineralizāciju.
Vitadent® zobu pastu sastāvā ir daudz un dažādi augu ekstrakti (ekstrakts no salvijas lapām, ekstrakts no rozmarīna lapām, ekstrakts no brūnaļģes žāvēta lapoņa, ekstrakts no lotosa ziediem, no Damaskas rozes ziediem, ekstrakts no bambusa lapām un stumbriem, ekstrakts no ingvera saknēm, eļļa no saflora sēklām, eļļa no rīsu dīgļiem, eļļa, ko izspiež no apelsīnu koka nobrieduša augļa svaigas mizas), kas iegūti no bioloģiskajām jeb "zaļajām" saimniecībām.
Zeme, saule un gaiss dod enerģiju. Jo vairāk uzturamies dabā, pie dabas, dabiskā vidē, jo veselāki esam. Smaidam ir liela nozīme mūsu savstarpējā komunikācijā, mēs visi vēlamies, lai tas būtu skaists un patīkams. Lai tā būtu, mūsu zobiem un smaganām ir jābūt veselām un koptām. Mums paliek brīvība pašiem izvēlēties to labāko...