medicine.lv skaitļos

Lietotāji online184
Aktīvie uzņēmumi12797
Nozares raksti1633
Ekspertu atbildes21477
Cukura diabēts. Kā sadzīvot? : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Cukura diabēts. Kā sadzīvot?

Banner 280x280

Intervija ar Dr. med. Ilzi Konrādi

Ārste endokrinoloģe Dr. med. Ilze Konrāde, klīniskā slimnīcā "Gaiļezers" strādā jau no 1998.gada. Viņai cilvēku šaubas un bažas labi zināmas. Viena no pirmajām sarunām ar cilvēku, kam atklāts cukura diabēts, ir par insulīnu. No insulīna pacienti baidās visvairāk. Bet tam nav pamata. Pirmkārt, insulīna terapija nav jāuzsāk visiem. Otrkārt, tai vienmēr nav jābūt ilgstošai. Dažreiz pietiek divas līdz četras nedēļas, kamēr glikozes līmenis asinīs stabilizējas. Pēc tam cilvēks var pāriet uz tabletēm. Situāciju aizkuņģa dziedzerī var salīdzināt ar smagu darba slodzi. Līdzīgi kā cilvēks spēj saspringti strādāt divas, trīs, varbūt četras nedēļas, bet tad viņš tā nogurst, ka vispār vairs nevar pastrādāt. Līdzīgi ir ar β beta šūnām, kas ražo insulīnu. Tās var ilgstoši strādāt un cīnīties ar paaugstināto cukura līmeni asinīs, bet pienāk brīdis, kad tās vairs to nespēj. Tad nepieciešamas īslaicīgas insulīna injekcijas. Medicīniskā valodā to sauc – glikozes toksiskais efekts uz beta šūnām. Glikoze, protams, nav inde. Tā tikai pārstimulē insulīna sekrēciju, bet insulīna injekcijas tādējādi atslogo nogurušās β beta šūnas. Šādu īslaicīgu insulīna terapiju reizēm lieto arī, ja cilvēks saslimst ar plaušu karsoni, bronhītu vai angīnu. Jebkura blakus slimība ar iekaisumu un temperatūru 4–5 reizes palielina to hormonu līmeni asinīs, kas izsauc cukura paaugstināšanos.

No insulīna nav jābaidās. Tā nav narkotika. Pie tā nepierod. Bet, protams, tas nenozīmē, ka jebkuram pacientam piemērota tikai īslaicīga insulīna terapija. Dažiem cilvēkiem ir individuāli veselības diktēti faktori, kas neļauj lietot cukura līmeni pazeminošās tabletes. Tas attiecas, piemēram, uz pacientiem, kas slimo ar C tipa hepatītu vai aknu cirozi, jo tad aknas nespēj šīs tabletes pārveidot un izvadīt no organisma.

Nedrošība cilvēkā tomēr paliek.
Ko es drīkstu ēst? Vai varu strādāt dārzā?

Vislabākais jau laicīgi – pirms nākšanas pie speciālista, pārdomāt savus ikdienas ēšanas paradumus un tos tad arī apspriest. Vizītē ārsti var ātri atkārtot parasti visiem zināmas lietas, kā – neēdiet cukuru un saldumus, atcerieties par "slēptajiem taukiem" salami desā un treknā pastētē, nelietojiet smērējamos taukus kā sviestu vai margarīnu; necepiet, bet sautējiet, lietojiet vājpiena produktus u.t.t. Pacients to visu noklausās un pašās sarunas beigās paziņo: "Bet es jau neko no tā, dakter, nedaru!" Lai varētu patiešām dot cilvēkam vērtīgus padomus, derētu redzēt viņa ikdienas ēdienkarti vienai dienai. Tad mēs nestāstītu neko lieku, bet praktiski izanalizētu konkrētā cilvēka pieradumus. Piemēram, ja viņš brokastīs ēd olu un vājpiena biezpienu ar banānu, mēs ieteiktu banānu aizvietot ar sakapātiem dārzeņiem, pievienojot nesaldinātu jogurtu.

Cilvēkiem ir diezgan daudz stereotipu. Lielākā daļa pacientu zina – ja atklāts cukura diabēts , nedrīkst ēst cukuru un saldumus. Lielākā daļa to rūpīgi cenšas ievērot. Viņu atļaušanās aprobežojas ar vienu bulciņu , kūciņu vai konfekti reizi nedēļā. Bet tā ir tikai viena problēmas puse. Ogļhidrātus mēs uzņemam ne tikai ar saldumiem, bet arī ar maizi, putru, augļiem. Rupjmaize būtībā ir tāds pats ogļhidrātu avots kā baltmaize vai kūka. Tā gan uzsūcas nedaudz lēnāk, tomēr ietekme uz glikozes līmeni asinīs ir līdzīga.

Ir vēl citi mīti par uzturu. Piemēram, tiek ieteikts reizi gadā ievērot sulu kūri. Labi – jūs izvēlaties bērzu sulu... Bet no kā tad tā sula rūgst? Taču no tā, ka tajā ir daudz cukura. Rezultātā – sulu kūre nozīmīgi paaugstina cukura līmeni asinīs. Cits piemērs – zemenes, arbūzi, citi augļi un ogas. Tajos visos ir cukurs. Praksē pierādījies, ka pēc zemeņu laika mums parādās vairāk pacientu ar paaugstinātu cukura līmeni. Tas nenozīmē, ka jūs nedrīkstat apēst bļodiņu zemeņu. Bet pusdienās pēc tam jums jāēd tikai liesa liellopu gaļu ar salātiem bez kartupeļiem, rīsiem vai maizes. 

Tomēr to visu, protams, nevar apgūt tikai vienā vizītē pie ārsta... Jāapgūst jau arī vēl paškontrole, maizes vienību rēķināšana, akūto situāciju aptveršana... Kur un kā mācīties?

Pašā sākumā, kad sāku strādāt endokrinoloģijas nodaļā, mans darbības lauks bija pacientu apmācība, tādēļ esmu praksē pārbaudījusi, ka visefektīvākā terapija, vismodernākie insulīni, pat insulīna pumpis, neko daudz nepalīdzēs, ja cilvēkam nebūs izpratne un zināšanas par to, kā uzturs un fiziskā slodze maina cukura līmeni asinīs.

Endokrinoloģija ir tā medicīnas nozare, kur individuālais kontakts ar pacientu un viņa apmācība ir neaizstājama. Latvijas Endokrinologu asociācija centīsies veicināt šīs saiknes veidošanos, jo, diemžēl, diabēta pacientu apmācības kabinetu skaits ir samazinājies. Tie pacienti, kuri šādā apmācībā bijuši, zina, ka tas ir diezgan laikietilpīgi. Programma ietver it kā vienkāršas lietas, bet katrai no tām var būt savas nianses, jo katrs pacients ir atšķirīgs. Apmācība var būt gan individuāla, gan grupās. Individuālās apmācības priekšrocība ir tā, ka iespējams tikt galā ar konkrētā cilvēka tieši viņu traucējošo problēmu. Savukārt, grupu apmācībā man patīk tas, ka tā ir vairāku pacientu pieredze. Un dažreiz pacientiem ļoti lietderīgi dzirdēt, kā kāds cits cilvēks ticis ar problēmu galā. Ja šādu diskusiju vada pieredzējis speciālists, tā var būt ļoti efektīva. Piemēram, kāds apgalvo, ka var neko no medikamentiem nelietot, tikai dzert zāļu tējas. Bet grupā savukārt atrodas kāds, kas to jau ilgāku laiku izmēģinājis, bet šāda terapija nav devusi gaidīto rezultātu, glikozes līmenis asinīs pieaudzis tik ļoti, ka nu jāsāk lietot insulīns. Dažreiz tieši cita cilvēka pieredze ir iedarbīgāka kā ārsta padoms.

Šobrīd apmācības notiek klīnikā "Gaiļezers", P. Stradiņa KUS un arī individuāli pie endokrinologiem ambulatori. Situāciju sarežģī tas, ka valsts neapmaksā endokrinologu māsu darbu. Tieši patlaban Latvijas Universitātē par Eiropas naudu ir noorganizēti speciāli kursi, kur māsas apgūst diabēta aprūpes māsai nepieciešamās zināšanas un prasmes. Tieši māsiņām pacientu apmācībā ir milzīga nozīme. Bieži vien cilvēkam neērti ar savu jautājumu apgrūtināt ārstu, bet ar māsu var no sirds parunāties, tad svarīgi, lai atbildes būtu kompetentas. Ļoti gribētos, lai arī pie mums celtos māsu prestižs, kas citās valstīs ir daudz augstāks.

Vai ir kādi jaunumi tieši cukura diabēta ārstēšanā?

Ar gandarījumu var teikt, ka arī Latvijā tagad ir divas jaunas zāļu klases.

Zarnu hormoni pētīti jau ļoti sen. 80. gadu beigās Vācijā, Amerikā un Dānijā tika pierādīts, ka zarnās ir peptīds, kas atbrīvojas tieši pēc ēdienreizes. To sauc par glikagonam līdzīgo peptīdu vai saīsināti GLP1. Tā ir viela, kas palēnina kuņģa tukšošanās ātrumu un paātrina sāta sajūtu. Insulīna sekrēciju tā stimulē tikai tad, ja glikozes līmenis asinīs ir lielāks par 4,95 mmol/l, tādejādi nevar izraisīt hipoglikēmiju. Šī viela samazina glikagona sekrēciju, tātad to hormonu darbību, kas veicina glikozes paaugstināšanos. Tie visi ir procesi, kas svarīgi cukura diabēta pacientiem. Bet diemžēl šī viela pēc rašanās sabrūk dažu minūšu laikā, tādēļ ļoti ilgi nevarēja atrast veidu, kā to izmantot medicīnā. Pēc ilgiem pētījumiem farmācijas industrija un zinātniskās laboratorijas tagad radījušas zāles – šķēlējenzīma inhibitoru, kas neļauj tai vairs tik ātri sašķelties vai izmanto molekulas, kurām šķēlējenzīms netiek klāt. Šo zāļu klasi sauc par inkretīniem. Tā ir arī kompensējamo zāļu sarakstā. Tātad, ja neizdodas panākt pacientam labu diabēta kompensāciju ar līdzšinējiem līdzekļiem, var izrakstīt inkretīnus.

Kompensējamo zāļu sarakstā parādījies arī tāds medikaments, kura molekula līdzīga dabiskajai, bet šķēlējenzīms netiek klāt. Šāda ideja radās, kad atklāja ķirzaciņu – inzobi, kura ēda tikai 5–6 reizes gadā. Tās siekalas saturēja tādu vielu kā eksendīns, kam piemīt visi GLP1 efekti. Šīs ir injicējamas zāles, bet tas nav insulīns. Zāles veicina ātrāku sāta sajūtu, kā rezultātā daži šo zāļu lietotāji ir zaudējuši pat 15 kilogramus svara. Šis medikaments pagaidām gan prasa diezgan lielu pacienta līdzmaksājumu. Protams, izvērtēt, vai kāds medikaments piemērots pacientam, var tikai ārsts. Nav tāda viena medikamenta, kas palīdzēs visiem.

Kāda ir statistika?
Vai Latvijā ir daudz cukura diabēta pacientu?

Šobrīd Latvijā oficiāli ir apmēram 70 tūkstoši diabēta pacientu. Skaits katru gadu pakāpeniski pieaug. Tas skaidrojams ar to, ka populācija Latvijā noveco. Pēc Latvijas Faktu veiktās aptaujas izriet, ka lielākā daļa cilvēku uzskata, ka cukura diabēts iedzimst. Protams, gēnus mēs mantojam un insulīna rezistences gēni mums var būt arī iedzimti. Tomēr lielā mērā diabēta cēloņi meklējami arī mūsdienu dzīvesveidā. Lielveikali atrodas uz katra soļa. Fiziskā slodze uztura sagādāšanā ir minimāla. Latvijas iedzīvotāju vidū joprojām valda stereotips, ka cilvēkam, kas strādā, daudz jāēd. Mēs ēdam par daudz. Liela daļa cilvēku par maz arī guļ, bet miega trūkums arī ir stress organismam. Ikdienas stresa mums ir pa pilnam, bet fiziskās aktivitātes trūkst. Ja ir liekais svars, mēs skaidrojam, ka pacientam ir mazjūtība pret insulīnu. To var tēlaini iedomāties, kā atslēgu un slēdzeni. Normālas vielmaiņas gadījumā mums ir viena atslēga un viena slēdzene. Pie insulīna rezistences mums ir trīs, četras un vēl vairāk atslēgas , lai atvērtu šo slēdzeni. Pie fiziskas aktivitātes mēs intensificējam asinsriti un muskuļos samazinām šo insulīna rezistenci – glikozes vielmaiņa paliek aktīvāka, jo muskulis vairāk patērē glikozi, tā labāk tiek iekšā šūnā. Jo mēs vairāk kustamies, jo veselīgāki esam! Katram vajadzētu vismaz pusstundu dienā ātrā solī pastaigāties. Varētu arī dejot vai nodarboties ar šobrīd populāro nūjošanu. Var izvēlēties to, kas patīk.

Kādi jautājumi interesē Jūs?
Ar ko saistīts jūsu zinātniskais darbs?

Jau mācoties Jauno mediķu skolā, tātad pirms Medicīnas akadēmijas, mani likās ļoti interesanti, ka viela pat ļoti mazā koncentrācijā var izmainīt visu vielmaiņu organismā. Un objektīvi novērtējot savas personīgās īpašības es apzinos, ka nevarētu būt dzīvības glābēja reanimatoloģijā, bet man daudz labāk patīk rakt dziļumā, meklēt parādību saknes, analizēt sarežģītus molekulāros mehānismus. Tas ir tieši tas, ko man ļauj un liek darīt endokrinoloģija. Jau vairāk kā piecus gadus es nopietni nodarbojos ar cukura diabēta vēlīno komplikāciju patoģenēzes dziļāku pētīšanu. Pastāvīgi paaugstināts glikozes līmenis asinīs rada izmaiņas audos, ko saucam par cukura diabēta vēlīnajām komplikācijām. Acu tīklenē izmainās endotēlija šūnas sīkajos asinsvados, sākas diabētiskā retinopātija. Cukura diabēta izraisīto mikroangiopātiju nierēs un tai sekojošo nieru bojājumu sauc par diabētisko nefropātiju. Līdzīgi arī nervu gaļos. Mana pētījuma uzdevums ir izprast paša cilvēka dabas doto organisma aizsardzības sistēmu, kas varētu aizkavēt šo komplikāciju attīstību. Katrā cilvēkā ir speciāla enzīmu – glioksilāžu sistēma, kas neļauj olbaltumam saistīties ar glikozi, tādējādi novēršot šo vēlīno
komplikāciju attīstības sākšanos.

Jūs esat Latvijas Endokrinologu asociācijas priekšsēde?
Kādi ir asociācijas plāni tuvākajā laikā?

Vispirms jau sakārtot cukura diabēta pacientu apmācību, padarīt to pieejamu pacientiem. Tad esam plānojuši rudens pusē veicināt jaunu cukura diabēta gadījumu diagnosticēšanu, aktīvi nosakot glikozes līmeni asinīs riska grupām, jo zinām, ka agrīna diagnostika ir ļoti svarīga. Darbu un iecerētā ir ļoti daudz, bet par tiem labāk, kad tie būs pabeigti.

Interviju sagatavoja Rita Klindžāne.

Raksts publicēts sadarbībā ar Latvijas Diabēta Federācijas izdevumu SAULE.
 

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

  • INGVARS RASA 16.11.2017 11:28
    ​ZIŅA PLAŠSAZIŅAS LĪDZEKĻIEM Pasaules Diabēta dienā 2017 Rīgā ikviens bez maksas varēs pārbaudīt savu veselību! Latvijas Diabēta asociācija 4. novembrī no plkst. 10:00 līdz plkst. 14:00 aicina uz Pasaules Diabēta dienu 2017 Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā. Pasākumā ikviens bez maksas varēs pārbaudīt savu veselību, saņemt pieredzējušu speciālistu padomus un informācijas materiālus, tai skaitā - jauno Latvijas Diabēta asociācijas žurnāla "Diabēts un Veselība" numuru. SKAT ATTACHM Ingvars Rasa Latvijas Diabēta asociācijas prezidents mob tel. 29238563 e-pasts: dr.irasa@inbox.lv www.diabetsunveseliba.lv

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Endokrinoloģija / diabēts":

Uzņēmumi nozarē "Endokrinoloģija / diabēts"

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Vērtīgi padomi par veselību, uzturu, rehabilitāciju, skaistumkopšanu, farmāciju, veselīgu dzīvesveidu kā iedzīvotājiem, tā profesionāļiem. Portālā ir iespēja uzdot sev interesējošo jautājumu ārstiem-speciālistiem, piedalīties foruma diskusijās, kā arī atrast vajadzīgo preci vai pakalpojumu - pieejama informācija par vairāk nekā 12 000 nozares uzņēmumu. Ja tev ir medicīnas jomas uzņēmums vai esi nozares profesionālis - tava mērķauditorija ir portālā medicine.lv! Pastāsti par savu pakalpojumu vai preci, uzlabo atrodamību, stiprini reputāciju un iegūsti jaunus klientus, izvietojot portālā biznesa profilu, rakstus un banerus, kā arī izmantojot citus digitālā mārketinga risinājumus!

Nedēļas tēma

Šislera sāļi – tavai veselībai

Šislera sāļi – tavai veselībai

Grāmatas “Šislera sāļi” autori ir austrieši Tomass Feihtingers un Zuzana Nīdane-Feihtingere, mūsdienās ievērojamākie Šislera bioķīmijas eksperti, kas turpina V. Šislera darbu. Ar autoriem sarunājās grāmatas tulkotāja Laura Tidriķe.

Aktuālie piedāvājumi

Bioptron gaisma cīņā pret novecošanos

Bioptron gaisma cīņā pret novecošanos

Ādas izskatu ietekmē mūsu dzīvesveids, ēšanas paradumi, veselības stāvoklis, kaitīgie ieradumi, ģenētika un daudzi citi faktori. Labā ziņa – ikviena no mums var parūpēties par savu sejas ādu un aizkavēt ādas novecošanos – uzziniet vairāk par gaismas terapiju ar Bioptron!

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips ir kļuvis īpaši iecienīts gan profesionālu sportistu, gan arī amatieru vidū. Tas ir praktiski nemanāms, tajā pašā laikā sniedz neatsveramu atbalstu, piedāvājot plašas iespējas gan traumu profilaksē, gan arī ārstēšanā. Uzlabo kustību brīvību kopā ar TONUS ELAST kinezioloģisko teipu! Konsultējies ar speciālistu, lai noskaidrotu, kā kinezioloģiskais teips var palīdzēt tavā ikdienā!

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika pēdējos gados ir kļuvusi populāra, un veiktie pētījumi un testi nepārtraukti pēta to efektivitāti un drošību. Tāpat arī tiek vērtēta kolagēna produktu ietekme uz ādas elastību, mitrināšanu un grumbu samazināšanos.

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: Aknu sargs

Testa rezultāti: Aknu sargs

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Fito preparāti” piedāvāja izmēģināt dabīgu produktu aknu darbības veicināšanai.

Testa rezultāti: ho-fi® original Na+ hlorofilīns – Latvijas dabas sniegtais spēks organisma restartam

Testa rezultāti: ho-fi® original Na+ hlorofilīns – Latvijas dabas sniegtais spēks organisma restartam

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar zīmolu everlab® piedāvāja testēt ho-fi® original Na+ hlorofilīnu organisma restartam.

"Dr. Leopolds" krēms AMICOS un gels "KERELAST 30+" sausas un sabiezējušas ādas kopšanai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar "Dr. Leopolds" piedāvā testēt komplektu - krēmu "Amicos" sausai un sabiezējušai ādai un "Keralast 30+" gēlu sabiezējušas ādas un nagu kopšanai.

Pēdu krēms “Urea 20” sausu pēdu ādas kopšanai

Pēdu krēms “Urea 20” sausu pēdu ādas kopšanai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Gusto” piedāvā testēt pēdu krēmu “Urea 20” sausai pēdu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Jelgavas poliklīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jelgavas poliklīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jelgavas poliklīnika nodrošina pieejamus un kvalitatīvus medicīnas pakalpojumus diagnosticēšanā, slimību ārstēšanā, rehabilitācijā, slimību novēršanā un profilaktisku pasākumu veikšanā.

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgu komanda jau kopš kara sākuma Ukrainā sniegusi nenovērtējamu palīdzību, glābjot karā ievainotos cilvēkus. Latvijas mikroķirurgi - Olafs Libermanis un Mārtiņš Malzubris - nenogurstoši "labo" ievainotos cilvēkus.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Kontakti

  1. +371 67770711
  2. +371 67770727
  3. serviss@latvijastalrunis.lv
  4. https://medicine.lv/
  5. +371 67770557
  6. redakcija@medicine.lv

Darba laiks

  • P.800-1700
  • O.800-1700
  • T.800-1700
  • C.800-1700
  • P.800-1600
  • S.-
  • Sv.-

Juridiskie dati

  1. 40003050681
  2. 27.12.1991
  3. 17.10.2003
  4. Rīga, Blaumaņa iela 38/40, LV-1011
  5. 2023

Apraksts

Vērtīgi padomi par veselību, uzturu, rehabilitāciju, skaistumkopšanu, farmāciju, veselīgu dzīvesveidu kā iedzīvotājiem, tā profesionāļiem. Portālā ir iespēja uzdot sev interesējošo jautājumu ārstiem-speciālistiem, piedalīties foruma diskusijās, kā arī atrast vajadzīgo preci vai pakalpojumu - pieejama informācija par vairāk nekā 12 000 nozares uzņēmumu. Ja tev ir medicīnas jomas uzņēmums vai esi nozares profesionālis - tava mērķauditorija ir portālā medicine.lv! Pastāsti par savu pakalpojumu vai preci, uzlabo atrodamību, stiprini reputāciju un iegūsti jaunus klientus, izvietojot portālā biznesa profilu, rakstus un banerus, kā arī izmantojot citus digitālā mārketinga risinājumus!

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Medicīna, farmācija, rehabilitācija, veselība.

Medicīna, farmācija, rehabilitācija, veselība, ambulatorā palīdzība, ambulance, stacionārs, acu ārsts, ārstu komisijas, ārstu privātprakses, privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnika, poliklīnikas, veselības centri, dermatoloģija, diagnostika, elpceļu, plaušu slimības, endokrinoloģija, diabēts, fitoterapija, fleboloģija, vēnu saslimšana, gastroenteroloģija, gremošanas sistēma, ginekoloģija, dzemdības, kardioloģija, sirds un asinsvadu slimības, laboratorija, medicīnas iekārtas, instrumenti, piederumi, palīglīdzekļi, medicīnas literatūra, narkoloģija, atkarību ārstēšana, neiroloģija, nervu sistēmas saslimšanas, onkoloģija, ļaundabīgie audzēji, osteopātija, osteoporoze, otorinolaringoloģija, otolaringologs, LORS, pediatrija, bērnu veselība, plastiskā ķirurģija, rekonstruktīvā ķirurģija, podoloģija, pēdu aprūpe, vakcinācija, psiholoģija, psihoterapija, psihiatrija, reimatoloģija, kaulu, locītavu un saistaudu slimības, seksopatoloģija, seksuālā veselība, slimnīca, slimnīcas, stacionārs, traumatoloģija, ortopēdija, ķirurģija, triholoģija, matu veselība, uroloģija, veneroloģija, ādas veselība, zobārstniecība, mutes veselība, farmācija, homeopātija, medikamentu ražošana, aptiekas, rehabilitācija, fizioterapija, pirts, sauna, skaistumkopšanas salons, SPA, Biokosmētika, frizētavas, sanitārie dienesti, sociālā aprūpe, solārijs, veselības apdrošināšana, veselīgs uzturs, produktu testi, produktu atsauksmes, ziņas, medicīna enciklopēdija, digitālie pakalpojumi, reklāmraksti, baneri, biznesa profils, SEO, medicīnas ziņas, veselības padomi.


Vairāk

Saistītie resursi

Foto 7

medicine.lv aktuālie piedāvājumi
medicine.lv jautājumi un atbildes
medicine.lv meklēšana uzņēmumos
medicine.lv populārā medicīnas enciklopēdija pme
medicine.lv raksti
medicine.lv vizuālā reputācijas kampaņa
medicine.lv ziņas

Mājas lapa internetā