Covid-19 infekcijas ārstēšana mājas apstākļos
Skaidrs, ka šis vīruss ļoti atšķiras no citiem respiratoriem un gripas vīrusiem. Tas nemaz nav respirators, kaut arī ienāk caur elpošanas ceļiem. To vajadzētu nosaukt par asinsvadu vīrusu, jo tas izsauc asinsvadu iekšējā slānīša – endotēlija – iekaisumu un veido trombus vissīkākajos asinsvados, pilnīgi tos nosprostojot. Visbiežāk cieš plaušas, jo ap plaušu elpojošo struktūru – alveolām – atrodas ļoti sīku asinsvadu pinums ar ļoti plānām un "caurumotām" sieniņām, caur kurām asinīs no ieelpojamā gaisa ienāk skābekļa molekulas un ar izelpojamo gaisu iziet ārā CO2. Kad vīruss ar ieelpoto gaisu nonāk šajos asinsvados, tas izraisa asinsvadu endotēlija bojājumu, iekaisumu un trombozi. Gāzu apmaiņa caur alveolām vairs nevar notikt, cilvēks slāpst no skābekļa trūkuma, arī ventilācijas aparatūra ar intubāciju nevar palīdzēt, jo plaušu faktiski nav – ir plaušu masa pilna ar asinsvadu trombiem. Otra vājā vieta ir nieres, tur arī veidojas līdzīga aina, kad vīrus rada iekaisumu un trombozi asinsvadiņu kamoliņos – glomerulos, caur kuriem filtrējas urīns. Ja tas notiek, nieres nevar filtrēt urīnu, notiek organisma intoksikācija, glābt var "mākslīgā niere".
Cieš arī galvas smadzenes, no skābekļa bada sākas galvassāpes, var veidoties insults ar visām no tā izejošām sekām. Arī pēc pārslimošanas neviens gudrāks nav palicis.
Visnotaļ drūms skatījums uz vīrusa nedarbiem. Taču ir pētījumi un ārstēšana, kas vieš cerības.
Izrādās, Covid-19 slimību ir jāārstē pavisam citādi – ne tā, kā parasto respiratoro vīrusu vai gripas izsaukto infekciju, kuras gadījumā, mēs ārsti, aicinājām paciest temperatūru, jo, kad ir temperatūra virs 38°, organismā izstrādājas antivielas. Covid-19 gadījumā tieši temperatūras paaugstinājums veicina trombu veidošanos, tāpēc tā ir jāpazemina, turklāt nevis ar paraceptamolu vai kādu citu nespecifisko pretiekaisuma līdzekli, bet konkrēti ar aspirīnu. Lietojot aspirīnu, tiek nošauti 3 zaķi ar vienu šāvienu. Aspirīns darbojas kā antiagregants – neļauj salipt eritrocītiem un trombocītiem, darbojas pret iekaisumu, neļaujot darboties iekaisuma prostaglandīniem un, treškārt, mazina temperatūru, iedarbojoties uz temperatūru regulējošiem centriem galvas smadzenēs.
Diemžēl atšķirt akūtu respiratoru saslimšanu no Covid-19 sākuma stadijā nav iespējams pat ar testēšanu, tāpēc jāpieņem sliktākais un, sajūtot slimības simptomus, jālieto uzreiz aspirīns un citi līdzekļi.
Aspirīnu lieto pa 0,5 gr. 2 reizes dienā izšķīdinātā veidā, ar glāzi silta citronūdens, kuram var pievienot medu. Aspirīns jādzer pēc ēšanas, lai mazāk ciestu kuņģis.
Aspirīnu nedrīkst lietot cilvēki ar kuņģa–zarnu trakta iekaisumu, kuņģa un 12 pirkstu zarnas čūlu, kā arī jebkādas asiņošanas gadījumā. Ja ir šīs slimības, var izlīdzēties ar kārkla mizas novārījumu. Kārkla miza satur vidēji 5% salicilskābes. Tātad 10 gramu kārkla mizas, vārot 10 minūtes puslitrā ūdens, vienai reizei vajadzētu pietikt. Kārkla mizas novārījums satur daudz miecvielu, kas aizsargā gļotādas. Šo novārījumu arī lieto pēc ēšanas.
Pētījums par aspirīna pielietošanu https://www.finanzen.de/news/aspirin-und-vitamin-d-beeinflussen-sie-den-corona-verlauf
Šo protokolu pieminu tāpēc, ka šeit ir doti arī ieteikumi, kā ārstēties mājas apstākļos, lai slimību pārciestu pēc iespējas vieglāk, lai tā nekļūst smaga.
No pirmās saslimšanas dienas ieteikts lietot vai nu nesteroīdos pretiekaisuma līdzekļus Aspirīn, Nalgedol, Voltaren utt., kas vienlaicīgi izpilda arī antiagregantu funkciju, vai arī antikoogulantus – Xarelto, Eliquis, Pradaxa vai kādu citu. Kopā ar nesteroīdiem pretiekaisuma līdzekļiem antikoogulantus lietot nedrīkst. Kontrindikācija gan antiagregantu, gan antikoogulantu lietošanai ir jebkāda veida asiņošana, ārējas un iekšējas čūlas.
Spironolaktons (Verospiron) pa 25–50mg 2 reizes dienā. Verospirons ir urīndzenošs līdzeklis ar vērtīgu blakusietekmi – šī preparāta darbības ietekmē mazinās fibrotisko audu veidošanās pēc iekaisuma plaušu audos, sirds muskulī un citos orgānos, otrkārt, palielinās kālija līmenis serumā, kas Covid-19 gadījumā bieži ir pazemināts. Vēl joki tādi, ka verospirons samazina organismā arī prolaktīna (sievietēm) un testesterona (abiem dzimumiem) līmeni. Tāpēc verospironu lieto akne ārstēšanai un hirsūtisma gadījumā, tas ir, kad sievietēm apmatojums aug pēc maskulīnā tipa. Vairākos pētījumos ir radušās aizdomas, ka tieši testesterons ir pie vainas, ka vīrieši salīdzinoši ar Covid-19 saslimst biežāk. Pārtraucot lietot verospironu, testesterona līmenis atgriežas iepriekšējā līmenī.
Ikdienā jālieto arī daudz šķidruma gan kvalitatīva ūdens, gan ārstniecības augu tējas veidā. Mums jāņem piemērs no Ķīnas, kur, pateicoties drastiskiem sanitāri epidemioloģiskiem pasākumiem un tautas tradicionālās medicīnas lietošanai, infekcija ir apstādināta. Kādu laiku ķīnieši jau dzīvo parastā režīmā, kamēr Eiropa un Amerika cīnās. Slimībai sākoties, Ķīnā tika mobilizēti tūkstošiem tautas medicīnas speciālistu, kas gatavoja un deva sasirgušajiem maisījumus ar ārstniecības augiem, to rādīja CNN un Krievijas 1. kanāla televīzijā.
Fitoterapijas līdzekļus var iegādāties drogērijā "Pļavas aptieka" Rīgā, Baznīcas ielā 6.
Neviens nevar garantēt pilnīgu izdošanos. Ja tomēr minētie pasākumi nedod uzlabošanos, jāmeklē ārsta palīdzība un jāārstējas stacionārā, kur noteikti tiks lietoti parenterāli antikoogulanti, pēc vajadzības kortikosteroīdi un antibiotiķi, kā arī skābekļa terapija. Laba lieta rādās barokamera ar skābekli.
Pirms zāļu lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma. Par zāļu lietošanu konsultēties pie ārsta vai farmaceita.
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI