medicine.lv skaitļos

Lietotāji online104
Aktīvie uzņēmumi12813
Nozares raksti1616
Ekspertu atbildes21477
Cīņa ar savilktu sprandu : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Cīņa ar savilktu sprandu

Autors: Pexels.com

KONSULTĒ: Medicīnas centra “Medfix” galvenā ārste dr. Inese Kokare, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste, akupunktūras ārste, algoloģe.


Ikviens, kuram kādreiz ir nācies ilgāk pasēdēt pie atvērta loga vai pavadīt karstas mašīnas caurvējā, zina – savilkts sprands nav joka lieta. Tā ir teju paralīze, kad galvu lielās sāpes pagriezt var vien kopā ar visu ķermeni. Taču sprands var sāpēt arī citu iemeslu dēļ. Kā zināt – kāpēc sāp un ko darīt?

Kā sāp? 

Atpazīsti savas sāpes! Galvenais un pavisam vienkāršoti sakot, kas jāzina par savilktu sprandu – tas var būt viegls traucējums, “nenopietns”, ja tā drīkst sacīt, ar zināmu cēloni, kad sāpes pāriet pašas, un tas var būt ļoti nopietni – ar vajadzību atrast cēloni un to ārstēt. Lai ārstētu savilktu sprandu, ir ļoti svarīgi zināt šo principu. Piemēram, ja iepriekšējā dienā gadījies tikt sapūstam pie atvērta loga, tad savilkts sprands ir loģiskas sekas. Nepatīkamas, sāpīgas, nejaukas, bet loģiskas. Savukārt, ja sāpes ir pēkšņas, stipras vai arī savilkts sprands un sāpes nepārtraukti atkārtojas, turklāt bez redzama iemesla – nepieciešams meklēt cēloni. 

Saudzē muguru – tā ir pati galvenā 

Mugurkauls ir jāciena un jāgodā. Mugura katru dienu mūs nes. Ikdienā nedomājam par to, ka būtībā esam nevis skaisti ģērbti cilvēki, bet gan perfekti veidoti skeleti, kur katrai tā detaļai ir paredzēts kāds uzdevums. Mugurkauls sastāv no 31–33 kustīgiem kauliem jeb skriemeļiem. Tos atdala mīkstākas struktūras – starpskriemeļu diski, kas darbojas kā triecienu, kuri rodas, piemēram, skrienot, amortizatori. Tātad mugurkauls kā centrālā ass satur kopā visu cilvēka skeletu un ir turams lielā godā un cieņā. Ko tas nozīmē? Jāvingro, jāvingro un vēlreiz jāvingro! Jāvingro, pirms sācis kaut kas sāpēt. Savukārt, ja sāpes jau klāt, tad mugurkauls katra individuālā dzīves stila dēļ, iespējams, jau ir sācis deformēties. Cits stiepj pārāk lielus smagumus, sievietēm nereti problēmas rodas pēc bērniņa dzemdēšanas vai menopauzes, vēl citi pārāk daudz sēž un tā tālāk. Biežākās nopietnās problēmas ar mugurkaulu, kurām varētu būt arī sāpes sprandā, var minēt divas.

  • Spondiloze – jaunam mugurkaulam parasti ir gluda skriemeļu virsma, bet dzīves laikā dzīves apstākļi rada mugurkaula deformācijas, mugurkauls “nonēsājas”. Piemēram, grāmatvedim ļoti bieži deformējas mugurkaula kakla daļa, jo darbs ir sēdošs ar skatu datorā. Savukārt smagu darbu veicējiem var deformēties mugurkauls jostas daļā. Šī slimība cieši saistīta ar novecošanās procesu – skriemeļos un starpskriemeļu diskos, mugurkaula mazajās locītavās rodas deģeneratīvas izmaiņas. Tā dēļ samazinās sprauga starp skriemeļiem un bojājuma vietās izveidojas kaulu izaugumi – saukti par radziņiem, kas var nospiest un kairināt no mugurkaula kanāla izejošos nervus. Tas rada pamatīgas sāpes, rodas stīvums.
  • Starpskriemeļu diska protrūzija vai trūce – šīs vainas var iegūt gan cilājot lielus smagumus, gan pavisam bez redzama iemesla. Pat sievietēm pēc dzemdībām. Turklāt jau jaunībā! Diska problēmas var radīt atkārtotas kustības, kas saistītas ar muguras kompresiju un rotāciju. Starpskriemeļu diskam ārpusē ir saistaudu gredzentiņš, un, ja tas kļūst vājš, ieplīst, tad no diska izspiežas želejveida viela (diska kodols) – tā jau ir trūce, tad sāpes ir ļoti lielas. 

5 svarīgi jautājumi par savilktu sprandu 

Lai būtu vieglāk orientēties savilkta spranda sāpēs, seko šiem vienkāršajiem pašizziņas jautājumiem, godīgi uz tiem atbildi un uzzini, kā rīkoties konkrētajā situācijā! 

PIRMAIS LĪMENIS – SATRAUKUMAM NAV PAMATA

Jautājums nr. 1 – cik ilgi sāp? 

Ja sāpju iemesls ir skaidri zināms, piemēram, atrašanās caurvējā vai neērta poza miegā, sāpes ilgst apmēram nedēļu un pašas pāriet. Tās ir akūtas sāpes. Viss – jādzīvo tālāk. Iespējams, ka sāpes var ilgt pat vairākas nedēļas, kamēr tās pilnībā atlaidīsies. Šādas savilktu muskuļu sāpes nāk un iet, tām nav jāpievērš liela uzmanība. Protams, ja ir diskomforts, var sev palīdzēt tās mazināt un atvieglot ar dažādiem līdzekļiem, ziedēm, pašmasāžu, pretsāpju medikamentiem, bet nav jāsatraucas. Būtu jāiet pie fizioterapeita, kurš ierādīs vingrinājumus muskuļu sasprindzinājuma un sāpju mazināšanai.

Jautājums nr. 2 – kāpēc sāp un ko darīt?

Ja sāpēm sprandā ir loģiski izskaidrojamas – nogulēts, sapūsts kakls un tamlīdzīgā sadzīviskā veidā iegūtas sāpes, tad taktika ir pavisam vienkārša:

  • SMĒRES. ZĀLES. TĒJAS. No plašā aptiekas klātas jāizvēlas kāda sildoša vai vēsinoša ziede, var uzlīmēt pretsāpju plāksteri, var iedzert kādu bezrecepšu pretsāpju medikamentu, dzert siltu tēju un pacietīgi gaidīt, kad sāpes pamazām pašas pāries;
  • VINGROŠANA. TEIPOŠANA. Par vingrošanu ir jādomā vienmēr – ne tikai tad, kad kaut kas jau sāp. Vislabāk, ja cilvēkam ir pašam savs fizioterapeits, kuram piezvanīt – tāpat kā savs frizieris vai zobārsts. Šādā situācija var tūlīt piezvanīt fizioterapeitam un sarunāt vizīti, lai izstāstītu sāpi un uzzinātu, kādi vingrojumi jāveic, lai attiecīgo muskuli operatīvāk atslābinātu. Lai palīdzētu, fizioterapeits var arī noteipot, izstaipīt, izmantot dažādas manuālās tehnikas;
  • MASĀŽA. Masāža lieliski uzlabo muskulatūras tonusu un uzlabo muskuļos asinsriti – tā nekad nenāks par sliktu, un mugura būs tikai pateicīga. 

Jautājums nr. 3  – kad tomēr jāvēršas pie ārsta?

Ja prāts mierīgs, kakla kustības atjaunojas, iepriekšminētai ārstēšanai ir rezultāti (stāvoklis lēnām uzlabojas), pie ģimenes ārsta var arī neiet. Taču, ja sāpes ir pēkšņas, stipras vai arī ieilgušas un nemazinās, turklāt ir arī tādas sūdzības kā reiboņi, galvas sāpes, rokas tirpoņa, rokas muskulatūras vājums, tad gan vajag doties pie ģimenes ārsta, kura kompetencē ir izlemt, kā rīkoties tālāk. Ģimenes ārsts izlems izmeklēšanas gaitu: vai ir nepieciešamība veikt mugurkaula, smadzeņu, asinsvadu izmeklējumus. Ārsts noteiks sāpju un muskuļu sasprindzinājuma iemeslu, kopā ar jums izlems, vai vajadzīgi kādi medikamenti. Noteikti nevajadzētu zāles dzert pēc savas iniciatīvas, jo ir ļoti daudz dažādu blakus apstākļu, kurus vajadzētu ņemt vērā, izvēloties pareizo līdzekli. Ar zālēm nav joki!    

Ja savilkta spranda sāpēm ir skaidrojums, tad: 

  • pie ārsta nav jāiet – ziedes, smēres, pretsāpju tabletes, un dzīvojam tālāk.

Ja sprandā ir neizskaidrojamas, ilgstošas, hroniskas sāpes, tad:

  • ģimenes ārsts – izmeklējumi –diagnoze – fizioterapeits – fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts – fizikālās procedūras + vingrinājumi + masāža + spinālas manipulācijas.

 

OTRAIS LĪMENIS – ESI UZMANĪGS

Jautājums nr. 4 – vai sāpes atkārtojas?

Ja vienreiz sāpes sprandā veiksmīgi neitralizētas, tomēr pēc kāda laika tās atkal atkārtojas vai kļūst ilgstošas (ilgāk par diviem, trim mēnešiem), tad varētu būt pamats bažīties, ka tomēr ir radušās kādas izmaiņas mugurkaulā, precīzāk – spranda vai kakla daļā. Piemēram, garo kaklu īpašniecēm var veidoties muskuļu un saišu vājums, kad kakls kļūst nestabils un “kairina” apkārt esošos audus, izraisot  muskuļus savilkšanos un attiecīgi arī sāpes. 

Vecākiem cilvēkiem rentgenogrammā varētu atklāties, piemēram, artroze, kas veidojas starpskriemeļu locītavām. Rentgenogrammā arī redz, cik liels attālums ir starp starpskriemeļu diskiem – ar gadiem tie saplok un atkal izraisa deformāciju ķēdi mugurklaulā, izraisot sāpes. Diemžēl ir sliktas ziņas – to nav iespējams izlabot ne ar kādām metodēm. Vienīgais iespējamais ir mēģināt procesu apturēt un padarīt lēnāku – vingrojot, tādā veidā uzlabosies asinsapgāde un stiprināsies muskuļi. Tomēr nevajadzētu satraukties – tā nav mirstamā kaite, ar to vienkārši ir jāiemācās sadzīvot un pieņemt organisma pārmaiņas. 

Ārsts var lemt par kādu no šiem izmeklējumi, kas varētu sniegt atbildes par sāpju cēloni:

  • datortomogrāfija. Šo metodi bieži lietot nav ieteicami viena iemesla dēļ – vienas datortomogrāfijas starojuma deva aptuveni pielīdzināma 100 rentgenogrammu starojuma devai. Tā ir liela apstarošana, bez kuras ļoti bieži var iztikt. Šo izmeklējumu noteikti nevajadzētu skriet veikt par maksu sirdsmiera dēļ, kā ļoti bieži cilvēki mēdz rīkoties. Datortomogrāfijā var redzēt, piemēram, disku izmaiņas – saplacinājumus, protrūzijas vai trūces, mugurkaula kanāla sašaurinājumus un citas izmaiņas, kas ikdienā raisa lielas sāpes. Ilgtermiņa risinājums? Vingrošana!
  • magnētiskā rezonanse. Nekaitīga vizuālas izmeklēšanas metode. Labāka tādā ziņā par datortomogrāfiju. Magnētiskās rezonanses attēla iegūšanai izmanto spēcīga magnētiskā lauka viļņu impulsus. Viena no precīzākajām diagnostikas metodēm, ar kuras palīdzību tiek iegūti cilvēka ķermeņa un orgānu šķērsgriezuma attēli. Magnētiskajā rezonsē redz mīkstos audus, taču tas ir komplicēts izmeklējums – ilgs, jāuzturas šaurā slēgtā telpā, kas cilvēkiem bieži raisa klaustrofobiskas sajūtas. 

Jāatceras – šīs mugurkaula problēmas netiek risinātas ar operāciju palīdzību. Tieši tāpēc nopietnus izmeklējumus ir pamats veikt tikai tad, ja ārstam ir aizdomas par kaut ko ļoti nopietnu, kad risinājums varētu būt ķirurģija. Par to var lemt tikai ārsts!

Jautājums nr. 5 – ko darīt tālāk?

Kad visi nepieciešamie izmeklējumi veikti, tiem ir informatīvs raksturs par slimnieka fizisko stāvokli, un tie kā izziņas līdzeklis noderēs ārstam, kuram būs skaidrs, kāda palīdzība konkrētajam cilvēkam ir nepieciešama. Tas ir ļoti svarīgi! Ja ārsts izlems, ka pietiks ar ārstniecisko vingrošanu, tad sūtīs pie fizioterapeita. Fizioterapeits ieteiks un iemācīs, kā vingrot, noteipos, ieteiks kustību terapijas turpmāko taktiku. 

 

RĪKOJIES – MUGURA GAIDA!

Ja uz visiem jautājumiem ir izdevies atbildēt, bet rezultāti rāda, ka sāpes neklasificējas kā “pāries pašas no sevis”, tad, protams, ir jādomā par to, kā sev palīdzēt. Mugura to gaida. 

Tīri zobus un vingro!

Horniski savilkts sprands ir singāls – pietiks slinkot un nelikties par savu muguru ne zinis. Sāpošo sprandu īpašniekiem ir jāapgūst jauns rīta, pusdienu pārtraukuma vai varbūt vakara rituāls – vingrošana! Katrs rīts būtu jāsāk ar speciālu vingrojumu kompleksu un jāpadara tas par tieši tādu pašu rutīnu kā zobu mazgāšana. Patiesību sakot, dažreiz pietiek tikai vienu reizi satikt fizioterapeitu, apgūt vingrojumus un turpmāk tos veikt individuāli – tas ir tik vienkārši! Vingrojumi nav jāmeklē internetā, jājautā draugiem, dzīvesbiedram vai jāizdomā pašiem – katrai mugurai vajadzīgi savi vingrojumi. Kas der vienam – citam var kaitēt. Ja atmiņa slikta, ir nedrošība, sāpes, pie fizioterapeita jāiet regulāri, bet to noteiks pats speciālists. 

Reizi gadā “tehniskā apkope”

Cilvēkiem, kuri ir sprandu sāpju nomocīti, reizi gadā jādomā par ārstēšanos ar fizikālās terapijas procedūru palīdzību, masāžām, kas papildinās vingrošanu. To mērķis ir uzlabot asinsriti un audu vielmaiņu, mazināt muskulatūras sasprindzinājumu, sāpes, tūsku, jušanas traucējumus. Mugurkaulam tas ir vajadzīgs, nevajag gaidīt, kad paliks sliktāk – ir jārīkojas! 

Kas ir fizikālā terapija? 

Fizikālajā medicīnā ārstējošos nolūkos izmanto dabas dziednieciskos faktorus. Fizikālās terapijas kabinetu Rīgas centrā, pacientiem ērtā un pieejamā vietā, esam izveidojuši arī pie mums – Medicīnas centrā “Medfix”. Šīs procedūras parasti nozīmē fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts. Kombinējot šīs procedūras, audu stāvoklis ap mugurkaulu uzlabojas, uzlabojot kopējo pašsajūtu. 

No ģimenes ārsta līdz procedūrām!

Fizikālās terapijas procedūras ir lieliskas kopā ar vingrošanu un, ja nepieciešams, medikamentozu terapiju, jo procedūras ārstē lokāli problēmas vietu, neradot blaknes. Cilvēks nonāk fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta rokās, kurš izveidos visu nepieciešamo ārstēšanas programmu. Medicīnas centrā “Medfix”, izvērtējot pacienta veselības un funkcionālo stāvokli, izmeklējumu rezultātus, ārsts izveidos rehabilitācijas plānu un izlems par nepieciešamajām procedūrām. 

Fizikālā terapija pret sāpēm

Vienkārši sakot, fizikālā terapija ir papildu rūpes par sevi un savu ķermeni. Fizikālās terapijas metodes tiek piemeklētas tieši tādas, kuras palīdzēs konkrētajam cilvēkam.

  • Elektroterapija. Elektrodi, pie kuriem tiek pievadīta elektroniskā strāva ar noteiktiem parametriem, kas mērķtiecīgi tiek izvēlēti, var panākt gan sāpju mazināšanos (sāpju impulsi tiek bloķēti), gan regulēt muskulatūras tonusu, atslābinot vai stiprinot. Lai procedūru veiktu, būs nepieciešams atsegt plecus, kakla zonu, muguras augšdaļu, lāpstiņu apvidu. Terapiju parasti nozīmē kursa veidā no trīs līdz desmit reizēm.
  • Magnētterapija sevišķi noder gadījumos, kad sāpes rada audu tūska. Šīs procedūras efektu rada dažādas konfigurācijas magnētiskā lauka spēks – cilvēks apmēram divdesmit minūtes guļ magnētiskajā laukā (tas nav jūtams). Tiklīdz tūska spranda, plecu apvidū ir mazinājusies, tā spiediens uz nervgaliem mazinās un atvieglojas sāpes. Pie akūta iekaisuma būs nepieciešamas vismaz trīs līdz piecas magnētterapijas procedūras, lai panāktu jūtamu rezultātu. Procedūras laikā nav nepieciešams noģērbties.
  • Ultraīsviļņu elektromagnētiskā lauka terapija tiek nozīmēta pie akūta iekaisuma procesa, kad nervs ir "sapūsts", muskuļi stipri savilkti.  Cilvēks šīs terapijas laikā izjūt ļoti vieglu siltumu, un šim laukam ir izteikta pretiekaisuma darbība. Šī ir viena no īsākajām procedūrām – apmēram septiņas līdz desmit minūtes gara. Procedūras laikā jāizņem auskari, ķēdītes un citi metāla priekšmeti, jo tie traucē lauka darbībai.
  • Ultraskaņas terapija – procedūras laikā audus ārstē mehāniskas vibrācijas, kas viegli sasilda audus, sevišķi cīpslas un saites, panāk muskuļu relaksāciju. Lāzerterapija ir gaismas terapijas metode, kurai piemīt audus atjaunojoša, pretsāpju, pretiekaisuma, prettūskas iedarbība. 

 

IEGAUMĒ! Nekad nebūs tā, ka visas terapijas metodes palīdzēs vienlīdz labi visiem cilvēkiem. To iedarbība ir ļoti individuāla, un bieži jāizmēģina visas vai pareizi jākombinē, lai atrastu to, kura sniedz gaidīto rezultātu!

Akupunktūra – pēdējais glābiņš!

Akupunktūra pret savilkta spranda sāpēm ir izmēģināšanas vērta, kad ir ilgstošas recidivējošas spranda sāpes, cilvēks ir izmēģinājis dažādas metodes, bet tomēr sāpju nomocīts. Protams, ja cilvēks pats to vēlas un nav bailes no adatām. Mazās adatiņas iedarbina sarežģītu nervus sistēmas atbildes reakciju ķēdi, mainot sāpju pārvades ceļus, nomierinot nervu sistēmu. Šī metode var noderēt gadījumos, kad problēmas ir ilgstošas, bet negribas lietot pretsāpju medikamentus, kad maz palīdz vingrošana, fizikālā terapija. Akupunktūra muguras sāpju pacientiem ļauj ievērojami samazināt lietojamo medikamentu daudzumu, kas ir būtiski tiem, kuri cieš no kuņģa kairinājuma simptomiem, aknu un nieru darbības traucējumiem.

 

Medicīnas centrā “Medfix” sertificēti ārsti-speciālisti izvērtēs katram pacientam piemērotāko ārstēšanās metodi un izveidos atbilstošu ārstēšanās plānu.

Medicīnas centrs Medfix

Mobilais tālrunis +371 27353595

11. novembra krastmala 29, Rīga, LV-1050  

www.medfix.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Lauma Medical kompresijas izstrādājumi

Lauma Medical kompresijas izstrādājumi

Kompresijas izstrādājumi ir viens no galvenajiem līdzekļiem vēnu varikozes slimību profilaksei un ārstēšanai. Uzzināsim vairāk par Lauma Medical kompresijas izstrādājumiem! 

Aktuālie piedāvājumi

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Pēc smagas operācijas un ilgstošas rehabilitācijas Roberto Meloni ir atkal vesels, bet atzīst, ka daudzus mēnešus esot bijis ļoti norūpējies, vai spēs atkal normāli staigāt. Roberto stāsta par savu pieredzi, lietojot Latvijā ražotu produktu – Epsorīnu.

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ja, ilgstoši sēžot, jums nogurst un sāp mugura, pievērsiet uzmanību, kādu krēslu ikdienā izmantojat. Situāciju var uzlabot, parasta krēsla vietā izvēloties ergonomisku krēslu. Uzzināsim vairāk par Bambach ® Saddle Seat ergonomiskajiem krēsliem! 

Kā sagatavoties vasarai? Un ne tikai…

Kā sagatavoties vasarai? Un ne tikai…

Pavisam drīz mūs sagaida vasara, kad dzīve šķiet vienkāršāka, patīkamāka, interesantāka un garšīgāka. Šajā rakstā aplūkosim svarīgus gremošanas trakta slimību profilakses aspektus un sniegsim praktiskus padomus, kas palīdzēs rūpēties par savu organismu. 

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: "Kaleja Silks" zīda matu ruļļi veselīgām salona kvalitātes lokām

Testa rezultāti:

Martā Medicine.lv sadarbībā ar "Kaleja Silks" piedāvāja testēt zīda matu rulli veselīgai matu ieveidošanai.

MARUSHA matu toniks ar rozmarīnu matu mitrināšanai, atjaunošanai un aizsardzībai pret karstumu

MARUSHA matu toniks ar rozmarīnu matu mitrināšanai, atjaunošanai un aizsardzībai pret karstumu

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt dabīgo matu toniku ar rozmarīnu, keratīnu un zīda proteīniem.

RUUTe pieniņš sejas ādas attīrīšanai "Liepa"

RUUTe pieniņš sejas ādas attīrīšanai

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar dabiskās kosmētikas zīmolu RUUTe® piedāvā testēt sejas ādu attīrošo pieniņu "Liepa", kas domāts jebkuram sejas ādas tipam un ko var izmantot arī acu zonai. 

“Ginerra” gremošanas sistēmas veselībai

“Ginerra” gremošanas sistēmas veselībai

Aprīlī Medicine.lv sadarbīobā ar starptautisko zīmolu “Coral Club” piedāvā testēt uztura bagātinātāju “Ginerra”.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Vismaz reizi dzīvē ir jāpārbauda sava sirds! No aprīļa šo izmeklējumu veic arī Dinsbergas klīnikā ar jaunāko un modernāko aparatūru Latvijā. Izstāsti Latvijai dodas vizītē pie kardioloģes ar 20 gadu pieredzi - dr. Santas Vilteres.

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova:  Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Patrīcija Ivanova ir asinsvadu ķirurgs, flebologs, Dr.med., docente LU Ķirurģijas katedrā, Latvijas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Latvijas Invazīvās radioloģijas asociācijas biedre, Eiropas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Eiropas Kardiovaskulārās un invazīvās radioloģijas biedrības biedre, nokārtojusi eksāmenu asinsvadu ķirurģijā...