Cilvēka rakstura noteikšana pēc fotogrāfijas
Šoreiz apskatīsim par ko liecina zods pretskatā, kā arī, ko nozīmē kakla garums un resnums.
{IMAGE NR=0} |
Autors: |
Raksta turpinājums
Raksta sākums >
Šaurs zods un perpetium mobile
Iepriekš mēs analizējām apakšžokļa formu, vērojot cilvēku profilā. Tas atspoguļo cilvēka atklātās agresivitātes pakāpi ar visiem izrietošajiem kompensācijas mehānismiem. Savukārt, ja mēs pavērojam cilvēku no priekšpuses, apakšžoklis var būt šaurs vai plats. Tad, lūk, platums tā ir jauda realizēt to agresiju, kas ir kodēt gēnos, un, kuru tik lieliski mēs varam noverot profilā. Ar platu zodu viss ir vienkārši – šādi cilvēki ir vairāk komfortā, jūtas ļoti labi, jo viņiem, ja vajag, nav problēmas realizēt savus instinktus. Līdz ar to viņiem nav iekšējs dzinulis un viņi var būt pakūtri, kas, protams, nesekmē viņu attīstību.
Savukārt šaurs zods ir tam, kuram pietrūkst jaudas, realizēt to, ko gribas. Bet, ja nedabū to, ko gribas, vai no tā gribas vairāk, vai mazāk? Pilnīgi pareizi, vairāk! Tas nu ir viņu kompensācijas mehānisms. Vienmēr kaut ko gribas (paši nezina ko) un nekad nav miera. Var teikt, ka šiem cilvēkiem iekšā ir mūžīgais dzinējs (perpetium mobile), tas, protams, sekmē viņu attīstību, jo sava nemierā viņi pamanīsies gan visādus kursus apmeklēt, gan karjeru uztaisīt. Bet ar sasniegto īpaši apmierināti nebūs ne paši, ne apkārtējie. Ja skaidras korelācijas starp dzimumiem attiecībā uz apakšžokļa izvirzījuma pakāpi nav, tad attiecībā uz zoda šaurumu, tā ir skaidri izteikta. Nesalīdzināmi biežāk šaurs zods ir sievietēm. Un biežāk tās arī ir sievietes, kuras pašas nezina, ko grib. Pat paradīzē, kur viss bija, Ievai nez kāpēc vajadzēja kost tārpainā ābolā un piekrāpt Ādamu ar kaut kādu orangutānu (mēs taču esam cēlušies no pērtiķa!).
Tie, kuriem ir šaurs zods, nav dzenami, tāpēc labi piemēroti patstāvīga darba veikšanai. No viņiem iznāk labi pārdošanas aģenti, žurnālisti, menedžeri. Tādi cilvēki arī ir vairāk mīl socializēties. Dabā salīdzinoši šaurs žoklis ir tādiem dzīvniekiem, kas medī barā (vilki, suņi). Viens pieskrien, iekož, otrs, kamēr upuris tiek piebeigts. Savukārt dzīvnieki ar platu apakšžokli, kā, piemēram, kaķveidīgie, medī vienatnē. Pat salīdzinoši mazs lūsis ir spējīgs uzlekt lielam alnim, un to nokost. Nu ko, šeit varam teikt, ka sieviete ir vairāk bara dzīvnieks, nekā vīrietis.
{IMAGE NR=1}
Ingūnai Sudrabas k-dzei ir spics zods. Valsts kontrolierim tā ir laba pazīme, jo tādam cilvēkam miera nebūs. Visu laiku gribēsies iet un kontrolēt. Raks, kamēr uzraks...
Plats apakšžoklis un "po barabanu"
Tālāk tiks runāts par to apakšžokļa daļu, kas vairs nav zods. Robeža ir tur, kur beidzas asie zobi (incisīvi) un sākas dzerokļi ar plakanu virsmu (premolāri un molāri) Šie zobi ir paredzēti barības samalšanai. Situācija bija stresa pilna, kad plēsoņa dzinās pakaļ medījumam, bet, kad upuris tika noķerts un aizvilkts uz krūmiem mierīgai sagremošanai, stress bija beidzies gan vienam, gan otram. Tātad dzerokļi funkcionē salīdzinoši mierīgos apstākļos bez stresa. Un tomēr, nav taču izslēgts, ka atnāks kāds cits lauva, kam slinkums pašam medīt, un paprasīs savu daļu, vai arī maitu lijas klusītēm no otra gala knābās grūti, sūri iegūto medījumi. Tāpēc arī relatīva miera apstākļos drošāk un pārliecinošāk var justies tas plēsējs, kuram iespējas ātri apstrādāt savu medījumu ir labāk izteiktas. Fenotipā tos mēs redzam kā plata apakšžokļa īpašniekus. Plats apakšžoklis var būt neatkarīgi no tā vai zods ir vai nav plats.
Cilvēkam ar platu apakšžokli raksturīgs ir tas, ka viņš ir ļoti stabils un grūti pārliecināms mierīgos apstākļos. Praktiski nepierunājams. Pie kam nav izslēgts pat, ka viņš jums it kā piekrīt, bet vienalga pēc tam darīs pa savam. Tāpēc, lai tādu pierunātu, viņu vajag nedaudz izsist no līdzsvara. Speciāli kaitināt un stresā iedzīt nevajag, īpaši, ja apakšžoklis izvirzīts uz priekšu, var norauties, tomēr ar kaut ko pārsteigt ir pareiza taktika, jo tad viņa stabilitāte un nesatricināmība grūst. Populārs un diezgan primitīvs, taču ļoti efektīvs paņēmiens ir uz pārrunām paņemt līdzi kādu seksīgu dāmu, ar milzīgām krūtīm, kuras žilbina acis no dziļa dekoltē. Protams, ja vien sarunu partneris ir tradicionālas orientācijas vīrietis.
Savukārt cilvēku ar šauru apakšžokli mierīgās sarunās nolauzt var pavisam mierīgi. Un, lai gan ārēji viņš var visādi tēlot, ka nepiekrīt, strīdēties, aizstāvēties, tomēr viņa patiesā aizsardzība nav nekāda stiprā. Arī biznesā, kur mūsdienās daudzi jautājumi tiek risināti nevis ar fiziska spēka palīdzību, bet ilgstošām, daudzkārtīgām pārrunām, kurās visu laiku sega tiek pārvilkta no vienas puses uz otru, vinnē tie, kuriem apakšžoklis ir plats. Šeit man uzreiz nāk prātā ikgadējās ražotāju pārrunas ar mazumtirgotāju tīkliem. Tad nu, cik procentus, kurš, kuram iedos, kādus plauktus varēs dabūt, kāds būs atmaksas termiņš un tā tālāk. Ja pārrunu veicēju sagatavotības līmenis ir līdzvērtīgs, pilnīgi noteikti uzvarēs tas ar platāko apakšžokli.
Ja zods šaurāks biežāk sievietēm, tad apakšžoklis biežāk šaurs vīrietim. Tāpēc pavisam normāla ir situācija, kad sieva savu vīru visu laiku mierīgi zāģē un zāģē. Vīrs, juzdams, ka viņu tūlīt pārzāģēs, neiztur un, nu jau stresa apstākļos, noliek savu sievu pie vietas. Laimīga ģimenes dzīve.
"Kriminālais apakšžoklis" un nestandarta domāšana
Jau tika minēts, ka kaķveidīgie plēsoņas medī vienatnē. Viņu pazīme ir plata apakšžokļa zoda daļa. Asie zobi beidzas ar spēcīgākajiem un lielākajiem zobiem – ilkņiem. Lai tvēriens būtu uzreiz spēcīgs un nāvējošs, svarīgi, lai tieši ilkņi pirmie iecirstos upura miesā. Tāpēc ilkņi tiek izvirzīti nedaudz uz priekšu. Savukārt ilkņu saknes apakšžoklī piešķir zodam kvadrātveida formu. Šāds plēsoņa vienpatis savā darbībā nevar atļauties būt unificēts, viņam visu laiku jāizdomā jauni veidi kā uzbrukt, jo ja viņš aizies medīt uz strautu, kur antilopes nāk dzert, tad nākama dienā tur neviens vairs nenāks. Tad nu tīģeris vienu reizi uzleks no koka, citu reizi ierīkos slēpni pamesta džipa vrakā, vēl citu reizi atnāks uz ganībām ļoti agri un izliksies par beigtu, un kad govis jau stundām iztālis būs ganījušās, atradīsies kāda drosminiece, kas gribēs nofotografēties ar beigtu tīģeri. Te nu tīģeris atdzīvojas, un caps, govij la finita.
Cilvēkiem ar kvadrātveida zodu raksturīga nestandarta, kreatīva domāšana. Tāda, kas lauž pierastus stereotipus, normas, arī likuma normas. Tāpēc bieži šādas formas zodus var sastapt kriminālajā pasaulē. Protams, kvadrātains zods, automātiski nenozīmē, ka mūsu priekšā atrodas noziedznieks, tas lielā mērā atkarīgs no audzināšanas un ieliktajām morāles normām, taču talants ir. Šādi cilvēki labi strādā arī radošajā reklāmā, mārketingā un visur tur, kur jauns, netradicionāls skatījums var noderēt.
{IMAGE NR=2}
Mazliet kariķēts, izteikts "kriminālais apakšžoklis". Vislabāk viņam padodas tieši tādas lomas, kur jāšauj, jāsit, jālaupa, jāpastrādā dažādi noziegumi un tamlīdzīgi...
Buldogs un "nenāc man klāt"
Ne tik reti mēs varam sastapt cilvēkus, kuriem vaigi nokarājas uz leju kā buldogam. Parasti šādi nokareni vaigi vairāk izteikti vecāka gadagājuma cilvēkiem, bet gadās arī jauniem un pat zīdaiņiem. Kāpēc tad vienam ir šādi buldoga vaigi, bet otram nav?
Ja kaut kas nokarājas, tad tas ir dēļ atslābuma, tā ir atonija. Ja kaut kas paliek stingrāks , tas ir sasprindzinājums. Cilvēka mīmika negatīvu emociju rezultātā atslābst, tā kļūst atoniska, mutes kaktiņi iet uz leju, arī plakstiņi noslīd. Varam iztēloties bēdīgu seju. Turpretim, ja esam priecīgi, seja kļūst vairāk tonizēta, tvirtāka Tātad , ja, kas maitā mums garastāvokli, seja kļūst atoniskāka. Tas būtu no vienas puses.
Seja saspringst (un ne tikai seja) arī tad, ja mēs gatavojamies un arī realizējam aktīvu darbību. Ja paredzamā darbība ir fiziska, piemēram, jūs gatavojaties celt klavieres, tad sejā saspringst tie muskuļi, kas ir uz leju no acu līnijas – vaigi tiek piepūsti, lūpas sakniebtas... un ceļam. Ja cilvēks koncentrējas aktīvai prāta darbībai, tad saspringst muskuļi virs acu līnijas. Kad matemātiķis uz kalkulatora skaita savus ciparus, tad viņam būs drīzāk saraukta piere, nevis piepūsti vaigi.
"Buldoga vaigi" veidojas no vienas puses muskuļu atonijai konfrontējot ar citu muskuļu sasprindzinājumu. Tas notiek, ja kaut kas bojā garastāvokli, bet indivīdam ir vēlme aktīvi izrēķināties ar šo garastāvokļa maitātāju. Tāpēc arī ir saspringums.
Raksturā tas izpaužas kā negatīva pirmā reakcija uz kaut ko jaunu. Īpaši asa reakciju var sastapt, ja šādam buldogam mēģina kaut ko uzstiept. Tādiem cilvēkiem ir kaut ko grūti pārdot, un arī paši viņi ir slikti pārdevēji. Ja nu gadās klients ar nokareniem vaigiem, nekādā gadījumā nedrīkst viņam sākt kaut ko piedāvāt tiešā veidā. Pieejai jābūt paradoksāli pretējai, nekā tiek parasti mācīts dažādos pārdošanas kursos. Jāsaka, ka man te ir viens produkts, bet to es nerādīšu, jo jūs tas jau noteikti neinteresē! Pretreakcija būs momentāna: "kā neinteresē? Rādi šurp, kas Tev tur ir?". Arī , ja sēž tāds birokrāts, un jums vajag, lai viņš paraksta kādu līgumu vai citu dokumentu, tad ir diezgan riskanti tiešā veidā to prasīt, jo rekcija, būs:" kas tas par papīru, kāpēc man jāparaksta?". Pareizā pieeja būtu prasīt pakritizēt šo dokumentu, un tad jau reakcija būs tāda :"ko es te daudz kritizēšu, dod šurp, kur te jāparaksta". Šī momentānā reakcija var izpausties pat sīkumos. Tādam bērnam piedāvās saldējumu, viņš teiks, nē, negribu un tikai pēc brīža apdomāsies, ka tomēr grib. Bieži cilvēki savu ātro pretreakciju pēc tam nožēlo. Brauc savā Mersedesā viens pats tāds vīrietis labākajos gados ar nopietna buldoga izteiksmi sejā, kad te pēkšņi viņu stopē seksīga blondīne īsā kleitiņā ar dziļu dekoltē. Un viņš ... pabrauc garām, un tad domā: eh varēja taču paņemt, es te viens pats, ceļš vēl tāls priekšā, meitene forša bija, ko es te nobremzēju...
Dēļ šīs negatīvās pretreakcijas cilvēkā attīstās tāda rakstura iezīme kā konservatīvisms. Atcerēsimies V. Čērčilu un viņa konservatīvo politiku.
{IMAGE NR=3}
Vairai- Vīķei Freibergas k-dzei ir spilgti izteikti nokareni "buldoga"vaigi. Var atcerēties ne vienu vien gadījumu, kad mūsu eksprezidentes pirmā pretreakcija bijusi klaji noliedzoša un negatīva. Piemēram, saņemot uzaicinājumu braukt uz Maskavu, 9. maija svinībām, atbilde bija ātra un negatīva – "ko tur braukt – vodku dzert un voblu ēst?" Politiķim, tas var traucēt.
Garš kakls un "uz vietas nenosēdēs"
Garu kaklu mēs varam skaidri redzēt jau no tāluma, īpaši ja tā nēsātājs ir žirafe. Lai saprastu kā garš kakls ietekmē cilvēka raksturu, mums vajadzētu saprast kādas ir kakla funkcijas. Bez tā, ka kakls rūpējas, lai galva nekristu biksēs, kakls ir arī nozīmīgs tranzīts, caur to iet gan asinsvadi, gan nervi (muguras smadzenes), gan gremošanas trakts, gan elpceļi (traheja). Kakls piedalās arī balss veidošana, jo tas satur balseni, tāpat arī vairogdziedzeri ar epitēlijķermenīšiem, tātad tam ir nozīmīga loma organisma homeostāzes uzturēšanā. Homeostāze ir organisma iekšējās vides nodrošināšana. Lai arī kādi būtu ārējās vides apstākļi, ir svarīgi, lai organismā iekšā gan temperatūra, gan skābu-bācu līdzsvars, gan sāļu koncentrācija, gan hormonu līmenis būtu normas robežās.
Kakls satur arī mugurkaula septiņus cervikālos (kakla daļas) skriemeļus. Septiņi skriemeļi kakla daļā ir visiem zīdītājiem, arī žirafei. Mugurkauls līdzīgi kā automašīnai šasija, ir ķermeņa skeleta pamatelements. Pie tā ir piekonstruētas visas citas ķermeņa daļas. Pašā augšā galva. Kāpēc mugurkauls sastāv no skriemeļiem, starp kuriem ir starpskriemeļu diski. Starpskriemeļu disku vidus ir želejas veida (nucleus pulposus). Ja pārplīst diska ārējā cietākā mala un recekļveida masa izvirzās uz āru, tad veidojas diska trūce, kas var kairināt nervu saknītes. Tad neiroķirurgi aizvāc bojāto disku. Daba izveidojusi starpskriemeļu diskus ar želejas veida kodoliem ne jau tāpēc, lai sagādātu vairāk problēmas pacientiem un naudu neiroķirurgiem, bet gan tāpēc, lai mugurkauls varētu veiksmīgi amortizēt visus triecienus, ko mēs ikdienā saņemam ejot, skrienot, lecot. Arī mugurkaula fizioloģiskie izliekumi nodrošina mugurkaula atsperes funkciju. Mugurkaula kakla daļa ir vistievākais mehāniskais amortizators. Galvā atrodas mūsu kompjūters – smadzenes. Triecienus nemīl pat boksera galva. Mūsu smadzenes pret triecieniem ir labi aizsargātas.
Tomēr, ja salīdzināsim divas automašīnas – Porche un Cadilliac Escalade. Sporta aotomobīlis ar īsiem amortizatoriem ir ļoti ciets un nekomforts. Braucot ar Porche ir sajūta, ka brauc pa veļas dēli. Savukārt lielais džips Escalade ar gariem amortizatoriem, kā liels kuģis līgani šūpojas, nodrošinot braucējam un pasažieriem augstu komfortu. Galva un smadzenes tam cilvēkam, kuram ir salīdzinoši garš kakls ir labāk pasargātas no satricinājumiem un triecieniem ejot, skrienot, lecot. Vai Jums ir gadījies tad, kad sāp galva, skriet pa cietu asfaltu ar sportam nepiemērotiem apaviem tā, ka katrs solis "atbalsojas" galvā. Ja jā, tad piekritīsiet, ka sajūta nav no patīkamākajām.
Skriešana, iešana un lekšana ir fizisks stress, kuru garo kaklu īpašnieki tolerē lieliski. Bet stress var būt ne tikai fizisks. Daudz biežāk mums nākas sastapties ar psiho emocionālu stresu. Kas notiek stresa situācijā, vienalga vai nu tas būtu negatīvs (distress), kad jums metas virsū maniaks ar asiņainu cirvi, vai pozitīvs (eistress), kad Jums pirmajā randiņā tuvojas jūsu mīlas objekts. Organisms mobilizējas aktīvai rīcībai. Sirdsdarbība paātrinās un palielinās izsviedes tilpums un spēks. Izsviesto asins porciju mēs sajūtam kā pulsa vilni. Sirds ir kā pumpis, kas saraujoties izsviež asinis no saviem kambariem, pēc tam vārstuļi aizveras un sirds uzpildās ar pa vēnām pieplūstošām asinīm. Pulsa vilni amortizē aorta, tomēr tas izplatās arī tālāk pa artērijām. Uz galvas smadzenēm iet divas mugurkaula (aa. Vertebralae) un divas miega artērijas (aa. Carotae). Galveno asins plūsmu nodrošina miega artērijas. Tās aizspiežot, var cilvēku nožņaugt. Uz tām arī parasti ārsti pārbauda pulsu, lai noteiktu vai pastāv sirdsdarbība. Stresa apstākļos pastiprinātais pulsa vilnis pa šīm artērijām aiziet uz galvas smadzeņu asinsvadiem, ap kuriem ir daudz nervu pinumi, un tos kairina. Labākas spējas noamortizēt šo pulsa vilni ir garām artērijām. Un garas artērijas būs garos kaklos.
Tātad galvenā rakstura īpašība garo kaklu īpašniekiem ir noturība pret stresu. Kādreiz garo kaklu īpašnieki oponē, sak, es esmu tik nervozs, uztraucos... Jāsaprot, ka nervu sistēmas stabilitāte, uztraucamība ir citas rakstura īpašības un tām nav nekāda sakara ar noturību pret stresu. Psihopāts ar garu kaklu līdīs kur vajag un nevajag, jo stresu pārciest, pat psihojot, viņam nav problēma. Tas, ka garo kaklu īpašnieki ir stresa noturīgi, ļauj pilnā mērā izpausties tādai rakstura īpašībai kā iniciatīva. Viņi ir iniciatīvas bagāti, kustīgi, tādiem grūti nosēdēt uz vietas. Ja garkaklainam grib sabojāt dzīvi, tad viņš jāpienaglo pie krēsla. Tādiem cilvēkiem grūti darīt "kabineta" darbus. No viņiem iznāk lieliski pārdošanas aģenti, žurnālisti, izmeklētāji, ceļotāji. Viņi ir gatavi ātri uzsākt jaunas lietas. Uzsakot biznesu, tādi cilvēki ir īsteni sabiedrotie. Viņiem nav problēmas strādāt vēl neiekārtotā birojā, sēžot uz kastes ar laptopu klēpī. Arī visi romantiķi, kas devās apgūt neskartās zemes, galvenokārt bija garkaklaini.
Īss kakls un konservatīvisms
Ja cilvēkam ir īss kakls, tad arī viņa amortizators ir īsāks, līdz ar to vieglāk uz galvu pārnesīsies mehāniski satricinājumi. Arī artērijas ir īsākas, līdz ar to smadzenes stresa situācijā saņems spēcīgāku pulsa vilni. No tā izriet ka šāda cilvēka galva mazāk mīl stresu un cilvēkam raksturīga ir nenoturība jeb intolerance pret stresu. Tāds cilvēks pastāvīgi gan apzināti, gan neapzināti izvairās no potenciāli bīstamām stresoru pilnām situācijām. Tāpēc mēs novērosim, ka īskaklaini cilvēki parasti ir ar mazāku iniciatīvi, šķietami slinkāki. Viņi vairāk mīl sēdēt uz vietas, nekā iet un kustēties. Tie nu būtu īstie "kabineta cilvēki", kuriem būt par ierēdni iznāk tik dabīgi. Kā kompensācija viņu raksturā parādās tāda īpašība kā tieksme uz gigantomāniju vai megalomāniju. Visam, viņiem riņķī jābūt tik fundamentālam un pamatīgam, lai tas stāvētu mūžīgi un lieku reizi netraucēta. Krievijā procentuāli daudz ir īskaklaini cilvēki un viņu tieksme pēc gigantomānijas var redzēt, aizbraucot uz Maskavu, un pavērojot lielos prospektus un arhitektūru. Ja krievs būvē māju, tad tā būs pamatīga, smagnēja, ar biezām sienām, lai vismaz vēl trīs pasaules karus nostāvētu. Kamēr tipiska amerikāņu māja (bet amerikānim kakls ir garš, un tie bija iniciatīvas bagāti cilvēki, kas uz turieni aizpeldēja) ir viegla konstrukcija, kurai cauri var izbraukt džips, negūstot ne vienu skrambiņu.
Konservatīvisms ir tipiska īskaklaino rakstura iezīme. "Lai nāk jaunais, ja vien viss paliek pa vecam", būtu viņu sauklis. Ja īskaklainam, jūs redzēsiet vēl piedevām iepriekš aprakstītos, nokarenos "buldoga" vaigus, tad gan ir pilnīgi skaidrs – konservators! Šīs pazīmes vien otru pastiprina! Īskaklainie īpaši nemīl ceļot, bet, ja nu kādreiz aizbrauc uz kādu kūrortu, piemēram, Turcijā, tad regulāri katru gadu brauks uz tieši to pašu kūrortu, zvilnēt tajās pašās smiltīs.
Īskaklainiem biežāk ir liekā svara problēmas. Ja ģimenē vīrs ir īskaklains, tad viņu garantēti atradīsiet klubkrēslā televizora priekšā ar tālvadības pulti vienā un alus bundžiņu otra rokā.
Ar īskaklainajiem ir viena problēma – stress taču kaut kā jānoņem. Diemžēl, ja ar iniciatīvu pašvaki, un slinkums iet uz baseinu, sporta zāli vai kādu kultūras-mākslas pasākumu, tad visvieglākais veids ir pastiept roku un satvert no ledusskapja tik pazīstamās apaļās, viegli norasojušās formas. Nu jā, alkoholisms ir to nāciju problēma, kurās daudz īpatņu ar īsiem kakliem.
Īskaklainiem īpaši jāsarga un jārūpējas par savu sirds veselību, jo pateicoties īsajām artērijām, pārslodze sirdij stresa situācijā ir lielāka.
Īskaklainie labi strādā visos tajos darbos, kur jāsēž uz vietas, nav īpaši jāskraida riņķī un arī stresa nav pārāk daudz. Dežuranti, sargi kādā mierīgā un maznozīmīgā objektā, valsts ierēdņi, grāmatveži, tās ir tikai dažas no ieteicamām profesijām. Ja cilvēks sēž materiāli atbildīgā vietā, kur garām plūst daudz naudas, bet pašam ir slinkums skriet tai pakaļ, tad pastāv risks, ka "netīšām", kāda banknote var ieslīdēt kabatā. Tādējādi īss kakls ir pazīme, kas ved mazliet korupcijas virzienā, tomēr redzot cilvēku ar īsu kaklu, nevajadzētu apgalvot uzreiz, ka viņš ir blēdis un korumpēts. Tas lielā mērā atkarīgs no morāles īpašībām, kas ieliktas ģimenē.
{IMAGE NR=4}
Mūsu valsts prezidentam ir vidēja garuma kakls, tātad nav pārāk iniciatīvs, bet nav arī pārāk konservatīvs. Neradīs lieku risku ar nevajadzīgām aktivitātēm, bet , ja vajadzēs, spēs arī pieslēgties un kaut ko arī pats uzņemties un padarīt. Valsts prezidentam mērens konservatīvisms ir laba pazīme.
Kaklu garums un saderība
Vēlams, lai kakla garumi laulātajiem būtu līdzīgi, vai arī vīram kakls mazliet īsāks. Pāris, kurā abiem gari kakli, būs kustīgs, mājās nesēdēs, viņu dzīve pilna dažādām aktivitātēm. Ja abiem īsi kakli, tad tāds jauks mājās sēdētāju pārītis iznāk un arī abiem labi.
Problēmas sākas, ja kakla garumi radikāli atšķiras. Tad viens būs mājās sēdētājs, otrs apkārt skraidītājs. Biežāk īss kakls ir vīriešiem, kas nereti manifestējas iemīļotā pozā pie televizora ar tālvadības pulti vienā un alus bundžiņu otrā rokā. Ja sieva ar garu kaklu nepacietīgi vēlas aiziet uz kino, lai noskatītos kādu jaunu filmu, tad īskaklainajā vīrā, tas izraisa neizpratni. Var taču paņemt videonomā vai lejupielādēt caur internetu... Sievai ar garu kaklu, to vajadzētu saprast un pārāk neraustīt savu īskaklaino dzīves draugu, jo tādējādi viņš tiks pietuvināts kardioloģiskajai nodaļai kā sirds slimnieks.
Ja jaunam vīrietim ir ļoti garš kakls, tātad hiperiniciatīvs, var gaidīt, ka viņa iniciatīva izpaužas dažādu, arī seksuālu piedzīvojumu meklēšanā. Gājienus pa kreisi no garkaklainiem jauniem vīriešiem, var sagaidīt stipri biežāk, lai gan daudz arī atkarīgs no audzināšanas un ģimenē ieliktās vērtības sistēmas. Sasniedzot zināmu briedumu, šāda apkārtstaigāšana vairs nav aktuāla, jo "viss jau ir redzēts un izmēģināts". Svarīgākas kļūst citas, ar ģimeni un bērniem saistītās vērtības. Īskaklaini jauni vīrieši ir salīdzinoši uzticamāki, kuras īstenais iemesls ir iniciatīvas trūkums. Diemžēl viņiem nav izveidojusies imunitāte, un arī vēlākos brieduma gados tad, kad tādam īskaklainam ģimenes galvam gadās būt prom kādā komandējumā, kur vakarā tiek nedaudz iedzerts, tad viņam ir ļoti grūti pretoties kādai korporatīvajai skaistulei.
Tātad kakla garumi, vēlams, lai līdzīgi.
No drosmes līdz nekaunībai un resns kakls
Neatkarīgi no tā, vai kakls ir garš, vai īss, tas var būt arī resns vai tievs. Kas nosaka kakla resnumu? Resnā kaklā ir vairāk muskuļu. Ko dara kakla muskuļi? Pareizi, groza galvu. Esat kādreiz nesuši mājās no tirgus vai veikala galvas izmēra arbūzu? Nu ko, diezgan smags, vai ne? Bet mūsu kakls visu laiku notur šādu smagumu, un, ja vajag strauji pagriež uz vienu vai otru pusi, noliec, vai atliec.
Cilvēks ir egoistiska būtne un par visu spriež un uz visu skatās no savām pozīcijām. No šīm pozīcijām skatoties, nevis es grozu galvu, bet es grozu pasauli ap sevīm. Un, jo vieglāk, man izdosies grozīt šo pasauli ap sevīm, jo drošāks, pārliecinātāks es jutīšos. Lielāka muskuļu masa garantē ātru un vieglu galvas (pasaules) pagriešanu. Resns kakls liecina, ka cilvēks ir drosmīgs, pie sliktas audzināšanas var būt arī nekaunīgs. Pārāk resnu kaklu īpašnieki biežāk iekuļās nepatikšanās, jo viņiem pietrūkst piesardzības (īpaši, ja kakls ir arī garš). Kakla resnumu var uztrenēt, ejot uz sporta zāli un speciāli strādājot "uz kakla muskuļiem". Tad arī mainās raksturs. Tādi baigi uzkačātie zēni nereti mēdz būt diezgan lecīgi un nekaunīgi.
Ja vizuāli vērtējam kakla garumu un resnumu, jāsaprot, ka resns, kakls var izskatīties īsāks, bet vajadzētu šos divus parametrus mēģināt nodalīt un vērtēt atsevišķi.
No piesardzības līdz bailēm un tievs kakls
Ja cilvēkam ir ļoti tievs kakls, tad mazāka ir kakla muskuļu masa, līdz ar to spēja grozīt galvu (pasauli) ir vājāka.
Man pāris reizes mūžā ir gadījusies tāda situācija, ka braucot ar automašīnu, sapūš sprandu līdz tādai stadijai, ka vismazākie mēģinājumi grozīt galvu, izsauc asas un ļoti stipras sāpes. Kaklu šādā situācijā es varu kustināt tikai ļoti lēni un piesardzīgi. Un, ja man tagad jābrauc ar mašīnu, tad es jūtos kā iesācējs, neskatoties uz ievērojamo braukšanas stāžu, jo es nevaru, izbraucot krustojumā, ātri paskatīties pa labi un pa kreisi, vai kādu apdzenot strauji "iemest acis" sānu spogulī. Situācija ir ļoti nekomfortabla, tā braucot, jūtos nedroši un galā nonāku nosvīdis. Bet, ja es nejūtos drošs, tad jāpiesargājas.
Galvenā rakstura iezīme cilvēkiem ar tievu kaklu ir piesardzība. Ja kakls ir ļoti tievs, var teikt, ka cilvēks ir bailīgs. Tievi kakli biežāk ir sievietēm, un viņas arī ir piesardzīgākas nekā vīrieši. Ja militārā misijā tiek sūtīti sapieri, vēlams, tad, lai viņu kakli būtu tievi, jo tad ir lielāka varbūtība, ka viņi dzīvi atgriezīsies mājās.
{IMAGE NR=5}
Meitenei garš, bet patievs kakls. Tātad iniciatīvas daudz, uz vietas nenosēdēs. Tomēr savās aktivitātēs būs piesardzīga un uzmanīga.