medicine.lv skaitļos

Lietotāji online61
Aktīvie uzņēmumi12734
Nozares raksti12090
Ekspertu atbildes21477
Cik nozīmīgs ir troponīna I līmenis sirds slimību risku izvērtēšanā? Skaidro ārsti : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Cik nozīmīgs ir troponīna I līmenis sirds slimību risku izvērtēšanā? Skaidro ārsti

Pateicoties veselības aprūpes uzlabošanai, iedzīvotāju dzīves ilgums palielinās, līdz ar ko ir saslimstības pieaugums ar hroniskām slimībām, tostarp arī ar kardiovaskulārām slimībām. Lai arī nopietnākā vecumā baudītu dzīves kvalitāti, ir svarīgi atklāt slimības agrīnā stadijā, ideāli – pirms klīnisko simptomu rašanās.

Pēdējos gados veiktie plaša mēroga pētījumi kardiovaskulāro slimību novēršanas jomā [1]-[2] ir parādījuši, ka troponīnam I ir sevišķi svarīga loma šādā kontekstā. Troponīns I ļauj ne tikai diagnosticēt miokarda infarktu, bet arī pilda jutīgā marķiera funkciju konkrēta cilvēka sirds muskuļa stāvokļa noteikšanā.

Kardiologi un zinātnieki – Kristofs Lībetraus (Christoph Liebetrau) un Tills Kellers (Till Keller)*, kas strādā Kardiovaskulāro slimību centrā Bādnauheimā (Bad Nauheim), Vācijā, secinājuši, ka augstas jutības troponīna I tests pirmo reizi ļauj novērtēt miokarda infarkta vai citu kardiovaskulāru notikumu rašanās risku pirms dažiem mēnešiem vai pat gadiem. Turklāt paaugstinātais miokarda infarkta un insulta attīstības risks ir vērojams arī cilvēkiem, kuri tiek uzskatīti par veseliem.

Jauns rīks un resurss

Tills Kellers akcentē, ka “šajā jomā augsts potenciāls var būt riska marķierim, kas ir viegli atklājams skrīningā un vienlaikus norāda uz dažādu kardiovaskulāru patoloģiju attīstības risku,” rezumē vācu ārsts. Mūsdienās cilvēki aizvien vairāk uzmanības pievērš tieši profilaksei. Mēs varam lielā mērā novērst sirds un asinsvadu bojājumus, ja slimība tiek atklāta agrīnā stadijā.

Banner 280x280

 “Pacienti, kuru riska līmenis saskaņā ar augstas jutības troponīna I testa rezultātiem izrādīsies zems, var tikt pieskaitīti pie personām, kurām sirds stāvoklis ir labs. Ideālā situācijā viņiem nevajadzēs veikt papildu instrumentālo diagnostiku un izmeklēšanu. Pacientus ar augstu riska līmeni atklās paaugstināts troponīna I līmenis, kam reizēm netiek pievērsta uzmanība resursu trūkuma dēļ,” skaidro K. Lībetraus.

Savukārt tāds vienkāršs instruments kā kardiovaskulāra riska noteikšana  ar augstas jutības troponīna I testu ļauj kvalitatīvāk novērtēt kardiovaskulāro slimību attīstības risku un efektīvāk ārstēt pacientus.

Viņaprāt, troponīns I kā riska marķieris šajā jomā var tikt izmantots pietiekami efektīvi galvenokārt tādēļ, ka tā vērtības ir demonstratīvākas, salīdzinot ar augstas jutības (hs) C reaktīvo olbaltumu (CRO).

Troponīns kā riska indikators

Riska izvērtēšana ar augstas jutības troponīna I testu ir vienkāršs sākotnējās profilakses instruments, kas ļauj izslēgt kardiovaskulāro slimību risku pacientiem, kuriem nav simptomu, kā arī noskaidrot un turpmāk izmeklēt pacientus ar augstu riska līmeni.

Pagaidām šāda riska izvērtēšana nav īpaši izplatīta. Turklāt nepastāv ar klīnisko izmeklējumu rezultātiem apstiprinātas atbilstošas ārstēšanas metodikas. “Šajā gadījumā var veikt salīdzinošo analīzi, izmantojot augstas jutības (hs) C reaktīvo olbaltumu (CRO). Sākot ar noteiktu līmeni, pacientiem izraksta statīnus. Analoģiska pieeja ir iespējama arī tad, ja troponīna I līmenis ir nedaudz paaugstināts. Pēc klīniskā riska novērtējuma var izmantot tādus sākotnējās profilakses preparātus kā statīni vai acetilsalicilskābe,” skaidro T. Kellers.

Piemēram, 65 gadus vecam “veselam” vīrietim, kurš ir atnācis pie kardiologa uz profilaktisko apskati un kura troponīna I līmenis izrādījās augstāks nekā 12 ng/l, ir jāveic papildizmeklēšana un, ja nepieciešams, jāsniedz ārstēšanas ieteikumi. Tāda paša vecuma pacientam, kura troponīna I līmenis ir zemāks nekā 4 ng/l, iespējams, nebūs nepieciešama papildu kardioloģiska izmeklēšana, bet pacients tiek vērots.

K. Lībetraus uzskata, ka troponīna I rādītāju noteikšana var palīdzēt labāk novērtēt klīniski veselu cilvēku riska faktorus. Vesela cilvēka nedaudz paaugstinātais troponīna I līmenis dod iemeslu sākotnējai risku novērtēšanai, taču šāda paaugstinājuma cēloņa noskaidrošanai ir nepieciešama papildizmeklēšana.

“Ņemot vērā lielu nediagnosticēta diabēta gadījumu skaitu, pienācīgu ārstēšanu nesaņemošo vai vispār nekādus preparātus nelietojošo pacientu ar arteriālo hipertensiju, kā arī pacientu ar neatklātu jebkāda tipa sirds aritmiju lielo īpatsvaru, troponīna I līmenis ir ļoti labs monitoringa instruments, kas ļauj pārbaudīt potenciāli neatklātu risku esību,” domā K. Lībetraus.

Vācu ārsti ir vienisprātis, ka troponīns I ir vienkāršs piemērs, kas norāda uz sirds slimību risku un ļauj pielāgot ārstēšanu un mazināt risku jau nākamajā posmā.

Ārstēšana kā nākamais solis

Statīnu lietošana ļauj mazināt kardiovaskulāro slimību attīstības risku.

Tomēr šīs ārstēšanas efektivitāti vēl nav galīgi pierādījuši klīnisko izmeklējumu rezultāti. Kā liecina West of Scotland Coronary Prevention (WOSCOP) pētījumi, personām ar augstu kardiovaskulāro slimību risku troponīna I līmenis pazeminājās, lietojot statīnus, un troponīna I līmeņa pazemināšanās bija saistīta ar labvēlīgāku prognozi [3], skaidro T. Kellers.

Citā pētījumā troponīna I rādītāji tika izmērīti tikai statīnu lietošanas sākumā. Pacientiem, kuriem troponīna I līmenis pārsniedza 6 ng/l, statīnu lietošana izraisīja būtiskākus absolūtās riska samazināšanās rādītājus.

“Regulāra statīnu lietošana mazina kardiovaskulāro risku pacientiem ar sirds išēmisko slimību, diabētu vai insultu pat tad, ja zema blīvuma lipoproteīnu līmenis nav ļoti augsts. Tomēr, lietojot statīnus, nepastāv lipīdu līmeņa samazināšanās robežvērtība; jo tas ir zemāks, jo labāk,” skaidro K. Lībetraus.

Troponīna I līmeņa noteikšanas regularitāte

Domājot par to, cik regulāri ir jāmēra troponīna I līmenis atsevišķās riska grupās pēc sākotnējās novērtēšanas, K. Lībetraus iesaka, ka akūta miokarda infarkta gadījumā vienmēr ir jāsaņem divi atkārtoti troponīna I līmeņa rādītāji ar vienas līdz trīs stundu intervālu. Ļoti svarīgi ir izsekot troponīna I koncentrācijas izmaiņām pirmajās trijās stundās, lai atklātu pacientus ar akūtu miokarda infarktu.

Kardiovaskulāro slimību riska efektīvākai novērtēšanai profilakses ietvaros noteikti ir vēlams veikt  atkārtotus mērījumus vismaz vienu reizi divos gados.

Mums ir zināms, ka pacientu ar sirds nepietiekamību intensīvas terapijas rezultātā rādītāja mazināšanās nozīmē labvēlīgu prognozi.

Ārsts aicina iedomāties pacientu ar arteriālo hipertensiju un troponīna I līmeni 14 ng/l, kuram ir novērojams paaugstināts arteriālais sistoliskais spiediens 160 mm Hg. Pēc trim ārstēšanas mēnešiem rādītāja vidējā diennakts vērtība ir 120 mm Hg. Saistībā ar zemu miokarda slodzi šim pacientam vajadzēja mazināties arī troponīna I rādītājiem. Hamburgā veiktais Teamstar pētījums šajā jomā parādīja, ka troponīna I līmenis pazeminājās, ar hipotensīviem preparātiem optimizēti pielāgojot arteriālo spiedienu [4].

Salīdzinot ar citiem biomarķieriem, galvenā priekšrocība ir troponīna I kardiospecifiskums jeb, precīzāk izsakoties, miokarda specifiskums. “Tā ir milzīga priekšrocība, salīdzinot ar nātrijurētiskajiem peptīdiem, kas atspoguļo sirds muskuļa hemodinamisko stresu,” uzsver T. Kellers.

Viņš skaidro, ka pastāv vairāki biomarķieri, kas var noderēt kardiovaskulārā riska novērtēšanā.

“Galu galā, nozīmīgi ir tikai lipīdi, troponīns miokardam un nātrijurētiskie peptīdi kā hemodinamiskie marķieri,” rezumē T. Kellers.

Viņa kolēģis piebilst, ka tomēr pirms efektīvāku marķieru apsvēršanas ir jāiemācās izmantot jau pazīstamos marķierus kardiovaskulāro slimību riska novērtēšanai. “Rutīnas izmeklējumos ne vienmēr pārbauda lipīdu stāvokli, un pacientiem izraksta novecojušus statīnus. Netiek noteikts zema blīvuma lipoproteīnu līmenis, tādējādi pacienti nesaņem vislabāk piemērotu ārstēšanu. Galvenais mērķis ir esošo vadošo principu ieviešana pastāvīgā praksē. Diemžēl nebūt ne visur tā notiek,” brīdina Kristofs Lībetraus.

Priekšrocības ikdienas klīniskajā praksē

“Sirds stāvokļa  novērtēšana ar augstas jutības troponīna I testu ir milzīga nozīme ikdienas klīniskajā praksē. No prakses zinām, ka jebkādu nekardioloģisku ķirurģisku operāciju veikšanai ir nepieciešams kardiovaskulārā riska novērtējums,” akcentē T. Kellers.

Viņaprāt, no klīniskā kardiologa skatpunkta, risku stratifikācija ar augstas jutības troponīna I analīzi šajā ziņā ir ļoti efektīva metodika. Pacientiem ar augstu vai zemu kardiovaskulāro risku, pamatojoties uz troponīna I līmeni, novērtējums tiek veikts ātri un ļauj mērķtiecīgi izmeklēt augsta riska grupu pacientus.

K. Lībetraus piebilst, ka katru gadu Vācijā tiek veikts aizvien vairāk nekardioloģisku operāciju. Uzmanības pakāpe ir augsta, un miokarda infarkts perioperatīvajā posmā notiek pietiekami bieži, izraisot augstu mirstības līmeni. Eiropā veiktie plašie pētījumi parādīja, ka pacientiem troponīna I izdalīšanās pirms operācijas un tās laikā atspoguļo iespējamo iznākumu.

“Ikdienas klīniskajā praksē kardiovaskulārā riska noteikšana var būt saistīta ar noteiktām grūtībām,” brīdina T. Kellers. Pusmūža pacientiem ar dislipidēmiju bieži ehokardiogrāfija tiek veikta tad, kad nav nekādu izteiktu kardiovaskulāro slimību risku. Tas izraisa ļoti augstu darba slodzi. Tādējādi šiem pacientiem riska noteikšanai var vienkārši izmērīt troponīna I līmeni. Un tikai pēc tam veikt ehokardiogrāfijas izmeklējumu tiem pacientiem, kuriem ir konstatēti paaugstināti rādītāji. Tas ir mūsu klīniskās prakses piemērs, kas izrādījās ļoti noderīgs.

Rezumējot, augstas jutības troponīns I ir parametrs, kas norāda konkrēta cilvēka kardiovaskulāro slimību attīstības risku. Pacientiem, kuriem nav nekādu simptomu, taču ir nedaudz paaugstināts troponīna I līmenis, ir jāveic papildizmeklēšana.

*Raksts sagatavots pēc šīs jomas pētnieku un daudzu zinātnisko rakstu autoru Tilla Kellera un Kristofa Lībetraua teiktā viņu intervijā veselības nozares speciālistiem paredzētajā bukletā “Troponin: A Mirrors Of Cardiac Health?”, kurš atrodams šai saitē: https://ej.uz/77jw

[1] Blankenberg S, Salomaa V, Makarova N, Ojeda F, Wild P, Lackner KJ, et al. Troponin I and cardiovascular risk prediction in the general population: the BiomarCaRE consortium. EUR Heart J 2016 Aug 7;37(30):2428-37.

[2] Hughes MF, Ojeda F, Saarela O, Jorgensen T, Zeller T, Palosaari T, et al. Association of Repeatedly Measured High-Sensitivity-Assayed Troponin I with Cardiovascular Disease Events in a General Population from the MORGAM/BiomarCaRE Study. Clin Chem 2017 Jan;63(1):334-42.

[3] Ford I, Shah AS, Zhang R, McAllister DA, Strachan FE, Caslake M, et al. High-Sensitivity Cardiac Troponin, Statin Therapy, and Risk of Coronary Heart Disease. J Am Coll Cardiol 2016 Dec 27;68(25):2719-28.

[4] Jagodzinski A, Neumann JT, Ojeda F, Sorensen NA, Wild P, Munzel T, et al. Cardiovascular Biomarkers in Hypertensive Patients with Medical Treatment-Results from the Randomized TEAMSTA Protect I Trial. Clin Chem 2017 Dec;63(12):1877-85.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

3 + 2 =

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "heise marketing" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma":

Uzņēmumi nozarē "Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma"

Stereotaktiskās radioķirurģijas centrs SIGULDA, SIA

Stereotaktiskās radioķirurģijas centrs SIGULDA, SIA

Moderna diagnostika. Inovatīvas tehnoloģijas. Profesionāla komanda. Mājīga atmosfēra. Radioķirurģijas centrs Sigulda piedāvā labdabīgu un ļaundabīgu audzēju ārstēšanu ar Austrumeiropā modernāko robotu – CyberKnife® M6. Ar šo metodi var ārstēt primārus audzējus un metastāzes cilvēka ķermenī – galvā, mugurkaulā, prostatā, aknās, nierēs, plaušās un citur. CyberKnife robotizēto radioķirurģiju iespējams kombinēt ar citām audzēju ārstēšanas metodēm - ķirurģiju, staru terapiju un ķīmijterapiju. Mūsu speciālisti ir gatavi jums palīdzēt!

Nedēļas tēma

Padomi sejas ādas kopšanai atvaļinājuma laikā

Padomi sejas ādas kopšanai atvaļinājuma laikā

Jūlijs ir mēnesis, kad daudzi no mums dodas ilgi gaidītajā atvaļinājumā – kāds bauda sauli pie Baltijas jūras, cits izvēlas doties tālākos ceļojumos. Lai kur arī tu šovasar atpūstos, parūpēties par sejas ādu ir tikpat svarīgi kā ikdienā.

Aktuālie piedāvājumi

Produkti un ieradumi, kas palīdz aknām tikt galā ar ikdienas slodzi 

Produkti un ieradumi, kas palīdz aknām tikt galā ar ikdienas slodzi 

Mūsu organisms katru dienu saskaras ar slēptu, taču ievērojamu slodzi. Taukvielām bagāta un pārstrādāta pārtika, medikamenti, slikta ekoloģija, hronisks stress, mazkustīgs dzīvesveids – tas viss iziet cauri mūsu ķermeņa galvenajam filtram: aknām. Tās nepārtraukti neitralizē toksīnus, sašķeļ taukus un regulē vielmaiņu. 

5 zinātniski fakti par enzīmiem un vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu 

5 zinātniski fakti par enzīmiem un vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu 

Gremošanas enzīmi un A un D vitamīni ir svarīgi palīgi cilvēka organismam. Tie ir iesaistīti pārtikas sadalīšanā, barības vielu asimilācijā un kuņģa-zarnu trakta veselības uzturēšanā. Ja pēc ēšanas bieži rodas smaguma sajūta, vēdera uzpūšanās vai citas gremošanas problēmas, iespējams, ka organismā trūkst šo komponentu. 

Reducel – efektīva pretcelulīta programma

Reducel – efektīva pretcelulīta programma

Reducel ir ķermeņa neirokosmētiskā līnija, kas satur aktīvās sastāvdaļas un radīta, izmantojot progresīvas modernās biotehnoloģijas. Līnijas aktīvās sastāvdaļas veicina ādas tonizēšanu, piedalās šūnu antioksidantu mehānismā, palīdz atbrīvoties no celulīta un “pāraudzina” adipocītu vielmaiņu. 

Video

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Kā notiek veselības tehnoloģiju izvērtēšana? Kādas Eiropas labās prakses veselības jomā būtu vērtīgi ieviest Latvijā? Un vai Latvija aktīvi pārņem dažādas inovācijas, tai skaitā veselības tehnoloģiju jomā? Uz šiem un citiem jautājumiem raidieraksta "Inovācijas veselībā" sērijā atbildēja Zāļu valsts aģentūras direktorei Indra Dreika.

Produktu testi

Testa rezultāti: VIZEO – atbalsts nogurušām acīm

Testa rezultāti: VIZEO – atbalsts nogurušām acīm

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt pavisam jaunu zīmolu un produktu – VIZEO, kas atbalsta acis mūsdienu digitālajā laikmetā. Medicine.lv lasītājiem bija unikāla iespēja būt vieniem no pirmajiem, kuri iepazīstas ar šo produktu.

Testa rezultāti: Coral Artichoke – augu komplekss maigam aknu un gremošanas sistēmas atbalstam

Testa rezultāti: Coral Artichoke – augu komplekss maigam aknu un gremošanas sistēmas atbalstam

Maijā redakcija sadarbībā ar starptautisko zīmolu Coral Club piedāvāja testēt Coral Artichoke – augu kompleksu maigam aknu un gremošanas sistēmas atbalstam, kas izveidots, balstoties uz artišoka, mārdadža, cigoriņa un kukurūzas zīda ekstraktiem.

VIZEO – atbalsts nogurušām acīm 

VIZEO – atbalsts nogurušām acīm 

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvā testēt pavisam jaunu zīmolu un produktu – VIZEO, kas atbalsta acis mūsdienu digitālajā laikmetā. Medicine.lv lasītājiem ir unikāla iespēja būt vieniem no pirmajiem, kuri iepazīstas ar šo produktu.

Testa rezultāti: "Assimilator" gremošanas enzīmu komplekss ar A un D vitamīniem

Testa rezultāti:

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu "Coral Club" piedāvāja izmēģināt "Assimilator" – enzīmu kompleksu ar A un D vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu, mazināt smaguma sajūtu pēc ēšanas un veicināt barības vielu uzsūkšanos. 

Izstāsti Latvijai veselības receptes

“TZMO Fonds Kopā mainām pasauli”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

“TZMO Fonds Kopā mainām pasauli”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Ar brīnišķīgām emocijām un jauku kopā būšanu 5. un 6. jūnijā LFF Sporta un atpūtas bāzē ir noslēdzies jau 19 Seni Cup 2025 futbola turnīrs, kuru TZMO Fonds rīko cilvēkiem ar īpašām vajadzībām no visiem Latvijas valsts un pašvaldību sociālās aprūpes centriem, kā arī dienas centriem.

LU RMK NRC Vaivari: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

LU RMK NRC Vaivari: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Ceļš uz masiera profesiju sākas LU Rīgas Medicīnas koledžā. Te nākamie masieri apgūst zināšanas, ko papildina reāla prakse – NRC "Vaivari" klīnikā. Nacionālais rehabilitācijas centrs "Vaivari" ir vieta, kur cilvēki ne tikai atveseļojas, bet arī iedvesmo. Te ir vajadzīgi aizrautīgi speciālisti – tādi, kas izvēlas masāžu kā sirdslietu.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Stereotaktiskās radioķirurģijas centrs SIGULDA, SIA

Stereotaktiskās radioķirurģijas centrs SIGULDA, SIA

Kontakti

  1. +371 20270077
  2. info@cyberknife-sigulda.com
  3. request@cyberknife-sigulda.com
  4. https://cyberknife-sigulda.com/

Darba laiks

  • P.900-1800
  • O.900-1800
  • T.900-1800
  • C.900-1800
  • P.900-1800
  • S.-
  • Sv.-

Juridiskie dati

  1. 40103771667
  2. LV40103771667
  3. 21.03.2014
  4. Lakstīgalas iela 13, Sigulda, Siguldas nov., LV-2150
  5. 2024

Apraksts

Moderna diagnostika. Inovatīvas tehnoloģijas. Profesionāla komanda. Mājīga atmosfēra. Radioķirurģijas centrs Sigulda piedāvā labdabīgu un ļaundabīgu audzēju ārstēšanu ar Austrumeiropā modernāko robotu – CyberKnife® M6. Ar šo metodi var ārstēt primārus audzējus un metastāzes cilvēka ķermenī – galvā, mugurkaulā, prostatā, aknās, nierēs, plaušās un citur. CyberKnife robotizēto radioķirurģiju iespējams kombinēt ar citām audzēju ārstēšanas metodēm - ķirurģiju, staru terapiju un ķīmijterapiju. Mūsu speciālisti ir gatavi jums palīdzēt!

 

Atslēgvārdi

Cyberknife, Cyberknife priekšrocības, kibernazis, robotizētā radioķirurģija, stereotaktiskā radioķirurģija, vēža ārstēšana, meningioma, neirinoma, Švanoma, auss nerva meningioma, acs melanoma, uveālā melanoma, trigeminālā neiralģija, vēža metastāzes galvā, prostatas vēzis, oligometastātisks prostatas vēzis, prostatas audzējs, prostatas vēža metastāzes, prostatas vēža recidīvs, vēža ārstēšana Siguldā, Radioķirurģijas centrs Sigulda, vēža ārstēšana ar Cyberknife, AVM, Arterio-venozā malformācija, galvas audzēju ārstešana, audzēju ārstēšana, SRC Sigulda, Siguldas slimnīcas radioķirurģijas centrs, metastāzes aknās, metastāzes plaušās, metastāzes galvas smadzenēs, metastāzes mugurkaulā, metastāzes limfmezglos, ķīmijterapeita konsultācijas, audzējs, audzēji, ļaundabīgs audzējs, vēzis, ķirurgs, radioķirurģija, staru terapija, ķīmijterapija.


Vairāk

Foto 5

Siguldas slimnīcas Radioķirurģijas centrs
Vēža ārstēšana
Audzēju ārstēšana
Ķīmijterapeita konsultācijas
Metastāžu ārstēšana

Mājas lapa internetā