medicine.lv skaitļos

Lietotāji online29
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1422
Ekspertu atbildes21477
Četras Eiropas bērnu slimnīcas un veselības organizācijas apvienojas unikālā projektā “VoiCEs” : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Četras Eiropas bērnu slimnīcas un veselības organizācijas apvienojas unikālā projektā “VoiCEs”

Freepik.com/ gpointstudio
Foto: Freepik.com/ gpointstudio

Lai veicinātu bērnu un pusaudžu iesaisti veselības aprūpes uzlabošanā, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca sadarbībā ar labākajām bērnu slimnīcām Itālijā, Somijā un Nīderlandē un citām ar veselību saistītām organizācijām ir uzsākusi pasaulē unikālu projektu “VoiCEs”. Tā ietvaros bērni tiks aicināti sniegt atgriezenisko saiti par saņemtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem un viņu pieredzi slimnīcā. Iegūtie rezultāti tiks analizēti un izmantoti ar mērķi veicināt pēc iespējas pozitīvāku bērnu un pusaudžu pieredzi veselības iestādēs gan vietējā, gan starptautiskā mērogā.

Projekta “VoiCEs” mērķis ir veicināt bērnu iesaisti veselības aprūpes novērtēšanā un uzlabošanā bērnu slimnīcās. Šobrīd sadarbībā ar prestižo Sant`Annas padziļināto studiju augstskolu Itālijā top elektroniska pacientu pieredzes aptauja un datu platforma, ar kuras palīdzību tiks mērīta un savstarpēji salīdzināta vismaz 16 000 bērnu pieredze. Turklāt, projekta gaitā iegūtie secinājumi un risinājumi varētu tikt izmantoti arī pieaugušo veselības aprūpē.

“Bērniem un pusaudžiem pieredze slimnīcā ir ļoti emocionāls brīdis, tomēr līdz šim viņi nav bijuši visizdevīgākajā pozīcijā, lai paustu savu viedokli par slimnīcā saņemto aprūpi. Tā kā bērni ir viena no neaizsargātākajām iedzīvotāju grupām, mums ir īpaši svarīgi aktualizēt bērnu tiesības paust savu viedokli, pieredzi vai vēlmes ārstniecības procesa laikā. Šī ir vienreizēja iespēja bērnu slimnīcai Latvijā piedalīties globālas pieredzes veidošanā, lai, sadarbojoties ar citām bērnu slimnīcām Eiropā, veicinātu jaunāko pacientu tiesības izteikt viedokli par saņemto veselības aprūpi,” saka stāsta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.

Dalība projektā ir vēl viens veids, kā Bērnu slimnīca ievieš personorientētu aprūpi, kas paredz, ka saviem pacientiem tiek nodrošināti ne tikai kvalitatīvi ārstēšanās pakalpojumi, bet procesā tiek iesaistīti arī bērni un viņu tuvinieki, lai padarītu viņu pieredzi pēc iespējas pozitīvāku. Projekta laikā iegūtos datus varēs savstarpēji salīdzināt ar citām projektā iesaistītajām slimnīcām – ar Meyers bērnu slimnīcu Itālijā, Helsinku universitātes slimnīcu Somijā un Erasmus slimnīcu Nīderlandē. Tas ļaus izvērtēt katras slimnīcas stiprās puses, saskatīt attīstības iespējas un mācīties vienai no otras pieredzes.

Bērnu pieredzi visbiežāk ietekmē saskarsme ar māsiņām

Kā liecina veiktā priekšizpēte Latvijā*, bērniem un pusaudžiem slimnīcas pieredzē vissvarīgākais ir nevis ārstēšanās rezultāts, bet gan attiecības ar ārstējošo personālu, īpaši māsiņām. Tāpat viņus satrauc brīvā laika pavadīšana slimnīcā, kā arī saziņa ar ģimeni un draugiem. Savukārt trešais būtiskākais aspekts slimnīcā bērniem ir apkārtējā vide, jo īpaši pieredze palātā, ar ēdināšanu un nakts laikā.

“Pacientu pieredze ir viens no Bērnu slimnīcas stratēģiskajiem mērķiem – mēs neatlaidīgi strādājam, lai pārspētu aizvien pieaugošās pacientu un viņu ģimeņu gaidas. Mūsu uzmanības centrā ir gan rūpes par pacientiem, gan personālu, jo mazāko pacientu pieredzi galvenokārt, nosaka attiecības ar slimnīcas darbiniekiem. Kopā ar kolēģiem un vecāku līdzdalību vēlamies iedrošināt bērnus paust savu viedokli par slimnīcā piedzīvoto, lai atpazītu un pilnveidotu bērniem vissvarīgākos aprūpes aspektus. Projekta ietvaros ceram veicināt arī plašāku citu slimnīcu personāla izpratni par to, ka bērns nav tikai pacients un viņa uzklausīšana ļauj nodrošināt kvalitatīvāku veselības aprūpi un labāku pieredzi slimnīcā kopumā,” skaidro Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.

Bērnu slimnīca līdzīgu projektu – Pacientu pieredzes aptauju –, kā pirmie Baltijā ieviesa 2018. gada nogalē, aicinot vecākus sniegt viedokli par viņu bērnu pieredzi, ārstējoties slimnīcā. Vidēji aptauju aizpilda 40% respondentu jeb izrakstīto pacientu, kas ir aptuveni 7000 pacientu gadā. Pateicoties vecāku sniegtajam viedoklim, ik gadu slimnīca izvēlas prioritātes un veic nepieciešamos uzlabojumus. Piemēram, 2021. gadā tās bija 3 prioritātes: satraukuma un baiļu mazināšana bērniem; empātiskas komunikācijas apmācības darbiniekiem un psihoemocionālais atbalsts darbiniekiem.

Projekts “VoiCEs” stiprinās bērnu tiesības un iesaisti aprūpes pakalpojumu uzlabošanā

Projekta “VoiCEs” mērķa grupa ir bērni vecumā no 0 līdz 17 gadiem, un aptauja tiks pielāgota dažādām vecuma grupām. Piemēram, par bērniem, kuri vēl neprot lasīt, anketa būs jāaizpilda vecākam, savukārt lielāki bērni un pusaudži to varēs izdarīt paši.

Plānots, ka bērnu pieredzes apkopošana sāksies šī gada augustā, un tā norisināsies visās četrās projektā iesaistītajās slimnīcās.

Projektā ar savu pieredzi iesaistījušās arī Eiropas Bērnu slimnīcu organizācija, Itālijas Pediatrijas slimnīcu asociācija un Pikera institūts Oksfordā, kas atbalstīs projekta rezultātu paziņošanu Eiropas un vietējā līmenī. 

Uzņemšanas laikā Bērnu slimnīcā pacients un viņa vecāki tiks informēti par to, ka uz viņu e-pastu vai tālruņa numuru 24 h laikā pēc izrakstīšanas no slimnīcas tiks nosūtīta elektroniskā anketa. To varēs atvērt un aizpildīt, izmantojot datoru, planšetdatoru vai viedtālruni. Anketu varēs sākt aizpildīt, saglabāt procesa laikā un turpināt darbu vēlāk, un tā būs pieejama 30 dienas. 

Projekts tiek realizēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Vairāk par projektu: https://voicesproject.eu/lv/

*Pirmsizpētes laikā Bērnu slimnīca veica intervijas ar bērniem un viņu vecākiem ar mērķi noskaidrot, kādi, bērnuprāt, ir svarīgākie aspekti hospitalizācijas laikā. Jautājumi tika uzdoti vairākos blokos, sākot ar ierašanos slimnīcā, pieredzi ar medicīnas personālu/procedūrām līdz izrakstīšanas brīdim no slimnīcas.

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Slimnīcas / stacionārā ārstēšana":

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Par godu e-veikala EVOLU.LV atklāšanai izsludinām unikālu 30% atlaidi visam veikala sortimentam*. Atlaide tiks aktivizēta, pasūtījuma noformēšanas laikā ievadot promo kodu. Ienāciet šeit: www.evolu.lv, izvēlieties preces, ievadiet promo kodu un saņemiet atlaidi!

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

Lai sniegtu ādai nepieciešamās rūpes, tu vari pieturēties pie 3 soļu principa – attīrīt, atjaunot un mitrināt. Šie vienkāršie ikdienas ieradumi ļaus tavai āda starot, un skatīties uz sevi spogulī varēsi ar smaidu sejā.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt LIVEO® pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu pilienos.

"ApiMI" sejas krēmu komplekts vīriešiem un sievietēm

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvā izmēģināt dermataloģiski testētus Sejas krēmus gan puišiem, gan meitenēm.

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.