Būt pasargātam gan ikdienā, gan ceļojumā
Tuvojas pavasaris un vasara, ceļojumu un atvaļinājumu laiks. Taču šim patīkamajam laikam vajadzētu gatavoties savlaicīgi, jo līdz ar silta laika iestāšanos, aktīvas kļūst ērces, kas diemžēl apdraud mūs ar ērču encefalītu. Specifisku zāļu kas spētu izārstēt vai apturēt šo slimību, diemžēl nav.
Vakcinācija ir profilakses veids, kas pasargā no dažādām infekcijas slimībām un to radītām komplikācijām, neatņemama veselības nodrošināšanas sastāvdaļa, kas jau tuvākajā nākotnē kļūs par ekonomisku instrumentu ne tikai sabiedrības veselības, bet arī labklājības nodrošināšanai. Vakcīnas galvenokārt satur novājinātus vai neaktīvus vīrusus vai katrai slimībai specifiskas baktērijas, kas palīdz organismam atpazīt un cīnīties ar slimību izraisītājiem. Lai veidotos vakcīnas aizsargājošais efekts, ir vajadzīgs zināms laiks.
Vīrushepatīts A un B ir aknu infekcijas slimības, tām var būt smaga norise, kas var beigties letāli. Inficēties ir ļoti viegli:
Hepatīts A ir vispopulārākā slimība, kuru var novērst vakcinējoties – pasaulē katru gadu ar šo slimību inficējas vismaz 1,5 miljoni cilvēku. Hepatīts A ir lipīga slimība, kas viegli izplatās no cilvēka uz cilvēku, vai ar inficētu ēdienu un ūdeni.
Cilvēki, kuri ceļojumā dodas nevakcinējušies, var saslimt ar hepatītu A un, atgriezušies mājās, to var nodot citiem, galarezultātā veicinot lokālu slimības uzliesmojumu. Hepatīta A vīruss (HAV) skar aknas, izraisot to darbības traucējumu un iekaisumu. Pasaules Veselības organizācija ieteikusi visiem, kuri no attīstītām valstīm dodas uz pasaules reģioniem, kuros ir augsta saslimstība ar HAV, izvēlēties vakcināciju kā galveno aizsardzības pasākumu.
Hepatīts B ir visbiežāk sastopamā smagā aknu slimība pasaulē un liela sabiedrības veselības problēma. Aprēķināts, ka pasaulē 2 miljardi cilvēku tikuši inficēti ar B hepatīta vīrusu un vairāk nekā 450 miljoniem ir hroniska infekcija. Hepatīts B ir smags vīrushepatītu veids, ko izraisa mazs DNS vīruss, kas pieder Hepadnaviridae dzimtai. Tas skar aknas un izraisa hroniskas ilgtermiņa sekas un pat nāvi. B hepatītu sauc par mēmo infekciju, jo daudziem, inficējoties pirmo reizi, nav nekādu pamanāmu
Ceļotājiem iesaka konsultēties ar ārstu 4-6 nedēļas pirms došanas ceļā.
Ceļojot ir jāapzinās risks un jācenšas tas iespējami mazināt, domājot, kā aizsargāt sevi pret infekcijas slimībām. Pirms ceļojuma ieteicams iepazīties ar attiecīgajā apvidū sastopamajām slimībām, uzzināt, kā tās izplatās un kā iespējams no tām izsargāties.
Vienīgā drošā aizsardzība Jums un Jūsu darbiniekiem ir vakcinācija. Šobrīd ir pieejamas vakcīnas, kas nodrošina aizsardzību uz mūžu pret vīrus hepatītu A un B.
Atbildība par veselību, pirmkārt, ir mūsu pašu ziņā. Lai spētu pasargāt sevi un atbilstoši rūpēties par savu un tuvinieku veselību, mums nepieciešama informācija un ārsta padoms. Gatavi sniegt lietpratīgu konsultāciju par iespējām vakcinēties un pasargāt sevi no vīrushepatīta, kā arī citām infekcijas slimībām, ikvienu gaida lieliski speciālisti Veselības centra 4 Vakcinācijas dienesta vakcinācijas kabinetos. Palielinot pieejamo vakcīnu klāstu un pieaugot pieprasījumam pēc tām, VC4 ir izveidojis Vakcinācijas dienestu, kura komandā strādā sertificētas medicīnas māsas, kā arī ārsti, kuri sniedz izsmeļošu informāciju par visām ceļotāju vakcīnām. Turklāt ir izveidota elektronisko datu bāze, kas palīdz atjaunot vakcinācijas datus tiem, kam gadījies potēšanas pasi nozaudēt!
Draudzīga, profesionāla vide vakcinācijai un draudzīgas cenas!
"Veselības centrs 4" Vakcinācijas dienests:
Rīgā, Kr. Barona 117, 102. kabinets
Tālrunis: 67847140
Rīgā, Brīvības ielā 180, 7.kabinets (3. stāvs)
Tālrunis: 67844246
Diagnostikas centrs
Rīga, Grebenščikova ielā 1, 175. kabinets
Tālrunis: 29487902
Diplomātiskā servisa medicīnas centrs
Rīga, Elizabetes iela 57 (4.stāvs).
Tālrunis: 67229942
Vakcinācija darbavietā
Rīgā, Brīvības 180
Tālrunis: 67847123 , 29487902
SIA "Veselības centrs 4" sadarbojas ar visām veselības apdrošināšanas kompānijām Latvijā.