medicine.lv skaitļos

Lietotāji online236
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1422
Ekspertu atbildes21477
BSF raidierakstā “Vienādas iespējas visiem” stāsta par nepilngadīgo grūtnieču pieredzi : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

BSF raidierakstā “Vienādas iespējas visiem” stāsta par nepilngadīgo grūtnieču pieredzi

Bērnu slimnīcas fonds nācis klajā ar jaunām raidieraksta “Vienādas iespējas visiem” sērijām, kas veltītas nepilngadīgo grūtnieču problemātikai. Trīs sēriju ciklā savā pieredzē dalās jaunā māmiņa, kura laida pasaulē bērnu 17 gadu vecumā, kā arī jauniešu atbalsta centra vadītāja un pētījuma par nepilngadīgo grūtnieču stāvokli Latvijā autore.

No 2022. gada 1. janvāra līdz 2022. gada 31. oktobrim Bērnu slimnīcas fonds īsteno Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) finansētu projektu "Mazaizsargātas sabiedrības grupas interešu aizstāvība, veidojot valsts atbalsta sistēmu: Rīcības plāns 2022.-2025. gadam nepilngadīgo grūtnieču atbalstam Latvijā." Tā mērķis ir iesaistīt sabiedrību un izveidot rīcības plānu, kas vērsts uz nepieciešamo nepilngadīgo grūtnieču atbalsta pakalpojumu iekļaušanu valsts apmaksātā atbalsta sistēmā, kā arī preventīvām darbībām. Šī projekta ietvaros tapušas arī trīs BSF raidieraksta “Vienādas iespējas visiem” sērijas, kas veltītas tieši nepilngadīgo grūtnieču pieredzes atspoguļošanai no dažādiem skatupunktiem.

Pirmajā raidieraksta sērijā savā pieredzē dalās Liene Leimane, jaunā māmiņa, kas bērnu pasaulē laida 17 gadu vecumā. Sieviete stāsta par to, ar kādām emocijām saskārās, uzzinot par grūtniecību, kāds bija gaidību laiks, kā arī par savu tālāko pieredzi bērna audzināšanā, paralēli mācoties un plānojot savu nākotni. Jaunā māmiņa dalās gan negatīvajā, gan pozitīvajā pieredzē, cerot iedrošināt un iedvesmot citas jaunās grūtnieces un vecākus, kā arī mainīt sabiedrības attieksmi pret nepilngadīgajām grūtniecēm.

Otrajā sērijā piedalās Agnese Grauduma, Rīgas pilsētas Bērnu un jauniešu centra struktūrvienība “Jauniešu atbalsta centrs” vadītāja, kuras darbs ikdienā saistīts ar jauniešu, tostarp nepilngadīgo grūtnieču atbalsta sistēmu. Sarunā viņa akcentē jauniešu galvenās vajadzības, tostarp gan brīvi pieejamu kontracepciju, gan emocionālo atbalstu un klātbūtni, kā arī no valsts nepieciešamās iniciatīvas šo jautājumu risināšanai.

Savukārt trešajā sērijā Anda Ķīvīte-Urtāne, RSU Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras asociētā profesore, Sabiedrības veselības institūta direktore stāsta par kvalitatīvo pētījumu, kuru projekta ietvaros veica par nepilngadīgo grūtnieču stāvokli Latvijā. Viņa atklāj, ar ko atšķiras pašu jauno māmiņu un speciālistu redzējums par vajadzībām, kā arī ieskicē valstiska mēroga atbalsta trūkumu gan gaidību laikā, gan pēc tam. Ķīvīte-Urtāne tiecas arī kliedēt aizspriedumus par to, ka nepilngadīgās māmiņas ir bezatbildīgas, jo pētījumā atklājas cita aina – lielākoties jaunās sievietes ieņem bērnu, esot attiecībās, un grūtniecība dažreiz iestājas arī vardarbīgos apstākļos.

Raidieraksts “Vienādas iespējas visiem” pieejams Bērnu slimnīcas fonda YouTube kanālā, kā arī Spotify platformā.

Projekta ietvaros norisinās arī diskusijas un domnīcas, kurās Bērnu slimnīcas fonds kopā ar nozares speciālistiem un valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvjiem gatavo rīcības plānu nepilngadīgo grūtnieču atbalsta sistēmas pilnveidošanai.

Projektu finansē Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem. Par raidieraksta saturu atbild Bērnu slimnīcas fonds.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Par godu e-veikala EVOLU.LV atklāšanai izsludinām unikālu 30% atlaidi visam veikala sortimentam*. Atlaide tiks aktivizēta, pasūtījuma noformēšanas laikā ievadot promo kodu. Ienāciet šeit: www.evolu.lv, izvēlieties preces, ievadiet promo kodu un saņemiet atlaidi!

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

Lai sniegtu ādai nepieciešamās rūpes, tu vari pieturēties pie 3 soļu principa – attīrīt, atjaunot un mitrināt. Šie vienkāršie ikdienas ieradumi ļaus tavai āda starot, un skatīties uz sevi spogulī varēsi ar smaidu sejā.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt LIVEO® pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu pilienos.

"ApiMI" sejas krēmu komplekts vīriešiem un sievietēm

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvā izmēģināt dermataloģiski testētus Sejas krēmus gan puišiem, gan meitenēm.

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.